Олександр Качний: Об'єднання нації почнеться з чесного розслідування трагедії на Майдані
Опубликованно 16.03.2020 01:54
Мага: Сьогодні у мене в гостях Олександр Качний. Я вас вітаю.
Коли кажуть, що Євген Брагар став найвідомішим депутатом "Слуги народу" після тієї історії з собачкою, яка відбулася у нас в ефірі, я думаю, що в той момент Олександр Качний став не менш відомим. Ніхто не спробував вам заперечити, що ви спровокували хлопця до того, щоб він наговорив якїх глупостїй?
Качний: Я таке чув. Але я дав можливість вислухати людям те, що хотів сказати народний депутат.
- Коли кажуть, що молодий чоловік 25 років може помилитися... Вибачте, молодий чоловік – народний депутат України. Це людина, яка має відповідати за свої слова.
Ви тримаєте вдома тибетського мастифа і поруч з ним – маленького коргі. У вас вдома завжди хтось був?
- У нас завжди були собаки. Після того як відбулася наша остання революція, я став вільною людиною. Я був головою обласної ради, до нас прийшли люди в балаклаві і всіх попросили на вулицю. Залякували, змусили усіх написати заяви і піти геть: кожного мера Київської області, практично кожного голови районної ради. Ми тоді вирішили, що ніякого опору не потрібно робити, ми з світом вийшли звідти. У нас не було ні розбитої меблів, нічого. Ми спокійно домовилися.
- А страшно в цей момент чи ні?
- З деяких пір у мене страху від того, що відбувається навколо, немає. У мене був один раз такий випадок, коли ми були в морі, на рибальському судні, і був шторм 6 балів три доби. І коли вимикають світло для економії і накриває хвилею, то ти не розумієш, ти вже під водою ти ще зверху.
- Ви народилися біля води, в Ржищеві.
- Рибалка це було моє улюблене заняття. Дніпро – річка, яка годує всіх, що живуть уздовж неї.
- Ви керували рибним господарством. Коли немає льоду, як цієї зими, і на Дніпрі на зимувальних ямах стоїть купа човнів, які просто по-звірячому деруть рибу, і хтось на це закриває очі, то це тому, що в темі і в частці або немає кому працювати?
- Риболовля заборонена тоді, коли йде нерест. У всі інші часи можна ловити, просто сітками заборонено. Якщо взяти тих браконьєрів, про яких ви говорите, то це мізер порівняно з тим, яку шкоду наносять наші гідроелектростанції. Йде нерест, ікра відкладається в водорості. Йде скидання води на 50-70 см – до метра. І вся ікра сохне вже в повітрі. А це мільярди ікринок. Змінити це неможливо, але є програми відшкодування. Але їх не фінансують. Якщо б наші енергетики відшкодували рибної галузі за програмами, які є нині, то ми б відновлювали. Щоб відшкодувати – це гроші, фінанси, а за ними стоять конкретні люди, конкретні посадові особи. Постійно так було, що рибна галузь – це не дуже важливо. Сьогодні Дніпро ж не відновлюється.
- Це регульований каскад водосховищ. Я, як завзятий рибалка, можу сказати, що іноді пройти на човні не можна, тому що стоять сітки.
- Це не від мереж залежить, а від видобутку піску. Змінюють русла, а щоб відновлювалася річка, треба просто чистити природне русло, а не давати людям видобувати пісок так, як вони хочуть. Екологічні, рибні інспектори саме на цьому і працюють: дають дозволу на видобуток піску в тих місцях, де заборонено це робити. Якщо пісок добувають у самому руслі, то повинні бути проведені берегоукріплювальні роботи. Можна це все перевірити і побачити, що просто крадуть гроші.
- Ви з по батьковіу Сталіноленович.
- Були такі часи, коли з лівого боку була татуювання "Сталін", а з правої - "Ленін", щоб не розстріляли. І в такому стилі назвали і батька. Але хрестили його як Станіслава.
