Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Дмитро Разумков: З коронавірусом давайте готуватися до гіршого сценарію, але будемо робити так, щоб він ніколи не настав


Опубликованно 20.05.2020 07:56

Дмитро Разумков: З коронавірусом давайте готуватися до гіршого сценарію, але будемо робити так, щоб він ніколи не настав

Мага: Сьогодні у мене в гостях председатель ВР Дмитро Разумков.

Вітаю вас. Нехай не здасться, що ми порушуємо правила карантину – ми вже "проспиртованные". Не набридло ще, якщо чесно?

Разумков: Воно незручно, але це та необхідність, яка сьогодні є і в Україні, і в світі. І це не примха, а реальна загроза, яку треба враховувати сьогодні. Але я сподіваюся, що ми поступово будемо все ж виходити з ситуації, пов'язаної з коронавірусом, як в побутовому плані, в плані ввічливості, так і в плані з точки зору економічного розвитку.

- Чи Не здається вам, що в інформаційному плані десь перетискають по всьому світу? То там, то там вилазить брехня: де-то видали колишні похорон за нинішній ріке, і таке враження, що люди помирають тільки від коронавіруса.

- Ми виходимо з того, що здається, а з цієї статистики, яка є в Україні, в світі, тієї нової хвороби, яка не з'явилася. В Україні ніхто нічого не дописує. На щастя, у нас менші показники, ніж у європейських державах, в США. Те, що у всіх штатах США введено надзвичайний стан, – це показник. Те, що ми бачили в Європі, – на жаль, це не фільм жахів, а це реальність. Те, що ми бачимо розповсюдження цієї хвороби в усьому світі, – це теж правда. Хвороба б'є не тільки по людям – вона б'є по економіках. Вона б'є по глобального устрою світу. І наслідки її поки що не до кінця прогнозовані, і я думаю, що вони будуть досить серйозні. Ми бачимо, що фінансові інституції – МВФ та інші – дають свої прогнози, і майже у всіх прогнозах є падіння економіки. Ми входимо в глобальну економічну кризу. Однак найбільш важливою для кожної країни, для кожної людини є життя – життя власна, рідних, громадян держави. Недооцінювати цю проблему точно неможливо, тому що наслідки можуть бути катастрофічними.

- Я вже замучився чути фразу "Ми повинні звикати жити в іншому світі". Повне враження, що нас не попереджають про нову вспышке коронавіруса восени, а для нас його планують. А чому ми повинні жити в новому світі? Є люди, які страшно обурені тим, що вони відчувають себе в'язнями певній території.

- Це перш за все сприйняття людей. Але світ завжди змінюється: до кращого чи до гіршого. Коронавірус на 100% вніс свої корективи, і якщо ми будемо ставитися зневажливо до цієї проблеми, вона дійсно може повернутися – з серйозними негативними наслідками. І не тільки для нас, але і в цілому для планети. Тому давайте готуватися до гіршого сценарію, але, будемо сподіватися, що ми зможемо зробити так, щоб він ніколи не настав.

- У Вікіпедії про вас не дуже багато. Компромату мало. Початок свого життя Дмитро Разумков провів в Єрусалимі, українському, – так називали Бердичів.

- Дійсно, я народився в Бердичеві і до 14 років прожив там. Мама, тато, займалися роботою. Мама – актриса, народна артистка України. Вона починала в Дніпропетровську (зараз Дніпро). Потім вони працювали в Києві. У мене були бабуся з дідусем, і вони дуже багато зробили для того, щоб сьогодні я був тим, ким я став. Вкладалося багато серця і душі, сил і енергії, відданих вчинків, які ти розумієш згодом, через багато років. А у тата з мамою справді тоді була така робота, що приділяти достатньо уваги... Плюс згадаймо, що наприкінці 80-х і на початку 90-х було дуже важко. Що таке робота в театрі, ви знаєте краще, ніж я. Що таке робота на державній службі, я знаю краще, ніж ви. Добре, що у мене поки є можливість, тому що маленькі діти і дружина в декреті, а так це дійсно важко. І те, що я ріс з бабусею і дідусем, це допомагало, з одного боку, батькам, і це давало мені досить великий обсяг можливостей для розвитку, для самореалізації, для реалізації як особистості.

- Як часто ви бачили батьків тоді? І що це було – свято?

