Ольга Сумська: Люди не можуть пробачити яскравої зовнішності і успіху
Опубликованно 16.04.2020 12:20
Мага: Ольга Сумська, народна артистка України.
Ти сильно злякалася того, що навколо?
Сумська: Ситуація дійсно серйозна. Статистика в Європі просто божевільна. Тут все начебто тільки починається, але є надія, що Господь буде милостивим до українців, настане тепло – і вірус загине. Треба бути обережними.
- Вільний час для артиста – це добре?
- З якогось боку – добре, тому що ти приділяєш увагу виключно своєї сім'ї. Ти можеш зробити всі справи, які ти не зробив, чим я і займаюся. Мене ніколи не лякало домогосподарство і те, що я роблю, постійно.
- Я попросив тебе взяти блокнот, щоб ти розповіла, який у тебе був гастрольний графік.
- У січні були гастролі по Західній Україні. Зараз ми повинні були їхати в Лисичанськ, Торецк, Миколаїв, Харків, Каховку, Одеси, Запоріжжя. Міста і великі, і маленькі. Переносимо всі.
- У тебе не могло бути іншого шляху, як бути актрисою?
- Міг би бути. Я хотіла бути викладачем музики, орнітологом. Я шалено була захоплена птахами, вивчала все, що стосується гнізд. Я росла в селі Верблюжка Кіровоградської області – там були ластівчині гнізда. У дитинстві я була "гидким каченям". Ти не уявляєш, як наді мною мене знущалися в дитинстві. Над моїми окулярами. Над моїм високим зростом – я була найвищою в класі. Мене батько називав "кочерга".
- А комплекси були від цього?
- Страшні. Я плакала. Наді мною знущалися. З першого по восьмий клас я вчилася в Запоріжжі, тому що батьки працювали там в театрі. Потім ми переїхали в Полтаву, я там закінчувала школу і вже відчула, що я не "кочерга" і досить цікава дівчина. Зараз я дивлюся на свою Ганнусю і бачу, що вона повторює мої помилки, недооцінює свою зовнішність. Внутрішній світ дуже багатий. Вона – красуня. Коли вона вийшла під час показу моїй колекції, я ж ще дебютувала як дизайнер, то вона – як квіточка. Дай Бог, щоб їй пощастило зустріти таких режисерів, які б оцінили цю українську красу.
ins{ display:block; }
- Ти дебютувала як дизайнер і взяла для своєї колекції тему Катерини Білокур.
- Так. Це так красиво. Я була в Богданівці, була в її будинку. Я отримала благословення на все це. Пікассо казав, що це геній. До її творчості вже зверталися, але так, щоб сукні оживали і виходили з її картин... Ми зробили показ в день народження Катерини Василівни, 7 грудня. У 20-му році 120-річчя з дня її народження. Ця колекція – поштовх до популяризації її імені в світовому форматі. Ми робили показ у Національному музеї декоративного мистецтва, який розташований на території Лаври. Я запросила своїх друзів, і деякі запитували мене: а де це? Це один із самих чудових наших українських музеїв, в якому зберігаються понад 50 оригіналів картин Катерини Білокур.
ins{ display:block; }
- А зараз ти когось зі своїх однокласників бачиш?
- Звичайно. Але у Запоріжжі ні один однокласник не прийшов на мої вистави. Прийдіть, я всіх розсаджені на почесні місця. А от у Полтаві – мої прекрасні друзі, однокласники, ми зустрічаємося.
- Ти після театрального інституту отримала запрошення в театр ім. Лесі Українки. Тоді народ валив до театру ім. Лесі Українки, поруч з тобою працювали Дрозд, Ісаєва, Погорєлова, Роговцева.
- Так. Я дебютувала "З життя комах". Я грала повію - бабку. Я пам'ятаю, як у мене тремтіли коліна.
- На твої коліна ходили дивитися полстолицы.
- Перший раз вийти на сцену в такому легендарному театрі – це було дуже емоційно.
- Але прийшов день, коли ти зрозуміла, що тобі з того театру треба піти.
