Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Я розумію, що ніколи не відмиюся від членства в Партії регіонів


Опубликованно 10.12.2017 06:40

Я розумію, що ніколи не відмиюся від членства в Партії регіонів

Екс-народний депутат України Тарас Чорновіл в інтерв'ю програмі "Бацман" на телеканалі "112 Україна" розповів про розслідування вбивства свого батька, В'ячеслава Чорновола, про роботу з Віктором Януковичем, а також про своїх політичних антипатіях

Бацман: В ефірі програма "Бацман". У студії Тарас Чорновіл, екс-народний депутат України. В інтерв'ю ви говорили: "Після вбивства батька ще жодного допиту не провели, а міністр Кравченко вже безапеляційно заявив з трибуни, що це була звичайна автокатастрофа. Буквально з першого дня матеріали, що стосуються справи батька, знищували. До речі, до цих пір продовжують глушити слідство. Деякі з тих, хто має до цього відношення, сьогодні дуже непогано почуваються серед тих самих "любих друзів". Пройшло вже 18 років з того моменту, як КамАЗ в'їхав у автомобіль вашого батька. Зараз ви знаєте, хто його вбив?

Чорновіл: Я знаю зараз не набагато більше, ніж знав тоді. Я знаю на сьогоднішній день тільки певні механізми, яким чином розвалювали слідство, яким чином його глушили, яким чином фальсифікували. Яким чином працювали з експертами - як вони давали фальшиві висновки. Я це знаю, тому що відбувся судовий процес, який тривав 2,5 роки. Я був на всіх засіданнях, ми допитали величезна кількість людей, і після цього стало зрозуміліше, як такі справи глушаться, як їх руйнують. Хто вбивці? Ми знаємо, хто підставив КамАЗ? Я не можу це сказати після суду. Тоді я хоча б знав, що виконавцем був звичайний водій з кримінальними і раптом зниклими справами Куделя. А після того суду я навіть не знаю, чи він був за кермом, тому що ті дані, які ми під час суду раптом дізналися, говорять про те, що в Камазі, очевидно, сидів зовсім інша людина, а Куделю через кілька хвилин після аварії невідомо хто виштовхнув з-за КамАЗа до місця аварії. Насправді, в цій справі з кожним роком питань стає все більше, а реальних свідків з кожним роком все менше. В останній рік вперше я починаю відчувати якийсь сумнів, чи може бути справа коли-небудь розслідувано. На сьогоднішній день політичної волі "не розслідувати" справу я не бачу. Навіть при Ющенку політична воля багатьох людей була "не розслідувати". Я її сьогодні не бачу. Тобто, сьогодні вже немає тих людей серед живих, які могли б заблокувати справу.

- А хто блокував?

- Досить тривалий період блокувало практично все керівництво МВС. Коли прийшов Юрій Луценко, він почав цю ситуацію змінювати. Але був такий Коляда, який займався слідством у міністерстві, він був першим, хто блокував. Дуже довгий час дуже серйозні блокування були в ГПУ. При різних генпрокурорах в якийсь момент починали щось розслідувати (Голомша пробував щось розслідувати), а після цього моментально міняли слідчі групи, і вже інший генеральний прокурор, а було, що і той же, давав вказівки глушити.

- Ви розумієте, кому це було вигідно?

- Я знаю багато версій, але я знаю, що приймалося рішення на одному з засідань одного з передвиборних штабів Леоніда Кучми. Але це було те обставина, коли я можу припустити, я не можу назвати конкретного замовника. Я можу припустити, що це був той випадок, коли вбивство Чорновола було більш потрібним частини оточення Кучми, ніж йому самому. Кучма не давав замовлень на такі речі. Він говорив фразу: "Зробіть так, щоб він мені не заважав". А далі він демонстративно звільнявся від будь-яких питань у цій справі. З ним на цю тему не можна було говорити. Це ми чули в оповіданнях про Гонгадзе, наприклад. А далі - зробили. Я знаю, як це засідання виглядало. Як доповідь вів один із заступників голови СБУ, розповідаючи про те, що всі політичні спроби знищити рейтинги Чорновола провалилися, а тому є пропозиція перейти до силового варіанту. Я знаю, як голосували.

