Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Я констатую факт, який кожен з нас відчуває: ми не побачили фундаментальних змін


Опубликованно 20.01.2018 03:06

Я констатую факт, який кожен з нас відчуває: ми не побачили фундаментальних змін

Бацман: В ефірі програма "Бацман". У студії - народна артистка України, громадський діяч Руслана Лижичко.

Руслана-добрий вечір. Відбувся найбільший обмін заручниками. Ти той чоловік, який дуже давно і дуже глибоко займається саме цим питанням. Скільки людей особисто тобі вдалося витягти за увесь цей час?

Руслана: 42 наших військовослужбовців, а також один з них був добровольцем, снайпером з батальйону "Донбас". Це було майже неможливо, найбільш небезпечною була наша поїздка, ми навіть не знали, поїдемо ми разом з ними живими звідти. Одного разу ми потрапили під обстріл, в комендантську годину. Ми настільки "Офіцерським корпусом" поспішали взяти людей, тому що переговори дуже важкі. У сепаратистів є настрій, то ні, то вони вже дають, не дають, - ми просто їхали: а раптом пощастить. Виїжджаючи, ми не мали жодних гарантій. Коли ми приїхали вперше, мені Захарченко сказав: "Ну, якщо тобі хтось дасть кулеметною чергою - ти повинна бути готова до всього". І таки дали. Вбили у мене на очах його охоронця, я сиділа за ним, і все це сталося на моїх очах. У мене дух на Майдані загартувався, бачачи, як розстріляли Небесну сотню, коли я бачила героїзм і мужність людей, коли я все це пережила, то страху вже не було. Ми їхали на цій хвилі, розуміючи, що якщо не ми, то ніхто.

- Захарченко не міг сказати своїм людям, щоб вони вас не чіпали?

- Вони розраховували, що якусь частину полонених ми зможемо забезпечити і з нашого боку. Але ми в переговорах не були настільки вагомі. Я їхала, брала за горло і говорила: "Просто віддай. Я не можу тобі привезти твоїх людей". Перший мій обмін був без єдиної людини - ми приїхали і відразу забрали 16 осіб. Ситуація була трагічна і драматичною тим, що це було відразу після Іловайська. 26-27 серпня, коли ми розуміємо, що в Іловайські трагедія, ми розуміємо, що Київ це замовчує, що влада дає свою інтонацію подій. Ми не віримо, стоїмо пікетом під АП на Банковій, і з того боку мені кажуть, що це все проплачені люди. Я поїхала, у мене був концерт в Дніпрі, і я знала, що "Офіцерський корпус" займається обміном військовополонених. Ми сконтактувались, і я сказала, що поїду з ними. Я не сказала цю інформацію для своєї сім'ї, більш того, зі мною на концерті була моя мама. Я посадила групу і маму в літак, а про себе сказала, що мені треба залишитися. Ми з "Офіцерським корпусом" поїхали в Донецьк. Напевно, коли у людини взагалі немає страху... Це важко передати. У мене було два варіанти: або я кажу, що мені страшно, тому що ви можете мене вбити, або я приїжджаю в свою Україну, свій український Донецьк і кажу: "Віддайте мені моїх людей". Напевно, це якась впевненість нам дала можливість з ними домовлятися, і в кінцевому варіанті ми привезли 42 наших військовослужбовців, і серед них був хлопець, у якого дружина народила через два місяці. Серед них був чоловік, який одружився завдяки моєї перемоги на Євробаченні. Це містика.

- Ти була в окупованому Донецьку 5 разів. Що ти там побачила?

