Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Віктор Медведчук: Зовнішнє управління ніколи не дозволить Україні зняти боргову кабалу


Опубликованно 28.05.2020 04:04

Віктор Медведчук: Зовнішнє управління ніколи не дозволить Україні зняти боргову кабалу

"112 Україна": У нас у гостях народний депутат, голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук. Добрий вечір.

Віктор Медведчук: Добрий вечір.

Ми починали зараз нашу розмову, згадуючи карантин і те, що сьогодні вже є певні послаблення з боку уряду проанонсовано, деякі вже запроваджуються. Ваша політична сила неодноразово критикувала дії уряду щодо введення карантину в Україні та недостатньої підтримки українців у плані боротьби з економічними труднощами, пов'язаними з карантином. Але зараз багато прогнозують, що незабаром, можливо, восени, буде і друга хвиля коронавіруса і до цього необхідно готуватися. На вашу думку, що сьогодні уряду, та й взагалі, напевно, і ВР, необхідно робити, щоб максимально підготувати українців, країну в цілому до подібних викликів?

Я хочу сказати, що не зовсім так. Ми критикували не карантинні заходи, пов'язані із запровадженням карантину, ми критикували, що влада, вводячи карантин і розуміючи, що зупиниться фактично вся ділова, бізнес-життя, і багато інші процеси, не готується до того, що буде після цього. І коли ви зараз говорите про те, що ось зараз прогнозують, і не тільки в Україні, треба сказати, а в усьому світі, другу, третю хвилю коронавіруса, можливий розвиток епідемії і в світі, і в Україні, я хочу сказати: ну, жити якось треба. Жити ми повинні. А для того щоб жити, треба працювати. І тому, звичайно ж, сьогодні ми згадуємо слова представника Міністерства охорони здоров'я про те, що, бачте, гуляти в парках не можна було, тому що це була хитрість з боку влади, щоб налякати наших людей. Ну, я думаю, що це примітивні зауваження, хоча, напевно, по суті, вони були з їх позицій, як вони думають, представники влади, правильними, але з позиції людей це було знущання і цинізм.

Але питання ж не в цьому. Питання полягає в іншому. А що країна робила (а в даному випадку, коли я кажу "країна", - це влада) починаючи з другої половини березня-квітня-травня, для того щоб не втратити так багато і в питаннях економіки, і в питаннях забезпечення соціальної сфери, а значить і в питаннях утримання рівня життя людей та рівня добробуту. Що вони зробили? І коли це все сталося в березні, ми розробили і оголосили антикризовий план виходу з тієї ситуації, в яку потрапила і Україна, і багато інші країни. І ми безпосередньо говорили, що треба зробити все для того, щоб сфера виробництва, підприємницька сфера збереглася на тому можливо мінімальному рівні, який може отримати за підсумками максимальну віддачу в питаннях відновлення та робочих місць, забезпечення людей, і виробництва товарів і надання послуг.

Але влада, яка була, прямо скажемо, непрофесійна (вона була і залишається), дилетантськи по відношенню до цього всього ставилася, і навіть в парламенті, коли проводилися позачергові парламентські засідання, коли збирали депутатів і ризикували тим, що в залі збирається 320-350-380 народних депутатів, брали в основному рішення не в інтересах наших людей, не те, що треба було зробити і закласти ось цей навіть короткостроковий фундамент для відновлення економіки, робочих місць та зайнятості людей, а виконувала вказівки з Заходу, зовнішнього управління. Приймала закон про землю, це ж важливо? Дуже важливо, тому що це вимога МВФ. Закон про банки та банківську діяльність – це важливо? Дуже важливо. Але не для людей, для громадян України, а для цих західних фондів, для вказівки МВФ. І навіть приклад, зверніть увагу. Ось 20 травня засідає Кабінет міністрів і вносить зміни, корективи в редакцію платежів державного казначейства, першочерговими. Першочергові платежі. І там доповнюють ці першочергові платежі, як ви думали, чим? Не фінансуванням додатково медичної сфери, не фінансуванням придбання медичних засобів, медичних препаратів. Вони додають: якщо раніше серед пріоритетів було обслуговування зовнішнього позики, то зараз ще додали і повернення цієї позики. Це також пріоритет. Не розвиток економіки, не кошти, які йдуть на сферу охорони здоров'я, не захист лікарів, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом, а забаганки МВФ. Більше того, цією ж постановою вони припиняють будь-яке фінансування науково-технічних досліджень, які проводяться з бюджету. Тобто мало того, що у нас немає цього, цією постановою уряду вони виключають ще і майбутнє України. Ось дії влади - непрофесійні, дилетантські і в стратегічному контексті невитримані, що не відповідають вимогам сьогоднішнього дня.

