Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Якщо я скажу, що в Києві кардинально покращилася криміногенна обстановка, мені ніхто не повірить


Опубликованно 27.12.2017 03:58

Якщо я скажу, що в Києві кардинально покращилася криміногенна обстановка, мені ніхто не повірить

Київська влада продовжує реалізацію проекту "Безпечна столиця", у рамках якої в Києві встановлено вже понад 5 тис. вуличних камер відеоспостереження. Відео з камер користується і столична поліція. Про те, як і які злочини допомагають розкривати столичним поліцейським вуличні камери, а також про поточну криміногенній обстановці і зміни, що відбулися в поліції за останні кілька років, 112.ua розповів голова київської поліції Андрій Крищенко.

- КМДА встановила по столиці камери відеоспостереження. Є у поліції Києва до них доступ?

Камер в Києві встановлено багато, а буде ще більше. Вже встановлено до 5 тис. З них 500-600 – високотехнологічних, які в нічний час фіксують і номери, і визначають обличчя на фотографіях і фотороботам. На сьогодні камерами перекриті в основному найбільш завантажені дороги, мости, центральні проспекти. Камерами покриті майже всі дитячі садки і школи плюс об'єкти культурної спадщини.

У місті створено дата-центр як комунальне підприємство при мерії, всі камери об'єднані, там знаходяться сервери, вони займаються обслуговуванням, установкою. А ми повністю підключені до них в онлайн-режимі. Інформація з камер зберігається 30 днів, ми можемо брати будь-яку цікаву для нас. Нас це влаштовує, ми не обтяжені ще однією господарської та витратною частиною, але маємо повний доступ до всіх камерах. І це буде тривати, кількість камер буде збільшуватися. Коли їх буде більше (розрахункова кількість до 2 тис.), можливо, час зберігання скоротиться до 15 діб, але це теж дуже добре.

- Де ще планується встановити камери?

З початку року, з січня, коли почала запускатися система, поліція отримала доступ до них. Це в рази скоротило час та спростило доступ. Якщо раніше для того, щоб розуміти, в який бік і на чому з місця події поїхав злочинець, нам доводилося збирати відео з камер, які встановлюють, наприклад, приватні організації в окрузі, дні, а то й тижні, то зараз, коли у нас є прямий доступ, цей процес скоротився до годин, максимум до декількох днів. Ми отримали серйозну перевагу. Природно, коли збільшиться кількість камер, буде більший охоплення.

Ми ведемо переговори з організаціями, наприклад, з "Укрзалізницею". Вони зацікавилися цим питанням і планують встановити у себе камери, близько 200 штук, на ж/д вокзалі і навколо, на прилеглих територіях, і вивести відео з цих камер на місто і нам. Вони будуть і свої питання вирішувати (функціонування вокзалу, залізниці) плюс ми зможемо користуватися цією інформацією для відпрацювання пригод. І превентивно оператори зможуть спостерігати, і якщо щось буде відбуватися, поліція зможе реагувати. Зі стадіонами ми теж домовились: вивели їх камери до нас. Відео фіксується, і ми отримуємо доступ.

Плануємо, щоб камери встановлювали не тільки міська влада, але й організації, у яких є кошти. Вони будуть встановлювати і виводити це все в загальну мережу, і ми будемо користуватися цією інформацією. В той же час вони будуть розуміти, що у них створюється безпечна зона.

- Ці ж камери зможуть фіксувати порушення ПДР?

Ми одну камеру запустили в тестовому режимі на одному з перехресть. За місяць тільки по проїзду на заборонний сигнал світлофора і розворот у недозволеному місці зафіксовано близько 73 тис. порушень. Відповідаючи на ваше запитання: Як тільки буде прийнято законодавство щодо автоматичної фіксації. Можливість така є. Повторюся, тільки в одному місці, лише за один місяць місяць, тільки за двома порушень ПРАВИЛ дорожнього руху: зафіксовано 73 тис. фактів.

- Як вуличні камери допомагають розкривати злочини?