- Ви з Ржищева поїхали в Житомир?
- Спочатку батьки були в Києві, потім – у Житомирі, потім – у Миколаєві. У Бортничах у нас була халупа барачного типу, в Житомирі – малосімейка, а потім вже держава дала квартиру.
- Що вплинуло на вас в той час, коли всього не вистачало?
- Я перейшов на заочну форму навчання, тому що у мене народився син. Мені було 20 років. Я пішов працювати каменярем, потім даху покривал, працював на будівництві. Я з 17 років був самостійною людиною – батьки поїхали в інше місто. Мені 18 років здавалося, що я вже доросла людина. З моєю дружиною я познайомився, коли нам було по 16. Одружилися ми в 18 років. В цьому році було 33 роки, як живемо разом. У 18 років я заробляв вже більше, ніж інженер заробляв тоді. Приторговував. Поїхав в Нетішин, де поляки працювали. Там на 100 рублів купили, тут на 150 продали.
- Це був 1985 рік, але міліцію ніхто не відміняв.
- Бог милував. Я пам'ятаю, що коли я вступив в інститут, то на першому курсі це саме те місце, де можна було реалізувати цю продукцію. Ти береш не вагон, а лише сумочку.
- А коли вперше з'явився "вагон"? Коли Качний став оптовим бізнесменом?
- Почав в 1991 році, мені було 23 роки. Тоді були всі напрямки, а вже у 1992 році - давальницька сировина. Ми працювали на Французькому бульварі, я відкрив там цілу лінію і ми працювали з "Одессавинпромом". Не було тоді ліцензування, можна було одночасно працювати і з горілкою, і з нафтою, і з цукерками.
- З горілкою ви теж спробували один раз в житті.
- У 1992 році купив у Москві "Лади". Біржа тоді з грошима не працювала, оскільки у нас була інфляція 1000% і гроші не ходили ні з Росією, ні з іншими країнами. Можна було здійснювати лише бартерні угоди. Мені сказали, що машини у мене може придбати лише один чоловік - той, у кого була "Київ-Лада". Це був Леонід Михайлович Черновецький. Тоді ми з ним і познайомилися. Потім ми з ним багато років дружили, співпрацювали в деяких питаннях, зокрема він мене перший запросив в політичний проект "За красиву Україну".
- У нас абсолютно зневажливе ставлення до нього. Наші люди абсолютно не знають, наскільки Чернівецький непроста людина.
- Те, чому він мене навчив, я на все життя запам'ятав. Коли прийшли ті "Лади", я йому кажу, що треба в Росію гроші перегнати. Він мені каже: скажи, куди в Україні проплатити, а той товар вже виженеш на бартер. Я зателефонував до Москви, запитав: що б ви хотіли отримати від нас? І вони сказали: спирт. Я був ще молодий бізнесмен, не розумів, що код товару змінюється, вирішив ще й тут трішки заробити і відправив гроші за спирт не на спиртзавод, а купили на цукровому заводі патоку. Патоку переробили в спирт, і коли я почав його вивозити, то мені кажуть: уже код товару змінився, ти не можеш її вивезти за бартером. Я давай його тут реалізовувати, а тут 96% треба платити за нього акциз. А якщо 23%, то треба розлити в пляшки, а це вже горілка. Тоді була монополія "Укрспирту". Тільки в Дніпрі був лікеро-горілчаний і в Одесі "Одесавинпром". Я поїхав в Одесу домовлятися, а мені сказали, що треба отримати ліцензію в Мінекономіки. Мені було 23 роки, я прийшов в Кабмін і кажу, що мені треба до міністра. Офіцер каже: можна записатися. Мене прийняв міністр, розписав моя справа на заступника міністра, той на губернатора, де дають 5% квоту вивезення на експорт від усієї лікеро-горілчаної продукції. Тобто все законно. Ніхто нічого. Підприємство тоді було зареєстроване в Миколаєві, губернатором був Кінах. Я познайомився з Анатолієм Кириловичем, він відправив мене до своєму заступнику Миколі Петровичу Круглову, який потім був губернатором і народним депутатом. Бізнес дає можливість знайомитися з людьми, які потім творять історію в Україні.