- Це було святом, я завжди чекав, коли вони приїжджали. Я не можу сказати, що вони дуже часто приїжджали. Коли це було Дніпропетровськ – це було зовсім погано, а з Києва вже трошки частіше. Був город – вони приїжджали, і ми садили картоплю. Ця картопля, на той час, виходила золота, тому що стільки коштувало пальне їхати з Києва до Бердичева, що дешевше було купити машину картоплі в Бердичеві і жити, ні в чому собі не відмовляючи. Але це була традиція. Були традиційні сімейні свята – ми завжди збиралися: бабуся, дідусь, мама, тато, тітка, дядько, інші родичі.

- З сумками подарунків?

- Так.

- А що було видатного? Щось залишилося з того часу?

- З того часу, як і для всіх, – це мандарини на Новий рік. А так я дуже любив солдатиків, якісь військові іграшки. Тривалий проміжок часу я хотів бути військовим. А ще, мабуть, конструктори.

- Є різні типи бабвушок і дідусів. У бабушкі головне – нагодувати і все вирішити. Я підозрюю, що у вас було трошки не так.

- У мене бабуся, яку називали генералом. Іншу оцінку принести зі школи, ніж п'ятірка, – це була катастрофа. Але мені влітало рідко – більше це пам'ятають мама і її сестра. Через руки бабусі пройшли мама, її сестра, їх двоюрідна сестра і я.

- В силах бабусі закласти шмаркача, який буде у всіх за спиною ховатися, або, навпаки, зробити хлопця, який буде хлопцем?

- Був ще дідусь, який навчив мене працювати з інструментами, зробив мені танк. У мене у дворі був справжній танк, зроблений з дерева, але там поміщалися дві дитини, було два люка, вежа поверталася. Це був чоловік, який закладав у мені те, про що ви згадали. У мене був повний набір всього того, що повинно було бути у хлопчика і в 2, і в 5, і в 14 років. І паралельно – це батьки, які також долучалися до мого формування як людини.

- Куди було спрямовано дуло танка?

- У нас був приватний будинок, його важко назвати великим.

- А де ви жили?

К. Маркса. Місто невелике сам по собі.

- А історія міста займала вас?

- Я не можу сказати, що я глибоко вивчав історію Бердичева. Я багато що знаю. Є багато речей і легенд – це старе місто, так що підземні ходи йдуть навіть до Житомира. Фортеця Босих Кармелітів існує багато століть і теж має свою історію.

- Польська, українська, єврейська культура.

- Все намішано. Гнилоп'ять, яка там протікає, колись була судноплавною річкою. Насправді свого часу центром міг бути не Житомир і Бердичів. Але історія терпить умовного способу. Багато було заводів, військових частин. А бердичівське пиво?

- А чи любите пиво?

- Зараз рідко, але якщо є, то можу випити.

- А на карантині додали або збавили?

- Збавив.

- Скільки?

- Десь 5-6 кг.

- Я приїжджаю додому і бачу, як умирає моя закарпатська Латориця. Смотрич коли був судоходным. З вирубкою лісів, з замуленням річок щось треба робити. Коли Володимир Олександрович прийшов до влади, то дуже багато говорилося про Карпатах. Треба, щоб скрізь текла чиста вода, тому що будет велика біда. З приводу цього є якісь думки?

- Станом на сьогодні у парламенті є законопроект на розгляді – про водно-річковому транспорті. Там багато дискусій – він непростий. І давайте будемо реалістами – і скандальний. Але, я думаю, він буде доопрацьований і прийнятий парламентом. Це дозволить повернути судноплавну галузь.

- Це великим річкам, а маленьким? Маленькі живлять великі.

- Це раз. А для того, щоб була можливість розвивати і повертати те, що було в межах малих річок – судноплавство, відпочинок, також потрібні кошти. Їх можна буде заробити, тільки створюючи додаткові робочі місця, залучаючи інвестиції.

- Можете пригадати щось таке, що вас в дитинстві дуже сильно вразило?

- У мене в дитинстві було багато таких моментів. В будь-якому віці є речі, які тебе дивують.

- Театр був шоком чи ні? Народна артистка України Наталія Кудря – мама Дмитра Разумкова.

- Ні. Не був, тому що для мене театр з'явився досить рано. У 2,5 року я вже був на сцені в Бердичеві.

- Там зараз такий класний театр зробили.

- Я був з робочою поїздкою у Житомирській області – був у Бердичеві. Це дійсно театр хорошого столичного рівня. Тоді був будинок культури, центр молоді – зараз Центр Разумкова. Я в свій час там починав – це був Будинок піонерів.