Камери допомагають розкривати вуличні злочини. Це грабежі, викрадення, крадіжки з автомобілів. Це ті категорії злочинів, де камери нам дуже допомагають. Найближчий приклад – це дитина, якого вкрали. Завдяки камерам і програмі "Безпечна столиця" була отримана перша інформація: зовнішні дані злочинниці, куди вона пішла, прикмети. І це дало можливість розвивати справу, встановити місцезнаходження і менш ніж через добу знайти дитину. Допомогли камери у справі про кидок гранати 24 серпня під Кабінетом міністрів. Там, саме в парку, їх не дуже багато, але ті, які були в тому районі, допомогли. Ми швидко зібрали з них відео, проаналізували інформацію, подивилися напрямок.

Допомагають камери і в розкритті вбивств. У січні троє чоловіків у Дарницькому районі вбили жінку на вулиці. Якраз камера на школі знімала і дала можливість нам побачити, як підійшли, силуети, як це все сталося. І це дало можливість за десять днів розкрити вбивство.

Сказати, який відсоток розкривається за допомогою камер... Ми такої статистики не ведемо. Коли ми достатньо наситимо цими камерами місто, подивимося, як це впливає на рівень злочинності. Це не до конкретного злочину, а такі речі, як камери, встановлення освітлення та інші урбаністичні методи впливають на рівень злочинності. Я думаю, ми це побачимо. В кінці року ми проведемо аналіз в тих місцях, де більше камер. Ми подивимося, як змінилася структура злочинності. Зможемо подивитися на такі глобальні речі.

- У зв'язку з резонансними злочинами, які були вчинені за останні кілька тижнів у Києві та області, поліція перейшла на посилений режим роботи. Крім того, введені контртерористичні заходи. Як це змінить роботу поліцейських?

Київська поліція практично постійно працює у посиленому режимі. Контртерористичні заходи стосуються всіх правоохоронних органів держави. Природно, поліція, в тому числі і поліція Києва, буде достатньо активно брати в цьому участь. Наше завдання саме в превентивному руслі (наприклад, перевірки автомобілів). Наші пости в суботу виявили автомобіль: за кермом колишній атошник, років 50, в машині – дружина, дочка, перевозили 4 тис. патронів, два гранатомета. Він служив в 2014-2015 рр. і натащил собі. Потім ще вдома у нього вилучили 500 патронів. Подібні факти ми виявляємо щодня. Поліція перевіряє в аеропортах, на залізничних вокзалах, підсилюємо вбрання, проводимо відпрацювання. І камери в першу чергу ми встановлюємо в місцях скупчення людей: ж/д вокзали, станція метро "Вокзальна", пересадочні станції, станції, де люди приїжджають з областей і масово йдуть в метро.

До відкриття сесійного тижня ми знову будемо посилювати вбрання і перевіряти людей. Коли є протестні настрої (і ми не виключаємо проведення терористичних актів), контроль буде посилюватися і перевірки триватимуть. І переважна більшість, 90%, якщо не більше жителів Києва та громадян, з розумінням ставляться до цих заходів. Якщо ми не зрозуміємо, що безпека всіх це справа кожного, то буде дуже важко. Люди повинні розуміти, що так, поліція, спецслужби працюють, розкривають і часто запобігають злочину, але кожен громадянин повинен навколо себе забезпечити зону безпеки: якщо він бачить підозрілий предмет, то повинен не пройти повз, а викликати поліцію. Поліція розбереться. Якщо бачить, що вночі якісь незрозумілі люди нахилилися до машини і щось прикручують, то як би він не вважав, що багаті машини тільки заважають, він все одно повинен повідомити в поліцію.

- Як змінилася криміногенна ситуація в Києві за останні кілька років?

Загальна обстановка: у нас зниження кількості злочинів. Досить серйозне зниження грабежів, розбоїв, крадіжок, крадіжок порівняно з минулим роком і попередніми роками починаючи з 2012 р. Якщо практично весь минулий рік ми заявляли, що кількість крадіжок зростає, то до кінця року нам вдалося домогтися того, що їх почало відбуватися менше, і цей рік, 2017-й - перший рік за 4-5 років, коли кількість викрадень не зростає, а зменшується. На такому маленькому прикладі ми показуємо тенденцію.

- Які зміни відбулися серед самих поліцейських?

