Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Олександр Дубинський: Влада намагається створити позитивну картинку, а насправді зарплати падають, швидкі без обладнання


Опубликованно 03.05.2020 06:22

Олександр Дубинський: Влада намагається створити позитивну картинку, а насправді зарплати падають, швидкі без обладнання

- У нас в ефірі була лікарка, яка сказала, що лікарі не отримують поки підвищених окладів. Можливо, у вас будуть поради лікарів, як їм домогтися тих грошей?

- Відповідні зміни до бюджету були проголосовані парламентом. Питання зараз у виділенні і розподілі цих коштів. Районні лікарні перебуває у нас на балансі облрад. Далі проходять голосування за виділення субвенції, зміни в штатних розкладах. Зрозуміло, що доплати до 300% не могли пройти миттєво після голосування парламентом. Все буде нормально. Ці 300% є, але тільки за рахунок чого вони беруться? Ми зараз отримуємо дуже багато скарг з регіонів від лікарів, від працівників невідкладної допомоги, санітарок про те, що їм урізають додаткові ставки. Якщо бригада невідкладної допомоги працювала на 1,25% ставки, то зараз їх змушують писати заяви про зняття 0,25%. Причому 0,25% ставки знімають з усіх. А ті, хто був на 0,25 або 0,5%, не виходять або взагалі йдуть. Ось за рахунок цих грошей буде формуватися додатковий зарплатний фонд. Тому красива картинка у вигляді 300% може насправді через якийсь час вилитися в істотне скорочення медичних працівників, які перебувають на змінах. Вони, можливо, не звільняться, але будуть виходити на свою одну і не будуть виходити в той час, коли вони потрібні, для того щоб рятувати життя громадян. Доплата – це добре і правильно, але якщо це доплата за рахунок того, що скоротять якісь менш важливі, як комусь здається, посади і позиції і зменшать час перебування людей на роботі, це буде великою проблемою. Ми ходимо навколо так близько і не можемо зізнатися, що у нас вже настала не просто фінансовий, а економічна криза в країні. Коли йдеться про 8% падіння економіки – це дуже великий удар по бюджету, по гаманцю кожного громадянина, щодо перспектив відновлення економіки і відновлення рівня життя. Ми докладаємо зусилля залатати дірки зараз, намагаючись створити позитивну картинку, що все нормально, а насправді котимося кожен день назад з погіршенням показників. Зарплати падають, засобів для захисту не вистачає, швидкі допомоги приїжджають вчасно, але без обладнання. Багато проблем. Ми перебуваємо в стані турбулентності, фінансово-економічної кризи. Я вважаю, що в будь-яких відносинах між владою і громадянами, між чоловіком і жінкою – їх треба визнавати. Проблема є, а ми зараз намагаємося її не визнавати. Це неприємно, болісно, але це треба озвучувати.

- Чи можна вирішити проблему на рівні обговорення між народом і владою?

- Це ж не просто проголошення факту проблеми. Це ще і наступний крок у вигляді чіткого плану і стратегії її подолання. Ми визнали криза. Далі у нас є перелік стратегічних кроків, які нам дозволять з цієї кризи вийти. Треба зробити цей крок. Він завжди політично складний, складений соціально. З усіх проблем, які є в українській економіці, ми визнали тільки наявність коронавіруса. А всі інші проблеми ми ніби не бачимо. І наслідки від цих соціально-економічних проблем можуть бути набагато жорсткішою і серйозніше, ніж від коронавіруса. Тому що падіння економіки плюс карантинні обмеження, плюс закриття малого й середнього бізнесу, втрата роботи, втрата можливості оплачувати орендні квартири призводять до зростання безробіття. Він буде динамічним. Ми можемо втратити 2,5-3 млн робочих місць в самий найближчий час.

- Пане Шмигаль окреслив стратегію виходу з карантину.

- Це черговий вкидання, щоб ми знову щось обговорювали. Вони вже збираються вводити в якості силового апарату Національну гвардію в Одеську область, щоб контролювати ситуацію. Але ж це не стратегія, а ситуативне реагування на спалахи. Це хаотичний рух. А нам потрібна стратегія.

- Хто її має визначати?