Якщо Гончаруку ми прощаємо, він чесно зізнався, що він повний профан...

Ми йому вже пробачили.

І навіть відпустили його. Там було визнання, що всі профани, у президента в голові туман, я не розумію в економіці. Прийшли ті, хто так не заявляв, ми ще не чули ніяких плівок, може, ще все попереду. Стосовно інтересів народу, які ніхто не збирався захищати, навіть збираючись в умовах НС під скляним куполом Ради. Президент, прийшовши перед голосуванням за цей сумний Земельний закон, сказав: це у ваших інтересах, це в інтересах кожного українця, тому що якщо не проголосуємо, буде дефолт, а якщо дефолт, то 500 тис. безробітних вам просто здадуться казкою. І як це все розуміти?

Це треба розуміти не тільки так, що країна перебуває у сфері зовнішнього управління США. Вона знаходиться з 2014 року і продовжує перебувати. Ну як можна пояснити тверезо, я навіть не говорю з урахуванням наукового підходу, просто реального підходу життєвої потреби нашого суспільства: якщо ви не приймете закон про землю, якщо ви не приймете закон про банки і банківську діяльність. І перший, і другий грубо порушують Конституцію, суперечать вимогам Основного закону, виключають взагалі суди можливості оскарження тих чи інших рішень у питаннях банківських відносин. Прощають все, що зробила злочинна влада Порошенко в питаннях банків. 103 банку закриті, вкладники пограбовані, власники обділені. Сьогодні вони навіть не можуть звернутися до суду для того, щоб оскаржити ці рішення, тому що прийняли цей закон.

Більш того, ви абсолютно правильно кажете: не просто приймають закони під час позачергових парламентських засідань, а приходить пан президент для того, щоб його фракція "Слуги народу", тільки не українського народу, а народу того, в який входить Сорос, вашингтонський обком і багато інших, вони – слуги західних господарів, ось він приходить і каже: треба прийняти, тому що не буде кредитів МВФ, тому що тоді буде дефолт. А що таке дефолт? Дефолт-це відмова, добровільний, держави від виплати зовнішніх позик на той період, коли він і оголошується. Так Україні це і треба. І треба було поставити умову перед МВФ: або ви переносите наші боргові зобов'язання у часі, реструктуризуєте, або ми не будемо платити і оголосимо дефолт. І якщо б була така постановка питання, то МВФ задумався б. Тим більше ми знаємо політику МВФ останнього часу, коли оголошується на всіх рівнях у всьому світі, що МВФ йде по шляху надання сприяння країнам з урахуванням боротьби з коронавірусом. І йде на зниження зобов'язань і навіть надання пільгових кредитів. В цей час від України вимагають по повній – цинічно, глумливо, вимагають по повній. Ви думаєте, постанова Кабміну, на який я посилався, де пріоритет платежів внесли додатково не тільки обслуговування, але і повернення зовнішніх позик, що це вони самі придумали? Це вимога МВФ.

Ми ж сьогодні знаємо, які додаткові вимоги МВФ будуть, якщо цей кредит буде виділено 5 млрд, який буде розрахований на 18 місяців. Це означає, що зараз отримаємо 1,9, а чи отримаємо інші, різницю між 5 млрд і 1,8 млрд, життя покаже, тому що там є нові "хотілки": і в питаннях Вищої ради юстиції, а найголовніше - у питаннях НАК "Нафтогаз". Вже є пункт, який оголошується, що коли-то, при Гройсмане, обмежили права Ннаблюдательного ради НАК "Нафтогаз". Тому що спостережна рада НАК "Нафтогаз" - це суцільні іноземні громадяни, які керують в даному випадку головною державною корпорацією, яка впливає на ціни ЖКГ. Це ж НАК "Нафтогаз" піднімає ціни, це ж він захмарні розцінки вводить. Так от уряд Гройсмана обмежило, і більш того, Гройсман мав необережність заявити, що не буде продовжено контракт з Коболевым. Пам'ятайте, що з цим було?

Де Гройсман, а де Коболєв...

