Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Дмитро Разумков: Правоохоронці повинні дати чіткі відповіді про плівках Порошенко-Байдена


Опубликованно 21.05.2020 23:50

Дмитро Разумков: Правоохоронці повинні дати чіткі відповіді про плівках Порошенко-Байдена

- Сьогодні ВР почала працювати в нормальному пленарному режимі (інтерв'ю вийшло 19 травня, -ред.). Чи відчуваєте повернення до нормального, докарантинной життя?

- На жаль, поки немає, так само, як і вся країна, ми ще не вийшли з карантину. З одного боку, ВР на карантин і не йшла - ми продовжували працювати (20 травня ВР пішла на карантин у зв'язку з виявленням коронавіруса у нардепа від "Батьківщини" Олега Мейдича, - ред.) Ми менше проводили пленарних засідань, але щотижня було одне, а то й два-три. Більше роботи в комітетах, напрацьовували важливі законопроекти, пов'язані з боротьбою з коронавірусом. Тут я не втомлююся повторювати слова подяки апарату, народним депутатам України, які досить ефективно робили свою роботу. Відклали політику, особливо на першій стадії, коли всі зрозуміли ті виклики, які несе за собою коронавірус, і працювали якісно. Дай Бог, щоб завжди працювала так ВР.

- Де ця здорова політична життя? Коли вона настане? Сьогодні на прес-конференції ми побачили черговий скандал з "плівками Деркача". Там фігурувала і ваше прізвище, і вимоги до вас щодо створення ТСК. Як ви сприймаєте цей прецедент сьогоднішній і згадка про вас?

- На жаль, у мене не було можливості подивитися весь ефір. А та інформація, яка є - вона вражає. Та сама інформація і те, з яких кабінетів, можливо, вона з'явилася. А що стосується інформації про мене, то, на щастя чи на жаль, законодавчих ініціатив від народних депутатів України більш ніж достатньо у ВР. Опрацювати все неможливо, але я думаю, що мені як голові ВР буде неправильно до всіх колег реагувати виключно на такі вимоги окремих народних депутатів. Коли ми будемо бачити, що є підтримка і є можливість розглянути ініціативи народних депутатів України, обов'язково це зробимо в рамках регламенту та чинного законодавства.

- Якщо буде більше бажаючих народних депутатів?

- Для цього не обов'язково більше або менше народних депутатів. Це вноситься депутатськими фракціями, групами, комітетами, ініціативи. Так само і депутати мають право депутатської ініціативи - воно закріплено Конституцією. Однак перед законами, Конституцією, так само, як і перед регламентом ВР, всі народні депутати рівні - і ті, хто був присутній на прес-конференції, і ті, кого там не було.

- Деякі увійшли в роль і відчули себе ініціаторами по гральному бізнесу, і тут вирішили ставити і в геополітиці: або чорне, або на червоне, або на Трампа, або на Байдена. Тут можна дуже сильно помилитися. Головне - не піти ва-банк і не програти все. Чи є у нас шанс не програти все?

- Я не зовсім згоден з формулюванням "є шанс". Коли ми говоримо про шанс, то ми повинні сісти, нічого не робити і чекати - прийде цей шанс чи не прийде. Для того, щоб він з'явився і щоб не тільки шанс, а й можливості перед державою, перед політиками, а в першу чергу перед українським народом - ми повинні працювати, кожен на своєму місці. Кожен повинен робити своє, і бажано, щоб він робив якісно. У вас це виходить.

- Хочеться зрозуміти, повинна відреагувати на всю цю епопею з плівками правоохоронна система України?

- 100% повинна відреагувати правоохоронна система, на мій погляд. Повинні відреагувати і спеціальні служби. Тому що, якщо це дійсно відповідає дійсності, то це робилося у великих кабінетах. Яким чином потрапила ця інформація, звідки вона взялася? Але це другорядні питання. Головним питанням для мене як для людини, як для громадянина є, чи відповідає вона дійсності. Якщо відповідає дійсності, то наслідки повинні бути більш жорсткими, так як багато запитань більше ніж відповідей) по відношенню до цих плівках. Вже є ініціатива в парламенті про створення ТСК, пов'язаної з оцінкою і розглядом питань, які піднялися під час цієї прес-конференції і були медійно заявлені. Поки вона документально не оформлено, але мені здається, що вона буде мати продовження.

