Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Наталія Королевська: У новому уряді хороші хлопці, але це не професіонали


Опубликованно 28.04.2020 17:06

Наталія Королевська: У новому уряді хороші хлопці, але це не професіонали

Мага: Сьогодні у мене в гостях Наталія Королевська.

Я зараз бачу великий переляк по країні. Що у вас? Життя змінилося?

Королевська: Для мене життя розділилося на "до" і "після" в 2014 році, коли у мене вдома, на моїй малій батьківщині, почалися бойові дії. Тоді очі боялися, а руки робили, тому що ти розумів, що якщо не ти, то хто? Коли дзвонять тобі тисячі людей, і ти не міг не брати трубку. І тоді ми почали діяти: під обстрілом, на мінних полях вивозити людей, допомагати, годувати, допомагати, передавати туди допомогу. Це той стан, коли ти поборов у собі страх. Тому що у тебе не було вибору. Були десятки випадків, коли ти не знав, виживеш ти чи ні, вибухне снаряд там, де ти стоїш, або в декількох десятках метрів. І коли ти цей страх переборола, то межа рішень і межа здорового глузду у тебе теж піднімається.

- Одна справа, коли ти ризикуєш собою. А тут починаються розмови про те, що ти можеш принести біду своїм дітям, своїм батькам. Ви дотримуєтеся дезінфекційних процедур або ви ставитеся не надто серйозно до того, що відбувається навколо?

- Я дуже прагматичний і раціональний людина по суті своїй. Я все життя живу в режимі графіка, чітких цілей, завдань року, місяця, дня, години. Це вже алгоритм життя. І зараз, безумовно, я відчуваю відповідальність за своїх 5 дітей, за своїх батьків, за те, щоб ми з чоловіком максимально робили всі раціональні дії, щоб їх захистити. Батьки мої – літні люди, вони в повній ізоляції. Ми спілкуємося з ними на відстані 3 м, коли привозимо їм поїсти. Вони не спілкуються також близько з дітьми, тому що ми розуміємо, що вони – група ризику. А дітей ми не зможемо ізолювати на все життя. Так, вони сидять вдома, на карантині, спілкуються з нами, і в цьому є певний ризик, але максимум зусиль, набір всіх обов'язкових процедур – їх потрібно виконувати.

- У Британії розповідають страшні речі про хворих, але при цьому у них продовжує працювати метро, їздити транспорт. При цьому в магазинах сміли все. У Шанхаї - нічого, а в Нью-Йорку - біда. Але при цьому Нью-Йорк живе, гуляють німці, а нам кажуть, що не можна.

- Один із ключових показників – це рівень самосвідомості людей і нації. Німцям сказали не підходити ближче ніж на 2 м, і вони це виконують. Вони вчать з дитинства виконувати інструкції. І зараз, коли їм поставили завдання, як треба поводитися під час карантину, люди так себе і ведуть. Самосвідомість правителів країн ще полягає в тому, щоб вибрати правильний баланс. Тому що, з одного боку, це здоров'я людей, небезпека епідемії, а з іншого боку – економіка та наслідки ірраціонального блокування під час карантину. І баланс цих ваг намагаються зберігати. Тому що вони розуміють, що повна парализация всього, якщо у країни немає достатній міцності, призведе потім до глобальних наслідків у вигляді голоду, лиха, коли людям вже нецікавий буде вірус.

- Лукашенко сказав: "Я думаю не про коронавирусе, я думаю, як ми будемо з нього виходити". Що ми будемо мати на виході?

- Мені сподобалася цитата: "Причиною захворювання є вірус, а причиною епідемії є дурість". Сьогодні стає абсолютно ясно, де були політичні маніпуляції, медійні кампанії, які нагніталися, і зараз медійна кампанія переключилася на історію з вірусом, з карантином, з блокуванням світу. Це випробування для кожної країни – світ змінюється. Відбувається перезавантаження світової економіки, світової політики.

- Чому ми не чуємо про Ісландії, Норвегії, а в Швеції, з одного боку, начебто сприйняли, а з іншого боку, - продовжують...

- Швеція показує всьому світу, як можна чітко застосувати сьогодні розумну модель захисту людей.