- Офіційно зараз слідство на якому етапі?

- Слідство не закрито. Матеріали справи були повернуті назад апеляційною інстанцією на розслідування в прокуратуру, і, наскільки я розумію, у прокуратурі шукають, кому можна доручити справу, яка вже не просто "висяче", а з якого знищені практично всі докази і по яким, фактично, мало залишилося свідків. Це проблемне справу, і я дуже сподіваюся, що воно буде розслідувано. Справа тепер заново відкрито і буде розслідуватися. Я не підганяю, тому що прекрасно розумію, що можуть включитися терміни КПК, а саме один рік. Якщо воно в цей час не розслідувано, воно закривається остаточно і не може бути відкрито. Тому я сподіваюся, що все-таки зможуть сформувати слідчо-оперативну групу саме тих криміналістів.

- Віталій Журавський сказав в інтерв'ю, що Чорновола вбили так звані соратники по "Народному руху". А про якого кандидата в президенти, який, "напевно, також був причетний до смерті Чорновола", говорив Журавський в інтерв'ю?

- Я думаю, що він перебільшує. Ці люди, про яких він говорив, організовували цькування, дуже грубі речі щодо Чорновола, але це називається політичним вбивством. І вони дуже сильно причетні, в тому числі і до розколу Руху. Коли мова йде про кандидата, то мова йде про Євгена Марчука. У мене до Марчука є інші претензії. До президентських виборів безпосередньо Марчук заявив, що у нього є касета, де "спецслужбіст", якого він знає особисто, записав інформацію. І розповідав йому особисто про обставини вбивства Чорновола. Це в матеріалах слідчої комісії ВР.

- Марчук в інтерв'ю говорив, що це була фальшивка.

- Насправді, по гарячих слідах він розповідав не про фальшивку, а про інших обставин. Потім Марчук став секретарем РНБО після першого туру при Кучмі, і в другому турі тема абсолютно знялася. Я розмовляв з тими людьми, які дивилися цю запис, яким Марчук її показував. Вони підтверджували, що це не фальшивка. Я не маю до Євгену Кириловичу особливих претензій - я навчився жити без претензій до людей, яких я не можу прямо звинуватити. Я навіть Кучмі не можу мати претензій, тому що я не можу довести, що він дав наказ, дав вказівку. Але люди, які розповідали, дуже чітко підтвердили матеріали по цій справі. Для мене сумнівів немає.

- Навіщо це потрібно було Кучмі і Марчуку? Як тоді показували рейтинги, з точки зору проходження він був непрохідним кандидатом, хоча його дуже любив народ.

- Це версія, яку тоді дуже активно запускали. На той момент соціологи та політики почали говорити дещо іншу річ. Вже в березні її почали сприймати серйозно: у другому турі могла пройти зовсім інша пара. Дуже сильно почали рости рейтинги двох людей: Чорновола і Морозу. Передбачалося, що, можливо, зустрінуться у другому турі Чорновіл з Морозом, а не Кучма з Симоненком. Чорновіл ламав в будь-якому випадку цей варіант, єдиний, в якому Кучма міг стати президентом.

- Щодо агентів КДБ в "Народному русі", ви знаєте поіменно, хто це був?

- Я знаю тільки те, що коли розпався Радянський Союз, але в західних областях ми вже всі стали депутатами, а Чорновіл став головою Львівської обласної ради, нас запрошував до себе генерал КДБ Малік, який тоді керував львівським КДБ. Він давав ознайомитися з визначеними матеріалами (тому що хотів дружити з новою владою), матеріалами про тих, хто на нас стукав.