- А як ви відчуваєте себе, коли кажуть: "Це Центр Разумкова".

- Мені важко оцінювати це як-то об'єктивно. Для мене Бердичів залишився моїм рідним містом.

- А розуміння рівня масштабу батька?

- Я розумію – я багато спілкувався з його друзями, з тими, з ким він працював, чув їх оцінки. Я розумію, що коли людини немає, а його немає з 1999 року, то завжди оцінки більш серйозні. Але, я думаю, що на 90% вони щирі. Я можу оцінювати вже і з професійної точки зору якісь кроки, які він тоді робив. Я можу оцінювати його з людської точки зору. І в першу чергу, як дитина, буду оцінювати з точки зору тих дій, які він робив батько. Коли його не стало, мені було 16 років. Його не стало 29 жовтня 1999 року. Він до останнього боровся за життя. Дуже швидко він пішов з життя – йому було 40 років. Але майже до останнього дня він працював. Ми завжди думаємо, що без нас воно перестане працювати, але, як показує життя, люди йдуть, а держава, заводи, театри... І іноді ти розумієш, що треба жити не тільки роботою, але і родиною і друзями. І дійсно робити те, що ти повинен робити.

- Дмитро Разумков як-то "вкрав" реквізит у народного артиста.

- Якщо не помиляюся, це був спектакль "З життя комах". Лежав великий нікому не потрібний спущений м'ячик. Я взяв погратися, а потім з'ясувалося, що це частина костюма. Будемо сподіватися, що це найбільший мій вчинок, за який мені доведеться червоніти.

- Як вас обійшла бацила театру?

- В першу чергу мама не хотіла, щоб я йшов за її шляху.

- Невдячна робота?

- Думаю, що так. Я не думав, що я і піду в політику. Мені вистачило на той час батька, за очі. Моя перша освіта – Інститут міжнародних відносин, міжнародні економічні відносини, і я з кінця першого курсу працював, займався, якщо це можна назвати бізнесом. Потроху десь щось робили. Политконсалтинг з'явився набагато пізніше.

- А яким був перший бізнес?

- Машини ганяли.

- Хтось пригнав з-за кордону, а ви їх перекуповували та приготуваоняли сюди?

- Так.

- І скільки машин було реалізовано?

- Трохи. Поки не вкрали. І все, що було зароблено, – злетіло. Була така ситуація, але це теж уроки життя, і через них треба проходити.

- Так де ви себе бачили?

- Я думав, що я буду займатися бізнесом. У мене на той момент не було багато грошей. Перша моя машина була "Таврія", в машині магнітофон "Маяк". Це було нетипове транспортний засіб для Інституту міжнародних відносин, але нічого.

- Ви почували себе там "бідним родичем"?

- Ні. Я відчував себе досить непогано. Мене влаштовувало те, як я себе почував, і внутрішньо, і з точки зору спілкування з однолітками, з однокурсниками.

- Коли прийшло розуміння, що Україна – не тільки країна, а й держава? Коли прийшло розуміння того, що є бажання йти в політику і спробувати щось змінити?

- Все ж прислів'я, що якщо ти не займаєшся політикою, то вона займеться тобою, вона справді така. Щиро кажу, що я зовсім не планував йти в політику, але вийшло так, як вийшло. Після Помаранчевої революції я потрапив в якійсь мірі в цей вир. Після цього була державна служба – я працював у Міністерстві регіонального розвитку. Потім пішов працювати в групу "ТАС", і працював з Сергієм Леонідовичем Тігіпком, потім вибори одні, другі і т. д. Це і було, мабуть, тим, що захопило, що було близько, було моїм.

- Вам не здається, що "мельчает" народець. Ви ще застали дуже велика кількість брил, "червоних директорів", які пройшли всі щаблі. Я ненавиджу слова "соціальний ліфт" і не вважаю, що шмаркач в 24 роки може стати якимось дуже серйозним і видатним. Це моя особиста думка.

- Я не думаю, що можна провести межу і сказати, що це добре, а це погано. В "соціальному ліфті" і в багатьох інших речах є вся палітра кольорів від чорного до білого. І вони будуть перемішуватися – десь буде сіре. Де-то буде більше чорного, а десь- більше білого і сьогодення. Якщо ми говоримо про 25-30 років, то насправді багато людей, в тому числі і в тій команді, яка прийшла, у своєму молодому віці відповідають тим викликам, які перед ними стоять. Я можу навести багато прикладів, коли люди з великим досвідом, великі господарники знали, що роблять. Але вони це робили не для держави, а для себе або для тих людей, які поставили їх на ці позиції. Тому тут не можна ділити все ж за віком. У вашій професії молоді талановиті актори є?