- Розруха в усьому. Зруйнований регіон. Вони виправдовують ситуацію по-своєму, і на їх думку, ситуація виглядає так, як вона виглядає. На той момент, коли я приїжджала, я думаю, що переговори були можливі, і я дуже шкодую, що я не підійшла до президента, не взяла його за горло і не сказала: "Робіть, що хочете, але ви можете вплинути на ситуацію". У той же час, коли я приїхала з першої поїздки, відразу пішла в АП і розповіла все, що я бачила. Кажу: "Давайте сюди карту, давайте ручку, я вам намалюю, розповім те, чого ви точно не знаєте". Вони не вірили, думали, якісь казки розповідає Руслана. Я не можу пояснити: це безпечність, самовпевненість, якась боягузтво або що ними керувало? Все можна було після Іловайська повернути по-іншому. Ми стільки б людей зберегли, стільки хлопців не пішли б на небо. Мені здається, що ми ще дуже довго будемо відповідати за цю ситуацію. Ми всі разом.

- Які в тебе зараз стосунки з Захарченко?

- Ніяких. У мене не може бути з ним відносин.

- Яке враження він на вас справив?

- Це ворог. Я не люблю вживати це слово, тому що навіть в нашому гімні: "Згинуть наші вороженьки". Ми навіть не хочемо агресивно в гімні говорити про нашому ворогу. Але по факту - це ворог. І поки він ним залишається.

- Що він тобі сказав?

- Доводилося дуже багато сперечатися і дуже багато пояснювати, чому вони повинні віддати мені людей.

- А чому вони тобі віддавали взагалі?

- Не знаю. За їх версією, вони мали якийсь особливий респект до мене: за моє мужність, за мою перемогу на Євробаченні, за те, що я така вся правдива. Але важко слухати все це, так як ці люди вбили близьких нам людей. Я пам'ятаю епізод, коли я приїхала на базу, де наших хлопців утримували, і виходять наших 30 воїнів. І мені треба з 30 вибрати тільки 15. І наші хлопці підштовхували: "Забери, у нього двоє дітей; забери цього, тому що він наймолодший; забери, бо він хворий". Я пережила таке. Одна ситуація, яка мене на все життя якось травмувала. Я привезла одного хлопця(ми завжди привозили в Дніпропетровську адміністрації), родина зустрічає, мати радіє, а він каже, що його брата вбили. Цю біль, напевно, треба побачити, щоб зрозуміти, що взагалі сталося. Нам не просто "Кіборги" треба дивитися, репортажі або якісь матеріали, нам треба брати так владу за горло і говорити: "Хлопці, а ну повідайте, що було на Майдані?" Державне злочин - я не можу жити в державі, де немає покарання за державний злочин. Все, що сталося проти мирного протесту, а Майдан був мирним протестом від початку до кінця, аж до моменту, коли вбили мирних неозброєних людей. Не відповіли за це, не відповіли за Іловайськ, за Дебальцеве. Хлопці, ми рано чи пізно візьмемо вас за горло - ви не будете владою, поки ви не почнете відповідати за державні злочини. Досить покривати "папєрєдніків". Так не пройде, однозначно.

- Захарченко - маріонетка Путіна чи ні?

- Однозначно. Може, вони на початку і грали в якусь самостійність... Але вони отримали зброю від Росії, там були всі російські бойові одиниці, я це бачила. Вони підписались на це і відразу стали заручниками. Їм кінець.

- А що Захарченко говорить про Путіна і Порошенко?

- Ясно, що про Путіна вони нічого не будуть говорити, ні за яких обставин. Там такий страх, що навіть не можна собі уявити. Щодо нашої влади вони говорили, що коли дійсно будуть принципи Майдану, коли буде все по-чесному... Всі ж крадуть. Він мене дорікає, я намагаюся йому щось відповідати, але, на жаль, це нарікання не тільки з окупованого Донбасу і не тільки від сепаратистів, а й від цивілізованої Європи, від європейських політиків, від американських політиків. Від людей, які дивляться на Україну сьогодні і кажуть: "Ну такою ціною ви вже зберігаєте свою країну, такою неймовірною силою духу людей, і щоб влада не подбала про це, про елементарні реформи, про елементарну перспективі, і кидала кістки-подачки у вигляді безвиза - це не те".

- Чому досі не названі вбивці Небесної сотні?