- Кабмін. В умовах карантину, економічної кризи, пандемії є два відповідальних за економіку і епідеміологічну ситуацію органу: Кабмін (і тут я хочу, щоб Шмигаль проводив екстрені засідання Кабміну ночами не для того, щоб пропхати людини Ахметова на посаду міністра енергетики) і санітарно-епідеміологічна комісія. Така комісія існує, її очолює той же Шмигаль, а першим заступником є міністр регіонального розвитку Чернишов. Це два органи, які повинні розробити економічну стратегію і стратегію виходу з карантину. Повинні бути відкриті документи, дорожні карти з чітким розумінням того, що я буду робити завтра. А у нас хаос, посилюється тим, що у нас люди, бачачи новини, самі ізолюються. Великої кількості бажаючих ходити по вулицях немає. Люди розуміють, що, якщо, не дай Бог, щось станеться, нічого не "розрулиться".

- Дуже хочеться розуміти, що люди, які керують кораблем, на якому ми всі перебуваємо, діють однією командою. Наскільки заважає внутрішня боротьба у фракції сьогодні працювати?

- Ми в рамках фракції "Слуги народу" послідовно відстоюємо позицію, що Україна опинилася в лещатах зовнішнього управління, яке сформовано за рахунок кредитів. Нам багато років розповідали, що візьміть кредит, він вам допоможе, а ми на вас будемо далі заробляти. І даючи ці кредити, нам виставляли умови: від продажу стратегічних підприємств до продажу землі, чим, власне, ми зараз закінчили. Ми – це організована системна група розсудливих людей, яка говорить: "Хлопці, ви продаєте національні інтереси і, по суті, дозволяєте якимось дядькам, тіткам, фондам, Соросу викачувати з України величезні ресурси". Це як до здорового організму підключилися п'явки і відсмоктують з нас всі соки життєдіяльності. Заробляючи величезні гроші і вказуючи, як нам вести нашу політику. Ми про це постійно говоримо, і це їх турбує. Це група людей, які найняті агентами впливу і живуть за гроші, які спочатку у нас вони крадуть, за рахунок боргової піраміди. Ми з МВФ не співпрацюємо вже два роки – нам ніхто нічого не дає. А якщо і отримуємо, то 1,5 млрд доларів – це смішні цифри на масштабі української економіки, однією з найбільших країн в Європі.

- Тобто на дефолт ми не приречені?

- Ні про який дефолт взагалі мова не йде. Люди позичили нам гроші – вони хочуть отримати свою надвисоку прибуток. Коли в Німеччині ставка Європейського центрального банку – 0, в Швейцарії – мінус (щоб покласти гроші на депозит – тобі потрібно доплатити), нам позичають гроші під 3-4-7. Це 300% вигідніше, ніж позичати їх Швейцарії. Це як ціна на нафту, яка стоїть мінус 3 долара за станом на вчора, по ф'ючерсах, які закінчуються сьогодні. Це глобальний бізнес. Коли вам називають маленький відсоток, то за цей маленький відсоток і трохи землі, і трохи лісу, і трохи озер, і ще змусять прийняти що-небудь таке, що точно не буде у ваших інтересах. Ми системно про це говоримо. Ці люди на зарплаті у агентів іноземного впливу, які фінансують тут сітку своїх адвокатів.

- Ще ви дуже активно відстоюєте той законопроект, який певна група людей охрестила "антиколомойским".

- Я – член комітету фінансів, митної та податкової політики. У нас було обговорення цього закону. Всім вбивають у голову, що це закон, який забороняє повертати банку його колишнім власникам. В цьому документі, в якому 100 сторінок, про "Приват" і його націоналізацію одна сторінка. Якщо ви про це, то внесіть цю одну сторінку окремим законопроектом, і це вимога МВФ, і голосуйте його. Але там 100 сторінок, які дозволяють повністю піти від відповідальності Порошенко і його спільникам: Гонтарєвої, Рожкової, Смолію, яких він призначив на Нацбанк, які грабували вкладників українських банків з 14-го по 19-й роки і продовжують це робити й сьогодні, тому що ці ж люди в Нацбанку і працюють. І ми зараз приймаємо закон, який не дозволяє ні вкладників, ні кредиторам, ні акціонерам піти до суду, оскаржити рішення Нацбанку і повернути гроші. Ми забороняємо людині, підприємству звернутися до суду за захистом. Я називаю це індульгенцією для Порошенка, якому ми опинилися вироком, але виправдувальним. Там парадоксальні норми, які говорять про те, що держорган, який завдав вам шкоди своїми діями, сам визначає розмір цієї шкоди. Там кожне слово нісенітниця – її писали, щоб до Петра Олексійовича не можна було підібратися. Був банк, який в 15-му році вирішили ліквідувати. Розікрали всі його активи, а акціонери виграли всі суди. Суд присудив компенсацію у 128 мільйонів гривень за знищений фактично банківський бізнес. Коли Нацбанк виплатить акціонерам вбитого ним банку 128 мільйонів гривень, прокуратура прийде до чиновника, який приймав відповідне рішення тоді і з-за якого держава втратила гроші. Вони цього бояться і зараз кажуть: прийміть закон, по якому до нас не можна пред'явити ніяких претензій. І для мене найстрашніше те, що ми, я в тому числі, йшов у парламент і обіцяв своїм виборцям, що будуть покарані люди, які п'ять років ґвалтували Україну, п'ять років обкрадали вкладників, п'ять років будували схеми на оборонці, а сьогодні ми не те що забули прізвища Кононенко, Грановський, Свинарчук, ми ще й для Порошенка виписуємо спеціальну індульгенцію шляхом зґвалтування власної Конституції. Парадокс.