- У нас величезна модель.

- У кого-то був запас міцності в сім'ї на місяць, у когось- на три місяці. Інститут майбутнього зробив аналіз, що протягом трьох місяців, якщо ситуація буде далі блокуватися, то мінімум 40% підприємств бізнесу зупиниться. 40% - це активна економіка. Це потягне за собою 4-5 млн безробітних. Ми прийняли закон, щоб з першого дня людина могла стати на облік та отримати допомогу, щоб не залишитися без засобів до існування.

- Дуже багато людей пишуть і дзвонять, що велика проблема встати на облік онлайн.

- Ніякі онлайн не працюють. Якщо раніше Центр зайнятості збирав у день 60-80 млн., то сьогодні лише 20 млн на добу надходжень. Дохідна частина скоротилася в чотири рази, тому що їх дохід – це ЄСВ. І якщо раніше зверталося 2 тис. людей на добу, то сьогодні вже 8 тис. людей звертається. Ми розуміємо, що через місяць це вже буде 30-40 тис. людей на добу. А бюджет їх не переглянутий, фінансові плани не переглянуті.

- Нашим людям кажуть сидіти вдома і не ходити на роботу. А ВР збирається.

- Є кілька маркерів. Минулого тижня я проїхала кілька міст Донецької області. Ми там організували громадський штаб, збудували цілодобову роботу. Ми йдемо за трьома напрямами: забезпечення одиноких людей продуктами харчування, масками, засобами індивідуального захисту. Захист лікарів та соцпрацівників. Зараз ми вже стартуємо і на всеукраїнському рівні. Ми ще три тижні тому звернулися до Зеленському, прем'єру, спікеру, що потрібно відкласти зараз політичні амбіції. Пройде карантин, і далі будемо думати про вибори. Сьогодні в кожній команді є свої професіонали, є свої напрацьовані плани, є розуміння регіональної специфіки. Давайте зараз зберемо найкраще, що є, проведемо хороший мозковий штурм, складемо чіткий, зрозумілий антикризовий план. У нас є п'ять напрямків: фінансова, податкова, економічна, соціальна політика і питання з місцевим самоврядуванням. Робота всіх цих п'яти напрямів повинні бути спрямована на захист людей, на захист медиків і на соціально-економічний блок, щоб люди, захистивши себе від вірусу, не виявилися в боротьбі з голодом. Нам потрібно знайти правильний баланс. Ми звернулися, але у відповідь тиша. Я працюю в робочій групі ВР щодо прийняття антикризових рішень. Ми підготували і прийняли два прекрасних базових закону.

- А з ким ви розмовляли, і чому немає ніякої реакції?

- Я впевнена, що президент і уряд про це знають, бо ми регулярно спілкуємося як з міністрами, так і з головами комітетів ВР, зі спікером – ми всі перебуваємо на зв'язку в режимі онлайн. Але вони просто не реагують. В Америці не стають президентами, чи прем'єрами в 30 років, тому що в тебе має бути відчуття прийняття рішень. Потрібно розуміти горизонт прийняття рішень. Ти можеш передбачити, як твої дії вплинуть на перспективу, ти повинен бути в темі цього процесу. Я, коли стала міністром, півроку не виходила з кабінету, доки не стала відчувати всі процеси. Тоді ти можеш приймати рішення, брати на себе відповідальність і розуміти наслідки прийняття цих рішень. Зараз прийшов уряд хороших молодих хлопців, але їх точно не назвеш геніями і точно не назвеш професіоналами. Такі профани, на жаль, чергові, які закрилися в собі. Я для себе зробила висновок: вони бояться конкуренції. Зараз у всьому світі час чесної і відкритої конкуренції. Сьогодні важливий результат, і не важливо, чия це ідея. У нас немає права на помилку у нас немає запасу міцності. Нам потрібно так точково і чітко вивірити свої рішення, щоб розуміти, що вони не зашкодять в майбутньому.

- Я не впевнений, що Зеленський як особистість боїться конкуренції. Але ми бачимо провал по рейтингу його політичної сили.

