Як тільки з'явиться така можливість, подам свою кандидатуру на конкурс голови СБУ або МВС
Опубликованно 27.10.2017 01:06
Екс-заступник мера Києва Ірена Кільчицька в інтерв'ю програмі "Гордон" на телеканалі "112 Україна" розповіла про те, як працювала в КДБ, брала хабарі під час роботи в мерії, про своє ставлення до Віталія Кличка і готовність очолити СБУ
Гордон: В ефірі програма "Гордон" і сьогодні мій гість – екс-заступник мера Києва Ірена Кільчицька.
Ти працювала в КДБ. Ти кагэбэшница або кагэбистка?
Кільчицька: У КДБ працювали дуже достойні люди – патріоти, інтелігенти, у яких були принципи, інтереси захисту батьківщини. І ніяк не можна порівняти з тим, чим займається зараз, на жаль, наша СБУ – в основному особистим збагаченням, а не захистом інтересів країни.
- А ти чим займалася в КДБ?
- Я була завідуючою кримінальною канцелярією – секретної частиною. Распечатывала повідомлення агентів, займалася канцелярською роботою. Хоч і пройшло вже десятиліття, я маю ще й моральні підстави не розголошувати те, чим я займалася.
- Генерал міліції Куликов сказав, що в КДБ ти працювала повією...
- ...офіційно? Там була така посада?
- ...про що свідчить фільм "Повії на службі у КДБ", де ти знімалася разом з М. Козаковим і А. Кончаловським. Що він мав на увазі?
- Не найгірша компанія. По-перше, Куликів - не генерал. По-друге, дійсно, був документальний фільм "У ліжку з КДБ". До мене звернулися з Москви в лютому. Тоді я тільки народила дочку, і у мене померла мама. Я була в поганому фізичному і душевному стані, і вони чекали заради мене два місяці – приїхали в квітні, знімальна група НТВ. Я не знала, як буде називатися фільм, про що цей фільм. Вони сказали, що просто знімають фільм про те, як працювали люди в КДБ. І тому я погодилася. Потім мені подзвонив Черновецький і сказав, що я знялася у фільмі і зізналася, що я займалася сексуальної вербуванням закордонних агентів. Такої посади в КДБ не було, і ті, хто таким займався, в трудовій книжці такого запису не мали. Я розповіла, чим я займалася в КДБ, як я хотіла дослужитися до високого рівня офіцера, але мені сказали, що жінки в КДБ ніколи до генерала не дослужатся. Після мого інтерв'ю просто показали уривок з фільму "Інтердівчинка", де головна героїня заходить в готель. Я дуже пишаюся, що я знімалася в одному фільмі з М. Козаковим і з А. Кончаловським.
- Так ти займалася сексом для вербування людей, працюючи в КДБ?
- Точно ні, бо якби я цим займалася, то у мене точно було б приховано, що я працюю в КДБ.
- Ти сім років працювала в "Правексбанку". Зберігати гроші в банку українцям не шкідливо?
- Зараз небезпечно, категорично не рекомендую, тому що Нацбанк веде непорядну роботу по відношенню до комерційних банків і опосередковано - по відношенню до вкладників, позичальників і т. д.
- У чому зберігати гроші?
- Точно в трилітрових банках. А також в іноземній валюті, у нерухомості. До речі, зараз непоганий час для вкладення в нерухомість, тому зараз вона знаходиться внизу.
- Коли ти була заступником мера під час роботи молодої команди, хабарі ти брала?
- Ніколи. Перший запис у трудовій книжці у мене з'явилася в 16 років я працювала в народному суді. Потім я працювала у військовій прокуратурі Київського гарнізону, а потім КДБ. Після цього я працювала в Київському військторзі звільненим секретарем комітету комсомолу. З суду і прокуратури я пішла, тому що там були маленькі зарплати, саме тому я пішла в комерцію. У мене прокурорсько-слідча спеціалізація – я закінчила юрфак київського університету. А в радянський час рівень багатьох ПТУ був вище, ніж рівень сьогоднішніх університетів. У той час хабарів так не брали – брали шпротами, парфумами, ковбасою сирокопченою, тому що все було в дефіциті.