- Якщо Гонтарєва спокійно сидить в Лондоні, то пані Рожкова працює в Нацбанку.

- Рожкова фактично виконує обов'язки Голови Нацбанку, тому що р-н Смолій – це фіктивний керівник, "посаджений дідусь". А насправді всім управляє взагалі пані Гонтарєва з Лондона, по телефону, даючи вказівки, що їм робити і як їм працювати. Люди Порошенко керують головним банком країни, який визначає валютний курс, регулює інфляцію, може вбити будь-який банк.

- Ніхто ж не змушує сьогоднішню владу залишати цих людей, забезпечувати їм тотальну недоторканність. Чому так відбувається?

- Тому що країна знаходиться, по суті, в зовнішньому управлінні. Тому що так звані фонди, що дали Україні кредит, диктують свої умови щодо зовнішньої і внутрішньої політики нашої держави. Вони кажуть, куди кого призначати, чи можна когось звільнити, а можна когось призначити, як якогось пана Лещенка, колишнього журналіста, у наглядову Раду "Укрзалізниці" з зарплатою в 300 тис. грн в місяць, за два робочих години на день. 60 годин людина працює в місяць і отримує 300 тис. з бюджету. Нічого абсолютно не роблячи і нічим не займаючись на залізниці. Це той чоловік, який свого часу був одним з інструментів американської зовнішньої політики, допомагав боротися Клінтонів з Трампом, розкидав документи чорної бухгалтерії "Партії регіонів", по суті, здійснював втручання у зовнішню політику США. Це подяка: призначте, хороший хлопець. Ось звільняйте цих, цих не звільняйте, а ці взагалі недоторканні. Так званий "антиколомойский" закон спрямований на те, щоб Нацбанк, як держорган, взагалі вивести їх українського юридичного поля. Ніякий суд, прокуратура не мають права прийти до його чиновнику, тому що ми цим законом забороняємо оскаржувати будь-які рішення, прийняті в Нацбанку, який до цих пір знаходиться під контролем Порошенко. Ми зараз Порошенко легалізуємо як людини взагалі поза українського правового поля – він може все що завгодно накоїти з українською банківською та фінансовою системою. Або ми сумніваємося в якості цієї людини? Я роблю висновок, що є хтось або щось, хто прямо обмежує нашу свободу у прийнятті внутрішніх рішень. Мене це дуже турбує.

- Ваш прогноз щодо фінальної редакції цього законопроекту.

 - Я чітко бачу, що є ряд депутатів, яким взагалі все одно, за що вони голосують. Є явна команда, щоб цей закон пройшов практично без змін. Ми намагаємося переконувати колег, що це не просто порушення і згвалтування Конституції за вказівкою когось там і за якісь гроші. Продаж національних інтересів – не має значення, в кредит нам їх дали або просто дали. Янукович отримував гроші від Москви, щоб не піти в ЄС. Обіцяні 15 млрд дол. – це продаж національних інтересів. Нам про це говорили п'ять років. Чому ж прийняття рейдерського банківського закону для виведення Порошенко з-під відповідальності – це не продаж національних інтересів, тільки з іншого боку виплачені. Ті з Москви були, а ці з Вашингтона. Коли 16 січня 14-го року ось так, через коліно, приймалися дикторські закони Януковича, то ті люди, які за них голосували, тепер в Росії ховаються або ходять на допити. Ми говоримо: ось і ви будете ходити. Наше завдання не в тому, щоб закон не був прийнятий, а в тому, щоб зробити закон конституційним, правовим, захищає інтереси громадян і бізнесу, щоб він був прийнятий в тій редакції, яка відповідає Конституції та законам України.