- Перше, що я бачила на Майдані, - те, що артефакти зачищали відразу. Напевно, державна машина у нас побудована так, що якщо держава створює злочину - воно вже має напрацьовані схеми. Тобто група зачистки працює моментально. Ламали сервери, знищували документацію миттєво. Я знаю точно - мені говорили в СБУ. Кінці у воду. Це було на межі, коли Наливайченко і Аваков поїхали "наздоганяти" Януковича. Ось тоді і відбувалася ця зачистка. Ми навіть самі по Майдану ходили, і мені на сцену збирали артефакти, і частина у мене зберігається у окремому місці. Я знаю, що прийде час і мені доведеться ці факти показати. Люди підходили до сцени і говорили, що там зачищається все. Міліція не зможе потім нічого довести. Це перший етап. Другий етап: я двічі ходила в ГПУ. Сидять молоді слідчі і опитують мене по одному епізоду. Я їм кажу: "Я 90 днів стояла на Майдані, можете мене за 90 епізодами допитати". Вони кажуть: "У нас немає достатньо фотографій, відео досить, ми не можемо їх ідентифікувати". Я кажу: "Наші айтішники, в Америці, одразу побачили, що зникають відео, вони все це повыкачивали. У нас близько 60000 відео файлів, які можуть бути вже у вас на сервері". Для них це було відкриття. Волонтери-активісти, Євромайдан SOS орють більше, ніж наше державне установа. І тут я можу сказати: "Юра (я маю на увазі Луценко), тут я тебе не доганяю. Я тебе знала на Майдані іншою людиною. Або наберися мужності і вже щось зроби або тоді просто вже на наступний раз не виходь на Майдан". І це не тільки стосується Юри. Всі вони в цій системі зараз, всі вони мають відповіді - від президента до кожного, причетного до інформації, вони все знають.

- Якісь дивні речі на Майдані були для тебе?

- Там працювало багато агентури. Постійно були голоси: "З тим не кажи, той тобі ворог, той ФСБшник, той ЦРУшник". Залякували людей так, ви собі не уявляєте. Міфи сіялися з такою швидкістю, що не встигав просто проаналізувати. Це було одне з найбільших втручань, щоб Майдан зсередини якось розвалювати. Люди настільки міцніли, і це була якась сила від Бога, всі схеми, щоб розвалити його ззовні або зсередини не спрацьовували. Запускали різні віруси, у тому числі і отруювали воду. В один момент всі захворіли на Майдані: раз - і до ранку всі хворі. Коли ти правий, коли у тебе любов у серці, тобі Бог дасть сили і ти переможеш.

- Найстрашніший момент Майдану який?

- Звичайно, похорон людей. Коли несли труни - ці оплески, сльози і спів. Підносять до сцени труни, і я бачу цих молодих хлопців, а серед них був мій великий друг Устим Голоднюк, хлопчик в блакитній касці. У мене взагалі особиста історія з цією сім'єю, з його батьком. Ми раніше були знайомі. Ми весь Майдан з ним простояли, такий гарний, добрий хлопець був. Люди таку трагедію щиру пережили - гірше моменту, напевно, на Майдані не було. Це було найскладніше.

- В соцмережах тоді писали, що ти там стоїш, бо тобі платить чи Ігор Коломойський, або якийсь інший олігарх. Хто "платив"?

- Ні Фірташ, ні Льовочкін, ні Пінчук і т. д. Міфи сіялися абсолютно про всіх. Пояснити моя присутність на Майдані могли тільки люди, які були на Майдані. Вони бачили, вони розуміли, що вони чули слова, які я говорила. Коли дивишся на людину і розумієш: "Я йому вірю. Чи не вірю". Ці міфи смішні, вони ж відвалилися відразу, не прижилися. Політичного проекту у мене немає, в політику я не пішла, спроб немає, заявок немає, амбіцій немає. Я в політику не йду і не піду. Це настільки брудне для мене справу. Я маю силу зі сцени змінювати країну і давати енергію. А в політику, якщо я зайду, не дай бог, то я підірву все, що там є, зсередини.

