Потрібен переклад стрілок: чому "вартові" реформи можуть нашкодити Україні
Опубликованно 17.02.2020 01:16
27 жовтня 2019 року в 4 ранку стрілки годинників в Україні перевели на годину назад. Цю сумнівну операцію ми проводимо щороку, але на цей раз "зимовий час" може залишитися для нас постійним. Так хочуть зробити окремі представники нової влади. Давайте подумаємо про наслідки.
На тему переведення стрілок і його скасування дискутують у багатьох країнах. Так,влітку минулого року жителі Євросоюзу взяли участь в онлайн-голосуванні і переважною більшістю (80%) підтримали скасування сезонногоперевода стрілок годинника. Примітно, що більшість з опитаних європейців проголосували за відмову від "зимового часу".
Після цього Еврокомиссияпредложила країнам ЄС у 2019 році відмовитися від переведення стрілок годинника і в індивідуальному порядку вибрати зимовий або літній час як постійне. Що ж пропонує нинішнє керівництво України? А вони, перефразовуючи Черномирдіна, хочуть як краще, а виходить як завжди. Депутатам чомусь прийшло в голову в черговий раз перевести стрілки восени, а навесні... не переводити.
Що ми отримаємо? Справа в тому, що в 90-ті роки минулого столетияУкраина вже пропускала переведення стрілок годинника на літній час. Влада постійно крутили-баламутила, після чого у нас стало часом відрізнятися з московським.Тільки не думайте, шановні читачі, що це було зроблено українськими націоналістами "щоб не разом з москалями".Ініціатором даного проекту київського часу" став цілком собі проросійський нардеп Олександр Борзих (Луганська область). Спершу він заходив до парламенту як "безпартійний", потім був у прокучмівській блоці "За єдину Україну", після чого активно підтримував Януковича, а після "помаранчевої революції" переметнувся в "Батьківщину", але при цьому продовжував співпрацювати з Партією регіонів. Завдяки законопроекту Хортів і К0 ще з тих временКиев став "відставати" від Москви на одну годину, незважаючи на те, що в столиці України і так захід сонця відбувається на годину раніше, ніж у столиці РФ.
Тепер же нова влада нам пропонують захід "пересунути" час ще на годину назад, тобто після остаточного встановлення "зимового часу" і скасування "літнього" в Києві буде темніти вже на дві години раніше, ніж у Москві.
Не знаємо, про яку економію енергії можуть міркувати прихильники переведення стрілок, але реальна картина наступна: у грудні захід сонця в середньому по Україні відбувається в 15:30, а ось в червні схід сонця - в 4:27. Навіщо нам сонце влітку в половину п'ятого ранку, можна ще дискутувати. Але ось восени або взимку в половину четвертого вечора воно нам начебто точно не завадить. А "слуги народу" хочуть зробити, щоб у червні сонце вставало взагалі в 3:27, ви подумайте тільки! І це замість того, щоб навпаки: скасувати саме "зимовий час", за що виступають 80% опитаних жителів європейських країн.
Саме ввечері з-за непродуманих перекладів стрілок українцям доводиться турбуватися: як наші жінки темряві будуть повертатися з роботи, а діти з школи. Через десинхроноза, що виникає в результаті експериментів з часом, порушуються біоритми людини, зростає кількість інфарктів, інсультів і інших хвороб. Крім того, ми ніяк не економимо електроенергію, а навпаки: витрачаємо її ще більше, бо ввечері нам світло потрібен набагато більше, ніж вранці. Ми повільно вбиваємо свій народ, наносимо шкоду здоров'ю нації. В період боротьби спутинской агресією такі помилки допускати не можна пробачити. А в Москві тим часом, встановлено оптимальний час - у них вечір наступає в середньому на 2 години пізніше (!), чому в українських містах. І "москалі" почуваються значно краще, ніж ми, оскільки "декретний час" у них з минулого року скасовано.
Українці хочуть відрізнятися від Росії і бути з Європою? Ну, так давайте будемо відрізнятися, тільки не часом, а якісною освітою, медициною, розвиненою економікою, рівень життя, раціональним використанням ресурсів, свободою слова нарешті. Давайте встановимо в Києві адекватне час, відповідне нашому часовому поясу, і більше не будемо крутити ці стрілки. Прислухаємося до думки європейцем і скасуємо ці пережитки гітлерівських і радянських часів. Однією проблемою стане менше.
Георгій Новіков, спеціально дляДиалог.UA категорияБлоги.
Як раніше повідомлялося,Україна активно готувалася допереходу на зимовий час.
"Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від авторського"
Категория: Новости
Потрібен переклад стрілок: чому "вартові" реформи можуть нашкодити Україні