- Ні, мені просто сказали, що "вам треба піти". Ці люди просто зібралися сьогодні разом, їм добре, вони отримують величезну насолоду, а я тільки шкодую, що не зробила цей сміливий крок самостійно, значно раніше. Те несприйняття, яке я переживала тоді протягом 10 років, позначилося. Я втратила час, а я могла б використовувати його значно корисніше.
- Сказати, що ти не використовуєш час, – це неправда. Ти всюди: в кіно, зіграла на сцені "95-го кварталу" маму президента.
- Це знакова мініатюра.
- Я дивлюся на певні деградаційні моменти в певних гумористичних шоу, але це один з номерів, що я запам'ятав.
- У мене не було жодної репетиції. Тексти – унікальні.
- Ти ніколи не боялася бути смішною.
- Я обожнюю такий формат. А пліткарка з Данилком?
- Я вважаю, що твою долю твоя зовнішність трохи підкоригувала в погану сторону. Ти фантастично комедійна актриса, а тебе завжди – Роксолана.
- Я як раз затверджена на роль такий смішний мами в одному сіткомі. Бути смішною - це дар в акторській кар'єрі, тому що це відчуття гостроти жанру не всім дається. Для того щоб це було смішно, органічно, звабливо, переконливо. Смішити людей – це вищий пілотаж.
- І дуже непросто.
- Це кайф для актора, коли ти потрапляєш в такі умови.
- Через рік після виборів дуже багато людей "перевзулися" у повітрі. Ти не шкодуєш про те своєму виборі?
- Я зробила вибір заради хорошого життя для людей. Я завжди дуже активна в громадській діяльності. І досі у мене в душі є надія. Той ліміт довіри, який ми поклали в руки Володимиру Олександровичу, він величезний. І він його повинен виправдати.
- У мене враження, що Володимиру Олександровичу постійно вкладають у вуха, що не треба чіпати нікого з колишніх. На поверхні лежать кілька професіоналів, яких слід залучити в ці всі процеси, а їх не приваблюють.
- Тут питання. Команда - це все. А де ти набереш таких вірних, відданих всім серцем і душею радників, які фактично вибудовують політику. Ми сподіваємося, звичайно, на всі ті обнадійливі обіцянки, які ми почули під час виступів, і ту щирість, яку він вкладав, і той вогняний запал, який був у його очах. Я просто знаю його як людину. Він дуже порядна людина в своєму колективі. І так, як його поважають у "Кварталі" - це просто неймовірно.
- Коли актор йде в політику, він же рубає кінці.
- Але політика – це велика гра. Я балотувалася в мери. Мене просто кинули на амбразуру тоді. Мені ранком сказали: "Оля, вперед". Я сказала: "Почекайте, може, я не готова?". Уявляєш це випробування для людини?
- У людини завжди є право відмовитися. Знаючи Володимира Олександровича давно, я розумію, що людина звикла смішити людей. І що сцена – це великий наркотик. І чи захоче він після свого президентства повернутися на сцену - він не зможе.
- А чому ти думаєш, що не зможе? А ось побачиш, що зможе. Але ми говоримо про сьогоднішній час. Сьогодні він потрапив у таку халепу, та ще й з коронавірусом. Як правильно вчинити, як знайти слова, дії? Бездомні, безробітні люди... Можливо, треба негайно реагувати, але яким чином? Як правильно це зробити?
- Ти боялася залишатися з владою в поодинці? Було таке, що ручки пхали?
- Так. Ти що, сумніваєшся? Ти мене захищав від цих чиновників. Ти мене захищав.
- Тобі пропонували квартири, машини?
- Так, але у мене є клепка в голові. У мене прекрасна сім'я. Я свідомо розуміла, що це мені нічого не дасть, і коли немає почуттів, немає ніякого майбутнього. Були якісь серйозні наміри у кількох сильних світу цього, але я чесна перед собою. І вони, я думаю, це оцінили і більше мене поважають за це.
- Ти завжди була порядна, сімейна, з варениками.
- Вареники дуже рідко. З борщем "по-сумскивски". Це такий бестселер, ода любові. До цього треба мати хист.
- У тебе руки думали швидше, ніж марнославство. Це в тебе від мами чи від життя?