- Ви ці знайомства використовували потім сповна у своїй кар'єрі?
- Ні, просто я знав цих людей.
- Коли розповідають про 90-х роках як про велике лихо з криміналітетом, ви відчували це на собі, коли туди йшли?
- Я завжди все робив для того, щоб не співпрацювати. Безумовно, доводилося спілкуватися, але була завжди межа.
- Навіть у радянські часи говорили, що Миколаїв - це місто, де всім повністю керувала міліція.
- То був сплав міліції та криміналітету. У 90-х роках і ті, і інші вирішували питання.
- В той же час ви там стали своїми. Що вас туди занесло?
- Після вузу я поїхав туди працювати. У мене мама там проживала, у Миколаєві. У неї була нова родина, а в мене брат, на 9 років молодший за мене.
- Абсолютна "біла" книга для вас - рибне господарство.
- Риба почалася вже в 95-м. Отримав колись машину оселедця на реалізацію і не розумів, що з нею робити. А потім перейшло в те, що і рибний промисел і переробка, експорт-імпорт. Я був практично у всіх країнах світу, де видобувають і переробляють рибну продукцію. Це цікава галузь, і вважаю, що це потужна галузь, яка могла б дати поштовх розвитку економіки.
- Ви увійшли в абсолютну нову сферу діяльності, розвинули її, очолили господарство. Це справа не одного дня.
- Більше десяти років я вже займався системним рибним бізнесом. Коли я очолив рибну галузь України, я думав, що вже все знаю про цей напрямок. І тоді тільки зрозумів, що я практично нічого не знаю. Тому що, якщо ми говоримо про державне управління (а я, до речі, захищав кандидатську дисертацію: "Державне управління рибною галуззю"), то це вже зовсім інше питання, чи інший напрямок роботи. Тут потрібно зрозуміти, як працює державна система, як регулюються, як стимулюються ті чи інші напрямки роботи галузі, для того щоб вона працювала нормально. Я отримав почесну грамоту ВР за те, що ми практично протягом року досягли серйозних результатів. Коли мене брали на цю посаду, то мені задали питання: що ти можеш зробити такого, щоб ми тебе призначили? Я сказав, що можу зробити так, що десь 250 млн дол. буде отримувати бюджет щорічно від рибної галузі. Це буде від регулювання рибного імпорту. Треба зробити лише одне: вивести з тіні. Так спеціально робили, що заганяли всіх бізнесменів, щоб інвойси, за якими вони завозять рибу (а це близько 400 тис. т (тонна коштує 1000 дол., а червона – до 7000 дол.)), були занижені, щоб від бізнесмена можна було ще щось відщипувати. Коли ми вивели інвойси в реальні ціни, то ці 20% ПДВ почали брати просто з реальної ціни, яка була більше тієї, з якою завозили до цього. І відразу пішло наповнення бюджету. А в рыбодобыче ми просто стали на захист так званих білих рибалок, у яких є свій корабель, своя інфраструктура, морозильна камера на березі.
- А вони дійсно "білі"? У мене є знайомі рибалки, які були готові викупити квоти, для того щоб один рік, наприклад, не було промислового лову. Їм сказали, що ніколи їм ніхто не продасть. На їх думку, видається ліцензія на вилов 100 т, а виловлюється 500? Є таке? І ще слово "відщипувати". Ми навіть масштабу того не розуміємо, скільки людей нагорі відщипують від різних галузей і скільки реально грошей ходить в Україні.