- Він багато років займався своєю професійною діяльністю і її відчував. Він створював ті продукти, де йому не було рівних. Я 12 років займалася бізнесом, великим – було все: і мінування, і загрози. Але я була там як риба у воді: я його розуміла, я його відчувала. Після цього я вже 12 років займаюся політикою, і якщо порівняти мене 12 років тому... Щоб змінити державну систему, її потрібно розуміти, і тоді ти зможеш змінити її.

- Навіщо вам була потрібна політика?

- Я займалася бізнесом, була депутатом обласної ради, мене в моєму рідному місті підтримали шахтарі. Це була тоді більше представницька функція від великого бізнесу в обласній раді, але тільки тоді політика мене абсолютно не цікавила. Мені подобалося займатися бізнесом: понад 10 тис. робочих місць, сотні підприємств, це надійна, професійна компанія з величезною соціальною відповідальністю. І коли прийшов перший Майдан, я жила в Луганській області. Я не займалася виборами, політикою. Виходжу зі свого офісу і бачу, що бігають якісь люди з плакатами, щось пікетують. Я в охорони питаю: "Що відбувається у нас під вікном?" А мені відповідають: "Так прийшли націоналізувати". І я в той момент зрозуміла, що політика прийшла до мене. Я десять років з нуля створювала компанію, це 16-18 годин на добу робочого часу. У мене тоді ще не було сім'ї, і я несла відповідальність лише за себе. Але тоді я зрозуміла, що ці "друзі", які стали президентами і прем'єрами, починають програму націоналізації, до нас прибігли якісь дивляться, почали розповідати, скільки ми їм винні. У Києві це було одне, а в Луганській області, де більше 70% проголосували за Януковича, і коли переможці приїхали туди встановлювати свою нову владу, то стан було неприємне. У мене було багато в Києві друзів, і багато з них стояли на Майдані і стали міністрами, керівниками ряду відомств. Я приїхала в Київ і запитала: "Хлопці, це про що?" Я очолювала тоді Асоціацію виробників Луганської області. У нас є заводи, не чіпайте нас – ми хочемо нормально працювати. Але я зрозуміла, що вони це розуміють по-іншому. Я прийшла вночі з роботи, і мені мій чоловік каже: все-таки треба йти в політику, тому що ми не виживемо. Або вони нас зараз тут з'їдять, або ми підемо в політику. Залишалося кілька тижнів до складання списків, і я чесно зателефонувала всім, кого знала, хто займався політикою, і запитала, у кого є місця в списках. В той момент місце було в "Батьківщині". Мова тоді йшла не про ідеології – йшла виключно економічна експансія.

- Дуже багато людей повірили, що злісні бандерівці прийдуть і будуть стріляти людей на вулиці.

- На жаль, така теж була інформаційна кампанія, і люди виходили захищатися від "Правого сектора", хоча в Луганській і Донецькій області ніякого "Правого сектора" не було. Але і зараз ця кампанія триває. СБУ, прокуратура продовжують відкривати кримінальні справи, продовжують переслідувати людей. Хто брав участь у референдумі, хто був мером і повинен був рятувати місто. Я наведу приклад – мер Світлодарська. Це людина, який останні шість років живе зі своїм містом, зі своїми людьми, на війні. Під обстрілом роздає гуманітарну допомогу. Так от, його відсторонили від виконання обов'язків, визначили під домашній арешт у зв'язку з тим, що знайшли, що в 14-му році він якось не так провів сесію. І так по більшості мерів, які за всі ці роки не відчували нічиєї підтримки, крім волонтерських, міжнародних організацій, і виносять на собі всі біди разом з людьми під час війни. Такі от рішення працюють на розкол людей, недовіру до влади.

- А що з того боку? Є надія на те, що може повернутися туди, де воно було?

- У мене дуже велика надія була рік тому, коли ми всі разом вибрали Зеленського.

- Не все і не всі разом.