- Є. Я вийшов на сцену в 5-річному віці, у сільському клубі, і пойшов. Але вам не боляче чути, коли кажуть, що ви зтворили фракцію, де є купа ноуменпро, які допускають один косяк за іншим, а потім доводиться червоніти за те, що хлопці наговорили.

- Всі дорослі люди і самі відповідають за те, що вони роблять. Але інформаційний простір побудовано так, що про хороше не говорять. Говорять про зашкварах, про помилки, про скандали, в які потрапляють народні депутати. І не кажуть про те, що серед них багато людей, які професійні, які якісно виконують свої функції. Виконували їх раніше, виконують їх сьогодні. І головне – вони залишилися людьми. Мені дійсно є з чим порівнювати. Раніше теж було дуже багато гідних людей, і в парламенті також, але я бачив, як люди змінювалися. І в цьому парламенті це є. Вчора він був простим хлопцем, а сьогодні він відчуває себе вже народним депутатом, в поганому сенсі цього слова. З'являється корона, з'являється "так я ж народний депутат". Це погано, тому що сьогодні ти народний депутат, а завтра можеш бути просто хлопцем.

- Доазак Гаврилюк.

- І таких прикладів дуже багато. Але можу навести приклад багатьох тих, хто прийшов у команду ще у вересні, у жовтні 18-го року, коли все тільки починалося. І сьогодні, у травні 20-го року, вони залишилися такими ж. Вони не змінилися.

- А є ті, на кого ви махнули рукою? Вже скоро рік вашого головування у ВР.

- Поки ще рано – 29 серпня ми почали працювати.

- Не так багато залишилося. Я розумію, що в нашому розумінні ще 6 Кабмінів може змінитися за цей час.

- Давайте не будемо.

- Але є зараз ті, кого б хотілося придушити і відправити назад?

- У парламенті велику кількість людей.

- Ви вже всіх знаєте?

- Так, і переважна більшість я знаю не тільки прізвища, але й в обличчя, по імені та по батькові. Думаю, що знаю всіх.

- Зараз легше стало працювати, ніж на початку, коли "турборежим", коли всіх не знали?

- Є люди, які лише зараз відкриваються, а є ті, які відкриються пізніше.

- Хто найбільш великі відкриття?

- Їх справді багато. І в професійному плані, і в плані людських стосунків, і в плані командної роботи, і в плані адекватних підходів до прийняття рішень. Для мене відкриттям була позиція парламенту як інституту під час коронавіруса. Особливо на початку, коли питання було в розумінні того, що від тебе залежить. А від тебе сьогодні дійсно залежить життя людей. Парламент працював – він не був на карантині, і ми зараз працювали більше, ніж працюємо в звичайному режимі. Ми менше проводили пленарних засідань, але не тільки це робота парламентарія – це робота з виборцями, робота в комітетах. А якщо говорити про пакетах "коронавирусных" законопроектів, то там працювали представники всіх депутатських фракцій і груп. Дуже важко іноді проходили ці наради, і у скайп-режимі, і до 4 ранку працювали. І були моменти, коли розуміли, що все, зараз це все закінчується – і всі розходяться, тому що була десь точка напруги. Але знову йшли, знову домовлялися. І не для того, щоб у когось щось додалося, а для того, щоб створити і можливість, і уряду, і антикризового штабу рухатися далі, допомагати людям виходити з наслідків коронавіруса. Можливо, ми менше на цьому піарились, менше про це говорили, але, я думаю, важливо, що ми це робили.

- Люди кажуть, що коронавірус корисний нашим політикам, тому що всі вже забули про ті обіцянки, які були. Коронавірус – дуже корисна штука, як каталізатор – те, що відбулося в Санжарах. Тоді такого жаху від українців не чекали. Зараз люди цивілізовано відправляються на самоізоляцію. В Україні багато проблем, але є проблеми, в яких найбільше звинувачують вас. Всі політичні сили говорять, що вони приходять зі своїми антикризовими пакетами, але їх ніхто не хоче чути.

