Американські дослідники з'ясували, чим небезпечний недосипання
Опубликованно 15.03.2018 04:58
За даними Американського Фонду безпеки дорожнього руху 9-10% всіх аварій в США відбувається через недосипання водіїв. При цьому 11% цих ДТП закінчуються спрацьовуванням подушки безпеки і людськими травмами.
У теж час за офіційною статистикою дорожньої поліції США, з причини сонливості походять від одного до двох відсотків аварій. Причина такого істотного розбіжності в даних криється в тому, що поліції складно встановити справжню причину ДТП, оскільки водії не зізнаються, що заснули за кермом або просто не викликають поліцію.
В дослідженнях Фонду безпеки взяли участь 3 593 людини. На протязі трьох років їх поведінку фіксували встановлені в салонах автомобілів відеокамери, а рівень сонливості вимірювався за допомогою спеціального алгоритму, що визначає протягом певного тимчасового інтервалу очі людини за кермом були закриті. Аналізуючи цю інформацію, дослідники визначали, чи були у водія відкриті очі за хвилину до зіткнення і під час ДТП. При цьому закритими вважалися очі, навіть якщо повіки прикривали зіниці на 80%, а сонним - водій, очі якого були закриті протягом трьох хвилин на 12% кадрів.
Ще одне дослідження Американської автомобільної асоціації доводить, що приблизно 15% смертельних ДТП відбуваються через недосипання, тягне за собою розсіяну реакцію або засипання водія за кермом. Враховуючи, що приладів, що дозволяють точно визначати рівень втоми водія, на даний момент не існує, асоціація закликає владу США звернути увагу на цю проблему.
У теж час все більше компаній оснащують свої автомобілі системами контролю втоми водія: електроніка визначає рівень втоми чи неуважності водія, аналізує частоту микродвижений кермом (втомлена людина частіше підрулює, вирівнюючи автомобіль) і попереджає про небезпеку.
На думку дослідників Фонду, щоб уникнути ДТП водій повинен спати не менше семи годин на добу.
Категория: Автотехника
Американські дослідники з'ясували, чим небезпечний недосипання