- Чи Правда, що коли Янукович став президентом у 2010 році, він вимагав з мера Києва Л. Черновецького мільярд доларів?
- Правда. У нас було не тільки єнакіївське бароко, але і єнакіївська банківська система та економіка. Колишній голова СБУ доповідав в АП, що я стою 100 млн доларів, що я приблизно стільки маю. І від цієї суми вони вважали, хто скільки повинен занести Януковичу. Мені це було дуже приємно. Я сказала, що готова повернути від 100 млн 99% - нехай тільки мені залишать 1%. Вони вважали, що Черновецький нібито накрав мільярд, а оскільки ми всі мали по 10%, за їхніми підрахунками, то я - 100 мільйонів.
- Тебе хотіли посадити?
- Весь час. Особисто Янукович – ні. Він мені постійно надсилав урядові телеграми і букети квітів. Оскільки все це робилося через протокольну службу, то оточення Януковича, злякавшись такого уваги на мою адресу, вселили йому, що я нестримана, не зовсім психічно нормальна. Велике спасибі їм за це, тому що мені б ще довелося в 46 років вчити "поезію" Чехова.
- Хто тебе хотів посадити?
- Голова його АП. Я навіть не хочу називати цю мерзенну прізвище. Зараз вона сидить у ВР, але я сподіваюся, що коли-небудь вона буде сидіти у в'язниці.
- Чи Правда, що ти єдина, хто користувався безмежною довірою Л. Черновецького?
- Ні. Він викладав мені криміналістику в університеті. Але крім цього, у мене були дуже відомі викладачі. Міжнародне право мені читав А. А. Чалий. В радянський час для всіх юридичних вузів 80% підручників писала професура Київського державного університету. А що стосується довіри, то Леонід Михайлович не довіряв нікому, навіть самому собі, з одного боку, а з іншого боку, у нього були люди, яких він чув, але з цих людей я – єдина, яка говорила все йому. Коли ми працювали в банку, його це дуже влаштовувало, тому що я займалася кредитами, видавала гроші банку. Я його повинна була попередити про всі ризики.
- Ти сумуєш сьогодні по Черновецькому?
- Я з ним спілкуюся. Він мене багато чому навчив.
- Які у тебе стосунки з О. Довгим?
- Ми з ним абсолютно з різних поколінь. У нас завжди були якісь суперечки. Олесь людей при посаді поважає більше, ніж людей не при посаді. Коли ми зараз зустрічаємося рідко, випадково), ми обнімаємося, цілуємося.
- В. Кличка як мер Києва тобі подобається?
- Подобається. Є моменти, коли головне – не нашкодити. Краще щось не доробити, ніж зробити. Я вважаю, що ніякого великої шкоди місту за цей час не нанесено. Не можна порівнювати роботу Кличка як мера ні з одним мером, тому що Україна знаходиться в таких умовах, а Київ в такому напруженні - з біженцями, з соціалкою, дорогами, лікарнями. Кличко під питання не втручається. Він оточив себе менеджментом, і мерія працює, питання вирішуються.
- На Майдан ти вийшла 1 грудня 2013 року в шубі і з українським віночком на голові. Чому?
- Вийшла тому, що ніколи не вважала себе бидлом. Вважала, що вже треба поставити крапку – була перегнута палиця. У 2010 році я голосувала за Януковича, тепер я буду голосувати за Тимошенко.
- Що тебе не влаштовує?
- Все те ж, що й інших людей. Красти – це злочин, багато красти – це бізнес, грабувати народ – це велика політика. Я вважаю, що війну давно можна було припинити, але війна – це дуже великий бізнес. І те, що можна списати на війну, потім не перевіриш ніякими тендерами і ніякими експертизами. Так що дуже багато грошей можна закопати на війну: і в медицині, і в дорогах, і у фінансах.
- Корупції у нас сьогодні більше, ніж до Майдану?
- Більше. Раніше можна було щось кудись занести і вирішити питання. Сьогодні багато бояться брати, а вирішувати безкоштовно не хочуть. Тому якщо вирішують, то заряджають такі суми, що передати не можна.
- Сьогодні багато депутатів ВР звинувачені в корупції. Що з цими депутатами буде далі?