Поставили його на місце, загнали під лавку, я маю на увазі Гройсмана, а Коболєв залишився при своїх інтересах. Не при своїх, а при користь американських господарів. Це природний факт на сьогоднішній день. Тому коли ми говоримо з приводу того, що відбувається з економікою... Уявіть собі, на сьогодні дохідна частина бюджету за 2020 рік становить 975 млрд грн. Це все те, що ми, країна, заробимо, країна створить новий продукт і країна надасть послуги. Так от, з цих 975 млрд 642 - це запозичення зовнішні і внутрішні. Тобто 642 ми позичимо, а 300 ми заробимо і зробимо. Ви уявляєте, що собою являє сьогоднішня сучасна економіка України у 2020 році? Це крах. Це нижче плінтуса, це нульовий варіант. І ця влада на чолі з р-м Зеленським, виконавча влада на чолі з р-м прем'єром Шмыгалем, вони ще щось міркують і щось намагаються робити, але все, що вони роблять, це суцільне дилетантство. Тому що за перші чотири місяці навіть без коронавіруса (коронавірус і карантин у нас почалися у другій половині березня) промислове виробництво впало на 7,9%, недоотримання в дохідну частину бюджету становить понад 42 млрд грн, або мінус 13,8%. Ми не виконали наповнення дохідної частини бюджету. 8,9% - недоотримання в Пенсійний фонд, а він і так у нас дефіцитний. Дефіцитний на 197 млрд. А ми ще й планові показники не виконуємо. Ось і здається, а що буде завтра, післязавтра? Адже наслідки цієї "безпорадности", непрофесіоналізму влади ми побачимо не сьогодні-завтра, а через 4-6 місяців. І тоді будуть ці наслідки, негативні, для країни і для людей, які переростуть і зростання цін, і втрату робочих місць, і повна відсутність інвестицій, тому що це казки щодо приходу інвестицій, це казки щодо створення робочих місць. Це все суцільні казки. Але очевидність цих казок буде через кілька місяців. Точно так, як очевидність казок, які розповідав Зеленський на виборах і його партія на парламентських виборах, очевидними стали в кінці минулого року і на початку цього року.

Віктор Володимирович, тоді ви зараз описали той стан української економіки, в якому ми сьогодні знаходимося, м'яко кажучи, дуже складне, але при цьому ми бачимо, що пріоритет уряду - це відносини з МВФ. Згадували раз постанова, про це прямо вже говорять. І тут питання: а чи є сьогодні можливість у нас, у нашого уряду, у нашого парламенту, у нашої країни взагалі вийти з цієї залежності від МВФ? Український прем'єр Шмигаль, коли його тільки призначили, прийшов на один з телеканалів і каже: "Так, ми готові розмовляти про реструктуризацію". Минуло кілька годин – і він вже каже: "Ні реструктуризації"...

Дзвінок, дзвінок був. Від господаря.

Хтось подзвонив?

Від господарів, від господарів. Ви ж не дзвонили.

У такій ситуації, якщо є дзвінок: якщо тільки робиться якийсь крок на користь інтересів держави, йде дзвінок і все повертається назад. Є у нас шанс вийти з цього замкнутого кола? Що для цього треба зробити?

Ви знаєте, якщо виходити із політики, яку демонструє сьогодні влада, і пан президент, і Кабінет міністрів, то такого виходу немає. Тому що ось ви зараз говорите про технічний дефолт, а сьогодні багато людей знають, не фахівці і не експерти, що в 2015 році був такий самий технічний дефолт, коли йшла мова про реструктуризацію боргів. І пані Яресько, тодішній міністр фінансів, громадянин США, так їх реструктуризувала, що якщо не дай бог в її розумінні, а в нашому бажанні економіка України почне рости, і рости більше 4% ВВП, то ми всі будемо віддавати за рахунок тих боргів, які були реструктуризовані в 2015 році. Сьогодні коли ми опинилися у цій ямі, нижче дна, якщо говорити про економічний розвиток, то уряд, який поставлено сьогодні паном Зеленським і поставлено сьогодні в результаті зовнішнього управління західними центрами, в тому числі і тими організаціями, які зацікавлені в отриманні фінансів і в забезпеченні повернення боргів, а це в першу чергу МВФ і багато інші неурядові фонди, які працюють і які сьогодні мають найбільше представництво, адже не секрет, що найбільше представництво в Україні має не пан Зеленський. Це він поставив це уряд, але він його поставив через людей, які були представлені у фонді Сороса, які працювали на західних грантах неурядових, тобто які працювали на ті країни і на ті інтереси, а не на інтереси України.

