Якщо цей "зелений принтер" проїдеться по громадській думці, я прогнозую сумне майбутнє і для цієї влади, і для держави
Опубликованно 18.02.2020 02:06
- Сьогодні у великому інтерв'ю громадський діяч, кандидат політичних наук Дмитро Співак.
Добрий вечір.
- Добрий вечір. Можна відразу привітати всю країну у вашій особі? Сьогодні свято людей телебачення, радіо і зв'язку (інтерв'ю вийшло 16 листопада, - ред.). Цей день сформував своїм указом Леонід Данилович Кучма в 1994 році. Вам всім процвітання, свободи творчості, свободи думки. Зі святом ваш прекрасний колектив. Знаю, який тиск влада сьогодні робить на ваш телеканал і на ваших колег – NewsOne, ZIK. Прорвемося, а по-одеськи кажучи: "Вони не дочекаються".
- Спасибі. Давайте якраз про ініціативи влади щодо врегулювання діяльності медіаспільноти. Є також реакція незалежної медіапрофспілки, який з неприємним подивом ознайомився з намірами виконавчої влади підготувати законодавство по врегулюванню стандартів новин в медіа". Я так само як член незалежної профспілки здивований цим.
- Вони говорять про стандарти новин. Давайте введемо тоді стандарти жартів "95 Кварталу" або "Ліги сміху". Можна ще ввести стандартний протокол виклику повій в зал парламенту. Це божевільний будинок, це люди з нездоровим мисленням. Прийшовши до влади з медіапростору, тобто президент став президентом тільки тому, що він 15 років знаходився в режимі вільного медіа, тому що "95 Квартал" став популярний завдяки свободі слова. Ми аплодували їх сміливості, а сьогодні ці хлопці увірвалися у владу, і що влада робить з людьми? Як вона кружляє голову і зміщує мізки. Виходить на трибуну міністр культури, нашої з вами, Бородянський, і говорить, хто журналіст, хто не журналіст. Виходить Ткаченко, генеральний директор одного великого телеканалу "1+1", говорить про кримінальне переслідування, про гроші в конвертах. А самому Ткаченко як зарплату багато років платили? Ось ці всі "новели" б'ють по іміджу країни. Я знаю реакцію європейських політиків, парламентаріїв, європейських правозахисних організацій. Я розумів, що Володимир Зеленський - недосвідчений політик. Але в його особі я хотів побачити промінчик надії і вже точно не міг уявити собі, що при Зеленском почнуться такі репресії по відношенню до журналістів.
- Можливо, цей промінчик так і залишився променем, але на нього поставили фільтр, ґрати, і тепер цей промінчик має якісь заломлення.
- Історія сучасної України показує, що будь-яка боротьба, бійка влади з журналістами завжди закінчується поразкою влади. Я не знаю, як коментувати ці нововведення. Я знаю, що готується якийсь узурпаторський закон щодо медіа. Що вони хочуть поставити під контроль.
- Апеляція йде до того, що в країні війна.
- Краще Губермана я все одно не скажу, тому процитую: "Не в силах жити я колективно: по волі тяжкого року мені з ідіотами огидно, а серед розумних - самотньо". Якщо вони збираються продовжувати агресивну риторику Петра Порошенка про війну, то війна у нас, по-перше, ніколи не закінчиться, а, по-друге, відбудеться колосальний гуманітарний розкол в суспільстві. Не буде ні інвестицій, нічого. Тому що основа держави - це вільні медіа. Це лакмусовий папірець – якщо влада розмовляє з медіа шанобливо, це означає, що влада розмовляє з кожним громадянином шанобливо. Ви доносите думки людей до влади, а те, що хоче влада, – до людей. Ви, журналістська спільнота – місток. Я думав, що молода команда Зеленського прийде і почне захищати ЗМІ, а у них таке дрібне: насолити. Комусь не подобаються власники каналу, а давайте ми у "112" заберемо цифрову ліцензію. А у "Прямого" не хочете забрати? Це ж ніби канал Порошенка. А ви, Володимире Олександровичу, на стадіоні говорили: "Петро Олексійович, я не ваш опонент, я – ваш вирок". Я аплодував цього і думав, що він прийде і буде уособлювати нову владу, яка стане вироком для всієї старої прогнилої корупційної системи: для Порошенка, Свинарчуков, для тих, хто грабував, мародерствовал, для тих, хто намагався наїжджати на ЗМІ. А що у нас? А у нас В'ятрович в парламенті, наїзди на ЗМІ, забирають ліцензію, корупціонери на волі, схеми тривають. І єдине, чим займається нова влада, по суті, це наїзди на ЗМІ і спроба поставити під контроль інформаційний потік, загнати лавку остаточно малий бізнес – Фопи, продати землю, продати всі стратегічні підприємства. Це що за план? Де його написали? Що це за ліквідаційну команду нам прислали: "Гончарук & Co"? Звідки взялися всі ці хлопці?