- В інтерв'ю ти сказала: "Наша влада провокує людей не на глухе розчарування, а на те, що люди піднімуть їх на вила та граблі та винесуть з ВР і АП разом з Кабміном. Не знаю, що буде далі, але розумію, що вони провокують всіх до нового вибуху. Вони намагаються провернути те, що не вдалося Януковичу - заарканити вільний народ, поки він не встиг розправити плечі". Ти теж так вважаєш?

- Зараз ситуація погіршилися. Але, на відміну від Саакашвілі, я по-іншому до цього ставлюся. Коли я критикую владу, я розумію, що за цією критикою завжди потрібно давати конструктив. Більше того, я не критикую зараз для того, щоб розхитувати ситуацію, або давати критику на користь своїх політичних меседжів. Я констатую факт, який кожен з нас відчуває: ми не побачили фундаментальних змін. Фундаментальні зміни - це те, що ми називаємо податками, пенсією, судовою системою. Ми повинні побачити відновлену базову життя. З бази треба починати. Мені цікаво, за якою схемою підуть ці реформи та майбутні вибори. Чи це знову будуть вибори а-ля Льовочкін-Фірташ, як вони завжди це роблять, чи це не знаю яким там боком будуть Коломойський з Ахметовим, або будуть трошки враховувати нас, "заради пристойності". Дійсно, всі угоди і змови відбуваються нагорі. Нам вже просто подають весь цей цирк, вистава, соціологію і ніби ми вибрали. Ми навіть не знаємо, насправді, кого ми обираємо. Я була на одній програмі з хлопцем, одним з найбільш мужніх солдатів України, і він сказав: "Пружина від того, що не здійснилося правосуддя, стискається". Напруга від того, що справедливості немає. Люди захочуть цю справедливість реалізувати.

- Де гарантія того, що ті, хто прийдуть з вилами, будуть краще цих, хто пройшов через Майдан?

- Згідно з моїм дослідженням, в Україні зараз дві думки. Вила та граблі - це коли у людей увірветься терпець і вони просто захочуть радикально змінити ситуацію. До речі, Путін підготувався до цього етапу і назве це нарешті хунтою, так, як він і мріяв. Тому ми не маємо права так вчинити - тоді ми точно не зможемо мати підтримку. Тому, як наші хлопці не розмахують руками, треба розуміти, що все в країні має відбутися керовано і цивілізаційним шляхом. Будь-які революції повинні мати цивілізаційний шлях. Тому я більше за те, що ми будемо формувати і згуртовувати абсолютно нову якусь силу - конструктивну, правильну силу. Я не маю на увазі молодих політиків: я не відчуваю від них зараз тої риторики і того контенту, які мені потрібні.

- Так бери і роби!

- Зараз не про лідерство. І це помилка Саакашвілі. Я вважаю, що питання лідерства в Україні вже не спрацює. І питання використання механіки Майдану теж не спрацює, тому що це народне явище, його можна очолити. Міша не врахував того, що Майдан не можна очолити. Політики могли вийти на віче і показати м'язи, показати, що вони круті, але Майдан це відкидає.

- Ти з Саакашвілі починала це антикорупційний рух. А чому зараз ти не поруч з ним стоїш?

- Ми недовго з ним тоді йшли одним шляхом. Не те щоб я відчула до кінця все, що мені потрібно... Мішу я знаю з 2004 року. Ми багато говорили про країну, я бачила багато щирих переживань у нього. Певною мірою я вірила його харизмі. Але зараз, у цей момент, не пропонуючи нічого, а спихаючи на те, що це люди, які зараз страйкують, підтримують - і не можна чіпати ситуацію, поки ти не прийдеш і не скажеш: треба робити те, що тоді-то, з тими-то, і я це можу, і вже починаю це робити, а ви просто підтримайте мене. Треба конструктивну механіку. Не можна просто говорити "імпічмент", треба відразу запропонувати щось. А якщо ми нічого не пропонуємо, а просто "давайте"... Це як вплутатися в бійку, а там, як буде. Я Міші це в очі казала. І якщо ми хочемо конструктиву, то я звертаюся і до нього, і до всіх іншим силам: давайте знаходити методи ефективні, дієві та цивілізаційні. Так, щоб світ нас підтримав, допомагав і люди йшли за нами.