- Можна відреагувати брифінги - це ми вміємо, а можна процесуальними діями - це ми не дуже вміємо.

- Кожен повинен займатися своїм. ВР 9-го скликання прийняла закон про ТСК. Таким чином, вона досить серйозно посилила цей парламентський інструмент. Однак він не повинен підміняти собою правоохоронні органи. Він повинен допомагати, бути механізмом контролю, механізмом того, щоб ніхто нічого спеціально не сховав чи не втратив. І це досить непогано вміють робити народні депутати, особливо якщо у них з'явилися додаткові можливості. А розслідуванням, і якщо ці факти будуть підтверджені іншими процесуальними діями, повинні займатися відповідні органи. Я сподіваюся, що саме цим вони будуть займатися найближчим часом.

- Сьогодні є подібна тональність розмов з боку іноземних лідерів з українським керівництвом? Хочеться розуміти, чи є якийсь диктат: кого призначати, кого немає, кого можна звільняти, кого - ні.

- Такій тональності, з того, що я зміг почути і побачити, у мене особисто при спілкуванні з послами, з представниками дипломатичних місій, з представниками інших держав не було. Вони вели себе коректно. Так, вони відстоюють ту позицію, яку поділяють, проте це залишається в рамках дипломатії, в рамках здорового глузду і розуміння того, що Україна є, залишається і буде суверенною державою. У мене таких розмов не було. І я сподіваюся, що і ні в кого з чиновників топ-рівня таких розмов не було. Всі повинні пам'ятати, що ми чиновники саме України.

- Тобто зараз ніяких маніпуляцій парламентом подібного штибу неможливо собі уявити?

- На сьогодні в парламенті немає. Ні по відношенню до монобольшинству або фракції на правах коаліції "Слуги народу", і мені здається, що такого немає і по відношенню до інших. Мені хотілося б вірити, що та атмосфера у ВР дещо змінилася у порівнянні з минулим. Я розумію, що є ті, хто критикував, критикує і буде критикувати - я до цього ставлюся нормально. Мені шкода, що та критика рідко відповідає дійсності, але нехай це залишається на совісті тих, хто це робить. Однак, якщо ви поспілкуєтеся з більшою частиною депутатських фракцій і груп, то ви побачите, що конструктиву сьогодні в парламенті досить багато. Я на своїй посаді намагаюся його просувати, допомагати, робити все, що буде залежати від мене, щоб парламент залишався парламентом, і щоб в парламенті люди чули один одного, а не робили вигляд.

- Дуже багато дискусій у суспільстві виникає навколо якихось резонансних справ. Чи плануєте викликати на спілкування з народними депутатами генерального прокурора України Ірину Венедиктову, щоб вона відзвітувала перед нардепами по резонансних справах?

- Заслуховування генерального прокурора може бути у декілька способів. В тому числі і на спілкуванні або доповіді на комітетах. Наскільки мені відомо, Ірина Валентинівна запрошувалася на ті чи інші заходи. На жаль, я не контролюю, приходить або не приходить, але, сподіваюся, більш або менш це відбувається. Якщо ми говоримо про звіт генпрокурора у стінах ВР, на пленарному засіданні, то поки це не планується. Я знаю, що є ініціативи окремих народних депутатів, окремих фракцій по серйозній критиці генпрокурора - це їх право. А далі будемо дивитися. Якщо буде така необхідність, я впевнений, що ми запросимо, і генпрокурор прийде і доповість з тих питань, які будуть підняті.

- ВР планує підтримувати програму дій нинішнього уряду?