- Під час виборчої кампанії про це не було мови.
- Не було цих хлопців, і про це не було сказано ні слова. Говорили, що епоха бідності закінчується, що прийде весна – будемо садити, що буде деолігархізації, що кумівства більше не буде. Так у нас сватання перемогло кумівство. У нас "свати" перемогли "кумів".
- Я тільки за різноманітність ЗМІ. І ті, які гадили в своїх ефірах на канал "112 Україна", нехай працюють, щоб глядачі мали різну картинку того, що відбувається.
- Я наведу приклад вибіркового права. Є такий персонаж, якого я не можу назвати журналістом – Остап Дроздов. Він видав фразу, за яку у будь-якій європейській країні він був би відданий анафемі в середовищі колег-журналістів. Проти нього 100% було б відкрито кримінальну справу, і він точно ніколи не працював би у серйозних ЗМІ. Він сказав приблизно таке: "В моїй країні не повинно бути місця російськомовним дітям".
- На жаль, він зараз не може відповісти вам.
- Я можу викликати його на будь-які дебати, але більше мені хочеться, щоб йому відповіла СБУ. Це провокація, агресія, це спрямовано на розкол у суспільстві, на міжнаціональну ворожнечу. Я батько трьох дітей, мої діти читали і будуть читати російську класичну літературу. Моя рідна мова – російська, але я вільно володію державною мовою. Якщо я захочу бути в політиці або держслужбовцем – немає питань, я повинен знати і вільно користуватися державною мовою. Але я хочу жити за Конституцією – в 10 статті все написано. І ось Дроздов говорить це, і до нього немає питань. Зате до вашого каналу питання щодня. Мені шкода, що практично півроку нова влада, і ми з вами змушені говорити про це.
- У всіх на вустах, або в будні, або у вихідні, тема землі. Коли президент розпускав ВР 8-го скликання, він, зокрема, апелював і до соціологічним дослідженням. Зараз соціологія демонструє свої цифри по можливості продажу земель с/г призначення, але, все одно цей бульдозер не зупиняється, і все ж протягують питання продажу землі с/г призначення. Ви за чи проти?
- Це ж питання абсолютно риторичне. МВФ, наші американські куратори, а я саме так кажу, тому що весь уряд наше сформовано з "пташенят" Сороса - Милованов, Гончарук, а коли я дивлюся на 29-річного міністра освіти Новосад, я жартую: я не боюся міністра освіти, але мене дуже турбує освіта міністра. "Соросята злетілися", і у них два завдання: продати землю своїм босам і продати стратегічні підприємства. Милованов каже: "Треба ліквідувати 1200 підприємств і продати всі стратегічні об'єкти". Це той Милованов, який сказав, щоб ми не читали книги, тому що книги – це не освіта. Чи буде земля українська товаром? – Так, буде. Практично у всьому світі земля є товаром. Чи Готова Україна до того, щоб сьогодні відкривати ринок землі? – Категорично ні. Тому що для відкриття ринку землі сьогодні в Україні абсолютно відсутні всі складові: у нас немає кадастру, у нас не проведена деолігархізації, не відкритий Земельний банк. У законопроекті, який пропихають, немає жодних запобіжників. Не треба грати в наперстки – спочатку референдум, а потім закон. Володимир Олександрович, я розумію, хто і як на вас тисне. Але 73% громадян країни, які привели вас до влади, проти сьогоднішнього такого рішення. Не ламайте ви через коліно ваших виборців. Це ваші виборці проти такого тиску. Ну і те, що в ці дні відбувалося в парламенті – висновок простий: якщо цей зелений принтер, який може перетворитися в темно-зелений трактор, проїдеться на громадську думку своїх громадян, я прогнозую сумне майбутнє і для цієї влади, і для спокою в суспільстві, і для держави в цілому.
- Депутат Потураєв з трибуни говорив про те, що "ми повернемо українцям землю раз і назавжди".
- Він хвора людина.
- Ну, ми зараз не можемо ставити діагноз.