Зміни у середовищі поліцейських... Живучи в ній, мені важко сказати, що змінилося. Але якщо в 2015 р. було якесь непорозуміння між патрульної поліцією і працівниками районних управлінь, то я вважаю, це стерлося практично повністю. Є чітка взаємодія і розуміння того, що це одна поліція. Не нова і стара, а одна, і кожен робить свою справу. Патрульна поліція надає допомогу слідчо-оперативній групі, поліцейські райуправлінь завжди допоможуть патрульним. Це одне з найбільш позитивних змін: всі розуміють свої завдання по охороні порядку.

Збільшилася грошове утримання. Так, воно не вражає уяву, але дає людям впевненість, що відображається на роботі і на результатах. Зараз майже всі поліцейські отримують від 10 тис. грн, а це вище середньої зарплати по Києву. Так, є у нас ще поліцейські підрозділи, які отримують 7,5-8 тис. грн, але над підвищенням і цих зарплат працюють і глава поліції, і МВС.

Всі поліцейські звикли до нової форми, пишаються, із задоволенням носять значки. Люди звикли до поліції. Думаю, кияни бачать усі зміни.

- Чи вдалося скоротити кадровий голод?

Кадровий голод ми скоротили. Некомплект слідчих і оперуповноважених - на рівні 5-7%, але це робочий некомплект. В службі дільничних трохи більше, некомплект 10-11%. І це порівняно з тим некомплектом, до 25%, який був у минулому році. Починаючи з літа минулого року, кілька наборів були випуски вузів, було кілька наборів на посади сержантського складу, там некомплект ще зберігається, до 11%. Але, по суті, кризи, немає. Його, загалом, і не було, хоч і говорили, що вибили професійне ядро. Це не так. І в минулому році, і в цьому розкриваються складні злочини, молоді хлопці працюють досвідчені спеціалісти у нас є, які розкривають злочини всіх рівнів складності. Багато було резонансних злочинів, але і багато було розкрито. Не завжди можна ретельно підготовлене розкрити злочин по гарячих слідах, щоб продемонструвати суспільству: тільки сталося і - раз! - вже розкрито. Є копітка робота, недостатньо просто вказати пальцем на злочинця, потрібно знайти докази, зафіксувати і довести суду причетність людини до злочину.

Наприклад, влітку в Деснянському районі чоловіка розстріляли з автомата біля супермаркету. Всі обурювалися: як так, стрілянина в людному місці! Весь Фейсбук був переповнений гнівом. Сіли, через 10 днів ми встановили злочинців. Вони виїхали за територію України, оголошені у міжнародний розшук, а одного вже затримали. Він сидить. Було розкрито неочевидне злочин: сам убитий був представником криміналітету, приїхав з Росії. І люди приїхали з-за кордону, щоб його вбити. Таке злочин, яке не прив'язане до України, було розкрито менш ніж за місяць.

- Яка криміногенна обстановка в столиці на сьогодні?

Якщо я скажу, що вона кардинально покращилася, мені ніхто не повірить. Але я вже сказав, що у нас зменшення вуличної злочинності: грабежів на вулицях, розбійних нападів на вулицях, крадіжок і крадіжок з автомобілів, викрадень менше. Це те, в чому нас дорікали. Є ряд резонансних злочинів, ми з ними працюємо. Вбивства розкриті на 82%. Можна сказати, що обстановка досить оздоровлена.

Часто звучить: "гірше, ніж в 90-х". Але так говорять або свідомо перебріхуючи (я кажу про колишніх працівників ОВС, які звільнилися), або просто не володіючи інформацією. У 90-х у Києві в рік відбувалося до 300 вбивств, а зараз – менше 100 за 10 місяців. Тому в 90-х було набагато гірше. Плюс ще за рахунок доступу до ресурсів та інформації (тільки в мережі інтернет) просто нагнітають паніку, і може виникнути думка, що навколо суцільний жах.

Але обстановка досить контрольована, багато розкривається злочинів, багато злочинців затримано. Працюємо!

Розмовляла Тетяна Святенко


banner14

Категория: Новости

Якщо я скажу, що в Києві кардинально покращилася криміногенна обстановка, мені ніхто не повірить


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.