І коли вони кажуть, що вони - слуги народу, то я згоден, напевно. Питання тільки, з'ясувати якогось. Але точно не українського народу. Точно не українського. І тому в цій ситуації ви задаєте питання. Є, звичайно, є. Треба радикально міняти економічний курс. Курс, який був при Порошенко, себе вичерпав. Курс, який йде в рамках Зони вільної торгівлі з ЄС, яка була підписана в 2014-му і вступила в силу з січня 2016 року, призвів економіку в той стан, який ми відчували останні роки. Нібито було зростання 2-3-4%, але це зростання не давав нічого в питаннях добробуту. Більше того, за цей час житлово-комунальні тарифи зросли на 600%. Були на 800, зараз зменшилися у зв'язку з цінами на світових ринках на нафту, з цінами на газ. І це зменшення минуло, але воно все одно на 600% зросла. На сьогоднішній день триває економічна криза в світі, і він відбивається на Україні, а Україна за цей час не наростила потужності, не створила інвестиційного клімату. Зверніть увагу, знову ж є заява. Той був розумник, який катався на велосипеді, якого Ганна згадувала, на прізвище Гончарук, якого відпустили (краще б його, звичайно, і не пускали, але вже ладно, хоч недовго побув, відпустили), той розповідав, пам'ятайте, 40% зростання економіки за п'ять років. Ви пам'ятаєте, скільки він розповідав про те, що буде у нас інвестицій 50 млрд.

Ну ми ж пам'ятаємо механіку залучення інвесторів: два слова треба знати тільки.

Абсолютно вірно. Треба заклик знати: "Слава Україні!". І все. І "Героям слава", і інвестиції підуть. Але він, мабуть, навіть не знав історію інвестиційного клімату, створення інвестицій. Він не знав про те, що, наприклад, інвестицій у нас колись, у далекому 2013 році, на 1 січня 2014 року, було прямих 53 млрд дол. А коли йому дали велосипед, щоб він катався по своєму кабінету ( ну, кабінет дійсно великий, повірте, гарний, великий кабінет), їх вже залишилося 35. 18 втекло. І він не розумів: щоб утримати хоча б ці 35, треба створити умови. Які це умови? Це не лише радикальна зміна економічного курсу. Це в першу чергу світ на Донбасі. Тому що там, де йдуть бойові дії, в цій країні люди бояться вкладати. Більше того, люди розуміють рівень корупції, а він зашкалював при Порошенко і продовжує зашкалювати при Зеленском. У нас найбільша корупційна країна в Європі, у нас найбідніша країна в Європі за всіма показниками. Це вже не Порошенко, це Зеленський. За підсумками 2019 року ми сьогодні на останньому місці в Європі за обсягом ВВП на душу населення, ми на останньому місці по середній заробітній платі, яка за підсумками 2019 року була 10 500 грн. Ми на останньому місці серед країн ЄС щодо мінімальної зарплати. Ми на останньому місці за рівнем добробуту в Європі. І ми на останньому місці в Європі за рівнем купівельної спроможності. Ось п'ять показників, і ми скрізь на останньому місці. Скажіть, коли це було? Це почалося при Порошенко і процвітає при Зеленском.

Тому якщо ми не змінимо радикальним чином економічний курс в країні, то у нас нічого не зміниться. Нічого. Якщо все відбуватиметься так, як проходило, в умовах того, що ми шукаємо ринки споживання нашої продукції, то наші підприємства будуть закриватися, тому що наша продукція в ЄС неконкурентоспроможна. Квотування продукції, пільгове, з боку ЄС закінчується в кінці січня – початку лютого кожного чергового року. Ми приєдналися до санкцій відносно проти Росії, які були введені в ЄС, і відрубали собі ринки збуту в РФ, країнах СНД і нічого не зробили для того, щоб відновити, тому що наша продукція конкурентна саме там, а не в Європі. І це добре, повірте, розуміють і ті, які були при Порошенко в обслузі, і ті, які в обслузі сьогодні при Зеленском. Але вони нічого зробити не можуть, тому що якщо б вони могли зробити, вони б не сплачували борги, а борги вони не можуть не платити, бо з Заходу наказали: "Плати". Точно так само із Заходу наказали: "Санкції повинні бути, і ви повинні вести себе так, як поводили".

І ви знаєте, дуже знаковим було висловлювання пана Лукашенка, буквально кілька днів тому, здається, 3 дні тому назад, там пішов якесь питання, і він відповідає ( це є в ЗМІ), Олександр Григорович каже: "Ну що, незрозуміло, яким є інтерес США по відношенню до України? Так це зрозумілий інтерес. Це, - він каже, дослівно, - дурневі зрозуміло: США треба, щоб на кордоні з Росією постійно щось відбувалося, був конфлікт, були бойові дії, і вони створюють в Україні цю базу протидії з Росією". Всі. Ну, про це говорить Олександр Григорович Лукашенко, і до нього можна по-різному ставитися. Але для України та українських громадян він авторитетна людина і авторитетний лідер іноземної держави, тому що він на першому місці за рівнем довіри серед українських громадян протягом усіх останніх років, якщо порівнювати його з іншими лідерами - президентом США, і канцлером Німеччини, і президентом Франції - з усіма. Серед всіх цих лідерів до Лукашенка рівень довіри більше 55%. І я звертаюся до його авторитету і до його позиції, що все це буде тривати, тому що США треба одне: протистояння з Росією. Плацдарм і майданчик України - це найкраще пристосування для виконання цього стратегічного завдання, але в інтересах заокеанських господарів наших слуг народу, які, на жаль, при владі.

