Парламентарії планують змінити правила автострахування
Опубликованно 15.02.2020 00:58
У 2020 році депутати можуть ввести нові штрафи за «автоцивілку» і до 60 днів скоротити строки для прийняття рішень страховими компанія з приводу виплат.
У Верховній Раді зареєстрований і переданий на розгляд профільного комітету законопроект №2651 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Законопроект поданий головою комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Гетьманцевим Д. А.
Зокрема, народні депутати пропонують зафіксувати в законі електронний поліс страхування, введення якого національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг схвалила ще в лютому 2017 року. В разі прийняття та підписання президентом законопроекту №2651 наявність та чинність договору «автоцивілки» буде перевірятися не за паперовими бланками, які водій повинен зараз мати при собі, а зверненням до Єдиної централізованої бази даних щодо обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності.
Одночасно з Кодексу України про адміністративні правопорушення (Купап) буде вилучена норма про штраф за «неподання» паперового поліса «автоцивілки». При цьому за управління автомобілем, на який не оформлено «автоцивілка», пропонують ввести штраф в розмірі 850 грн, а за невиконання власником ТЗ обов'язки застрахувати свою цивільно-правову відповідальність - штраф 425 грн. По всій імовірності, страхувати автомобіль доведеться незалежно від того, експлуатується він чи ні.
Також пропонують зменшити з 90 до 60 днів термін, відведений страховим компаніям на прийняття рішення щодо здійснення виплати. Крім того, звернення про настання страхового випадку повинні прийматися компаніями по телефону, без обов'язкового письмового дублювання.
Розмір страхової суми за шкоду заподіяну майну потерпілих пропонують збільшити з 50 тис. грн до 130 тис. грн на одного потерпілого, а за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих зі 100 тис. грн до 260 тис. грн на одного потерпілого. У разі якщо загальний розмір шкоди за одним страховим випадком перевищує п'ятикратну страхову суму, компенсація кожному потерпілому зменшується пропорційно.
Категория: Автотехника
Парламентарії планують змінити правила автострахування