Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Володимир Горянський: Українська політика поглинає усіх, хто туди приходить, - що старі, що нові


Опубликованно 10.02.2020 03:56

Володимир Горянський: Українська політика поглинає усіх, хто туди приходить, - що старі, що нові

Мага: Добрий вечір. У мене в гостях людина-свято – Народний артист України Володимир Горянський.

Всі, хто підходять до Горянському, хочуть феєричності, свята. А бачать перед собою не дуже веселої людини. Що накладає відбиток на настрій?

- Може, сприйняття глядача, якісь ролі, багато комедійних серіалів. В театрі більш різноманітний репертуар. Тому думають, що я такий же, як на екрані. Я досить веселий, але без приводу веселитися немає сенсу. Я серйозна людина, серйозний артист.

- А ти стежиш за тим, що відбувається навколо? Кажуть, що якщо ти не цікавишся політикою, політика цікавиться тобою. Ти переживаєш за всіма процесами в Україні або абсолютно аполітичний – телевізор викинув і не дивишся?

- Скажу чесно: так, я викинув телевізор. Ми не дивимося практично ніяких новинних програм. Я стежу, не можу сказати, що я взагалі поза. Але я не слухаю політиків, я знаю, що вони скажуть наперед, на півроку. На жаль, це система, яка поглинає усіх, хто приходить: нові, старі.

- Я скажу, чому я зайшов через політику. У мене в цьому році практично немає новорічних концертів, корпоративів, люди не святкують. Люди вибирають варіант: дайте 100 дол. у конверті і не чіпайте нас.

- На жаль, стан людей зараз дійсно вижити. Це означає психологічна нестабільність. Я їжджу на гастролі і бачу, що, коли приїжджаєш, люди трошки розряджаються. Але у всіх досить напружений стан – що буде завтра. Зараз намагаються щось нове влити, але зараз все вирішується грошима. А ще є совість і гідність.

- А звідки ця нескінченна віра в доброго царя? У мене просять номери телефонів Зеленського, Гончарука.

- У мене те ж саме. До мене в театр приходив чоловік, який колись був мером, і мій земляк. Він каже: ось моє резюме, передайте президенту, я хочу бути мером.

- Практично всі твої земляки - це шахтарі. Місто Стаханов – зараз Кадіївка. Робочі люди, і раптом у тебе бажання бути різним. Звідки ця бацила, як вона потрапила?

- Дитяча художня самодіяльність. Кадіївка - маленький шахтарське сіренький містечко, де недалеко від мого будинку була залізниця. Повз проходили пасажирські поїзди, в яких торшерчики стояли, і це викликало в мені бурю емоцій, фантазій, що це інший світ. Я хотів бути машиністом, і потім цей світ фантазій я знайшов у цьому драматичному колективі.

- Вже як дорослий актор ти приїжджав до себе додому?

- Так.

- Ти там місцевий "Ленін"? Тебе там зустрічають квітами?

- Мене навіть в музей попросили віддати якісь речі. Я віддав коробку гриму, фотографії. Я не знаю, що з тим музеєм зараз. Але, у всякому разі, є луганське земляцтво, яке завжди дзвонить, запрошує. Там дуже багато серйозних людей, і це приємно.

- Ти закінчив Дніпропетровське театральне училище. Вища освіта ти отримав "організація виробництва та управління". Я знаю, що Горянський - це людина дуже організований. Ти завжди тверезий. Ти завжди був такий серйозний, організований, відповідальний?

- Щодо "тверезий". У мене був такий досвід дитинства – мій батько дуже любив цю справу. І я думаю, що у мене такий імунітет. Коли людина у п'яному стані, у мене це завжди викликало огиду. На жаль, у багатьох колег доля змінилася із-за того, що не змогли з цим впоратися.

- У дитинстві ти тікав від реальності?

- Так, звичайно. Драматичний колектив: мені хотілося пару годин бути принца або жити в іншій казці. Я дуже любив маму, але мені уваги батька не вистачало. Я пам'ятаю свого батька один день тверезим. Ми були з ним цілий день разом. Я все пам'ятаю до найменших деталей. Ми з ним сиділи на вулиці, і він мені клеїв змія.