- І хто це був?

- Батько колись сказав одну фразу: "Я вимагаю люстрації, але поки немає люстрації, сам її особисто проводити не буду". Все має бути за законом.

- Але країна повинна знати своїх "героїв".

- У списках була тоді половина Руху, половина активістів. Частина людей на чомусь зловили: комусь запропонували зберегти кар'єру, а кого-то це могло врятувати від в'язниці. Потім частина людей обрала інший шлях: відмовилися і стали чесними. А частина - почала робити дуже успішну кар'єру і сидіти "на голці" вже російського ФСБ, перенявшего архіви. Я не впевнений, що можу називати тих людей, які відмовилися і стали, зрештою, порядними. Але те, що в рухівській номенклатурі виявилося дуже багато непорядного елемента, пошкодило не стільки Чорноволу, скільки Україні. Це нас тоді зупинило, в 1999 році.

- А правда, що після аварії ваш батько ще був живий і його добивали кастетом?

- Це версія, яку зараз дуже масово починають розкручувати, у тому числі деякі нові "рухівці". Вона випливає з матеріалів одного експерта. Ця версія виглядала дуже серйозно, поки в ході судового розслідування ми не встановили, що фізично це неможливо було зробити. Насправді, Чорновіл, судячи з усього, загинув відразу. Я припускаю, що якщо б побачили, що він не загинув, можливо, вибух б якийсь відбувся. Було б щось інше для того, щоб його добити. Один з тих, хто був в Камазі, хто, на нашу думку, був координатором і безпосередньо відстежував виконання, - Шолом, такий дуже дивний чоловік, який потім дуже дивно помер. У його останках після ексгумації знайшли в сотні разів перевищує смертельну дозу отруйних речовин. Він в той момент, всунувшись в машину, моментально сказав: "Чорновіл мертвий". Він відразу зафіксував факт - а кшталт "колгоспник". Я не думаю, що було добивання. Це тупиковий хід, на який наслідок іноді збивають. Хоча підстави думати так у слідства були.

- Багато навколо цієї справи трупів виросло?

- Напевно, ми не знаємо. Водій Куделя. Всі думають, що він мертвий, але він живий. Ходив на судові засідання. Його звільнили за амністією як винуватця аварії. Ця річ не скасовується. Якщо не з'явиться нове, додаткове справу про умисне вбивство. Тільки буде нове звинувачення - він сідає у в'язницю. Йому ніякого порятунку не буде. Це означає, що він буде мовчати, навіть якщо його будуть залякувати. Помер Шолом, він ще був координатором, фактично, людина, яка точно міг би багато чого розповісти. І я припускаю, що ця дивна смерть Гончарова, міліціонера-перевертня, - він теж міг бути причетний до цих справах. Я не можу цього довести, але виглядає так, що це ще один труп у справі Чорновола.

- Чи Правда, що Геннадій Удовенко пересів в іншу машину хвилин за 10 до аварії?

- Це абсолютна брехня, причому дуже підла, тих "рухівців", які на той момент робили розкол. І навіть загибель Чорновола, лідера Руху, їх не зупинила. Це було передвиборчу брехню, щоб облити брудом. Насправді, Удовенко і туди, і назад їхав в іншій машині і ні разу не сидів у машині Чорновола. Удовенко вже був смертельно хворий, але коли я йому передав прохання дати свідчення у суді, він приїхав на "швидкій" і дуже хороші дав свідчення по цій справі для Чорновола.

- Ви досить довго були в Партії регіонів. А ви в "амбарной книзі" є?

- Судячи по всьому, мене немає, хоча певні компенсації командировочних і т. д. мені виплачували, бо там все велося за готівку. Відповідно, я брав, підписи ставив, але, здається, це була не амбарна книга". Якщо б я брав те, що називається "зарплата", я б звідти не вийшов. Мене б винесли вперед ногами. Там є певні правила.