Питання, як з цього порочного кола вийти? Бо ви зараз скажете, що ми бідна країна.

Найбідніша в Європі.

Найбідніша в Європі. Президент на прес-конференції так і сказав, що ми бідна країна і повинні працювати з МВФ. Усі українці розуміють, що ми не бідна країна, ми дуже багата країна, ми просто разворованная країна. Як тут бути? Генпрокурора без дзвінка ми не можемо змінити...

Тарифи піднімаємо по дзвінку. Причому з результатом, що перевищує соцзмагання. Попросили 75, а я підняв на 100. Це щоб люди знали, що на 100% ЖКГ були підняті, тому що це була добровільна ініціатива пана Порошенка. Йому в МВФ сказали на 75, і він замість того щоб послати з 75, сказав: ні, все нормально, на 100 підвищимо.

Ні Порошенко, а справа його живе. Як з корупцією боротися, як виходити з того порочного кола, якщо без дзвінка ми не можемо і кроку зробити?

Пішов другий рік правління Зеленського. Я це називаю сьомий рік правління Порошенко. Є досить аргументів, що це сьомий рік правління Порошенко, і я думаю, що Порошенко в душі дуже радіє, що його політика продовжується, бо зовнішньої політики Зеленського немає – це зовнішня політика Порошенка, внутрішньої політики Зеленського немає – це колишня політика партії війни і політика пана Порошенка. Так, ми, як ви кажете, найбільша корупційна країна, але ж якщо ми поставимо питання тим 73%, або представникам 73%, адже вони коли голосували, розраховували, мабуть, на щось інше? Я не можу нічого сказати, тому що я за нього не голосував. Я заявив ще перед першим туром про те, що у нас віртуальний кандидат і віртуальна програма кандидата, але результат може бути реальним. Так воно і сталося, на мій жаль. І наша партія відразу перейшла в опозицію до м-ну Зеленському, і вона не помилилася. Я б з задоволенням вибачився і заявив, що ми помилялися і ми будемо підтримувати, але цього не сталося. Значить, ті 73%, які голосували, повинні для себе зробити висновки.

Але зверніть увагу, що відбувається, і навіть остання соціологія напередодні прес-конференції, присвяченій річниці, 20 травня, коли ставлять питання, а що з світом на Донбасі, 66% кажуть, що президент неуспішний. А що з боротьбою з корупцією? 69% - неуспішний. А що у нас з боротьбою з економічною кризою? 64% - президент Зеленський неуспішний. А взагалі, як у нас президент Зеленський? Наскільки успішним ви вважаєте, наскільки неуспішним? Успішним вважають 46% а неуспішним – 45%. Можна зіставити з вереснем-жовтнем, коли цей показник успішності був 67%: на 20% він опустився. Але ж це ще й шанс Зеленському: 46% людей, для яких він успішний. Значить, або люди бачать цей успіх, або все-таки, і я в це більше вірю, сподіваються на цей успіх. Вони ще розраховують, що він може щось виправити. Але коли ви перед цим мені задавали питання, чи є шанси це виправити, то при тій політиці, яку веде Зеленський та його команда, уряд і більшість у парламенті, шансів виправити немає. Треба кардинально міняти політику і не тільки економічну.

Віктор Володимирович, ви зараз говорили про те, що другий рік правління, президентства Володимира Зеленського - це, фактично, сьомий рік президентства Петра Порошенка ...

Це моя точка зору, і я можу її довести.

З цієї точки зору тоді як дивитися на ті рішення, які невдовзі мають бути втілені щодо підвищення тарифів в Україні? З одного боку, ми дійсно чули розмову людей з голосами, схожими на голос Байдена і голос Порошенко, де нібито говорили про те, що "ви вимагаєте від нас на 75% підвищити тарифи - ми перевиконали, ми на 100 зробили". Цього людину у владі вже немає, тарифи начебто вже не треба було б підвищувати, особливо враховуючи всі витрати українців від коронавіруса, від карантину. Але це робиться. Тут два питання в цьому контексті. Перше: чи є шанси нам щось змінити в плані тарифної політики, тому що ми з боку уряду, з боку парламенту не бачимо кроків у цьому напрямку? І друге: ця розмова, ці плівки нібито Байдена і нібито Порошенко, вони можуть мати якісь юридичні наслідки? Ваша точка зору, як професійного юриста. І третє: чи є об'єктивні причини для підвищення цих тарифів знову?

