Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Затримуємо як цивільних, так і військових. Як працює поліція в прифронтовій Авдіївці


Опубликованно 17.11.2017 00:10

Затримуємо як цивільних, так і військових. Як працює поліція в прифронтовій Авдіївці

..."на підступах до Донецька противник вів вогонь з гранатометів по позиціях Збройних сил України біля Авдіївки", "Так, недалеко від Донецька окупанти випустили щонайменше 16 мін калібру 82 мм по захисникам Авдіївки і Пісків", "З боку НЗФ ОРДО в напрямку Ясинувата – Авдіївка здійснено обстріл позицій підрозділів ЗС України із застосуванням ручних протитанкових гранатометів, автоматичних станкових гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. Під час обстрілу частина боєприпасів потрапила в Донецьку фільтрувальну станцію". Майже в кожній повідомленні прес-центру штабу АТО звучить район Авдіївки. Ситуація в самому прифронтовому місті теж непроста: в результаті обстрілу страждає інфраструктура, часто немає світла та води, постійне патрулювання поліцейських, зберігаються проросійські або просепаратистские настрої серед місцевих жителів, багато будинків пустують або спорожніли через крадіжки. Така ситуація майже в кожному прифронтовому населеному пункті.

112.ua поспілкувався з т.в.о. начальника Авдіївського відділення поліції, підполковником поліції Віталієм Головатенко, який розповів про криміногенну ситуацію в місті, роботу патрулів і порушення з боку військовослужбовців.

Як відбувається патрулювання поліцією прифронтового міста в світлий час доби і вночі?

На території міста Авдіївки несуть службу співробітники як Авдіївського відділення, так і відряджені до нас співробітники поліції з Хмельницької та Запорізької областей. Нами розроблено патрулі, які несуть службу і у денний, і у нічний час. Є у нас автопатрулі та піші патрулі, також спілкуємося з блокпостами, які розташовані в районі Авдіївки, по виявленню осіб, які перебувають у розшуку і причетних до незаконним збройним формуванням, які скоюють різні злочини.

Ви маєте право затримувати військовослужбовців за правопорушення? Або це повноваження ВСП (військова служба правопорядку)?

До патрулям авдіївської поліції ми приєднуємо ще співробітника (або двох) ВСП. Якщо правопорушення або злочин скоїть військовослужбовець або просто людина у військовій формі, то ми залучаємо представника ВСП. Він перевіряє документи і зброю, ми перевіряємо, на яких підставах той чи інший людина знаходиться в місті. Ну і на підставі цього порушуємо адміністративне або кримінальне провадження.

Правопорушення якого характеру здійснювали військовослужбовці найчастіше протягом останнього року?

Якщо раніше ми "боролися" зі спиртними напоями, то зараз шляхом проведення профілактики, починаючи від підприємців, продавців магазинів, які продавали військовим алкоголь, ми цю хвилю збили. Раніше це було, зараз ми звели до мінімуму. Були у нас в цьому році злочину, коли один військовослужбовець вчиняє злочин проти іншого, стріляються, але це індивідуальні випадки.

Це в публічних місцях?

Немає. Ну ось останній випадок був у нас на позиціях, коли один військовий кинув у іншого гранату. Зараз ми з'ясовуємо причини, чому він так вчинив і в чому його вина.

А що стосується інцидентів між місцевими жителями і військовослужбовцями?

Такого у нас за 2017 рік не було. Просто щоб бійка і доходило до відкриття виробництв, то не було. ДТП, у нас періодично трапляються. Останній у нас був випадок, коли військовослужбовець перевищив швидкість та скоїв наїзд на пішохода. Військові несуть відповідальність так само, як і цивільні.

В Авдіївці не розвішані камери спостереження. Чому так?

Розглядали таке питання. У військово-цивільної адміністрації збиралися керівники громадських організацій, військові, поліція, комендатура і Павло Малихін. Поставити камери – я тільки "за" обома руками, тому що це дуже велика підмога для поліції. Але ми прифронтове місто, і тому ці камери можуть принести як користь, так і завдати шкоди. Приєднавшись до інтернету (хакерів у нас достатньо), зламавши паролі, зацікавлені особи, які працюють по той бік, в "ДНР", "МГБ", вони зможуть бачити через ці камери, як переміщується техніка, які наряди несуть службу, скільки сюди увійшло техніки, скільки вийшло, тобто ми документуємо, а вони все це бачать.

Авдіївка – прифронтове місто, люди різні, багато поїхали. Як із криміногенною ситуацією?