- Якщо телеглядачі подивляться цю мова – це неадекватна людина. Поведінка неадекватна. Той же Арахамія порівнює людей з бомжами. Лібертаріанство, соціалізм. Уявляєте, що у них в головах. Лібертаріанство з елементами соціалізму – це театр абсурду. Я не розумію, що вони роблять, я не розумію, як можна йти проти свого народу. Відкриття ринку землі – це кінцева мета і підсумок земельної реформи. Не може бути ринку землі, якщо немає ринку електроенергії, якщо у нас кланова модель економіки, якщо у нас монополії. Не можна побудувати окремо взяте комуністичне суспільство. Олігархат присутній, монополії присутні, Земельного банку немає, грошей у фермерів немає. Значить, цю землю скуплять транснаціональні корпорації задешево. А куди підуть ці гроші? Це ж останній ресурс України. Комунікацій між владою і людьми немає. Ви повинні мене, свого громадянина, переконати, повинні мені показати план дій, розповісти: "Ми відкриваємо Земельний банк, робимо новий кадастр, контроль за використанням землі, олігархат розігнаний, у нас єдині правила, корупції немає. Ось Земельний банк – первісна оціночна вартість всіх земельних угідь, припустимо, 100 мільярдів. Вони потрапляють в Земельний банк, і ми ці 100 мільярдів вкладаємо у ці сектори економіки, і через два роки у нас буде стільки-то робочих місць, підприємства запрацюють, економіка піде вгору. Ось куди підуть гроші від продажу землі, шановні громадяни України". І якщо ми повіримо, і побачимо, що корупція припинилася або зменшилася, що контрабанди, що приватизація йде прозоро – ми дамо добро влади. І тоді з запізненням на 20-30 років, якщо ми станемо цивілізованим суспільством рано чи пізно, ми відкриємо ринок землі. Але це точно не зараз і точно не в 19-20-му році. Не з розпродажу власної землі треба починати, а з наведення порядку і аудиту в країні. Розберіться, що у вас є, що вкрадено, що залишилося. Якщо ви хочете продати всі підприємства і говорите: "Ось прийдуть іноземці". Ви тоді навіщо? Ну, давайте здамося, давайте в колонію перетворимося. Нехай прийдуть іноземці та розкажуть, як нам керувати "Укрзалізницею", "Укренерго", "Укравтодором". Аудит країни, це, наприклад, розібратися з заробітної плати керівників Держмонополій. До яких пір Коболєв, знищуючи ГТС, буде отримувати багатомільйонні зарплати, гонорари. Що відбувається в "Укроборонпрому"? Де розкриття ОЗУ, що робить Абромавічус? Чому США так наполегливо впроваджують сюди всіх своїх людей, які знаходяться в наглядових радах наших держкорпорацій? У всіх наших великих держпідприємствах більшість у всіх наглядових радах – громадяни інших країн. Вони контролюють процеси: фінанси, економіку, політику.
- Це тому, що наші, вітчизняні, не можуть нести такий обсяг відповідальності? І їм потрібен старший брат або, можливо, якийсь куратор, наставник? У тих державних підприємствах той же старший брат сидить, англомовний, російськомовний? Який ще?
- Сьогодні абсолютно очевидно: тотальний зовнішній контроль і тотальне зовнішнє управління. Ось Зеленський новий президент. Ви десь чули питання про звільнення Коболєва? Ви десь чули питання про професійну профпридатності Абромавичуса? А це тому, що Коболєв і Вітренко поставлені на "Нафтогаз" не нами, тому і прибрати їх не можуть наші. І дії Коболєва по відношенню до Росії говорять про те, що все робиться для знищення нашої ГТС. Замість того щоб знаходити спільну мову з "Газпромом", замість того, щоб йти на якийсь діалог (через півтора місяці закінчується транзитний контракт між Росією і нами), Коболєв загострює ситуацію, подає новий позов на "Газпром" на 12 мільярдів. Яка буде реакція Росії? – Відповідна, дзеркальна. І хто від цього виграє? Росія точно не програє. "Північний потік - 2" незабаром відкриється, "Турецький потік" запрацює, а що ми будемо робити? І це головне питання. Виходить, руками Коболєва знищується наша ГТС. Для того, щоб за безцінь віддати її своїм кураторам в управління? А для чого їм це? Щоб якось спробувати сюди, в Європу, скраплений газ американський... Якщо я не правий, то нехай мені хтось з опонентів розповість, в чому я не правий. І що нам всім потрібно буде робити з 1 січня? Чому з 1 листопада підвищили тарифи на газ? Тому що настає зима, а ми ж, типу, "європейський" газ купуємо. У тих країнах, де його ніколи не було: Словаччина, Словенія, Швейцарія. Ми ж мізки компостуємо всьому українському народові, що ми злізли з російської голки.
- В умовах війни, кажуть, треба закрутити гайки ЗМІ, а коли в умовах війни відбувається те, про що ви говорите, державне підприємство - ГТС сходить нанівець...