- Не секрет, що є так звана депутатська зарплата від партій. Вам що, її не платили?

- На той момент у мене були інші способи заробити гроші - мені просто не давали. Це були дуже хороші політологічні проекти, які дуже добре оплачувалися. Насправді, я виконував не лише депутатські функції. Я не люблю слово "політтехнолог", на сьогоднішній день для мене це абсолютне табу. Я не політтехнолог, якщо мене назвуть, я сприймаю це як особисту образу. Я - політолог. Але в певний період я трохи цим займався і знаю, що в Україні робота політтехнолога, мабуть, найбільш високооплачувана. Але я більше ніколи не хочу цим займатися.

- Ви знаєте історії, коли на Липську за "чорною" зарплатою до Партії регіонів приходили і опозиціонери?

- Я не люблю говорити про гроші. І не дуже це відстежував. У мене завжди був дуже жорсткий графік. Коли я побачив роздруківку "амбарной книги", я був здивований. Юрій Костенко був лідером розкольників, але коли я побачив, що він отримував мільйони, для мене багато що стало зрозумілим 98-99 років, коли він очолив розкол і був проти Чорновола. Напевно, для багатьох людей основним було тупе прагнення до грошей. Я давно не ідеаліст: я не вірю в велику чистоту української політики і вже багато чого не дивуюся. Праведний гнів, який можуть демонструвати політики, мене не вражає. Американський журналіст більше року тому, допитуючи про касі, з обуренням говорив мені, як я міг там брати якісь гроші. А йому сказав: "Ви мене будете навчати, коли ваш Манафорт..." І з цього почалося: я випадково розкрив тему Манафорта, тому що ніхто про це не знав раніше. Але я був поганим свідком, я мало з ним працював і не хотів працювати.

- А який чоловік Манафорт?

- Не можу сказати. Він показушний і 100% профан у своїй справі. Він нульовий професіонал, людина, не оцінює ситуацію, не оцінює матеріали, що робить абсолютно помилкові висновки. Плюс, він дуже поверхневий в роботі.

- Наведіть приклад.

- Основна тема - щоб костюмчик добре сидів. Друге - поверховість підходів до матеріалів, скандал з рекламою Партії регіонів, на якій "щаслива родина" виявилася з Чикаго, а "дівчинка з парасолькою" - зі штату Айова. Дуже показовий момент - вибори 2007 року, коли стало відомо, що ПР їх програла. Я сидів усю ніч у штабі, знав, що вже програли, потім поїхав спати, як раптом мене зривають: "Манафорт просить усіх приїхати". Я приїхав, і Манафорт нам прочитав лекцію: "Ми перемогли, і нам зараз важливо, щоб міжнародні спостерігачі не запідозрили, що щось не так. До прес-конференції потрібно мовчати". Я йому кажу: "За моїми даними, ми програли". Всі зашушукали, мовляв, Манафорт - фахівець, він краще знає. Через 4 години стало все зрозуміло: прийшли офіційні результати. Я, звичайний нардеп, випадково зібрав ці дані, сидячи в штабі, а людина, що планує стратегію, вводить на 180 градусів неправильний посил. Що це таке?

- А Трампа ж він навів - результат дав.

- Результат Трампу дав не Манафорт. Якщо б тоді не піднявся скандал і Манафорта не відсунули від Трампа, Трамп мав усі шанси програти. Манафорт не приносить перемогу - він приносить поразку. Занадто скандальний і занадто поверхневий людина. Я відмовився з ним працювати, він навіть вимагав, щоб мене виключили з виборчого списку, але цього не сталося. Мені дали паралельну роботу - я працював сам. Я ганяв по областях як агітатор.

- Скільки насправді "амбарних книг"?