- Я не можу сказати, чи буде підтримувати вся ВР програму дій уряду. І яку програму дій уряду - це теж питання. На сьогодні є проект, який був запропонований Кабміном України, внесений у ВР і пройшов частина комітетів. Станом на вчора це було 12 комітетів. На жаль, прийнято рішення повернути цей документ на доопрацювання. Справедливості заради треба сказати, що вони вносили свою програму тільки, як прийшли, - почався коронавірус, і стояло багато інших завдань і викликів, які стояли перед прем'єр-міністром Шмыгалем та перед іншими членами уряду. Тому будемо виходити з того, що, швидше за все, той проект програми, запропонований, потребує додаткового доопрацювання, а після цього буде приймати відповідне рішення і ВР.

- Хочеться почути вашу позицію щодо дій Моз. Наскільки адекватно і успішно вони організували цю боротьбу з коронавірусом? Пан Степанов повинен відзвітувати перед парламентом?

- Він поки що не буде звітувати. Він відповідатиме на запитання в "Годині запитань до уряду". Це трошки інше. Тому що за звітом потрібно давати оцінку. Але, якщо ми говоримо про оцінку діяльності медичної сфери, то однозначно відповісти на питання буде важко. Якщо ми будемо говорити про наших лікарів, які сьогодні рятують життя, то вони роблять більше, ніж можуть. Я думаю, що на 110% вони працюють. А якщо говорити про чиновників, то я думаю, що показник буде все ж менше. Однак давати реальну оцінку того, що, як поетапно ми пройшли і будемо проходити, враховуючи коронавирусный криза, можна буде лише згодом, через деякий час, враховуючи те, що дійсно завершиться цей непростий проміжок життя нашої держави. Порівнюючи з результатами, які у нас є, і те, що ми спостерігали у багатьох країнах Європи, США, то Україна виходить досить непогано з цієї ситуації. Ще раз хотілося б подякувати лікарів.

- Дуже хочеться зрозуміти взагалі стан української медичної системи. Останнім часом і президент, і міністр Моз говорили, що з медичною реформою щось потрібно робити, при цьому нічого не кажуть про скасування взагалі цієї реформи Уляни Супрун. На вашу думку, на рівні парламенту потрібні якісь рішення, пов'язані з медичною реформою?

- Сьогодні говорити про її успішність точно мова не буде повертатися. Як у будь-якої події є і позитивні речі, але якщо запитати у людей, то я не думаю, що оцінки будуть дуже позитивні. Те, що буде залежати від ВР для того, щоб зробити медицину більш якісною, для того, щоб захистити наших лікарів, для того, щоб ввести ті позитивні реформи, які дійсно змінять реформу медицини, в кращому напрямку, ми це обов'язково будемо робити. Однак це сукупний процес, і без Кабміну, без профільного міністерства, це буде важко зробити. Якщо ми говоримо про деякі результати і наслідки так званої реформи, то про це багато говорив і Михайло Борисович Радуцький, і міністри, що у нас навіть статистики немає. В свій час її скасували. І порівнювати рівень захворюваності з минулими роками сьогодні досить важко. Це все вручну збирається. Замість того, щоб рятувати людей.

- Президент говорив, що це схоже на диверсію. А один з теоретиків війни писав, що з диверсіями можуть боротися тільки диверсанти – вони все прекрасно розуміють.

- Давайте підемо іншим шляхом.

- Зрозуміло, що готові працювати, і спеціальна група створена. І ми сподіваємося, що буде комунікація на рівні парламенту. Хочеться запитати щодо міністерств (бо деякі вищі міністерські посади є вакантними): коли будете кадрові питання закривати?

- Тут мені трохи важче відповісти, тому що є процедура: вносить подання прем'єр-міністр за погодженням з коаліцією, в цьому випадку з фракцією "Слуги народу". Станом на сьогоднішній день уявлень від прем'єр-міністра у ВР щодо призначення міністрів на ті вакантні посади, про які ви згадали, не надходило. Як тільки надійдуть, обов'язково в оперативному режимі ВР готова їх розглянути.

- А чи є прогнози, коли це може статися?

- На цьому тижні точно не відбудеться. Це не від нас залежить. Ми не можемо внести кандидатуру того чи іншого міністра, тому що це зона відповідальності прем'єра. Тут головне не помилитися.