- Від життя. Батьківська школа позначилася, тому що матуся сама завжди варила обід, бігла на репетицію. Я була турботливою дівчинкою – у 14 років я допомагала батькам. Мені так було приємно самій зварити обід, прибрати в будинку. Після виїзду, а вони поверталися в 3-4 години ночі, тому що після вистави ще був виїзд по селах і містах, мені було дуже приємно їх зустріти. Щоб вони зайшли, а в домі – порядок. Я була так вихована. Ця самостійність передалася через батьків, і сьогодні ці мої позиції, мій ритм життя бачать мої діти. Тоня мене вже перевершила – вона так смачно готує. Вона може сама зробити макіяж, у неї прекрасний смак, тому що вона спостерігала. Причому уроків як таких я не проводила.
- Тебе чіпляють злі люди?
- Спочатку чіпляли, але вже кілька років я навчилася не реагувати. Є люди, які за це отримують зарплату, принаймні в ФБ, ті ж боти, а є люди, у яких не складається життя і тому приємно вкусити відомого людини. Але я не видаляю ці коменти. У цій градації складається те, як до мене ставляться шанувальники. Більшість – з повагою, але я ціную критику. Прислухаюся до неї. Я можу вислухати якісь справедливі нарікання, але коли вони грубі і з позиції суцільного негативу, то тоді я реагую значно жорсткіше.
- Ти ніколи не приховувала свій вік.
- Немає сенсу, бо за тебе все напишуть.
- Ти самосовершенствуешься, а люди не знають про музеї в Лаврі, дозволяють собі злі фрази. Що б ти хотіла змінити в світі навколо тебе?
- Я б не змінювала людей – їх змінити неможливо. Люди з віком накопичують негатив. Людські вчинки на увазі з віком. Вони на обличчі, людські вчинки. Якщо ти збагачувався добром, в серці ніс благородство, доброчесність, то з віком ти розцвітаєш. З такою людиною приємно спілкуватися. Але найстрашніше – це заздрість, яка точить людей зсередини і з якої потрібно і можливо поборотися. Треба і можливо сказати людині: вибач, вибач. Це просто, а у кого-то язик не повертається: йому важко це сказати.
- Що найгірше тобі намагалися зробити з заздрощів?
- Заздрість людська не має меж. Від неї всі страшні якості. Всі ці поклади, які я знаходила і в театрі, і подекуди... Коли я пішла з театру, то під час репетицій в антрепризі я знайшла в ролі, в склеєної книжечці, циганську голку з чорною ниткою. Я зателефонувала людині, і вона мені сказала, що треба відразу вогнем позбутися від цих страшних речей. У людей неспокій: вони не можуть пробачити яскравої зовнішності, успіху. Я так люблю порадіти за людей, сказати їм компліменти, добрі слова. Мені сказала одна жінка: то те добро, що є у вас, воно вас захищає. Я приїжджаю на гастролі, люди чекають мене після вистави, і я не можу їх розчарувати. Я повинна подарувати їм вогник надії, доброго слова, потиснути руку. Вони живуть цим. Коли все ще тільки починалося, ми були в самих віддалених місцях Донбасу, і люди зі сльозами підходили і дякували, що ми не побоялися і приїхали. Це для них ковток повітря, надія, що їх не кинули напризволяще. А їм там важче всіх.
- Ми знаходимося на карантині, і тепер ти можеш сказати всім тим людям, кого охопив вірус паніки, страху, щось таке, щоб їм захотілося жити.
- Жити і чекати. Нам треба об'єднуватися за будь-яких обставин. У серці людини завжди залишається надія на краще життя. Заради цієї надії ми живемо і ніколи не повинні втрачати тієї внутрішньої сили. Я впевнена, що все буде добре, тому що ми, українці, загартовані. Чорнобиль, війна – скільки випробувань лягло на плечі українців. Ми все це повинні подолати. Я вірю і сподіваюся, тож бережіть себе і бережіть Україну.
- Нехай ваші емоції будуть завжди такими гарними, яскравими, як сама народна артистка України Ольга Сумська.
Спасибі.
Категория: Новости
Ольга Сумська: Люди не можуть пробачити яскравої зовнішності і успіху