- Всі бізнесмени хочуть працювати в рівних умовах і в чесних правилах. Це я кажу не тільки про рибної галузі, але і практично про все бізнесі. Наша вся державна система, вся державна машина робить так, щоб бізнесмени були не в правовому полі. У всіх галузях. Так ми працювали досі, і сьогодні так працюємо. Тому, якщо є нерівні умови, то кожен хоче зробити для себе більш привабливі умови, ніж у конкурента. У нас всі закони нормальні, правильні. Це така система роботи у нас. І вона йде від голови – президента до Кабміну, і так вона спускається до митнику.
- Тобто гроші починають збиратися по всій ширині потихеньку і все вище, і вище. І чим вище ти стоїш, тим більше тобі надходить?
- Так. Просто тече з усіх кінців.
- Якщо підійти до пана президента, пану прем'єр-міністру і запитати: а вам тече з усіх кінців? - вони скажуть: ні.
- Відповідь дуже проста: подивіться, скільки знаходиться в тіні сьогодні нашої економіки. Якщо при новому президенті і новому главі уряду ця тінь почала зменшуватися, отже, він не бере. А якщо ця діра є, то просто змінилися люди, а всі потоки залишилися.
- У нас обманюють на всіх рівнях, Люди погоджуються брати зарплату в конвертах. За статистикою у нас найменші зарплати по всій Європі (я не кажу про бюджетників: лікарів, вчителів тощо). Але мені здається, що ця країна не така бідна, як вона себе іноді виставляє. Я дивлюся за тим, як країна будується, за машинами.
- Ще 10 років тому у нас був середній клас, але, на жаль, протягом останніх 6 років його практично змило. У нас все було зроблено так, щоб 10-12% отримували всі, а інші нічого. У нас так сьогодні працює економіка.
- Ви ж бачите цих людей навколо себе. Хіба їм вигідно, щоб змило середній клас?
- Поки вони можуть годуватися з бюджету, вони про це не думають. Олігархи - це ж не просто бізнесмени великого масштабу, а люди, які використовують політику в своїх цілях для збагачення. Вони не можуть збагачуватися без потоків, які вони отримують з бюджету.
- Слово "деолігархізації" я чую вже десятки років. Чому нічого не змінюється в цьому плані?
- Тому що кожен, хто приходить до влади, отримує пропозицію, від якої він не може відмовитися.
- Чому? Залякують або купують?
- Хіба це перший закон, який треба було в турборежимі приймати, щодо легалізації грального бізнесу? Хіба потрібно було особисто президенту України проштовхувати цей закон? Потрібно було голові фракції бігати до кожного депутата і вмовляти його проголосувати?
- Значить, є хтось, хто в цьому зацікавлений, кинув зверху грошенят для того, щоб хтось побігав по фракціям і домовився?
- Зрозуміло, що є лобі. Хіба це важливе питання для економіки України? Важливо сьогодні без референдуму проштовхувати ринок землі? При тому що у нас найродючіші чорноземи, які оцінені нижче, ніж у всьому світі. Ми ж розуміємо, що хтось лобіює це питання.
- Уявімо собі, що продали все. Який інтерес у цих людей продати все, що приносить прибуток?
- Це зовнішнє управління, яке сьогодні відбувається в нашій країні. Воно ж не просто так добирав такі механізми, за якими приходили люди від 25 до 27 років, які взагалі не розуміють, що вони роблять з тими законами і законопроектами. Вони не розуміють, як живе сьогодні бабуся десь, наприклад, в Кіровоградській області. Як одна з депутаток сказала, що це свято для всіх, хто має паї, так як ми відкриваємо для них ринок землі. А бабуся не бачила її кілька років. Це механізм відбору такий, щоб вони приймали рішення, не думаючи про країну. Відсотків 40% фракції "Слуги народу" – це люди, які взагалі не працювали на зарплату інших держав. На гранти працювали в громадських організаціях, які були створені і фінансувалися ззовні. А ще 40% – це люди, які перейшли у спадок від Петра Олексійовича Порошенка, від БПП. Ось ми і відчуваємо, що ті, хто сьогодні прийшли до влади, відпрацьовують зовнішній вплив.
