Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Олег Ляшко: Продаж землі, легалізація азартних ігор, проституції – як можна з такими пріоритетами уряду ставати сильнішим і багатшим?


Опубликованно 07.02.2020 06:28

Олег Ляшко: Продаж землі, легалізація азартних ігор, проституції – як можна з такими пріоритетами уряду ставати сильнішим і багатшим?

Кужеєв: Сьогодні у "Великому інтерв'ю" народний депутат попередніх скликань, лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Добрий вечір. Які враження від 2019-го?

Ляшко: Важко. Я хочу, щоб у кожного з нас і в родині, і в країні все було добре.

- А для вас політичний 2019-й був не таким вдалим, як хотілося б.

- Нічого страшного. Без поразок не буває перемог. Десь люди втрачають роботу – потім знаходять кращу. Я до поразок нормально ставлюся – це у мене в житті ж не перша поразка. І, очевидно, не останнє, як і перемога. І будь-які випробування – це можливість ставати сильнішими.

- Не варто питати, за кого ви голосували...

- За Радикальну партію, а на президентських – за Ляшка.

- А той вибір, який переміг, вибір людей?

- Люди дають оцінку цього вибору. Я повинен радіти, коли падають до нього рейтинги довіри, але насправді я не радію. Мене ці цифри бентежать. Я вважаю, що країна рухається не в тому напрямку, люди втрачають надію. А суспільство, яке втрачає надію, не здатна до творення. Я хочу, щоб наша країна була нормальною, я не збираюся нікуди їхати. Пам'ятайте цих залітних іноземців, яких приводив Порошенко, – я завжди був проти цих людей.

- Та й зараз вони присутні.

- Так. Цих людей з Україною нічого не пов'язує. Ти повинен пов'язувати з країною своє майбутнє і майбутнє своїх дітей. А вони відпрацювали свій номер – і поїхали в іншу країну, як Яресько. Їй байдуже, де працювати, а мені ні, тому що Україна – моя рідна країна. Я хочу, щоб тут був успіх.

- Ви ж бачите, скільки земляків, українців, які народилися тут, працюють у владі, але "якісь неполадки в пробірної наметі".

- Тому що не живуть своїм розумом, а живуть тим, що їм розповідають ззовні. Ми живемо то розумом МВФ, то програмами Світового банку, то американці, німці, росіяни. І, як діти, думаємо, що за нас хтось щось зробить. Ніхто нічого не зробить. З усіма треба дружити, підтримувати відносини, але ніколи не треба бути наївними, бо світ дуже жорсткий. Здавалося б, розумні, молоді, нові, а пластинка та ж: залежність і живуть чужим розумом. І програють.

- Але якось не виходить навіть створити план дій на 5–10 років.

- А яка стратегія? Продаж землі, легалізація азартних ігор, проституції, продаж державного майна – головні пріоритети нинішнього уряду. Як можна з такими пріоритетами ставати сильнішим і багатшим? Тому дуже важливо, щоб у новому, 20-му році були інші пріоритети.

- Ви бачили програму дій уряду Гончарука?