- У деяких з них гайки в голові треба прикрутити. Як казав Михайло Жванецький: "Думка потрапляє їм в голову і починає судорожно шукати мозок". Мені дуже страшно від того, що до управління державою прийшли не просто профнепридатні люди, а знову прийшли активісти нової хвилі. Які, з одного боку, поняття не мають, що таке державне управління, а з іншого боку – люди абсолютно залежні від своїх грантовских організацій. Почитайте біографії цих людей, а вони міністри, прем'єр-міністри.
- Можливо, варто було читати біографії під час виборчої кампанії?
- По-перше, ми за них не голосували. Ми всі кермо влади віддали в руки Зеленському.
- Тоді, може, не треба на дзеркало нарікати?
- Частинку відповідальність я беру на себе, тому я так часто став апелювати до президента. Я кажу: "Володимир Олександрович, ще місяць-півтора якщо ви не зміните цю похоронну команду (кадрова політика у вас катастрофічна), то це похоронна команда для вашого рейтингу, для наших надій і для економіки України". Подивіться, що відбувається зі "слугами народу" - скандал за скандалом. Поліграф, гроші в конвертах, зарплати в конвертах, повії на будинок. Ми обирали президента – ми не обирали цих людей. Я повторю свій прогноз: лютий – тотальна зміна уряду, влітку президент, я думаю, розжене парламент, і будуть нові вибори. Зараз був з'їзд партії "Слуги народу". На з'їзді не було президента. Це показова історія, тому що він починає потихеньку розуміти, що вони токсичні для нього. Вони його дискредитують. Яременко пішов з голови комітету з міжнародної політики. Три претенденти є: 23, 26 і 29 років. Абсолютно відсутня дипломатичну освіту. В Європі сміються. Ви розумієте рівень комітету – нас під плінтус заганяють. Так держава не будується. Чи ми прийдемо до закінчення, завершення проекту Україна – і мені страшно за це, тому що я знаю, що у президента Зеленського благі наміри. Він хоче щось зробити, але він же не може це зробити сам. Штати диктують свої, окремі олігархічні групи диктують своїх, "95 Квартал" – своїх.
- Час на виправлення тих помилок, про які ви говорите? Якою ж тоді буде ВР 10-го скликання?
- Я – оптиміст. Оптимісти будують літаки, а песимісти шиють парашути. Я думаю, що все-таки наша країна буде будувати літаки. Мій оптимістичний прогноз наступний: лютий – новий уряд технократів. Треба закінчувати з хлопчиками та дівчатками у фланелевих жилетках. Дубілет сказав, що треба прибирати спецзв'язок, ці телефони – це все з минулого. Треба створити телефонне додаток і заощадити. Про що ви говорите? Спецзв'язок – це складна історія. Ви де літаєте? Ви зверніть увагу, як люди живуть? Нічого ж не змінилося. Подивіться на ціни на ліки, тарифи, зарплати, пенсії. Подивіться, який бюджет ви запропонували - 2020. Це ж не бюджет розвитку – це бюджет животіння. Це повний стабілізець. У мене є інсайдерська інформація, що сьогодні вже збирається і готується нова урядова команда, і я сподіваюся, що в лютому у нас буде новий уряд. Що стосується парламенту, то я так сподіваюся, і де-то вже Зеленський натякнув на можливі дострокові вибори, що восени 20-го разом з місцевими виборами або навесні 21-го відбудуться нові парламентські вибори. Відповідаючи на питання, який буде 10 склад: за рівнем професіоналізму гірше не буває. Три чверті українського парламенту, особливо у фракції "Слуг народу", не доросли навіть до рівня депутатів місцевих рад. Я двічі був депутатом міської ради мільйонного міста – треба пройти якусь життєву школу. Коли людям говорять: "Давайте нам нові обличчя", у мене завжди є питання: а чому, коли ви шукаєте головного інженера на АС, що ви шукаєте з досвідом, з освітою, з бекграундом? А чому у владу повинні прийти якісь слепоглухие недоумки без освіти і досвіду роботи? І всі кричать: "Ура!" Чому?
- Якщо ці молоді такі недосвідчені, хто за них кинув бюлетені?
- Це був такий період - електоральне божевілля. "Зе" - і все. Хто там був у цьому "Зе", в бюлетені?
- Тут приходимо до того, що місія нинішнього етапу Зеленського - це те, щоб, принаймні, зламати старі схеми, стару систему?
- Це правда. Я дійсно вважаю, що у Зеленського є історична місія, яка складається з двох частин. Першу частину він виконав: Петро Порошенко не став президентом України. Вже за одне це я ніколи не пошкодую, що голосував за Зеленського. Немає іншої людини в Україні, хто зміг би виграти ці вибори. Зеленський – це не просто прізвище, це якийсь символ, образ.