- Він ще встиг побачити тебе?

- Ні, він помер на 73 році.

- Перша "величезна" популярність прийшла до тебе в 80 році у фільмі "У матросів немає питань". Тебе зняли і навіть не записали в титри. Було прикро?

- Які титри? Це була масовка. Там був один великий план, але для Кадіївки тоді, коли все місто побачив мій великий план, то забули про всіх героїв і говорили тільки про мене. А знятися тоді в кіно, навіть не знятися, а майнути, — це щось неймовірне було.

- Є державний театр, який ти не покидаєш, продовжуєш працювати. У Державному театрі є такий кошмар, як казочки.

- Я це все пройшов, коли був молодим. Казочки – це доля молодих.

- Скільки доводилося в день зіграти?

- Було по три казки в день. Зараз робляться казки, тому що дійсно на ялинках треба заробляти. Театру потрібно жити, виживати, у нас зараз нове керівництво, молодь прийшла керувати театром.

- А в театрі не затискають старше покоління?

- Ні. Зараз Стас Жирков поставив саме на старше покоління спектакль, який називається "Альбатроси". У нас чудова трупа. І молодь у нас працює, і старше покоління працює. Як-то так формується репертуар: є притирання, нюанси, з тією естетикою, з якою прийшов художній керівник.

- Зайнятість у театрі... Хотілося б ще більше? Або "блиснув" і йду в кіно заробляти гроші.

- Без кіно тяжко прожити. І те, що зараз багато акторів запросили в кіно, – матеріальне становище вони все-таки підправили. Тому що те, що було до цього, – це існування. Раніше ми, молоді люди, то вагони вантажили, то плитку клали, а потім приходили в театр репетирували. І, слава Богу, що прийшов час, коли актор підробляє своєю професією.

- Ти ніколи не хотів бути бідним, знаходив якісь підробітки. До тебе серйозно ставляться бізнесмени. Коли ти зрозумів, що все на тобі?

- Я пішов з дому в 16 років. Одна моя знайома художниця, коли я розповів, як я йшов до 16 років, принесла мені картину: мама, я і такий казковий палац стоїть в коробці, і дорога. Я в 16 років був уже самостійним, поїхав у Дніпропетровськ, поступати в училище. І з тих пір у мене була мрія, щоб не мама посилала мені посилки, гроші, а щоб я. І вже тоді я був незалежний: продавав квитки, клеїв афіші, був контролером у тролейбусі. І це паралельно з тим, що я займався театром

- А був той момент, коли ти відчув себе багатим?

- Напевно, в якийсь період я думав про багатство в матеріальному сенсі. Зараз для мене багатство в іншому. Багатство – це твоє світосприйняття, в твоєму душевному стані.

- З чого складається багатство Володимира Горянського?

- Любити, бачити, сім'я, віддавати. На жаль, зараз наш світ, наше суспільство змінило цінності. Все настільки впали в матеріальне, що зараз за 100 дол., або за 250 грн, можна вивести на будь-яку акцію. Їх не цікавить, за кого, що. Журналістів можна купити: де більше платять, він там. І ця загальна продажність – це катастрофа для країни. Включаючи політиків.

- Хіба не глядачі звикли до того, що їм подобається "срач" по телевізору? Хіба не глядачі відмовлялися дивитися чудового українського співака Михайла Хому, який розкішно співає українські романси? Але коли він назвався Дзідзьо – ось воно. Чим далі буде залучати глядача Володя? Не страшно, що глядачі вже бачили абсолютно всі?

- Складне питання, але я хочу стати на захист глядача все-таки. Я пам'ятаю часи, коли з'явилися відеомагнітофон, відеосалони, і тоді був такий відтік з театру публіки, що сказали, що всі, театр помер. Минув час, і глядачі повернулися. Потім була хвиля КВК, ржака. Коли до цього гумору звикаєш, то стаєш вже трохи "плоский". Люди кажуть: ось були, так сміялися, а потім нудити початок, як ніби пластмаси наїлися. Організм вже чинить опір якихось речей.