Знаєте, відповідаючи на перше запитання, я відповім коротко: у нас є, у них немає. Якщо ви пам'ятаєте своє питання. А тепер по порядку те, що ви задали і додала Аня. Дивіться, питання полягає в чому? Давайте згадаємо знову прес-конференцію. На прес-конференції, коли пан Зеленський нам щось відповідав, він сказав: "Ну, дивіться, ось їдеш, на заправках знижуються ціни на бензин, дизпаливо більш низькі тарифи знижуються...". Ну, він правду сказав. Тільки він забув сказати, що він до цього не має ніякого відношення. Тобто, це не завдяки, а всупереч - всупереч діям влади, яку очолює Зеленський. Бо чому впали тарифи житлово-комунальних послуг в частині вартості газу для населення? Тому що газ зменшився в ціні на європейських хабах, де ми продовжуємо його там купувати по ось цій злочинній формулою Дюссельдорф+, про яку ми розповідаємо більше року. Зараз я про формулу розповідати не буду, але я скажу коротко: середня митна вартість газу, який закуповується за імпортом Україною в квітні цього року, становила 122 долари. А ціна на газ для населення - 4046 грн за тисячу кубів. А коли у нас ціна на газ була 8600 грн за тисячу кубів, то тоді середня митна вартість на газ становила 339 доларів. Тобто, середня митна ціна на газ по імпорту на європейських хабах зменшилася в три, а якщо бути точним - в 2,8 рази, а вартість газу для населення - лише у 2 рази.

Чому б Зеленському це не розповісти? Чому він допустив, коли ціни на імпортний товар, який закуповує Україна і який стосується життєзабезпечення наших людей, падають майже в три рази, а вартість газу для населення - тільки в два рази? Чому йому не розповісти, що з часів правління Порошенко вартість опалення була підвищена на 1200%, і так залишилося досі? Тобто, з першого січня 2014-го року по сьогоднішній час на 1200% підвищено вартість опалення, на гарячу і холодну воду - 580%, на електроенергію - 220%, а зараз збираються ще й піднімати, починаючи з осені, з урахуванням зростання цін на електроенергію для населення.

Тому коли ви говорите з приводу того, чи можна щось зробити і є, як каже Ганна, підстави - немає підстав. Коли вартість газу була 8600, ми говорили: вона реально може коштувати для населення 3800-4000 грн, і ми пояснювали, що треба зробити, щоб вартість була такою. Я зараз не хочу до цього повертатися, ми це, як кажуть, проїхали, ми вже пройшли, у нас вже новий етап підвищення йде. Сьогодні 4000 грн - це об'єктивна ціна? Ні, не об'єктивна, тому що тут закладена рентабельність штучна НАК "Нафтогаз", де враховані премії керівника НАК "Нафтогаз", які відправляються в доларовому еквіваленті за кордон до родичів, а все це покладається обов'язок сплати з боку населення. І ось тут і президенту, і уряду треба розібратися і навести порядок, але поки ми дивимося на цінники на заправках, поки ми говоримо про те, що знижуються тарифи. Але вони ж зараз піднімуться, бо вже про це говорять, тому що вже барель нафти Брент вже росте. Він вже не 22, 25, він вже 36 доларів, і буде рости далі, тому що на світовому ринку головні добувачі нафти знайшли спільну мову або загальний знаменник, і це все відіб'ється в Україні, і ці ціни будуть рости.

А що треба зробити, щоб зупинити ціни? Тут є два виходи. Чи не піднімати ціни, тоді знайти їм компенсацію, а економіка України не дозволяє цього, або треба зробити так, щоб зросли пропорційно доходи людей, але це теж неможливо, тому що економіка країни, її стан і економічна політика влади - абсурдна, абсурдна політика влади, нікчемна в професійному відношенні - вони не можуть привести до такого результату. Ось і є цей замкнутий круг, який ви проговорили щодо корупції, Ганна, це замкнуте коло в економіці, тому що якщо ми будемо дивитися тільки в одну сторону наших фінансових лихварів, таких, як МВФ, Світовий банк, то у нас нічого не вийде. Тому що закон про землю, який продавили з участю президента, адже він же не влаштовує Світовий банк і МВФ, вони вже заявили про це, ні-ні, треба підробити, це ж неправильно, ну що ви, іноземці, тобто, нерезиденти повинні купувати землю, повинні брати участь у ринку, розграбування української землі.