- Позасистемний образ.
- Так. А друга частина його історичної місії – це в два етапи тотальна зміна політичного класу в Україні. Перший етап – весільні фотографи, тамади, хлопчики-дівчатка - команда "Зе". Це етап прохідний, він швидко закінчиться. Наступний етап оновлення парламенту – прийдуть більш професійні люди, може, й нові політичні сили. Зрозуміло, що вже "Слуга народу" не набере таку кількість мандатів, і мені видається, що середина 19-21 року, Володимир Зеленський виконає свою історичну місію.
- У народі кажуть: "Поки зацвітуть очерети, у нас не буде душі".
- Але ви ж бачите, що парламент сьогодні себе повністю дискредитував як вищий законодавчий орган країни. Вийшов указ, що президент дає команду Кабміну встановити якісь стандарти новин. Ми живемо в парламентсько-президентській республіці. Президент не може давати команди Кабміну. Ні, такого Гончаруку, звичайно, може. У парламенту нинішнього скликання закони потрапляють вже в готовому варіанті. Де пишуть ці закони?
- Тобто Потураєв в Трускавці був правий, що "ви ніхто, вам ще вчитися і вчитися".
- Я собі придумав таке: еволюція нинішнього парламенту - вибори, присяга, Трускавець, поліграф, пробірки, аналізи. Це деградація. Там люди не просто написати не можуть законів – там люди прочитати не можуть закон. Вони нормальні хлопці і дівчата – вони просто не готові. Парламентська робота – це важка історія. Треба мати освіту, треба мати досвід.
- "хлопчик і дівчатка..." - "Єралаш" якийсь, а не робота в парламенті.
- У фракції вже розбрат, вони ж вже "великі". Шість місяців тому вони були дрібними підприємцями, журналістами, безробітними, а тут все перед ними.
- Від влади вже запаморочення відбувається, а називаються "слуги".
- Та які вони слуги? Вони просто тимчасові люди. Карма така у нашої країни – значить, по-іншому ось ця реструктуризація держави відбутися не могла. До речі, є ще одна історична місія Зеленського – Володимир Олександрович повинен принести мир у країну і повернути Україну Україні. Хоча сьогодні активне радикальний націоналістичний меншість продовжує "керувати" в країні. І ось ця історія з "нормандським форматом", можливими двосторонніми переговорами між Зеленським і Путіним все відсувається. Перші кроки є, я аплодую – розлучення військ в декількох точках, підготовка до "нормандскому формату". А де це зброя? У країні триває правовий хаос. Нічого ж не змінилося з точки зору безпеки, нічого не змінюється з точки зору зовнішніх проявів. У нас в європейських політичних інституціях повний провал. Наша делегація не бере участі в сесії ПАРЄ. А російську делегацію повернули.
- А як вам інтерв'ю The New York Times бізнесмена Коломойського?
- Який сказав, що треба з Росією дружити?
- Що фінансування з Росії, наприклад, може замінити кредити МВФ. І про те, що, наприклад, готові взяти у росіян 100 млрд дол., і вони б з радістю їх Україні дали б.
- У Ігоря Валерійовича Коломойського, судячи з усього, серйозні проблеми із правоохоронною системою США. Тому Ігор Валерійович як один з найрозумніших людей в Україні наводить такими меседжами серйозні мости з політичними колами РФ. І він ретранслює те, що хочуть донести до влади в Кремлі. Тобто в Кремлі доносять, що ми готові вам допомогти і фінансово, і з газом, трохи лише відверніться від зовнішнього управління США. Тому Коломойський це робить в двох цілях: захищає сам себе, наводить мости з Росією, тому що з 14-го року там були погані відносини, і сьогодні він намагається стати таким собі комунікатором в якомусь тіньовому переговорному процесі між російським і українським керівництвом. Більш того, в недавньому інтерв'ю держсекретаря США Помпео одна фраза убивча для всіх нас: "Україна – це проект, над яким ми, американці, працюємо вже багато років". Мене це принижує і ображає. Я не знаю, як там з правильністю перекладу, але начебто про це написали всі шановані мною ЗМІ. Я розумію, якщо б вони дали Україні 20-30 мільярдів довгих грошей, безпроцентних, або списали б частину боргів перед МВФ. Використовуючи лексику президента: треба закінчувати цей загальнодержавний лохотрон, який сьогодні відбувається за всіма статтями. Треба закінчувати переставляти ліжка. Треба приводити до кожного напрямку економіки професіоналів. Ми ж досі не знаємо, що відбувалося п'ять років у нашій економіці. Хто крав? Скільки і ким вкрадено? Днями затримали працівницю Офісу президента середньої руки.