- Не знаю. Кілька точно є. Я ніколи не повірю, що ту, яку побачили, випадково знайшли. Вона вкинута, тому що в цій книзі є удар по тих грошах, які були так чи інакше зав'язані на групі Ріната Ахметова. Там немає тих, хто якимось чином пов'язаний з Клюєвим, Льовочкіним, а повинні були б бути. Це окремий матеріал по окремій фінансовій роботі. А були й інші - купували політиків. Там немає покупки політиків, а дорога наша Юлія Володимирівна в 2006-2007 роках провела величезну кількість людей у ВР, які потім мені особисто говорили: "А які питання? Я заплатив свої 3 млн дол. Чому я повинен залишитися у фракції?" Була домовленість, що вони заплатили гроші і вийшли. Але частина з них не платила свої гроші (не було), платили партійні каси. А потім ПР перекуповувала - в 2007 році вона набрала 300 голосів. Коли людину перекупили, це вже пішло по накатаній. Коли ви заводите людини в парламент перший раз, ставите його в список за гроші - це вже велика біда. Я розумію, що ніколи не відмиюся від мого членства в ПР, але у мене все ж більше претензій не до них, а до тих, хто починав корупційний процес. Починали не вони - починалося в основному з "Батьківщини". В ПР було акціонерне товариство. Там були власники основних акцій: вони заводили своїх депутатів, вкладали кошти у виборчу кампанію. Але там не продавали, принаймні, виборчі місця в списку. Ми іноді гипертрофируем їх зло.

- А в кого ще є "амбарні книги"?

- Не знаю, у кого-то ще є. Хитрі і розумні, я думаю, все знищили.

- За яких обставин ви, львів'янин, погодилися очолити виборчий штаб Януковича? Які аргументи були?

- Якби були фінансові, то я б не їздив 15 років на одному і тому ж автомобілі, не обмежував би себе в багатьох речах, не шукав 5-6 робіт, щоб заробити собі на життя. Це називається елементарною дурістю і лінню. Я мав колосальні претензії до Віктора Ющенка. Я згадував про те засіданні, на якому було сказано "перейти до силового варіанту". Людина, який вів це засідання, мав на той момент, крім інших посад, посаду президента фонду "Соціальний захист". І це був Віктор Ющенко. Він взагалі не розумів, про що йде мова. Тепер я до нього маю вже найменше претензій, але тоді, ви уявляєте, що це для мене було. І коли мені закидають, що я опинився в партії вбивць мого батька, я говорю: "Ні. Я пішов проти людини, якого я на той момент вважав основним винуватцем вбивства мого батька". Я за принципом "ворог мого ворога - мій друг". Я почав придивлятися до Януковича, а далі мене просто помітили і почали вести. Мене вів політтехнолог Грановський, а потім мною займалася Ганна Герман. Мене вели, і я купився.

- Що вам пропонували?

- Нічого. Мене запросили один раз поспілкуватися в кабінеті з першим. Я тоді сказав Януковичу, що мені цікаво з ним спілкуватися, але я не буду в його виборчої кампанії. Він відповів, що він мене і не запрошує. А потім мене підвели дуже вміло під історію в Івано-Франківську, яка була зрежисована, я думаю. Потім мене почали труїти з іншого боку. Сам факт, що я в той момент, коли розгорталася передвиборна кампанія Ющенка, сидів і 4 години спілкувався з Януковичем у його кабінеті, хоча в той момент кілька цікавих людей хотіли до прем'єра теж потрапити. Коли я звідти вийшов, у них склалася певна думка, і вони почали робити під мене дуже багато чуток у Львові. Почалося цькування, пробували підпалити будинок. Для таких людей, як я, хронічних дисидентів в душі, немає простішого способу загнати кудись, чим дуже жорстко сказати, - "туди не ходи". Я не прорахував - я пішов. Я не хочу від цього відрікатися, як це роблять інші, хто працював на Януковича, - це була частина мого життя. Я за неї заплатив свою ціну, і кидати сьогодні слідом Януковичу камінь я не буду. Я прекрасно розумію, що зіпсував свою власну життя, і політичної кар'єри у мене вже не буде.