- Похабщина нижче пояса...

- Так. Природа настільки мудра, що вона тягне людину знову в театр. "Майн Кампф, або Шкарпетки в кавнику" вже 26 років у театрі. Спектакль не простий, притчевий. І раптом на нього глядач знову прийшов. Він завжди був, але я чую, як вони зголодніли за якимось чудовим цитат, вони аплодують мудрим цитат. І ти розумієш, що глядачі хочуть більш глибокого чогось. Я зараз про антрепризі кажу, що є потреба зараз в антрепризах не комедійного характеру.

- Я ваш спектакль "Він-моя сестра" бачив багато разів. Скільки там всього смішного. Коли не нав'язується нічого, а просто показується спектакль про добро, глядачі виходять після вистави просто інші. Значить, і ржака може бути людяною?

- Звичайно, є різне якість сміху – що в нього закладено, яка глибина. Є глибокі речі, від яких ти смієшся і очищаєшся. Я люблю жанр трагікомедії все-таки. У ньому такий діапазон емоцій, тому що театр - це емоції. Людина приходить за емоціями. І цей спектакль теж неоднозначний. Дружини тягнуть чоловіків, а вони не хочуть, а потім розуміють, що вистава не про це. Спектакль про добро, про людяність, про те, що людина людині-друг, а не ворог. Сила вистави в тому, що на нього повертаються, щоб пережити ці людські емоції. Коли ми тільки починали грати цей спектакль, він був без антракту, і ми попросили, щоб після вистави залишався буфет. Люди не розходилися після вистави, вони стояли, розмовляли. Жінки обговорювали мої ноги на шпильках.

- Який розмір взуття у тебе?

- 43.

- Де ти береш туфлі?

- Це зараз не проблема, є все.

- Коли Хостікоєв, брутальний поліцейський, стоїть, і я вірю, що посеред літа в Нью-Йорку йде сніг, і кричить в порожнечу: "Господи, дякую тобі за то, що послав ти мені гоміка з золотим серцем".

- А я просто конфетті кидаю – який образ. Віталій Малахов ставив цей спектакль. Абсолютно чудовий режисер, чудовий чоловік. Настільки тонко – жодної вульгарності немає, не до чого прискіпатися. Є ж багато людей, яким тільки дай.

- А ти бачив коли-небудь матеріали про себе, де ти розумів, що хтось заплатив, щоб тебе змішали з лайном?

- Звичайно. Я проаналізував, хтось прибирав всі позитивні статті про мене з інтернету. Я увійшов, таке відчуття, що мене взагалі немає.

- Ти ніколи не грав хохла-дебіла. Але у нас є ця біда. Найстрашніше це, як раз, в тих ржаках. Як позбутися від цього? Звідки має прийти до розуміння нації, що вона висока, культурна, і що вона здатна.

- Згоден з тобою, це є, це питання споживання. Якщо це дивляться, значить, це будь ласка. Але є речі, з якими можна йти на поводу у глядача.

- Музика ж переступила через це. Скільки цікавих хлопців і дівчат з'явилося, які співають несподівані речі. І ти думаєш – які класні українські виконавці.

- Все-таки і для естради потрібна конкуренція. Якщо очистити поле тільки для своєї естради і не розуміти, що де відбувається, так само, як і для театру, і для кіно, а потім відкрити двері туди, і думаєш: а де ми? У нас відсутня гастрольна афіша європейських зірок. Її немає.

- У нас немає системності в цьому.

- Треба це робити, відкривати, а потім розуміти, де ми. Тоді конкуренція призведе до того, що ми будемо розвиватися, інакше ми сваримся у своєму супі.

- Ти кажеш – новоспечені худруки, які починають робити все що завгодно. Ось це войовниче невігластво ми зможемо побороти чимось?