- Директора департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Офісу президента Світлану Кондзелю. Її підозрюють у шахрайстві.
- Ця мадам в Офісі президента лише повинна займатися комунікацією з вами, Павло, зі ЗМІ. Вона вже давно там працює. Вона що-то кому-то пообіцяла за 300 тисяч. А тепер уявіть собі, яке бабло гуляє по країні. Адже вона брала ці гроші, тому що з ким-то про що домовилася – значить, так сьогодні триває кадрова політика. Тоді давайте порахуємо всі ці призначення: що у нас відбувається в митниці, в податковій і т. д. Остап Бендер говорив, що знає чотириста порівняно чесних способів вилучення грошей у населення. Я перефразував, що наша влада і особливо "Нафтогаз" знають чотириста перший спосіб вилучення грошей у населення. Я процитую одне рішення Вищого антикорупційного суду. Ви ж знаєте, хто такий Вовк. Спочатку він торгував цукерками "Рошен", а потім йому сказали торгувати електроенергією. Хлопець за маленьку частку став керувати НКРЕ. Станіслав Лем, здається, говорив, що "не кожне крісло влади зроблено за розміром голови". Вовк керував НКРЕ, нам з вами підвищували тарифи багато разів, "Роттердам+", підприємства Ахметова і Порошенко, на двох мільярдів 35 зрубали. Але влада змінилася, Вовк поїхав, і у нього все добре. Але тут влада оголосила його в розшук, і нам кажуть: "Ось хто винен у "Роттердам+". Хочеться запитати: "Ви що, всю країну ідіотами вважаєте?" Ті, хто стояли три роки за формулою "Роттердам+", перебувають в Україні, – їх не треба шукати. І ось кілька днів тому Вищий антикорупційний суд постановляє: Вовка заочно заарештувати. Тепер ми заживемо - коли Вовка заочно заарештують, всі гроші, вкрадені від формули "Роттердам+", звичайно, повернуться до державного бюджету. Це що - сигнал Вовку: сюди не приїжджай! Я в шоці, я не розумію – чи то Володимир Зеленський розгубився від кількості проблем, викликів, від того, наскільки хто на нього тисне, то у нього абсолютно відсутня лава запасних команди.
- Але під час кампанії ми ж не бачили, хто в команді?
- "95 Квартал". Я ж сказав, такий історичний момент більше ніколи не повториться. Люди ж голосували не за Зеленського, а проти системи Порошенко. Проти мародерства, проти злодійства. Проти заробляння на крові, проти агресивної воєнної політики. Зеленський - це був збірний образ популярного актора, якого ми всі любили, і його різних образів: Голобородько в поєднанні з успішним менеджером, бізнесменом, який створив дієздатну і серйозну конструкцію, "95 Квартал". І за це молоде симпатичне обличчя 74% населення проголосувало. І за нього, і за "Слугу народу". Ось обрали на з'їзді нового керівника - Корнієнко. Це ж катастрофа.
- Неуспіх Зеленського - це ще не одно неуспіху людей, які його оточують. Вам не здається, що при будь-якій владі ці люди і тоді нормально прилаштуються? І що їм Зеленський, не Зеленський. Ви говорите, що Зеленський щиро переживає за долю України, і мені так здається теж. Але, незважаючи на тих людей - після нас хоч потоп, трава не рости...
- Мене навіть в цьому звинувачують, що я кажу: "Цар хороший, а бояри погані". Ні, я просто констатую факт. Люди, які на хвилі "Зе" примчали у владу, вони розуміють, що ось вони - можливості, владу, гроші.
- Куй залізо, поки Горбачов.
- Так, і ніяк не перебувають Верещагины, які скажуть: "Я мзду не беру. Мені за державу прикро". Те, що хоче Зеленський для країни, і те, з якими думками прийшли багато хто в його оточенні, трішки відрізняється. Ось ці всі активісти з псевдопатріотичними гаслами - вже втомилися всі. Знову повертаючись до Губерману: "якщо Ближче придивитися, у запалених патріотів від жару щирого серця бувають особи ідіотів". Хочеться, щоб в країні керували на кожному окремо взятому напрямку професійні люди. Якщо ти побудував завод або вивів якусь галузь в передовики – ставай міністром. Якщо ти нуль – ти не можеш бути міністром, якщо ти корупціонер, на якому друку ніде ставити, – ти не можеш продовжувати працювати в державній системі.
- Скільки людей за останні 30 років незалежності України прийшли у владу з бізнесу, які свій бізнес зробили мегаприбыльным, якраз чого не скажеш про тих чи інших областях в Україні загалом.
- Саме тому, що так було 28 років, президентом став Зеленський. У цьому було все: надії, сподівання, кредит довіри.