- У нас в політиці ніколи не говори "ніколи". Ви не збираєтеся більше в політику?

- Щоб бути українським феніксом, треба вміти добре брехати. Гучна брехня перемагає тиху брехня. А я хронічно не вмію брехати. Так, я був керівником виборчого штабу Януковича в третьому турі, але Луценко, який тоді був одним із керівників виборчого штабу Ющенка, сказав, що я нічого не порушив, і до мене претензій немає.

- Розповідають, що Янукович дуже любив справляти враження на співрозмовників. Які історії він розповідав вам?

- Він мені розповідав більше політичних історій. З життєвих - всі були пов'язані з його захопленням гольфом, автомобілями. Коли я вийшов з ПР, грюкнувши дверима, то основним детонатором був конфлікт не з Януковичем, а мій конфлікт з Льовочкіним.

- Ви бачили Януковича в гніві?

- Ні.

- Я знаю людини, якій він зламав ніс.

- Я не знаю таких людей. Але йому дуже сподобалося, коли люди почали вірити, що він ламає щелепи, і він почав таким тоном говорити. Я переконаний, що це технологічні напрацювання, хоча я його не знав, що настільки. Іноді, коли я дивлюся на деяких сьогоднішніх політиків, то я чомусь думаю, що його можна скоріше оцінювати як якусь жертву якихось обставин, в тому числі і своєї залежності, а не так, як деяких наших сьогоднішніх, які набагато цинічніше. Може, не такі успішні.

- Це ви про кого?

- У мене є свої відомі антипатії: Тимошенко, з якою я дружив. Я повірив колись Саакашвілі, а коли я помилився, то я до цього людині навіть на суб'єктивному рівні маю колосальний негатив.

- В одному з інтерв'ю після втечі Януковича ви сказали, що припускаєте, що він помер або паралізований, тому що не дізналися Януковича на прес-конференціях. Так він зараз живий чи ні?

- Мабуть, живий. Просто в той момент я підозрюю, що він був дійсно дуже важко хворий. Його, мабуть, змусили вийти на прес-конференцію в тій ситуації, коли люди лежать в реанімації. Це було потрібно Путіну, йому треба було донести якісь меседжі. Я думаю, що тоді збиралися ще далі ввести війська в Україну, почати велику наступальну операцію проти України, і треба було, щоб це зробив чоловік, якого Росія вважала на той час легітимним президентом України. Він тоді був у такому стані, що я не впізнав його риси обличчя, міміку, поведінку. Мої знайомі медики сказали, що такі риси можуть бути, коли у людини частковий параліч певної частини тіла.

- Хто змусив Януковича відмовитися від підписання євроінтеграції?

- Він дійсно дуже хотів мати цю угоду. Він справді боявся Путіна і хотів йому протиставити. Напевно, він уявляв, що в цій асоціації він зможе організувати все так, щоб жити по-старому. Але після розмови в Сочі з Путіним усе змінилося. Я думаю, що Путін тиснув на моменти безпеки і погрозу вбивства. Янукович, як і більшість політиків, боявся, що його вб'ють.

- Майдан " спонсорували олігархи?

- Цей Майдан дуже сильно відрізнявся від Майдану 2004 року. Там були технології. На цьому Майдані технологій вже бути не могло. Звичайно, на цей Майдан йшли величезні гроші. Але спонсорство з боку олігархів - це тоді, коли ти за своє спонсорство щось отримуєш. А благодійність - це трошки інше. На цьому Майдані було дуже багато випадкових дрібних грошей від простих звичайних людей. Ряд олігархів щось до цього додали, але у мене таке враження, що вони вже постфактум про це розповідали, щоб стати чи не героями революції. Я не вірю в спонсорство олігархами цього Майдану.

- Чи відчуваєте ви якусь відповідальність за ту політику Януковича, яка реально призвела до того, що у нас десятки тисяч убитих, і ми втратили частину території?