- Народ вірить, що Святослав Вакарчук піде в президенти. Ти б за нього проголосувала за президента?

- Слава - хороша кандидатура. Враховуючи те, що ми його всі знаємо як справжнього українця, я знаю його прекрасного батька, і це дуже інтелігентна сім'я, яка привнесла в Україну, в розвиток освіти, науки, культури багато цінних речей. Чи вистачить сил Славку змінити те, що ми зараз маємо? Тому що його така надмірна інтелігентність і делікатність до процесу... Він хороший тоді, коли вже все відбулося, група зачистки вже все зробила, все покарані сидять в тюрмах, і виходить Слава на білому коні і каже: "А тепер йдемо у Європу". Якщо він, засукавши рукави, не покаже м'язи (показує м'язи).

- Так ось же ці м'язи! Ти і є група зачистки Славка!

- Я - ліхтарик. Я за світло, за молитви, за прості світлі речі. Я думаю, що Слава повинен перейти від теорії до практичних речей. У нього цей шлях попереду, якщо він дійсно піде в політику і справді буде претендувати на президентство. Теорія, університети і навчання - це крутий базис, однозначно з цього потрібно починати. Держава повинна базуватися на знаннях. І не на радянській школі, а на сучасній світовій школі. Якщо він цей базис закладає, йому однозначно респект.

- Ти б пішла до нього в команду?

- Ні. Нехай іде, мені більше концертів буде. Я буду замість нього збирати стадіони. Я мрію повернутися на сцену.

- А ти що, з неї пішла?

- А як ти думаєш, після Майдану воно не відгукнулася? Відсутність нових альбомів, відсутність нових пісень, відсутність концертів. Якщо артист випадає з активного графіка, йому треба туди прийти через багато контенту, багато екшенів, багато перфомансів. Моя поява на Євробаченні - це просто "я тут, я з вами, я співаю". Організація Євробачення впала на нас з Павлом Грицаком так... Я не знаю, це диво сталося.

- Казали, що ти зі своїм чоловіком лобіювала на посаду продюсера Євробачення Павла Грицака, що там кошти якісь відмивалися?

- Відмивання грошей - це повне лайно, бо я знаю цих людей, які провокували цю всю інформацію навколо Євробачення. Євробачення відбулося. Відмінно. Одне з найдешевших Євробачень за історію його проведення. Європа задоволена, весь піар в Європі позитивний, не сталося жодного критичного в організації прецеденту, безпека була дотримана, все було здано вчасно. Якими зусиллями? Грицак був єдиний антикризовий менеджер, якого я рекомендувала на робочій групі, в присутності всіх, в тому числі і голови оргкомітету прем'єра Володимира Гройсмана. Грицак просто рятував ситуацію. Фахівці точно оцінять і точно зрозуміють це. А прості люди просто отримали шоу європейського рівня і зрозуміли, що навіть в такий кризовий момент ми в змозі подати себе Європі в якості світлої цивілізаційної країни, яка в змозі приймати Європу.

- Ти зараз на корпоративах виступаєш?

- Є, але за кордоном частіше. В Україні "Дикі танці" вже 13 років, а нову програму ми ще не встигли створити. У мене в світі більше концертів, порівняно з Україною. Останній концерт був у Румунії. В цьому році було дуже багато закордонних концертів. Нас постійно надходять запрошення. Частково це в рамках Євробачення, частково це просто якісь величезні фестивалі. Корпоративи - це просто компанії, які мають честь запросити екзотичний сучасний проект, і їм цікаво провести час саме з української драйвовою екзотикою.