- Можливий сценарій, коли закон приймають в редакції, що порушує Конституцію, ми отримуємо кредит МВФ, а після цього Конституційний суд скасовує закон як такий, що суперечить Основному закону України?

- Якщо комітетом ВР можна керувати в ручному режимі і змусити проголосувати за ту редакцію закону, яка комусь потрібна... Я прямо ставив запитання міністру Малюське: хто написав і погодив текст закону? На що він відповів: ми з МВФ. Я запитав у нього: це має відношення до суверенітету, незалежності, Конституції? Так навіщо ви нам все... Прямо скажіть, що ми з Вашингтона будемо отримувати вказівки і робити те, що нам скажуть. Ми опинилися в ситуації, коли ця система зовнішнього управління навіть не приховується. Якщо можна керувати комітетом, парламентом і змушувати його голосувати за антиконституційний закон, то чому не можна керувати Конституційним судом? Законопроект про Фонд гарантування вкладів, який був протягнутий в 14-му році, для того щоб Фонд вивести з системи державних органів – ідеальний механізм для крадіжок. Я отримую майно в управління, оцінюю його в три гривні і продаю вам. Цей механізм був оскаржений у 2014 році в Конституційному суді. У 2015 році суд перейшов до закритого розгляду рішення про неконституційність системи гарантування вкладів в Україні. Ніякої відповіді ми досі не отримали.

- Коли голосували минулої весни за президента, у багатьох перед очима стояв образ Голобородько, який спілкувався з представниками МВФ. Що заважає президенту на всі вимоги МВФ просто відповісти "ні"?

- Про те, що дефолт нам не загрожує. Це не мої слова, а слова міністра фінансів. Коли ми йшли на вибори, загальне розуміння взаємовідносин з МВФ базувалося на одному з епізодів "Слуги народу", де президент Голобородько посилав їх в ж-у. Я залишаюся прихильником такої тактики досі, тому що вважаю, що країна з таким потенціалом, як у нас, зі своєю власною національною валютою, Нацбанком, з не до кінця знищеними виробничими потужностями та підприємствами, з людьми, яким потрібно щось споживати... Підприємства швидко переорієнтовують внутрішнє виробництво на потреби українських громадян. І імпорт буде проходити. Приклад РФ – ворога, по суті, з яким ми ведемо військові дії, на своїй території. Але при цьому санкції проти неї призвели до зміцнення її економіки. З'явилися підприємства, які замістили імпорт. Ми ж йдемо вниз по похилій, як звичайний наркоман, який подпитался черговою дозою, але це дорога на кладовище. Ми це усвідомлюємо і приймаємо контррешения, починаємо проводити свою політику, або далі продовжуємо "колотися".

- Які кроки потрібно зробити?

- Коли ти комусь позичив гроші – це твоя проблема, а не того, хто в тебе їх позичив. Якщо ми, як держава, спираючись на реальні підстави у вигляді пандемії, економічної кризи, глобального уповільнення економіки, говоримо кредиторам, які зараз нами керують: а давайте три роки почекайте, ми зі своїми проблемами розберемося і до вас повернемося, то я думаю, що жодних проблем не буде. Ніхто нам ні в чому не відмовить і будемо ми далі спокійно жити і працювати. Треба виповзти з цієї вічної опіки та підказок, куди нам далі повернути. Почнемо займатися своїм життям – будемо незалежною країною. Поки це не незалежність – це танець під чужу дудку.

- У п'ятницю відбудеться позачергове засідання ВР?

- Так, і ми будемо приймати антиконституційні зміни до регламенту, які дозволять скасувати можливості для депутатів подавати поправки до законопроектів. Знову ж таки, нібито для отримання кредиту МВФ. Коли було подано 4 тис. поправок до "землі", це дало можливість послухати суспільство, вивести людей на вулицю, встигнути провести діалог з владою в тому числі. А закон, який буде ухвалено в п'ятницю. не дозволить ніякими правками відстрочувати прийняття законопроектів. Можна буде продати що завгодно. Але я намагаюся з цим боротися.

- Бажаємо успіху і дякуємо.


banner14

Категория: Новости

Олександр Дубинський: Влада намагається створити позитивну картинку, а насправді зарплати падають, швидкі без обладнання


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.