- Я відчуваю свою відповідальність за свою долю: я опинився там, де не повинен був бути. Я, напевно, міг би набагато більше зробити, якби я був з іншого боку. Я люблю розподіляти відповідальність за конкретні речі. Я тоді стояв за цілий ряд світоглядних речей. Я був одним з тих, хто проголосував за визнання Голодомору геноцидом, єдиним, хто виступив дуже жорстко проти рішення партії підтримати анексію Південної Осетії і Абхазії, визнати їх російською територією. Я отримав страшну обструкцію на засіданні політради, до погроз. А потім вони всі під стіл полізли, коли раптом Лукаш зачитала абсолютно нову резолюцію, яку їй дав Янукович, в якій не було написано, що ми це визнаємо. Я вважаю, що в тому, що це переписали, моя заслуга: там було написано, що питання Південної Осетії і Абхазії вирішує Генеральна асамблея ООН. Був цілий ряд інших речей, у тому числі відверто антиросійських, які я там відстоював. Я вважаю, що я там щось трошки зробив для того, щоб не сталося те, що сталося.

- Кажуть, що зараз ви працюєте в команді президента Порошенко.

- Хотів би. Коли я бачу людину, яка хвалить Тимошенко чи Саакашвілі, я не можу повірити, що сьогодні людина може симпатизувати їм. Йде війна з Росією - а людина підтримує відверту коллаборантку Тимошенко. Я - міжнародник, вважаю, що непоганий. Я знаю Порошенко, бо мав певну причетність до того, як він ставав міністром закордонних справ. Там були серйозні перешкоди, і я дещо робив для того, щоб ці перешкоди подолати, хоча, я думаю, моя роль мінімальна. Я можу оцінювати його діяльність, і хочу зрозуміти, яка до нього є конкретна претензія, крім кількох помилок у кадровій політиці, наприклад, наповнення виборчого списку, коли там з'явилися Найєм, Лещенко, купа інших людей, про яких можна було наперед сказати, що вони будуть воювати проти тебе.

- Вам надходили якісь пропозиції щодо посади від команди Порошенка, зокрема за вашу безкоштовну позицію щодо Порошенка, яку ви займаєте як людина? Щоб вас якось задіяти.

- Ні. Я не думаю, що мене задіють, у мене є своя історія - я колись був в ПР. Пропозицій не було. Я не хочу бути політтехнологом - це не моє. Я хотів на дипломатичну службу, але не звертався і не просив. Я перепитав. Я розумію, адже я навіть англійської не знаю, у мене - німецький. Але це важливо. Мені сказали, щоб я не просив, бо відмовити мені йому буде незручно, а як тільки він мене кудись призначить - у нього будуть проблеми. Його почнуть критикувати нещадно ще й з-за мене. І я зрозумів, що не треба. Я вже старий для того, щоб втягуватися в нову, не до кінця зрозумілу для мене роботу. Я працюю аналітиком на велику кількість агентств. Я повністю поза політикою, але я нею ще живу. Я був 12 років у ВР. Чотири скликання. Чоловік, який все життя провів в політиці, але відлучений від неї, все одно буде в ній залишатися. Але основна моя робота, яку я заробляю гроші, - політологія. Там немає емоцій, і там я пишу дуже виважені речі, і за це мені платять.

- Завдяки пенсійній реформі Гройсмана, за яку проголосували сьогодні, ви тепер знаєте, якого розміру буде ваша пенсія і коли ви її будете отримувати?

- Для мене особисто з моєї робочої біографією ця реформа шкідлива. Але я дуже добре його вивчив і двома руками "за". Я дуже задоволений, що, нарешті, проголосували.

- Я вам дякую за щире і емоційне інтерв'ю.


banner14

Категория: Новости

Я розумію, що ніколи не відмиюся від членства в Партії регіонів


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.