- А скільки коштує корпоратив, щоб запросити Руслану?

- По-різному. Руслана раніше була дорога - коли вона була в топі. Коли у мене з'являться нові сингли, відразу підніметься ціна. Гонорари в Україні для топових - 20 тис. умовних одиниць, а для таких, які сповзають, або тільки починають - 3-5 тис. умовних одиниць.

- Хто з українських олігархів є твоїм прихильником?

- Я найбільше з Пінчуком працювала повинна подякувати за те, що в свій час вони з Оленою Франчук підтримали мою поїздку на Євробачення, частково її фінансували. З їхнього боку це було дуже щиро.

- З тобою поруч вже 22 роки твій чоловік і продюсер, коханий чоловік Олександр Ксенофонтов. Але на корпоративах, коли запрошують співачку-зірку, часто буває, що закінчується це негарно. Якщо не з тобою, то з кимось з українських артисток. Ти знаєш такі випадки?

- І зі мною були такі випадки. Ми розуміли, що починається екстрим, людина втрачає адекватність. І я чула, що з Ані Лорак були такі випадки. Це те, про що ми між собою говорили, ще до революції, коли я з нею спілкувалася. Саша майже ніколи не їздить зі мною по концертам, і коли виникали екстремальні ситуації, як раз в цей момент його й не було поруч. У мене ніколи не було особистого охоронця, і в більшості випадків Сашко не був зі мною. А з іншого боку, якщо дівчина не дає приводів, то в принципі, у неї проблем не виникає. Одного разу до нашої дівчині з балету почали чіплятися, але охорона спрацювала швидко і дала відсіч. А для неї це була величезна травма. Є люди, яким взагалі подобається такий спосіб життя, вони ніколи не зізнаються, їм чудово.

- Коли ти поїхала за заручниками, ти не сказала про це своїй сім'ї. А коли вони дізналися, що тобі сказав Саша, мама?

- Коли я повернулася - сім'я підтримала. Звичайно, вони хвилювалися за мене, але підтримали. А як ще інакше? Якщо від тебе щось на грам залежить... Життя кожної людини на вагу золота, і коли в Україні буде саме такий підхід до кожного українця, де б ми по світу не були, скільки б нас не було. Наша країна - це не територія, де скільки українців всередині, стільки й України. Україна всюди. Навіть на окупованому Донбасі залишилися українці. В окупованому Криму люди моляться українською, роблять українські богослужіння. Значить, це Україна. Виїхали люди в Канаду, Францію, Польщу - це всі українці, це Україна. 60 млн - Україна там, де ти. Кожен українець, який визнає себе українцем, це все Україна.

- Експерти говорять, що ми втратили приблизно 10 млн людей, які поїхали. Багато хто на Захід, а багато хто продовжує їздити в Росію. Чому вони продовжують туди їздити, чому це відбувається в нашій країні?

- Люди мають мету - прогодувати дітей. І якщо у нього виник цей заробіток - людина їде. Засуджувати це важко, але і підтримати це неможливо. Я просто розумію, що людям треба їсти і ростити дітей, але, з іншого боку, напружитися і пошукати заробіток в іншій країні, напевно, було б правильно. Їхати в Росію, мені здається, неправильно, ні за яких обставин. Я не їду в Росію і не поїду, тому що це країна, яка зацікавлена в тому, щоб зруйнувати мій рідний дім. Підтримувати, брати гроші від такої країни, їхати туди неправильно ні за яких точках зору. Не суди і не судимий будеш, але я не можу цього зрозуміти. Я знаю людину, що втратила 130-150 млн бізнесу з-за принциповість і патріотизму. Бізнесмен, благодійник, меценат, дуже багато моїх проектів зараз підтримує, і він мав бізнес у Росії. Він займався будівництвом мостів. Це Євген Сур - він вчинив, як патріот.

- Що для тебе було яскравого в цьому році?