- Ми бачили дуже активні дискусії з приводу законопроекту про подвійне громадянство. Його відклали. Можете пояснити свою позицію з приводу даного законопроекту?

- Було вирішено піддати цей законопроект додаткової дискусії. На погоджувальній раді багато депутати виступали з застереженнями щодо даного законопроекту. Якщо ми говоримо про сьогоднішні реалії, тобто норми, закріплені в Конституції, і якщо ми колись і підемо цим шляхом, то це треба робити правильно. А правильний шлях - це зміни до Конституції. Я не впевнений, що сьогодні суспільство до цього готове на 100%. І для того, щоб це пояснити, повинна бути досить глибока, широка і інформаційна, в тому числі, кампанія, для того щоб зруйнувати всі міфи, які є, тому що їх дуже багато сьогодні навколо цього процесу, і показати позитив, який є.

- Одна з ключових претензій до законопроекту, який вносився, – це те, що народні депутати виключені з переліку осіб, яким заборонено мати другий паспорт. Якщо приймати закон, то кому Україні варто дозволити мати друге громадянство, а кому - ні?

- Я думаю, що ні народні депутати, ні чиновники, ні ті, хто будує державну політику або впроваджує реформи, не повинні мати два або більше паспортів. Скажімо так: мені одного мого паспорта більш ніж вистачає.

- Другий не потрібен?

- Точно не потрібен.

- Якби всі були такими, як ви, пане Разумков.

- Я думаю, що багатьом вистачає.

- До вашої спікерської роботі претензій не виникає. Але чому-то ви з'являєтеся в різних соцопитуваннях в якості потенційного мера Києва. Внесіть ясність, що відбувається.

- Я сподіваюся, що ставлення моїх колег і моє ставлення до моєї роботи не буде змінюватися. Якщо говорити про мерські амбіції, то у мене їх немає. Мене більш ніж влаштовує та робота, яку я роблю сьогодні. Я сподіваюся, що я буду робити її якісно та ефективно виконувати свої функції. Сьогодні досить кандидатів на мерські вибори: і від представників більшості, і від представників опозиційних сил. Я краще буду в цьому випадку виступати як просто виборець.

- А у вас є фаворити?

- Нехай висуватимуться, а потім подивимося. Як у будь-якої людини, у мене теж будуть люди, за яких я буду готовий проголосувати.

- А ви можете нам привідкрити таємницю щодо внутрішньопартійної дискусії, хто ж від "Слуги народу" претендує на посаду.

- Я думаю, що ви добре читаєте Телеграм-канали, і не тільки їх: багато представників парламенту претендують на те, щоб висуватися в якості кандидатів у мери Києва. Але до виборів ще є час, для того щоб вони набрали політичну вагу, для того щоб їх краще дізналися люди і зрозуміли, вони готові за них голосувати чи ні. І вже після цього вирішували, хто повинен рухатися.

- Йдуть чутки, що нібито Дмитро Разумков чи не збирається створювати власну депутатську групу. Що ви скажете, планується створення такої депутатської групи?

- Я думаю, що поки рано говорити про якихось групах. Треба вивести з коронавіруса і почати нормально працювати. Тут не до груп – тут до роботи. Я буду сподіватися, що я буду посилювати цю роботу, займаючись там, де я її роблю – головою ВР.

- Пан Резніков закликає депутатів різних фракцій долучатися до роботи. Чи побачимо ми посилення, нові імпульси і поштовх у мінському процесі, у парламентському вимірі?

- Сьогодні є представники парламенту в ТКГ. Якщо ми говоримо про офіційному зверненні до парламенту делегувати тих або інших представників, то таких пропозицій від ОП поки не надходило. Якщо ми говоримо про делегування представників депутатських фракцій і груп, про який говорив Олексій Резніков, то кожна фракція буде самостійно визначатися виходячи зі своєї громадянської, політичної позиції. На сьогодні таких звернень у ВР не надходило.

- А ваша думка: чи варто парламенту взагалі брати участь в цьому переговорному процесі?