- Там крім О. Довгого я особисто знаю Розенблата. Він і його син - клієнти "Правексбанку". Вони дуже багаті люди. Чіпають тільки всіх, хто з грошима. Вбивство Шеремета ніхто не розслідує, чіпають тільки тих, з кого можна щось отримати. Є такі поняття, як верховенство права, як закон зворотної сили не має. Зараз мова йде про те, що якщо Олеся притягнуть до кримінальної відповідальності за Жуків острів, що незаконно, то буде юридичний і правовий колапс. Будь-який закон, який прийнятий за 25 років, можна буде відкликати назад.
- Депутати, проти яких хочуть почати кримінальне переслідування, будуть сидіти?
- Я думаю, що ні. Це просто політична реклама, піар, мильна бульбашка.
- Це правда, що будучи віце-президентом "Правексбанку", ти отримувала офіційно 100 тис. доларів на місяць?
- Так. І не хотіла йти в мерію.
- Зараз ти займаєшся бізнесом?
- Я завжди чимось займаюся. Але зараз я перебуваю в декретній відпустці.
- Ти багата людина?
- Я – не бідна людина.
- Одна з машин у тебе коштує 0,5 млн доларів. Тобі не соромно в країні, де війна, їздити на такій машині?
- Мені не тільки не соромно – я цим пишаюся. Сівши в цю машину, я дала в цьому році державі Україна 3 млн гривень податків. Офіційно! Я – багатодітна мати-одиначка. Що дали інші: перші, другі і т .д. особи держави? Я бажаю, щоб в Україні було більше людей, які будуть платити такі податки.
- Це правда, що ти скупила всю колекцію ювелірки Ж. Кеннеді?
- По-перше, не Ж. Кеннеді, а К. Онасіс, а по-друге, не всю колекцію, а частина.
- Ти лягаєш в дев'ять і встаєш о п'ятій ранку?
- Так. Я займаюся дуже багато благодійністю. Я допомагаю жінкам, матерям-одиначкам, які виховують дітей-інвалідів. Крім того, що я займаюся цим особисто, я залучаю і інших жінок, бізнес-леді.
- У тебе четверо дітей. Хто їх батьки, скільки їм років?
- Моніці - 10 років, Марку – 9, Матильди і Марсель – 2 роки. Їх батьки – чоловіки. Батько Марка – француз, а батьки дівчаток – громадяни України.
- Це правда, що ти боролася за Н. Шуфрича з однією дуже впливовою жінкою?
- Ні, я так сказати не можу. Нестор - непоганий хлопець, але ми з ним не спілкуємося. І я ні з ким не боролася. Я вважаю, що немає того чоловіка, за якого б я боролася.
- У тебе ще діти будуть?
- Як Бог дасть.
- Маючи такий характер, незалежність, гроші, важко знайти чоловіка?
- Я ніколи не шукала. Мені ніколи цим займатися.
- Ти можеш коли-небудь очолити СБУ чи МВС?
- Обов'язково. Як тільки з'явиться така можливість – я подам свою кандидатуру на конкурс.
- Тобто ти сьогодні ще хочеш повернутися у велику політику?
- Я ще туди повернуся, з часом. Через пару років. Діти підростуть, і все буде добре.
- Для України 4 року після закінчення Майдану, на твій погляд, втрачені?
- Втрачені, однозначно. І не тільки час, а й територія, людські життя, багато чого.
Хто винен у цьому?
- Народ. На виборах працює секта – вона роздає гроші, пайки. Вона працювала ще до Черновецького, а гречку приписали Черновецькому. Відразу після Майдану я пішла на вибори в Київраду і не посміла нікому нічого запропонувати в плані фінансів з моральних міркувань. Я дізналася, що і скільки коштувало в багатьох районах, і дуже засмутилася, що люди не зробили жодних висновків.
- В України є надія?
- Надія є завжди. Хтось із великих сказав, що якщо у вас погано, значить, ще не кінець - завжди все закінчується добре. Чекайте і працюйте над тим, щоб було все добре.
- Спасибі, Ірена.
Дивитися відео
Категория: Новости
Як тільки з'явиться така можливість, подам свою кандидатуру на конкурс голови СБУ або МВС