- Я вирішила зробити собі музичний квест. Ходячи по горах, вбираючи той вітер, ти закаляешь свій голос і тіло настільки, що ти готова заспівати в будь-яких умовах. В Буковелі я пірнула в Озеро молодості на глибину 16 метрів, навіть не пройшовши інструктаж. Я лягла на дно, і інструктори показали, що вже треба спливати. Я переплутала кнопки і замість того, щоб повільно виринути, злетіла, як торпеда. Кров була всюди, і була проблема втрати слуху. Проблема була з барабанною перетинкою. Хотіли робити операцію, але друзі виходили, і слух відновився повністю. Потім почала готуватися до альбому так ретельно, що сильно застудилася і почалося нагноєння очі. Я запустила, і нещодавно мені зробили операцію на оці. Екстрім - страшна штука, і мене дуже попереджали місцеві, в Карпатах, що екстрим повинен бути з розумом. Якщо ти хочеш себе загартувати, то загартовуй, а не роби дурниці. Браваду, дешеві понти треба в собі вимикати.

- Що кажуть мольфари - коли в Україні буде світ?

- Останній мольфар, покійний Нечай, якого я знала, - людина, яка дійсно багато пророцтв зробив. Немає зараз вже таких, які б заглядали так в майбутнє. Або ми їх не вміємо чути, або ми їх не слухаємо. Україна наступає на одні і ті ж граблі постійно. Історія нас нічому не вчить. Навіть зазирнути на 360 років тому - Конотопська битва. Чому ми виграли тоді у Росії? Тому що ми знайшли, нарешті, союзників. Ми знайшли основу, а не впали під дах, як завжди наші люблять. Наші люблять в Москву впадати під дах, щоб нас Кремль "кришував". Навіщо? Ви ж продаєте себе, свої сім'ї, своїх друзів. Я вже мовчу про країну, якщо такими категоріями не вміють мислити. Вони приходять до влади, і що залишається - кум, сват, брат, нагодуємо всіх... Звичайно, незважаючи на все це, здійснюються якісь процеси, позитивні речі відбуваються, і несправедливо критикувати і не похвалити. Президент хоч щось зробив для порятунку Карпат - це та тема, до якої я в цьому році мала безпосереднє відношення, оскільки вирубка карпатських лісів - це просто ганьба повний.

- Ви там зупинили цей процес?

- Ми частково підняли шум навколо цього процесу. Мафію цю побороти неможливо.

- Тобі погрожували?

- За нами джипи їздили, лякали нас. Я знаю дуже багато людей, які їздили і зупиняли всі ці трактори, машини, пробували самостійно боротися з цим. Але мафія там досить сильна.

- Чому ти сказала, що треба нарешті зняти "шаровари"?

- Тому що ми країна значно глибше, значно историчнее, набагато цікавіше, автентична, значно екзотичніше. Наші коріння говорять про стародавніх культурах і цивілізаціях. Країна, яка мала скіфів, сарматів, Трипілля, шумерів, і нам би з Єгиптом змагатися кожен день по надбання. А ми користуємося референсами, які нам нав'язала свого часу СРСР, і сприймаємо себе, як залишок Радянської України. "Шаровари" - це умовно, не буквально, коли ми не знаємо своєї автентичної культури і користуємося псевдонародным творчістю, яке нам просто замінили. Замінили тими піснями, які написали, тими рухами, які нав'язали. Сказали: "Ось ви українці, і так себе і сприймайте. Ось ваш трафарет і нема чого лізти далі". І ми нація, країна з фантастичною культурою. Я закликаю всіх вивчати самих себе. Це дає таке натхнення, що вам і не снилося.

- Я тобі дуже вдячна за розмову. Бажаю всім у Новому році миру і терпіння.

- З Новим роком, з Різдвом Христовим! Нехай світла в цьому світі і любові буде більше!


banner14

Категория: Новости

Я констатую факт, який кожен з нас відчуває: ми не побачили фундаментальних змін


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.