Блокаду Донбасу фінансово підтримували бізнесмени всіх рівнів
Опубликованно 11.12.2017 00:04
Народний депутат Володимир Парасюк, відомий різними голосними акціями і парламенті і поза його, останнім часом кілька пропав з радарів телевізійних камер. Тому перед парламентськими канікулами нам було цікаво поговорити з ним на цю та інші теми. Парасюк розповів про результати блокади, її фінансуванні, своєму автопарку і навіть про те, чому шкодує, що не взяв хабар у Раді
- Ви знаєте, останнім часом соцмережі нав'язують свій ритм і заважають зосередитися, тому можете за мене порадіти, сьогодні три години "провів" без "Фейсбуку" (сміється). Зараз проти мене ведеться шалена інформаційна війна, відволікають різні "боти", інформаційні вкидання, фейки, - каже Володимир Парасюк, коли я його зустрічаю біля стін Верховної Ради, щоб взяти інтерв'ю. Йдемо в Маріїнський парк, щоб продовжити розмову.
- Володимир, у ЗМІ можна зустріти публікації, які ставлять під сумнів ваше перебування в полоні терористів. Мовляв, такий відомий чоловік не міг вийти від них просто так.
- На той час, коли ми виходили з котла, була інформація, що Парасюк убитий. Це раз. По-друге, за час перебування на фронті моя зовнішність дещо змінилася, адже ми не мали можливості приймати душ, своєчасно голити обличчя. Відповідно, виросла борода. Плюс до того, у мене було поранення голови, і мій побратим, лікар з батальйону "Донбас", перев'язав мені її. Також він запропонував перев'язати шию, щоб мене було важче впізнати. І я нічим не відрізнявся від сотень українських хлопців. Говорячи вже про це медика, хочу зазначити, що він підтримав мене і морально, коли ми потрапили в полон. Таким чином, вдалося перехитрити ворогів. Через три дні нас через Червоний Хрест передали українській стороні. На жаль, хто був артилеристом, розвідником, мінером - обміну не підлягали. Ось так, завдяки Господу Богу, побратимам, я зараз живий.
Я дійсно не раз чув ці розмови про мій псевдоплене. Однак не збираюся нічого і нікому доводити. Хто хотів повірити, той вже зробив такий вибір. Всім іншим нічим не можу допомогти. На війні я втратив свого кращого друга, тому просто в пам'ять про нього не можу брехати.
- Блокада Донбасу яких результатів досягла?
- Завдання, які ставилися перед нею, не всі виконані в повному обсязі, але "торгівля на крові" зупинена. Українські олігархи, а також бандити при владі втратили мільярди гривень. На жаль, питання обміну полоненими поки залишається невирішеним.
Хочу вам розповісти, що десь на двадцятий день блокади до нас звернулися представники Ахметова і запитали, чого ми хочемо? Ми озвучили наші вимоги, оскільки розуміємо, що він може впливати на терористів. Однак на ці вимоги вони не погодилися, тому що розуміли, що покажуть всій країні свою зацікавленість у війні. Як події розвивалися далі - бачила вся країна.
Зрозумійте, втрата вугілля не так боляче б'є по їхніх кишенях. Найбільше їх дратує усвідомлення того, що доведеться прислухатися до блокадникам, простому народу. Визнати те, що народ може впливати на рішення влади, і натиснути через економічну складову і на причини незавершення цієї війни.
- Подекуди звучить інформація, що вантажні автомобілі з контрабандою і досі перетинають кордон і потрапляють на територію терористичних республік. Був навіть випадок, коли в одному такому автомобілі знайшли боєприпаси.
- Де-юре торгівля з терористами заборонена на 100 відсотків. Де-факто ця команда виконується на 90 відсотків. Все-таки контрабанду повністю побороти неможливо. Тут вже грає роль людський фактор. Є населення, яке переступає через мораль, смерть наших хлопців і просто заробляє гроші. Їх ловлять. Однак вони "купують" солдат, поліцію на блокпостах і далі возять товари через лінію розмежування. Для прикладу, перевозять заборонені товари в машинах, які нібито везуть хліб, а насправді там алкоголь, сигарети, продукти харчування. У всіх країнах світу з цим борються влади. У нас не дуже зацікавлені у вирішенні цього питання. Але цей рівень контрабанди, що залишився, це - мізер.
- Подейкують, що ви з Семенченко отримували від Коломойського по 20 тисяч доларів на місяць під час блокади. Звичайні учасники не отримували нічого, або просто на квиток додому.
- (Сміється) Це повна дурниця, придумана кимось в Адміністрації президента і поширена псевдожурналистами, щоб нас дискредитувати.
Блокада - це величезна ідеологічна акція. Вона не належить нікому, однак вимагає в тому числі і вкладення коштів. Нам допомагали бізнесмени всіх рівнів. Однак ці люди бажали залишатися в тіні, щоб не накликати на себе біду - відкриття кримінальних справ та руйнування бізнесу силовими структурами. Я особисто ходив і просив бізнесменів, щоб вони допомагали нам фінансово. Тому ми не намагалися приховувати, що отримуємо гроші від чесних людей. Адже це абсурдно вважати, що така акція може проходити без фінансових вливань. Велика подяка волонтерам, які допомагали їжею, теплим одягом.
