Пообіцяв вивести Україну на наступний Чемпіонат Європи, тому що немає іншого виходу
Опубликованно 24.01.2018 12:36
- Андрію Миколайовичу, хотілося б розпочати наше інтерв'ю з того, щоб ви чітко пояснили: ФФУ каже, що контракт з вами не продовжували, ви заявляєте, що залишитеся біля керма збірної. Як це розуміти?
- У мене є контракт до червня. Ми домовилися про те, що я повинен переговорити зі своїми помічниками. Я спеціально взяв час, щоб остаточно визначитися по всій структурі на наступний відбірний цикл: на рахунок тренерського складу, медперсоналу, адміністратора і всіх інших. Дати своє бачення розвитку. Після того, як я це зроблю, в мене є домовленість, що ми продовжимо нашу співпрацю.
- "До червня ми визначимо нове бачення, масштаби і методи роботи - це ваша цитата. Що не так зі старими?
- Справа в тому, що завершився відбірковий цикл. Мої помічники повинні сказати мені, що вони хочуть далі працювати чи ні. Якщо все нормально, то ми продовжимо в цьому ж складі. По стратегії, тактиці, за ігровим принципам великих змін не буде. Ми хочемо грати в творчий футбол, але з деякими змінами. Якщо зробити аналіз проведеного циклу на Чемпіонат світу, то ігри з сильними суперниками ми трошки провалили. У нас були хороші окремі тайми, але цього не вистачило для позитивного результату. Ми досить створювали моментів у першому таймі проти хорватів у Києві, щоб їх перемагати, але підвела реалізація. Ми повинні більш відповідально грати в обороні і потрібно не тринькати моменти. Десь, можливо, ми будемо перебудовуватися в іграх з більш сильними суперниками, але ми не збираємося зраджувати своїм принципам: збираємося атакувати, намагаючись дотримуватися баланс.
- На прес-конференції за підсумками останнього виконкому ви сказали, що фактично "гарантуєте" потрапляння України на наступний Чемпіонат Європи. Навіщо давати такі обіцянки?
- Результат дуже важливий. Ми повинні подивитися, в якій ми опинимося групі після жеребкування, оцінити наші шанси, але у мене немає іншого виходу, так як переді мною ставиться завдання та я її повинен вирішувати. Україна повинна поїхати на наступний Чемпіонат Європи.
- Почувши про ваших гарантії, згадався Олег Блохін і його перша прес-конференція на чолі збірної. Він тоді пообіцяв вивести Україну з першого місця в групі на Чемпіонат світу-2006. Порівняємо потенціал гравців теперішньої команди з тієї, що вийшла до чвертьфіналу на мундіалі?
- Я вважаю, не можна навіть порівнювати. Це абсолютно різні покоління. За цей час футбол еволюціонував. - В Україні після покоління Шевченка і Вороніна не було сильних форвардів, і це одна з головних кадрових проблем національної збірної. Чому так?
- Складно відповісти на це питання. У світі є футбольні країни з кращими можливостями. Там більш серйозна селекція, більш великий вибір гравців. Звичайно, в таких країнах легше знаходити хороших виконавців.
- Може, проблема в неправильному вихованні на дитячому і юнацькому рівнях?
- В Україні проблема полягає в сукупності чинників, якусь певну причину тут не виділиш. Ще багато залежить від покоління. Повинен бути талант, який народився. Ми залежимо від поколінь. Можливо, доля нам подарує кілька класних нападників. В цьому поколінні у нас прекрасні вінгери, ті ж Коноплянка, Ярмоленко, які сьогодні грають в Європі. На цих позиціях у нас хороший вибір. Сьогодні чемпіонат нашої країни не дає можливості конкурувати з більш сильними чемпіонатами. З-за цього якість гравців і їх рівень, у тому числі нападників, страждають.
- Ісмаїлі незабаром прийме українське громадянство. Чи побачимо ми його в збірній? Можливо, ви з ним це вже обговореннядали?
- Я не обговорював ні з ким такі питання. Якщо Ісмаїлі в Україні більше 5 років, то він за законодавством може попросити громадянство. Коли він це зробить, тоді і будемо дивитися, чи підійде він під наші вимоги, нашу тактику і чи буде у нього бажання взагалі грати за збірну України.
- Може, і форварда натурализуем? Мораєс має право отримати наш паспорт.
- Я не виходжу з такими ініціативами. Все залежить від Мораеса. Він повинен сам приймати рішення, і це стосується всіх гравців. Якщо хоче, то нехай спочатку отримує український паспорт, а потім все залежить від його гри.
- Які завдання поставлені перед гравцями на нинішньому зборі? Що хочете перевірити, в матчі зі Словаччиною?
- Наше завдання перевірити нових футболістів, дати їм можливість зіграти, а також налагоджувати старі зв'язки. Коли вводиш велика кількість нових гравців – занадто сильно руйнується система гри. Є футболісти, які адаптуються дуже швидко, а є ті, у кого це виходить гірше. У нас немає можливості організувати такий тривалий тренувальний цикл, тому що коли збирається збірна, у нас є максимум три дні. Тим більше, в такий насичений період матчів українських команд в єврокубках. Гравці піддаються серйозним фізичним навантаженням, тому тренувального процесу як такого практично немає. Добре якщо трапляється один день, коли можна провести більш-менш повноцінне тренування, або це не має бути тільки відновлення. На цьому зборі ми практично втрачаємо два дні на відновлення, і у нас залишається тільки одне тренування, де можна задіяти якісь технічні та тактичні задумки, схеми, десь спробувати гравців на різних позиціях.