- Так. Я так сказала, бо я очолювала штаб Донецької області на президентських виборах, і там більшість людей його підтримали. Коли нова людина заходить в політику, у нього є як недоліки, так і переваги. У нього немає шор і немає комплексів. Це була велика надія, що він знайде свій креативний шлях, як можна сьогодні швидко провести реінтеграцію. Я впевнена, що від цього втомилися як неконтрольована частину, так і та частина, яка стикається на неконтрольованої території. І знайти сьогодні алгоритми взаємодії – перестали стріляти, перестали гинути люди, прибрали економічну блокаду – за рік ми вже могли кілька етапів. І знаходитися вже зовсім на іншому рівні реінтеграції. Але, на жаль, всього цього не сталося. Сьогодні команди, на жаль, знаходяться в коконах. Зараз не час рейтингів політичних, зараз час рішень, дій, тому що той, хто діє сьогодні, той буде перемагати. А ми бачимо відсутність дій, як у ВП, так і в уряду. Немає чіткого і зрозумілого плану. Я живу за планом – це дисципліна, в якій ти повинен жити, якщо ти приймаєш рішення.

- Ситуація з коронавірусом на даний момент вигідна владі чи ні?

- Порошенко вибудовував свою політику, що війна все спише. Чим це закінчилося, ми всі побачили. У нас люди мудрі. Я пишаюся внутрішніми характерними якостями українців і їх мудрістю. Можуть довго терпіти, але в якийсь момент скажуть: стоп, вистачить, дістали. Ось так сталося з Порошенком. Я завжди кажу, що будь-яку ідею треба постаратися реалізувати і винести з цього урок. Бо інакше з цією мрією, з нереалізованою ідеєю будеш жити. Наша країна ще дуже молода. У нас ще немає традицій парламентаризму, у нас ще немає тих сформованих політичних команд, які несли б повноцінну відповідальність. Ми повинні брати свої конкурентні переваги, чітко брати свої точки зростання і об'єднувати людей.

- Німці вибирають Ангелу Меркель і всією країною продовжують працювати як прокляті. У нас вважають: ми вибрали Порошенко – нехай розбирається. Вибрали Зеленського: хай оре. Не може так думати мудрий народ. Мудрий народ може думати тільки в одному плані: ми вибрали Зеленського, ми повинні орати разом з ним, для того щоб він не провалився.

- Має бути баланс. При правильній децентралізації, а у нас вона успішно пішла, хоча, на жаль, не закінчена... Приїхавши на місця, я побачила реально місцеві ради, терцентри, управління соцзахисту, лікарні, лікарів. Вони без центральної влади живуть і вирішують свої питання. Я пишаюся тим, як люди сьогодні самі самоорганізувалися. Вони пройшли 14-й рік, війну, і зараз це все розгорнулося буквально за 10 днів. Там, де є адекватна влада, вони взяли на себе відповідальність і це організовують. І коли люди бачать, що влада працює, на місці все під контролем, тоді і люди починають входити в дисципліну, тому що вони починають працювати в цій системі. А сьогодні ми бачимо, що є прем'єр-міністр, який робить абсолютно неадекватні заяви, то міняє міністрів профільних міністерств. Ми бачимо повний розбаланс. Вони не можуть зібратися і прийняти відповідальне рішення – дати людям план роботи. Мені подобаються добрі і позитивні ролики президента, там розповідають, скільки до нас літаків летить, але не могли б ви дати нам, куди розподіляється ця допомога? У людей була б упевненість, якщо б вони бачили, скільки є запасів, і, якщо, не дай Боже, з тобою щось трапиться, тебе врятують. Тоді немає паніки, тоді ти можеш мобілізувати свої зусилля і діяти в цій парадигмі. А що сьогодні? Хтось кудись щось везе? Ціни скрізь погані. Пенсіонерам заборонили без масок виходити – масок у людей немає. Ціни на продукти зростають. Ми два рази прийняли рішення в парламенті ввести держконтроль цін. Безвідповідальність і безорганизованность, яку ми бачимо, - це і є перша причина паніки. А нам сьогодні паніка не потрібна. Нам потрібні тверезі послідовні рішення, які будуть йти без цих політичних оболонок. Для цього і потрібно було створювати антикризовий уряд. Не змогли уряд - створіть єдиний в країні антикризовий штаб, мобілізуйте туди людей, у яких є влада, є можливість приймати рішення і є досвід у прийнятті таких рішень і чіткий план антикризових дій. Ми написали план, сказали, що готові працювати цілодобово, але бояться конкуренції, на жаль. Не дійшла ще мудрість, що ти не повинен боятися, а з усіма об'єднатися і продемонструвати свою силу. Тоді і буде результат.