Точно так само і по банкам. Більш того, минулого тижня намагалися нам втюхати у ВР два законопроекти, приватизації земель державної власності сільськогосподарського призначення. Таких земель 10,4 млн гектарів. Їх треба приватизувати. Більш того, терміново, щоб з липня, коли буде діяти закон про землю, вони теж були викинуті на ринок продажу, і щоб їх скупили ті дядьки, які сидять поруч з Соросом, ті дядьки, які зацікавлені в цій землі української, як в останньому багатстві, національному багатстві України. Ось ситуація. Хто думає про промисловості? Хто думає про розвиток наукомістких галузей? Я ж сказав постанову, де взагалі виключили фінансування науково-технічних досліджень. Як? Ми що, не думаємо про завтрашній день? Адже це і є та сама кричуща форма продовження політики деградації, деградації країни. Тому що у нас є три головних ворога в Україні: це деградація, це деіндустріалізація, а вона настає цілковита у 2020-му році з урахуванням тих даних і характеристик, які я говорив з промислового виробництва, сільського господарства, у сфері роздрібної торгівлі, у сфері будівництва, у сфері невиконання дохідної частини бюджету, і це деинтеллектуализация. Ну, зараз вже вся країна має можливість, в тому числі і завдяки вашому каналу, подивитися, чому і як навчають наших дітей. Це дійсно "надихає". Але не надихає нас, надихає не батьків, не надихає тих, хто зацікавлений у розвитку України як інтелектуальної країни, як освіченої країни, а надихає тих, хто бачить в українцях рабів з реалізації інтересів ось цих західних господарів наших слуг народу.

Щоб цю порочну практику зламати, необхідна якась відповідальність для конкретних людей, які дозволяють робити з українців рабів. І тут я повертаюся до питання з плівками. Якщо дійсно розмову і керівництво України в такому тоні розмовляло з керівництвом США, більше того, не просто розмовляли, а безпосередньо виконувало вказівки, яка відповідальність тут можлива з юридичної точки зору і, взагалі, чи можна це довести в суді? Враховуючи, що навіть якщо ці плівки справжні, вони були отримані незаконним шляхом.

У цих діях, про які ми дізналися з того, що було публічно оголошено на плівках розмов пана Байдена і пана Порошенка, в цих діях є ознаки ряду складів тяжких кримінальних злочинів. Можу про це говорити як юрист. Це перше. Друга. А ми впевнені, що ми почули щось нове? А хіба пан Байден, учасник цієї розмови, не говорив і не писав у своїх мемуарах, спогадах, як він тренував українську владу з питання надання кредиту або, точніше, гарантії на кредит в 1 млрд дол., коли він поставив умову: ви, як корупційна країна, знімаєте генпрокурора. А це був "страшний корупціонер", пан Шокін, тому що він дозволив собі розслідувати кримінальну справу, по якій проходила структура, до якої мав відношення син пана Байдена. Це взагалі кричущий фактор обурення, необ'єктивність і обурення. Він же про це прямо говорив і неодноразово. Ми про це знали. Більш того, в жовтні 2019 року була зареєстрована перша слідча комісія з цього приводу, але так і не було проголосовано постанову про створення такої комісії. Ви питаєте, чи можуть бути плівки засобом докази. Можуть. Суд може встановити достовірність цих плівок, і якщо вони підтверджені іншими доказами, взяти в основу аргументування тих чи інших обставин, які суд буде робити з приводу висновків, в тому числі і в обвинувальному висновку або обвинувальному вироку. Це все можливо і повинно бути зроблено, тому що мова йде про корупцію у вищих ешелонах влади України і США. І нам, може, наплювати, що відбувається в США і хто там кого буде залучати, але якщо сьогодні це все пройде безслідно, без реакції з боку правоохоронної системи, слідчих органів і судів, то тоді це означає, що те, що робилося, і те, про що з таким цинізмом повідомлялося в цій розмові: і за тарифами, і додати ще "ПриваБанк" (були команди з приводу того, що робити), додати сюди уряд і додати генпрокурора Шокіна, то все це разом означає, якщо це пройде, як вода крізь пісок, то це значить, що така практика буде і далі. А підстави для такої практики є, тому що такі ж управлінці, такі ж сьогодні "смотрящі" за Україною є в МВФ, є в тому ж Вашингтоні, який здійснює зовнішнє управління. І якщо сьогодні зійде тієї влади, то значить зійде і будь-який інший. А допустити цього вкрай не можна.