- Цукерково-букетний період вже минув, 100 днів вже минуло: давайте впрягатися і щось робити.
- Я сам себе запитую: які глобальні помилки Зеленського за ці 120-150 днів? Перше: недопосадки, друге: порушення своїх обіцянок, третє: трагедійно провалена кадрова політика. Складається враження, що це примчала якась ліквідаційна команда.
- Цього хіба не можна звинувачувати самого Зеленського?
- Так, сьогодні вся повнота влади в його руках. Ми йому цю владу дали. Інша справа, що навколо нього три-чотири клану.
- Зовсім не знайома була для нього ця сфера.
- Він на це йшов.
- Зараз когось з нас поставити за диригентський пульт симфонічного оркестру і сказати: "Набери музикантів". Я не фахівець: можна ж такий квартет - осла, козла...
- Швондеровщины не хочеться. Розрухи в головах не хочеться. Втратити держава не хочеться. Ось те, що ви сказали: навіщо він прийшов, не будучи готовим? Я думаю, що і сам Володимир Зеленський тільки зараз розуміє, і то, напевно, не до кінця, що це за посада – президент України, в нинішніх історичних реаліях. Я думаю, що ті, хто його штовхала на це, все - таки надивилися фільму "Слуга народу". У житті все складніше. Хіба міг думати Зеленський, що якісь сили в США сформують йому повністю уряд? Ми ж не знаємо, чому такий вплив цих соросівських структур? Через кого? Через ЦРУ, Ротшильдів, МВФ? Подивіться, кого він призначив Гончарук та Милованов в першому турі голосували за Порошенка. Це ж розуму незбагненно: прем'єр-міністр при Зеленском голосував за Порошенка і називав Зеленського незрозуміло ким. Гончарук, а це значить, влада Зеленського, увійшов в якісь коаліційні домовленості з Порошенком. Ірина Луценко склала з себе повноваження народного депутата ВР. Наступна у списку – заступник міністра енергетики, а наступний - В'ятрович. Зрозуміло, що Порошенко і деяким американським західним структурам дуже потрібно було, щоб В'ятрович став депутатом ВР. Що відбувається? Прем'єр Гончарук, призначений Зеленським, забирає до себе цю даму радником, вона відмовляється від свого місця, і таким чином в парламент заходить В'ятрович. Красива комбінація – легко зв'язати: Гончарук, США, Порошенко.
- Це антизеленская коаліція?
- Це коаліція людей, для яких Україна як держава не існує. Їм все одно. Вони тут не збираються жити, це люди, які все життя заробляють західні гроші, грантові гроші. Вони все життя йдуть у фарватері своїх господарів. Їм все одно, чим це все закінчиться.
- Тобто виходить: а давай ми створимо такі умови, заженемо Зеленського так глибоко, щоб він потім ніколи не міг ні піднятися, ні відмитися, і покажемо людям, хто ж він насправді, і люди самі захочуть позбавитися від нього. Так виглядає серпентарій друзів?
- Чудово сказали. Ось ще одне призначення: прем'єр-міністр Гончарук бере до себе радником з міжнародних відносин журналістку, колишнього депутата від БПП Заліщук. Де Світлана Заліщук, і де міжнародна політика? Дипломати кажуть, що їм сумно, що це дискредитація професії дипломата. А сталося це тому, що Заліщук, Найєм, Лещенко, Сорос, гранти, Гончарук. Інша справа, що з цим робити Зеленському? Я не можу відповісти на питання, чому Зеленський це сьогодні дозволяє, допускає. Напевно, не набрався він ще якийсь сили, є якісь важелі, інструменти тиску на нього. Уявляєте, В'ятрович в парламенті? Свято в Польщі, в Ізраїлі щасливі. Замість того, щоб зробити розбір польотів щодо його діяльності на посаді директора Інституту національної пам'яті, коли він зіштовхував людей лобами, коли він все робив для того, щоб розколоти українське суспільство. Замість того щоб відповідати, він сьогодні український парламентарій. Він недоторканний, він буде далі пропагувати свої цінності, завдання яких розколоти нас з вами. Питання: де ГПУ, НАБУ, ДБР? Чому не відбувається ніяких процесів.
- Ви бачили цю роботу: компанія New Image Marketing Group опитала на непідконтрольних частинах Луганської та Донецької областей 1606 респондентів з 7-го по 31 жовтня? Я теж подивився на ці графіки і тут можу погодитися з колегами з "Дзеркала тижня", які написали, що це боляче, але це протвережує. Дивлячись на ці результати, то не виходить танго, для якого потрібні двоє. Там зовсім інше сприйняття дійсності та майбутнього.