Контингент, раніше судимий, ми їх відпрацьовуємо, працюємо з переселенцями. Яким чином? Ми взаємодіємо з УПСЗН (Управління праці та соціального захисту населення), вони нам подають списки, що в р. Авдіївка зареєстровано, наприклад, 200 переселенців, є адреси. Ми здійснюємо рейди спільно з представником соціальної служби (вони повинні перевіряти, чи дійсно переселенець, який отримує гроші тут, проживає за даною адресою). Ми перевіряємо, звідки він приїхав, чим займається, судимий-несудимий.

Так званий наш спецконтингент (раніше судимі, наркомани, алкозалежні, неблагополучні сім'ї): тут є такі, ми теж регулярно їх перевіряємо.

Злочинів у нас достатньо, тому що багато квартир порожні, люди поїхали, ну а в цьому році вже повернулися багато. У 2015 році в Авдіївці залишалося близько 10 тис. людей, а до війни було 36 тис.

Ви маєте на увазі мародерство?

Немає. Ось, до речі, мародерства у нас немає, тобто жодного злочину за статтею "Мародерство" не було зафіксовано починаючи з 2014 року і до сьогодні.

Пройшов обстріл, посипалися шибки, перший-другий поверх. Ви розумієте, що знайдуться люди, які захочуть залізти у вікно і витягнути майно, комп'ютери, речі. Щоб цього не допустити, на період обстрілу я, особовий склад, керівник (з 2014 по 2017 р. змінилося три керівники поліції в Авдіївці) патрулювали місто. Тому жодного випадку мародерства у нас не було. Крадіжки є, особливо в старій частині міста.

Ось у мене є підсумкова оцінка діяльності відділів. Це з 1.01.2017 за 7.11.2017. Навантаження на одного співробітника поліції – 2,9 (тобто один працівник поліції розкриває 2,9 злочинів за цей період з 1.01.2017 за 7.11.2017), в області середній показник – 2,1. Є показники вище: це Дружківський відділ поліції (3,2). Вони ще краще працюють. Є і більш низькі показники.

Йдемо далі. Розкриття умисних вбивств. Область - 89,9%, ми – 75% (тобто із чотирьох злочинів розкрито три, одне - немає). Це на звітний період, буде вище показник. Поясню чому. Ми особі висуваємо обвинувачення (за нашою статистикою це злочин розкрито), виставляємо підозру. Коли ми особі виставляємо підозру, то це вважається 100% розкриття, і воно йде в статистику як розкриття злочину.

Тяжкі тілесні ушкодження. У нас – 100%, в області – 91,5%.

Крадіжки. У нас – 36,2% розкриття таких злочинів, тобто кожна третя, грубо кажучи. Область – 29,5%.

Крадіжки з помешкань. Авдіївка – 75% розкриття, область – 47,1%.

Незаконний обіг зброї. Авдіївка – 84,8% розкрито, область – 69,9%.

Незаконне заволодіння транспортом – 100% розкриття.

А були виробництва, коли військовослужбовці незаконно заволодівали чужим транспортом?

Ні, не було такого.

Щодо самих поліцейських. Після реформи поліції сильно змінився особовий склад, прийшли у нову поліцію жителі Авдіївки, молодь?

В 2014 році, коли почалися бойові дії, більша частина працівників міліції звільнилася.

Тобто їх звільнили.

Частина виїхала, з ними не було ніякого зв'язку (ні мобільного, ні через інтернет), та ті особи незрозуміло де знаходяться (можливо, у Донецьку), тому їх і звільнили. Інші особи самі не захотіли виконувати ніяких службових обов'язків у зоні АТО, вони боялися за своє життя, за свої родини. Я тут нікого засуджувати не буду. Я залишився тут, коли були сильні обстріли, вивозив сім'ю в Костянтинівку, але потім повернулися, і дочка тут у школу ходить, і дружина тут працює. Але наші ряди поповнилися за рахунок тих людей, які не зрадили присяги, виїхали з окупованих територій (Донецьк, Макіївка, Горлівка, Єнакієве) і почали служити в авдіївській поліції, мар'їнської, торецької. Це десь 50 на 50. Також прийшли служити ті, хто звільнився з міліції ще до війни, а зараз вони хочуть вступити в ряди поліції. Зараз три людини навчаються в Маріуполі. Я в них бачу бажання працювати, я їх трохи знаю і нічого поганого про тих сказати не можу.

А ви працювали в міліції і проходили переатестацію для роботи нової поліції?

Я в 2000 році прийшов працювати в Авдеевскую міліцію, працював у карному розшуку оперуповноваженим, потім старшим уповноваженим, потім начальником карного розшуку, потім заступником начальника поліції.

Всі пройшли, все здали, та люстрацію проходили переатестацію проходили, здали іспити, і на комісіях всіх був, мені задавали питання. Тому працюємо далі.

Бесіду вела Ірина Сампан


banner14

Категория: Новости

Затримуємо як цивільних, так і військових. Як працює поліція в прифронтовій Авдіївці


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.