Тут, знаєте, ви говорите, що повинна бути реакція, а поки ми маємо кілька заяв, президент був змушений відреагувати, дипломатично...

Готується постанова щодо створення слідчої комісії, і вже майже всі фракції дали добро. Наша фракція дала добро і включила двох представників нашої фракції, це Кузьмін і Шуфрич, для участі в цій комісії.

Цікаво. І ми поговоримо сьогодні взагалі про механіку...

Я прошу вибачення. І ініціює це "Слуга народу", до речі, тому голоси будуть. Вже у "Слуги народу" і у фракції "Опозиційної платформи - За життя" досить, щоб проголосувати створення слідчої комісії з розслідування тієї інформації, яка прозвучала на цих плівках.

Ну, головне, щоб можна було працювати в межах повноважень, якими в українських реаліях наділена ТСК, в рамках чинного законодавства. І щоб був результат.

Ну, головне завдання - привернути суспільну увагу, в тому числі і ЗМІ, тому що сьогодні з вашою допомогою і завдяки вам це можливо більше, ніж що-небудь інше.

Ну, це, як ми розуміємо, сьогодні навряд чи не самий головний, а деколи просто єдиний інструмент боротьби, в принципі, навіть за буквально виживання наше...

На жаль, так.

...Враховуючи історію з биолабораториями, яку ви запустили в публічний простір, і далі вона пішла якимось чином жити. І навіть ось ми сьогодні і вчора, до речі, торкалися цієї теми. І ось у нас вже сьогодні свіжа новина з цього приводу. Я зараз читаю з сайту одного з українських інформагентств, що будувати такі лабораторії Україні допомагало... Хто б ви думали? Так зване Агентство зменшення загрози, яке підпорядковане... Кому б ви думали? Міністерству оборони США.

Переведіть: Пентагону. Так краще, люди краще знайомі з цією термінологією.

Пентагону, так. Вже такий високий рівень задіяний зараз, вже ця інформація в публічному просторі з'явилася і повинна бути якась реакція на неї. Буде вона і яким чином буде взагалі рухатися ця історія?

По-перше, ви так вдало висловилися: "запустили"... Ми не запустили, ми підняли і актуалізували цю тему, тому що це, на наш погляд, представляє небезпеку для національних інтересів України.

Випустили її з пляшки, в якій її тримали.

Ми її розробили за змістом, підняли всю цю історію і встановили, що так далі тривати не може, не може так, як це було записано в угоді, яка була підписана у вже далекому 2005 році при президенті Ющенку, коли було підписано угоду між Міністерством оборони США, між Міністерством охорони здоров'я та Міністерством оборони України та іншими відомствами. Згідно з цією угодою, всі дослідження, які проводяться в цих лабораторіях, які повністю фінансуються Міністерством оборони США, тобто це не просто лабораторії, не просто біологічні, це бактеріологічні біологічні лабораторії, військові лабораторії США, які проводять дослідження, і все це покрито таємницею, тому що відповідно до цього міжнародного документу (а він має переважну силу перед національним законодавством, це угода про міжнародне), заборонено поширювати і видавати будь-яку інформацію про діяльність цих лабораторій урядом України, тобто владою України. Влада України не має доступу, не має контролю і не може нічого розголошувати. З іншого боку, ті, хто займається цими дослідженнями і дослідами в цих лабораторіях, можуть мати в розпорядженні дані, що становлять державну таємницю в Україні, і користуватися повністю цією інформацією, згідно з всіх джерел, які засекречені і є таємницею за сімома печатками в інтересах безпеки України. Більш того, ви розумієте, 15 лабораторій, це все писали, я не буду це все передавати. Наші запити - їх було вже близько 10 - фактично не зустріли жодної реакції. Останній запит, який ми направили, це було вчора, ми звернулися в ООН. Чому? Тому що мова йде про виконання міжнародної конвенції по забороні та біологічних та бактеріологічних досліджень, створення зброї, застосування і заборони біологічної та бактеріологічної зброї. І міжнародна на сьогоднішній день ООН може це контролювати. Ми залучили міжнародну громадськість для цього.

Чому ми це робимо? Виявляється, в історії української влади вже був період, коли влада спробувала цю тему, грубо говорячи, або як зараз поширене, влізти. Але в неї не вийшло. У 2010 році прем'єр-м


banner14

Категория: Новости

Віктор Медведчук: Зовнішнє управління ніколи не дозволить Україні зняти боргову кабалу


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.