- Сьогодні ще одне свято – сьогодні відзначають день толерантності. Так ось, за толерантності ми займаємо 30-ті з 34-х місць на європейській території.
- Наша розмова вносить вклад у поліпшення толерантності.
- Так. Було проведено дуже глибоке соціологічне дослідження щодо гуманітарних, політичних настроях громадян України, які живуть сьогодні на тимчасово окупованій території Донбасу. Так, такі цифри, які не гасел вимагають, а роздуми. Далеко не всі прагнуть в Україну з Бандерою, Шухевичем, нинішнім мовним законом і т. д. Замість того, щоб наші спецслужби провели це соціологічне дослідження і поклали на стіл своєму головнокомандувачу, тому що неможливо приймати державні рішення, не володіючи фактажем – спасибі тим структурам, які провели цю серйозну роботу. Я сподіваюся, що перед зустріччю Зеленського "нормандському форматі" і, можливо, перед майбутніми прямими переговорами з Володимиром Путіним Володимиру Зеленському це буде корисно, та і для всіх нас. Не можна уми і душі жителів Донбасу повернути - а тепер ось так буде. Донбасу 13-го року вже не буде. Якщо ми це усвідомлюємо – ми будемо рухатися в правильному напрямку.
- А як зрозуміти таку цифру, коли десь 51% говорить, що вважають себе громадянами України, і разом з тим більшість опитаних хотіли б бути в складі РФ?
- Людей не можна звинувачувати. До цього дослідження треба ставитися по-філософськи, по-науковому і не можна поспішати з висновками. Це серйозна історія, і її треба обміркувати. Ви уявляєте собі, що у людей в головах за ці п'ять років?
- Важко собі уявити.
- Війна, вибухи, загиблі, бездарне ставлення української держави до переселенцям, тому що багато хто знову повернулися. Ми ж нікому тут нічим не допомогли. Більше половини - громадяни України, але, тим не менш, що їх бентежить в українському нашому сьогоднішньому суспільстві. У тому, як відбувається життя в українській державі. З ними ніхто не розмовляє. У нас не працює гуманітарна політика. А російські ЗМІ там працюють, російська пропагандистська машина там працює. А ми, взагалі, маємо комунікацію зі своїми громадянами? Або ми тільки гасла?
- Міністр Бородянський говорив про запуск певного телеканалу, який буде мовити на непідконтрольні території з метою донесення точки зору держави Україна.
- Я настільки скептично до цього ставлюся. Радник Гончарука каже: "Ініціатива побудувати 100 шкіл в рік". Жах у тому, що ця людина, кажучи це, не розуміє, що він говорить. Сто шкіл в рік – це десять шкіл в місяць. Покажи мені десять шкіл, побудованих, або тебе треба відправляти в палату № 6, або ви знову всіх вважаєте за ідіотів. Або коли Гончарук говорить про 15 аеропортів за 5 років. Хочеться сказати: "Гончарук, це три аеропорту на рік – час пішов. Ти вже два місяці прем'єр-міністр, ще 10 і продемонструй три нових аеропорти". Ось так з ними треба розмовляти, інакше ми не вискочимо з цього кола. Або як сказав Милованов: "Якщо ми не продамо землю – у нас не буде інвестицій". Ви взагалі нормальні? Продати землю і створити економічну модель для приходу інвестицій – це різні речі. Для того щоб продати землю – мізків не треба. Ви з економікою щось зробіть. А землю на потім. Я підтримую всі політичні сили, які сьогодні проявляють жорстку позицію, щоб не дати за безцінь розпродати все, що у нас залишилося. Тому що завдання транснаціональних корпорацій перетворити нас просто в певну територію і розігнати людей, щоб ще 10-15 мільйонів виїхало. Я хочу, щоб у президента Зеленського вийшла модернізація країни.
- Під час обговорення земельного питання в середу депутат фракції "Голос" Сергій Рахманін заявив, що спроба поставити цей закон на голосування призведе до розколу в Раді, а завтра - до розколу в країні. На його думку, мудро було б відкласти розгляд цього питання, спробувати знайти точки дотику, домовитися і вийти зі зваженим рішенням в зал. Тому що, як він каже, сьогодні яке б рішення не пройшло, це питання ми поховаємо і повернутися до нього ми вже не зможемо.
- Згоден. Я не знаю, чому Володимир Зеленський не відчуває температуру в суспільстві. Треба відкладати це рішення, інакше земельне питання стане закінченням для багатьох у цій владі. Або влада закопає довіру свого суспільства, або суспільство закопає
Категория: Новости
Якщо цей "зелений принтер" проїдеться по громадській думці, я прогнозую сумне майбутнє і для цієї влади, і для держави