- Це була помилку в законі. Він був прийнятий на швидку руку, коли об'єднали директорів та художніх керівників. У першій редакції були директор та головний режисер, у них абсолютно різні функції. Тепер плутанина: вони беруть собі ще головних режисерів. Це ж ще гроші з держави. Таке єдиновладдя вже безмежне. Добре, якщо приходить людина талановита і йому довіряють театр, але таких мало. У столиці з цим все більш-менш, тут все на виду. Всі люди, які прийшли зараз до керівництва... театри піднялися. Але на периферії дуже багато проблем. Взяти Львівський театр "Заньковецької". Це маячня. Тому тут стільки питань, і такі реформи не можна з кондачка, на коліні вирішувати. Взяли контрактну систему. В чому вона? За кордоном, якщо з тобою укладають контракт, то в ньому обумовлюється кількість вистав, твій гонорар. Тут з тобою укладають контракт на три роки, а в ньому нічого не змінилося: ти у рамках ставки. Художній керівник не може вийти за ці рамки і сказати: я хочу запросити зірку, дати їй ось це, ось це. Це не контракт, це залежність.

- Чому, коли розробляються такі закони, не запрошуються Бенюк, Хостікоєв, Сумська?

- Не знаю. Комусь це вигідно – повну залежність театру зробити, артистів. Тут дуже багато питань. Намагаються до нас щось тягнути з Європи, але є реалії наші, поки ми до цього не готові. Тоді тягніть і зарплати ті. Але у нас про це не говорять, у нас лише про обов'язки.

- Доведено, що театр може виживати. Фактично театр прибутковим бути не може. Закон про меценатство міг би вирішити це все?

- Я вірю в це, але поки що в державі є більш проблемні галузі, як медицина.

- Коли вже культура вийде на перший план? Діти не читають. А у мене в театрі проблема: прийшли глядачі й кажуть, що гроші заплатили, а крісла зламані. А я кажу: вранці був дитячий спектакль. І як пояснити матусям, що їх 12-річні телепні, які залазять на крісла, - це не активний дитина, а виродок, якому треба дати по одному місцю.

- Ми зараз забралися в інститут сім'ї, який у нас абсолютно відсутня. Це катастрофа. А дитина накопичує досвід саме прикладу сім'ї. Діти – це результат виховання, соціуму. У школах наркоманія, купа проблем.

- Напередодні Нового року що б ти побажав цій країні, якою ти її бачиш? Щоб прийшов Володя Горянський додому і сказав: я абсолютно щаслива людина, з викинутим телевізором, не хочу знати нічого, я і так знаю, що там все добре.

- У нас дійсно чудова країна, Богом дана нам. З її землею, чорноземом, багатствами. Багатюща країна, за яку борються світові полюса. А я хочу, щоб ми боролися самі за себе. Щоб ми знайшли в собі ті речі, які змусять нас по-справжньому об'єднатися. Може, це майбутнє дітей, якого, якщо ми так будемо продовжувати, не буде просто. Нам не треба їхати з нашої країни, а для цього треба зробити зовсім небагато: жити чесно. Подивіться, як ви спілкуєтеся з сусідами, навчитеся любити один одного, навчитеся в цьому маленькому просторі зробити чистоту. Зробіть разом майданчик для дітей, і звідси буде рости держава. Наша біда в тому, що у нас немає державників. Всі думають про особисте, а ти ж не живеш на острові, ти живеш у світі. І якщо світ навколо брудний, то й ти будеш брудний і будеш плавати в цій брудній воді, хоч і з двома скринями грошей. Цей світ навколо себе потрібно поступово очищати любов'ю до ближнього. Потрібно починати з себе.

- У 2020 році я бажаю всім вам, щоб світ навколо вас був таким чистим, як світ душі Володимира Горянського. Спасибі.

- Не хочеться брехати. Хочеться ділитися тим, що болить. Я думаю, що ті люди, які дивляться на нас, вони бачать, що ми спілкуємося щиро, у нас болить душа за це. Я думаю, що вони висновки для себе зроблять, що артисти - такі ж люди, які живуть поруч. Я сподіваюся, що 2020 рік принесе якісь позитивні почуття, враження, емоції.


banner14

Категория: Новости

Володимир Горянський: Українська політика поглинає усіх, хто туди приходить, - що старі, що нові


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.