- Для новоприбулих в збірну зараз відкрилося вікно можливостей до початку відбору на Чемпіонат Європи?
- Звичайно. У нас зараз є тривалий період, подивимося, скільки вікон для товариських матчів у нас буде, з якими суперниками вдасться зіграти, тому постараємося дати кожному новачкові шанс проявити себе.
- Місяць тому в ФФУ заявили, що шукають землю під будівництво тренувальної бази для збірної. Чи є якась динаміка в цьому питанні, обумовлені терміни будівництва? - Я бачив кілька проектів. Зі мною радяться, до мене прислухаються. Я висловив своє бачення... Розглядають кілька земельних ділянок. Один з них біля Борисполя, на якому, до речі, вже прораховуються можливі варіанти, як це зробити. В недалекому майбутньому ФФУ зробить презентацію, тоді поговоримо конкретніше. Не знаю, якими темпами це рухається вперед, але, думаю, у Федерації великі амбіції побудувати базу.
- Ви грали в Мілані. У цієї команди одна з кращих тренувальних баз. Що б ви хотіли побачити в тому комплексі, який побудують для збірної?
- Це абсолютно різні підходи. По-перше, коли будується база для клубу, це не настільки великий комплекс. Все-таки Федерація об'єднує в собі дуже багато молодіжних збірних, є доросла команда. Тут потрібно розглядати не тільки пріоритети національної збірної, але і дивитися на молодіжні і дитячі команди. Повинно бути всім комфортно.
- Що повинно обов'язково бути на базі для національних збірних?
- Якщо комплекс будується відразу для національної команди, а також молодіжної, юнацьких і дитячих, то у кожної вікової групи має бути своє поле для тренувань. Обов'язково необхідний відновлювальний центр. Якщо буде академія, то має бути житло. Дітям, насамперед, потрібна освіта. Виходить, необхідно або будувати школу, або знаходити місце біля школи.
- Чим відрізняється робота в клубі від роботи в збірній? У збірної України ви не будете вічно.
- По-перше, у клубного тренера набагато більше часу. У нього є укомплектована команда гравців, з якою він працює кожен день. Йому легше вибудовувати гру. А тренеру національної збірної дуже важливо вести хорошу селекцію, дивитися за гравцями і точково знаходити рішення, які в конкретний момент необхідні команді, при цьому не маючи достатнього часу для роботи на футбольному полі. Робота абсолютно різна. Але поки я тут працюю, це моя робота, і заглядати в майбутнє не варто.
- У яких ви стосунках з головою ФФУ Андрій Павелко?
- Перш за все, робочі відносини, тому що сьогодні у мене контракт з ФФУ, і Андрій Васильович президент цієї організації.
- Ви підтримуєте курс, в якому рухається ФФУ?
- Так, я вважаю дуже правильно, що федерація ставить перед собою не точкові цілі, а є певний план розвитку. Чітко виділені напрямки роботи. Наприклад, будівництво бази - це правильний крок.
- Як вищі футбольні особи відреагували на непотрапляння на ЧС-2018?
- Я виступив на виконкомі, де повністю відзвітував за минулий відбірковий цикл. У мене є повне порозуміння і діалог, тому ніяких проблем.
- Більше року ви наставник збірної. Ваша сім'я живе в Лондоні? Рідні встигли звикнутися з вашими графіком? Як часто ви буваєте в Лондоні?
- Намагаюся балансувати. Сім'я ставиться з розумінням, тому поки все добре. Діти і дружина, коли є можливість, приїжджають в Україну. Робити це часто зараз складно, так як у дітей суттєва різниця у віці (двом синам 12 і 10 років, двом іншим 4 і 3 роки, - ред.). Ми прив'язані до них. У цьому відбірковому циклі у них, на жаль, не вийшло приїхати на наші матчі в Україну.
- Я так розумію, ваших дітей сміливо можна назвати поліглотами. Які мови вони знають?
- Діти як мінімум знають англійську, гірше італійський. Старші трохи знають російську та українську. У майбутньому мені б хотілося, щоб молодші теж знали всі ці мови.
- В одному з інтерв'ю ви розповіли, що старший син Джордан пильно стежить за збірної України, знає характеристики всіх гравців і цікавиться статистикою. Що він вам сказав після матчу з Хорватією, і взагалі обговорювали з ним виступ України у відборі?
- Ми поговорили з ним за складом: чому я прийняв такі кадрові рішення. Я пояснив йому, що є ігри, де складно вибирати склад. У кого-то жовті картки або травми, тому доводиться шукати різні варіанти. Він все дуже добре розуміє.
- Батько чотирьох синів ще мріє про доньку?
- Ви знаєте, в тому ритмі, коли є робота і велика сім'я, я думаю, поки ми зробимо паузу (сміється). Є ще час подумати.
Розмовляв Максим Шилін
Категория: Новости
Пообіцяв вивести Україну на наступний Чемпіонат Європи, тому що немає іншого виходу