- А що це таке – зовнішнє управління? Як воно працює?
- Ось у нас є комітет по боротьбі з корупцією. Очолює його депутат Красносільська. Їй 28 років, працювала до цього в представництві МВФ в Україні. Більшість в комітеті – це "слуги народу", і вони вирішують питання щодо одного із законопроектів, де питання стосується покарання штрафами. І ось вони прийняли рішення, проголосували. Йдуть далі, рухаються з інших питань, їй дзвінок на телефон. Вона бере трубку, слухає, а потім каже: "Дзвонили з МВФ, попросили підняти ці штрафи". – "Так ми вже проголосували". – "Ні, треба переголосувати". І вони переголосовувати. Ось такий простий приклад.
- Я розумію інтерес МВФ. Вони позичають гроші, але, з іншого боку, вони отримують за це величезні відсотки.
- У нас є галузеві корпорації. У кожній корпорації вони придумали зараз наглядові ради. Це при Порошенка було придумано, ніколи не було наглядових рад у державних корпораціях.
- Які заробляють величезні гроші.
- Це вже інше питання. Якщо ми проаналізуємо прізвища людей, які там зараз працюють, то це всі іноземці. Якщо у нас іноземці та в "Укроборонпромі", і на залізниці, і в "Нафтогазі", то ви не бачите тут зовнішнього управління? Всіх керівників – НАБУ, САП та інших – вибирають конкурсні комісії. А хто у ці комісії входить? 50% – конкретні представники-іноземці, 50% – представники громадських організацій, які вони ж і спонсорують. Тобто практично всіх керівників підрозділів, які повинні боротися з корупцією, призначають іноземці, для того щоб регулювати нашу політичну еліту в потрібних напрямках. Та воно ж так і працює. Кожен виконує те, що йому говорять там, куди бігають сьогодні питати, і як кажуть, "де дах".
- Не буде іноземців, посадять там наших, яких всі знають і з якими дуже легко домовляться. Чи Не призведе це до ще гіршої ситуації?
- Так ми і жили в такій країні. У нас була цілісна країна, у нас ніхто нікого не ділив. На Азовському морі люди з Західної України, які приїжджали, говорили українською мовою, а на Буковелі і на Закарпатті харків'яни і запорожці спокійно розмовляли російською.
- Так і зараз їздять і говорять.
- Сьогодні у нас інші питання – прийняли закони, за якими не можна навіть касиру російською розмовляти, штраф 7000. І вже сьогодні виклики поліції з цих питань. Та є спеціальний мовний уповноважений з цих питань.
- Дуже рідко. Я дуже болісно до цього ставлюся, тому що мені частіше відмовляли в переході на українську мову в ресторанах і кафе, а не навпаки. Я не хотів би, щоб ми на цьому загострювали, тому що мені однаково спілкуватися що на словацькому, що на угорському, що російською, що англійською – у мене немає проблем з цим.
- Ми зараз не про вас говоримо. Ми говоримо про те, що роблять ті люди, які нас сьогодні поділяють: за мовним, релігійним, за географічним питання. Ми чуємо, як люди, журналісти спокійно можуть сьогодні говорити по телебаченню, що цих донецьких, 2 млн, треба вбити. Є Буткевич такий. Це зафіксовано. Я кажу про те, що сьогодні таке може відбуватися – раніше такого ніколи не було.
- Заклик до вбивства – це взагалі кримінальний злочин – можна брати і садити.
- Покійного Калашникова, коли він замахнувся на телекамеру, Янукович прибрав з депутатів.
- Калашников дуже сильно перебрав.
- Титушко стояв навпроти журналістки і махав руками, нікого не чіпав – і він вже серйозна фігура. А зараз журналістів б'ють, обливають фекаліями, і ніхто не покараний. Чого Стерненко ходить в американське посольство? Генеральний прокурор був на п'ятилітті громадської організації, яка була створена на гроші Сороса, і він говорить: "Ми всі вихідці звідси".