- Ви не замислювалися над тим, що, коли люди, які вас не люблять, дивляться на вас по телевізору, кажуть якісь погані слова, то це може впливати на вас?

- Я дружу давно з відомим піаністом Євгеном Хмарою. Він у мене якось запитав: як ви, політики, відновлюєтеся? Постійно маса відповідальності, негативу. Але політиків точно так само, як діячів мистецтва, надихають люди. Отримуючи їх волю, віру, надію на себе, ти йдеш і робиш те, що повинен робити. Я не думаю, подобається це комусь або не подобається, якщо я знаю, що я повинна це зробити, якщо люди мені довіряють, на мене покладаються і в мені бачать тієї людини, який повинен вирішити їхні питання. У часи Порошенко ми пережили переслідування в режимі нон-стоп. Я могла відійти в сторону. Він надсилав радикалів, обливали зеленкою, зривали заходи, заарештовували моїх друзів, проводили обшуки у мене в офісі. І мені чітко сказали, що це з його команді. Коли в депутатському офісі вибивається двері, не допускаються адвокат і народний депутат, то я розумію, що жоден начальник не піде на таке рішення, якщо у нього не буде гарантій з самого верху. Якщо у нас блокувалися вибори і повністю зривався процес, то я теж розуміла, що ніхто не візьме на себе це робити без підтримки зверху. Ти весь час робив для себе вибір: виїхати з країни, залишитися тут і зайняти лояльну позицію, збоку за всім цим спостерігати або йти і робити те, що ти можеш. Мене завжди надихали люди, часом, навіть примушували. Я дуже вдячна за це моїй родині, в першу чергу моєму чоловікові, який завжди змусить піднятися, завжди мотивує тебе на дії і на те, щоб ти не зупинявся. Дуже вдячна своїм батькам, тому що вони завжди мене підтримують, тому що знають, що для мене це дуже важливо.

- У вас п'ятеро дітей. Як їх звуть?

- Валерія, Ростислав, Ярослав, Марія, Макс.

- Скажіть що-небудь Україні, тієї, яка вас любить і не любить.

- Я давно не суджу людей по словами. І ті мільйони людей, які нас слухають і дивляться, теж оцінюють людей не за словами. Кожен день ми робимо вибір, і я робила вибір для себе все своє життя: залишитися в бізнесі або піти в політику. Коли ти знаходишся в політиці, ти вже вибираєш, яким тобі бути політиком: продаватися за кожне голосування або відстоювати свою точку зору. Потім ти вибираєш, де ти будеш жити і працювати. І з ким ти це будеш робити. Я народилася на Донбасі, виросла, здобула там освіту, і сьогодні більшу частину часу я проводжу теж там, з людьми, які живуть на війні. Їх можна любити і ненавидіти, але вони українці. І сила нашої країни в тому, що ми дуже різні. Ми говоримо різними мовами, по-різному думаємо, ходимо до різних церков, але в цьому і наша сила, бо ми можемо об'єднуватися і показувати світові свою віру, волю, дух. Ми унікальна країна, у нас живуть дуже мудрі і розумні люди. Ми дуже молоді, у нас ще все попереду. Період карантину – це момент, коли ми об'єднуємо всю країну, тому що карантин – це криза-рівність, вірус однаково небезпечний для всіх. Мені дуже хочеться, щоб після цього вірусу і карантину ми вийшли абсолютно єдиною країною, де ми будемо оцінювати за вчинкам і діям, а любити і ненавидіти виключно за внутрішнім відчуттям близькості до людей. І я вірю, що у нас обов'язково все вийде. Люблю Україну, люблю українців і вірю в нашу країну. Вона у нас найкраща, сама унікальна.


banner14

Категория: Новости

Наталія Королевська: У новому уряді хороші хлопці, але це не професіонали


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.