- Сьогодні фактично держава бере участь у цьому процесі. В будь-якому процесі треба брати участь, якщо це дозволить повернути тимчасово окуповані території Криму і закінчити війну і повернути тимчасово окуповані території Донбасу.

- Завтра рік, як президентом став Володимир Зеленський. Він обіцяв, що першим законопроектом, який він внесе у ВР, буде законопроект про референдуми. Першим він не став, але зараз розробляють. Пан Стефанчук каже, що незабаром законопроект про референдуми буде винесений на голосування в сесійний зал.

- Текст цього законопроекту вже дійсно є. Він був направлений в різні міжнародні організації. Зараз він спрямований у Венеціанську комісію. Сподіваюся, що незабаром він повернеться з пропозиціями або зауваженнями. Також він спрямований в Швейцарську Конфедерацію, тому що це фактично зразок загальнонаціональних і місцевих референдумів та хороший приклад народовладдя. Після цього цей законопроект буде внесений до ВР. Наскільки я розумію, це буде ініціатива саме президента країни.

- А часові терміни можна окреслити?

- Головним питанням залишається повернення проекту від Венеціанської комісії. Сподіваюся, що до канікул ми зможемо його почати розглядати.

- Коли, на вашу думку, в Україні може відбутися перший референдум щодо цього законопроекту?

- Тут питання не в "коли", а питання, що на нього буде винесено. Я думаю, що це більш важливе питання.

- А які питання ви б виносили?

- Питань, за якими треба було б поділитися думками і зрозуміти позицію українського народу, більш ніж достатньо. Тому я б використовував цей механізм.

- Радує, коли ми прислухаємося до рекомендацій Венеціанської комісії, тому що ми теж можемо вибірково прислухатися. Ці рекомендації не мають імперативний характер, тому можемо прислухатися, а можемо і немає. Як це було з законом про освіту, наприклад. А ось коли нам повертають законопроекти з візами МВФ, яких не влаштовує фінальний варіант, то це не зовсім радує.

- Це які? Я не бачив законів, які поверталися до нас з візами МВФ.

- Ми говоримо про земельному законі. Ви ж пам'ятаєте реакцію МВФ.

- Реакція може бути, але віз там точно немає.

- Віз точно ніхто не ставив безпосередньо на документі, але зауваження були такими, які важко сприйняти суб'єктним державі. Про подальшу співпрацю з МВФ позиції у фракцій різні. У монобольшинстве вони діаметрально протилежні. Які перспективи подальшого співробітництва і цей банківський закон?

- Сьогодні були відхилені постанови, які фактично не дозволяли направити цей банківський закон президентові України. Найближчим часом цей закон буде направлений на підпис президенту і далі буде рішення президента. Що стосується ВР, то я думаю, що вона буде залишатися саме ВР України і буде працювати на інтереси українського суспільства.

- Коли обговорювали прийняття банківського законопроекту, приймали зміни до регламенту. Були розмови, що вони тимчасові і що ВР пізніше прийме законопроект, який зафіксує ті часові рамки. Коли це планується?

- Дійсно, це був закон 1043, фактично один з перших законів, які розглядали у ВР, і він між першим і другим читанням залишався на розгляді в комітеті. Ми виходили з тих можливостей, які були в той час. Він був прийнятий і була публічна домовленість про те, що відразу після того, як він вступить в силу (тому що ми не могли внести зміни до нього), буде зареєстровано законопроект, який змінює суть законопроекту: збільшується кількість правок, застосовується більш правильний, обмежений механізм подачі поправок і пропозицій від народних депутатів України і він буде носити тимчасовий характер. Саме такий законопроект внесений до ВР. На жаль, це рішення приймаю не я особисто, а це рішення буде приймати ВР, і на цьому тижні він буде розглянутий у першому читанні.

- Дмитро, ми дуже вдячні вам, що незважаючи на дуже напружений графік ви знайшли можливість прийти в нашу студію.


banner14

Категория: Новости

Дмитро Разумков: Правоохоронці повинні дати чіткі відповіді про плівках Порошенко-Байдена


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.