- Антикризові та популістські – це різні речі. Антикризовими були ті пакети, про яких я згадав: коли все приєднувалися, всі напрацьовували, і всі розуміли відповідальність. Якщо ми з вами будемо приходити з пакетами і розповідати, який з них краще, і говорити, що ми дамо 100 гривень, інша партія – 2000 гривень, то потрібно розуміти, де ці гроші брати.

- Більше говорять не про те, а про кадрової політики. Про "Укрзалізниціізнице", про спостережливіх радаах.

- Так це була ініціатива партії "Слуга народу" – зменшити рівень оплати наглядових рад, знизити рівень оплати чиновників.

- А вони потрібні взагалі, ці наглядові ради, в такій кількості?

- За таку ціну, мабуть, немає. Не в кількості справа. Для мене більш важливо те, скільки це буде коштувати громадянам держави і мені особисто.

- На "Укрзалізниці" були Кирпа, Піх, Кривопішин. Тих, що залишилися живими, висміюють, розповідають, що вони працювали з злочинними владою. Змінюються керівники, а стає все гірше і гірше. І так можна сказати про дуже багатьох галузейях.

- Будь-яку людину можна оцінювати з одного боку. Я не був знайомий з Кірпою, але говорять про угоди, які, можливо, мали місце, і всі пам'ятають Південний вокзал, який з'явився завдяки Кирпі, одеська траса. Не буває тільки білого або чорного.

- Але коли приходять пацани, у яких суцільне чорне, то стає погано.

- "Коли приходять пацани" – це теж не формулювання.

- "Пацан" Бальчун був приведений, та буві проплаченийи його кожен переліт, проживання, харчування.

- Давайте піднімемо, що я особисто говорив про вищезгаданого чиновника – ви навряд чи побачите, що я дуже схвалював його дії.

- Я ненавиджу формулювання "його запросивпро державу". Його запросив хтось конкретний, і я хочу, щоб того конкретного оштрафували на ту суму, яку втратила держава на керівництві вищезгаданої особи.

- Насамперед, я думаю, що в державі достатня кількість людей, які могли б виконувати цю функцію.

- 100%.

- Іноземний досвід треба брати на озброєння, треба запрошувати експертів, які будуть ділитися ним. Однак впроваджувати його мають усі громадяни України, які самі живуть тут, пов'язують своє життя і майбутнє з державою. Діти тут живуть, і багато інших речей.

- Ви знаєте, що хорошого в коронавіукре? Як тільки наші чиновники і багатії втратили можливість вилітати за кордон, дуже багато з них побачили, що у нас не дуже добре з медициною.

- Я ніколи не їздив лікуватися за кордон.

- Але є такі, які тільки там і лікувалися, діти яких навчалися по Лондонах, а тепер, виявляється, треба бути тут.

- Ми повертаємося до тези, яку я озвучив. Реформувати щось, не користуючись цим, – ти будеш це робити так собі. Коли від твоїх конкретних дій залежить те, чи будуть здорові завтра твої діти, чи будуть вони освіченими, чи ти будеш їздити по цих дорогах, а не по автобанах Німеччини, і багато інших речей. Але це не виключає аспект контролю за корупцією, нормальних зарплат для чиновників. Вони теж повинні бути але-рмальними – вони не повинні бути захмарними, тому що коли чиновник районної адміністрації отримує 3-5 тис. гривень, а хтось отримує 300 тис., то це "трохи" несправедливо.

- Ви часто згадуєте "діти". Діти – це основний стимул для того, щоб "жила б країна рідна"?

- Для будь-якої родини, для будь-яких батьків діти – це, мабуть, один з головних стимулів. Але і батьки, і родина, і друзі – це все стимули. Мабуть, все, що ми робимо, ми робимо для майбутнього. А майбутнє – це наші діти.

- Ваші сини вас бачать частіше, ніж ви бачили своїх батьків?

- Частіше, але я думаю, що їм теж цього недостатньо.

- Кажуть, що коронавірус показав, що ми не вміємо грати з дітьми, не здатні вирішити задачку першого класу.

- Поки що здатні, особливо коли їм 3 і 6. Але це все питання часу: коли буде задачка 3-го класу – подивимося.

- Ви вірите в те, що в України буде все добре?

- Я вірю в те, що ми повинні робити все, щоб в Україні все було добре.

- Щиро дякую.


banner14

Категория: Новости

Дмитро Разумков: З коронавірусом давайте готуватися до гіршого сценарію, але будемо робити так, щоб він ніколи не настав


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.