- А який вихід?
- Вихід один: щоб наша політична еліта була українською. Так не може бути, щоб вся сім'я була в Америці, у Франції чи ще десь. Вони прийшли, попрацювали, як Гонтарєва, Яресько, і поїхали. Грузини реформували нашу міліцію і поїхали. У них немає ніякої відповідальності за те, що вони зробили з нашою країною. І не буде відповідальності. Керівник нашої "Укрпошти" хизується тим, що у нього є другий паспорт, американський, і він платить податки в Америці. У нас безвідповідальність йде практично з першого року нашої незалежності. У нас жоден президент не відповів за те, що він зробив з країною. А кожен президент робив гірше і гірше.
- Ви представляєте політичну силу, яка могла б просунутися набагато далі, зробити набагато більше, якби не почали іноді так ревно захищати ту сторону в той момент, коли є така стрілянина, яка сталася у Золотом, артилерійські обстріли, спроба захопити ті позиції, на яких домовилися провести розведення. Я деяких депутатів слухаю і кажу: "Вам треба визначитися, ви депутат ВРУ або ви депутат Держдуми. Якщо б не було таких радикальних заяв, набігів, то ви мали б більше прихильників.
- Якщо я вас попрошу навести приклад таких радикальних заяв, то ви жодного не приведете. Ви говорите на емоціях, ви говорите штампами. Я знаю свою політичну силу і знаю, що у нас є тільки проукраїнська позиція. І в цій позиції ми захищаємо сьогодні в першу чергу Україну. Для того, щоб її захистити, нам потрібно в першу чергу головне питання вирішити питання світу. Ми могли б багато чого зробити для того, щоб вже сьогодні у нас був світ. На жаль, наш президент, Володимир Олександрович, не враховує ті можливості, які є у нашої політичної сили, не враховує тих ефективних людей, які могли б сьогодні зробити набагато більше для повернення наших громадян, для того щоб ми просунулися більше за мінським домовленостями, для того щоб не дивились сьогодні на тих, хто обмотує нашого президента червоними лініями і не дозволяє йому виконувати те, що він сам підписує: будемо дотримуватися мінських угод, буде "формула Штайнмайера", будуть зміни в Конституцію, зроблені щодо статусу. Якщо ти береш на себе зобов'язання і підписуєш, то треба рухатися далі. А якщо ти зупиняєшся, дивишся, боїшся, то тебе обплутують, огортають і не дадуть рухатися далі. Тому якщо б він співпрацював сьогодні з такою потужною політичною силою, як "Опозиційна платформа - За життя", ми б взагалі вже вирішили питання миру в Україні.
- Я не хочу виглядати штампированным. Давайте дію. Ви розумієте, що у нас величезна частина людей має родичів або близьких, хто пройшов через бойові дії? І поява будь-якого нашого політика в Москві на цей момент болісно. І можна говорити скільки завгодно, що нам ця зустріч зробить так, щоб з газом було краще, щоб для людей було краще, у нас зараз на все, що пов'язано з РФ, з Москвою, у величезної частини населення України просто "короста".
- Підготували людей.
- З одного боку, підготували, а з іншого – не було б інтернету, не було б цих всіх "Бурятія, привіт, йду мочити хохлів", не було б цих всіх відеозаписів, яких надивилися люди, було б трішечки інакше.
- Я не бачив таких бурять.
- Я вам можу показати.