Загалом, блокада нікому не належала і не належить. Кожен намагався внести свій внесок у боротьбу проти окупантів. Наприклад, ветеранам батальйону "Донбас" Семен допомагав. Він знаходив засоби, щоб привезти їх до місця протесту. Я це робив для своїх побратимів. Хлопцям з Франківщини теж допомагали підприємці. Присутність батальйону "Кривбас" забезпечив Микола Колесник з Кривого Рогу. Я разом з сестрою Іриною просив багатьох людей, щоб вони підтримали учасників блокади. Одного разу до нас приїхав Саакашвілі зі своїм оточенням. Тут я вже не знаю, хто фінансував їх.
- Журналіст Дзіндзя нещодавно їздив у Львів з'ясовувати, звідки у вас автомобіля, величезне офісне приміщення і т. д. Всю інформацію виклав у себе на сторінці в одній із соціальних мереж. Поясніть ситуацію?
- У тому розслідуванні взагалі немає правди. На всі автомобілі, які там знаходяться, у мене є документи. Що за абсурд про "ліві" номери? Власником офісу є дуже хороша людина, який погодився дати хорошу знижку. Я за це приміщення плачу 12 тисяч гривень. У ньому збираються учасники блокади, різні громадські організації, наприклад "АвтоЄвроСила" або "Законодавче бюро". Там проводяться тренінги, обговорення законопроектів. Що стосується самого Дзіндзя. Думаю, що його просто змусили працювати проти мене, адже на нього відкрито кілька кримінальних справ. Дзіндзя дружить з Пашинським, Тетяною Чорновол, тут все ясно.
- Вам пропонували у Верховній Раді хабара, щоб проголосувати за це чи інше питання?
- Так. Гроші, різні преференції. На мій округ обіцяли дати 20 мільйонів гривень, якщо натисну кнопку під відповідним питанням. Коли знімали недоторканність з Клюєва, певні люди пропонували мажоритарникам, позафракційним депутатам за сто тисяч доларів, щоб ті не підтримали цю постанову. Я відмовився тоді від цих брудних грошей, проте тепер шкодую. Мені потрібно було взяти їх і зняти все на відео. Щоб люди бачили, яка корупція у ВР.
- У соціальних мережах ваше прізвище іноді стоїть у списку потенційних кандидатів у президенти: Саакашвілі, Рабинович, Парасюк...
- Це неможливо. Принаймні зараз. Я занадто молодий. Навіть, якщо б мені це запропонували. Багато чого не знаю.
- Кажуть, що вам зверху натякнули, що варто "заспокоїтися" з публічними виступами після блокади. Було таке?
- Ніхто нічого не натякав, не забороняв. Однак, як я вже говорив, інформаційна кампанія проти мене ведеться, як в соцмережах, так і є тиск на телеканали, щоб не запрошували на ефіри. Зараз мав трохи перерву, були проблеми зі здоров'ям. Захистив диплом. До речі захист була відкрита і її контролювали журналісти.
- Вдало захистили?
-Так. Тому трошки зник з інформаційного поля. Плюс, влада дала вказівку провідним ЗМІ, щоб обходити мене. І деякі журналісти виконують це вказівка. Хоча колись вони десятками чекали, щоб взяти інтерв'ю.
- Патріоти впевнені, що у Верховній Раді перебувають десятки політичних зрадників, які повинні сидіти у в'язниці. Що з цим робити – може, знімати недоторканність, залучати до кримінальної відповідальності?
- Парадоксом ситуації є те, що серед тих людей є навіть Герої України. Тепер щось зробити вже неможливо. Принаймні, таким шляхом, як ти кажеш. Верховна Рада вже давно вичерпала свою патріотичність. Тепер це інструмент для ведення бізнесу. І люди самі винні, що вибрали собі таких слуг. У ВР знайдеться до тридцяти білих ворон, яким насправді небайдужа доля України. Однак вони нічого не вирішують. Це не означає, що ми перестали боротися. Восени всі побачать, що ми придумали. Тоді розмова про політичних зрадників продовжиться вже по-новому.
- Ви самі воювали і розумієте значення слів "Учасник бойових дій". Чому вони втратили своє значення? Чому цим посвідченням зараз важко пишатися? Серед тих, хто має посвідчення, більше половини навіть не були на передовій. Не кажучи вже про якісь воєнні дії. Несправедливість тут зашкалює.
- Звичайно зашкалює. У мого знайомого є сусідка, яка, будучи солдатом ВСУ, відповідала за доставку білизни хлопцям на передову. Сама там побувала тричі і отримав УБС. Причому тут труси з носками до бойових дій? Тут велика несправедливість, як і скрізь, на жаль. Тому мені важко коментувати це питання.
- На скільки велика ймовірність позачергових парламентських виборів?
- Думаю, що спочатку будуть президентські, а потім парламентські. Але щодо останніх, то потрібно змінювати законодавство. До Верховної Ради мають обиратися за відкритими списками. Люди самі визначають, хто гідний бути в цій чи іншій політичній силі і на якому місці. В іншому випадку, нічого йти знову в депутати.
- У списку якоїсь політичної сили ви бачите себе?
- Важко зараз визначитися. На це питання зможу відповісти перед виборами. Хоча є кілька непоганих політичних проектів. Можна також відзначити силу, яку зібрав Саакашвілі, і "Самопоміч".
- А серед кандидатів у президенти? Ось нещодавно Ярош офіційно виступив і заявив, що буде балотуватися на пост керівника країни.
- Діму поважаю, але в деяких питаннях не розумію. Морально підтримаю його. Але публічно ще не визначився. Це буде хтось молодий і новий, однозначно. Садовий планує йти в президенти, Вакарчук.
Розмовляв Михайло Ухман
Категория: Новости
Блокаду Донбасу фінансово підтримували бізнесмени всіх рівнів