- Добре. Я скажу про інше. Коли прийшов Порошенко і обирався, то він сказав: "АТО буде не дві-три тижні, а одну годину". Тоді загинули близько 100 осіб. Він прийшов і зробив так, що у нас 13,5 тис. загиблих. Для чого йому треба було, щоб кожен день десятки трун приїжджали в села, селища України? Для того щоб тримати в страху всю країну і визначити ворога, який сьогодні це робить. Хто дав наказ без рішення ВР, без введення воєнного стану літаків української авіації летіти і скидати бомби і снаряди на мирний Луганськ? Це питання, і навіщо це було робити - це теж питання. Перший міністр оборони Тенюх прийшов з партії "Свободи". На трибуні ВР він сказав: "Ви не хочете голосувати воєнний стан, а хочете, щоб я підняв армію?" Зняв капелюха і сказав: "Честь маю. Я пішов у відставку". Тому що цей чоловік знав Конституцію, знала закони про ЗСУ і знав, що його потім будуть судити за це. І тому в першу чергу треба дати людям зрозуміти, а хто зробив так, щоб ці люди гинули щодня.
- Їм би таку рішучість, коли Крим "зелені чоловічки" захоплювали, було б набагато краще.
- А це теж план. 30 тис. воїнів на території Криму кожен місяць отримували заробітну плату з нашого бюджету. Більш того, 2000 спецпідрозділів тут, на території України. І жодному не дали команду захищати. А коли хотіли захищати, то говорили: "Потерпіть, хлопці, не виймайте зброю". Хто казав? Головнокомандувач? Виконуючий обов'язки - де він зараз, а ми його не бачимо в суді? Чому сьогодні ці патріоти не розбираються з цими питаннями, а вони кажуть, що от там тільки у нас один ворог. А я вважаю, що ворог у нас тут сидить, в Україні, це ворог, який зробив так, що у нас загинули 13,5 тис. осіб. Така ситуація.
- Ви як депутат і як громадянин вірите в те, що коли-небудь цей клубок распутают?
- Безумовно.
- Що для цього потрібно?
- Для цього потрібна зміна влади, щоб сюди прийшов президент, і влада була у людей, які хочуть зробити все для того, щоб виключно в правовому напрямку були надані відповіді: що сталося з 13-го на 14-й рік, що було зроблено в 14-му році і правова оцінка всім тим подіям, хто в цьому винен, хто організовував, хто фінансував, хто вбивав. Шість років пройшло, всі хочуть знати, а ніхто не дає відповіді. Влада була в тих, хто прийшов, хто спилював дерева? Хто робив все, щоб Горбатюк не давав відповідей? Хто зробив ті закони, які не дають можливості розслідувати ситуацію по Майдану? А це те, від чого потрібно відштовхуватися - це початок очищення всієї нашої нації і це початок об'єднання нації. Зовнішня дія починається звідси, тому що відразу будуть відповіді: де організовувалося, звідки команди йшли, хто координував, хто "кришував". В інтернеті можна подивитися, що відбувалося в готелі InterContinental 14 грудня 13-го року. Три керівника політичних сил - Кличко, Тягнибок, Яценюк - зустрічалися з Маккейном. Там вони чітко говорили, що треба зробити на Майдані, що це не просто питання України, а це геополітичне питання. По Криму Маккейн сказав, що "ми туди війська НАТО не зможемо завезти, тому що там сильні позиції РФ, там бази, і ми туди не зайдемо". На що Яценюк каже: "Невелика втрата для геополітичного процесу – втрата Криму". Якщо це правда, то треба проводити розслідування. Якщо немає відповідей на ключові питання: хто організовував, хто стріляв, хто фінансував, ми не можемо рухатися в нашій державі далі. Ми отримуємо постійно нечесні, помилкові відповіді, а у владі сьогодні і вчора ті люди, які повинні відповідати за те, що відбувається.
- Найбільше на світі я мрію, щоб коли-небудь люди дізналися правду. Тому що коли в Україні будуть знати правду, це і буде єдина позиція держави, яка об'єднає навколо себе всіх. Я бажаю і вам, і мені ще при житті почути, дізнатися, що було, і тоді, я думаю, на наступний день ми прокинулися в іншій країні.
- Згоден з вами. Дякую, це дуже важливе питання, яке ви зараз підняли.
- Спасибі.
Категория: Новости
Олександр Качний: Об'єднання нації почнеться з чесного розслідування трагедії на Майдані