- Ні. Я думаю, що ті, хто її подавав до парламенту, самі її не читали – там так багато сторінок. Мені все одно, що там написано, я бачу, що вони роблять. Вони брешуть. Обіцяли подолання бідності, а як її можна подолати, підвищення пенсії – 130 гривень. Для того, щоб були гроші на все це, немає економічної програми. Насправді програму подали формально і затвердили тільки для того, щоб імунітет, рік, по Конституції. А не для того, щоб її виконувати. Реальна програма – це бюджет, який показує, куди йде країна і як використовуються кошти платників податків, і інструменти податкової політики. Податкова система та бюджетна політика – ключові індикатори, які показують, куди рухається країна, як влада збирається діяти, які пріоритети і яка економічна стратегія. В Україні, на жаль, виборці дозволяють, щоб їх обманювали. Вони голосують не за своє робоче місце, не за гідну старість, а за того, хто красивий видосик покаже. Політики виконують те, що люди від них хочуть. Я на кожному ефірі розповідав, що парламентські вибори – це бій за землю. Кому буде належати українська земля, залежить від того, якою буде більшість в парламенті. На жаль, не почули. Голосують за "зелених", "зелені" проходять в парламент і продають землю, а соціологія показує, що 80% проти продажу землі. А тепер просять: захистіть нашу землю. А де у мене інструменти, щоб її захистити? Спочатку забрали інструменти, можливості впливу, а потім кажуть: допоможіть, ніхто, крім вас, цього не зробить. Зрозуміло, що ми будемо боротися, але люди вважають, що Ляшко повинен щось зробити, а при цьому вважають, що нічого вони не повинні робити, щоб дати Ляшко ці можливості. Я це списую на нашу політичну культуру, коли обманюють людей весь час, на бідність, коли людина живе одним днем.

- На сайті Мін'юсту зареєстровано чи не близько 400 партій. Де вони всі?

- Якщо є підтримка людей, кожен може створити партію. Будь-яка партія, по ідеї, створюється для того, щоб прийти до влади і реалізувати свою програму. Є два способи приходу до влади шляхом революції або за допомогою виборів. Якщо партія не бере участі у виборах, то треба законодавчо передбачити, щоб скасовувати її реєстрацію. Але не примусово, як цього хоче нинішня влада, коли змінює Виборчий кодекс, де надає повноваження Центральної виборчої комісії обмежувати можливості партій брати участь у виборах, причому за критеріями абсолютно розмитими. Тобто повинні бути абсолютні чіткі законні критерії, а не сам чиновник вирішує: хоче – реєструє, хоче – не реєструє.

- Не шкодуєте про свою участь на Майдані в 13–14-м році?

- Безумовно, ні. Я вважаю, що як раз в 13-14-му році почалася реальна незалежність України. І боротьба за цю незалежність. Формально ми отримали незалежність у 91-му році. Але яка це була незалежність, коли кожен рік треба було їхати в Москву домовлятися, принижуючись, то про газ, то про електрику. Тобто мали всі символи, атрибути незалежності, а реально цієї незалежності не мали. Насправді ця боротьба почалася з виходу людей на Майдан продовжується сьогодні.

- Це боротьба за чи проти?

- Це боротьба за майбутнє України, за її незалежність. Згадайте, як американці боролися за свою незалежність від Британської імперії. Боротьбу африканських колоній за незалежність. Нічого просто так з неба не падає.

- Просто у американців не було спільного кордону з Британською імперією. Невідомо, чим би це все закінчилося, якби була спільна межа.

- Так, але є факт, що американці боролися за свою незалежність. Не буває таких важливих речей, які даються даром. Якщо людина бореться все життя за себе – так само країни борються за своє місце під сонцем. Інше питання, яку ціну хто платить. У нас є спільний кордон з Росією, і це на все життя. Тому для того, щоб перемагати, треба бути просто сильними, і все. І сила не тільки військова, а сила – це економіка, люди, розвиток країни.

- Хтось працював все життя, а зараз дивишся на ту пенсію – і це просто сором.

- Це не соромно, а реалії нашого життя. Пенсійна система несправедлива. І у молоді немає ніякої мотивації працювати собі на пенсію, тому що ніхто не вірить, що, відпрацювавши 40-50 років, він буде отримувати нормальну пенсію. Це не пенсійна система, а приниження людей, які все життя пропрацювали. Треба міняти цю пенсійну систему, яка є в країні. Треба подивитися на всі пенсійні системи, але так, як є, не можна залишати. Пенсійний фонд не може бути благодійною організацією – а це те, що людина повинен отримати, коли відпрацював. Це повна несправедливість, коли ви отримували високу зарплату, платили внески, і вони йдуть на пенсію іншим людям, зокрема тим, хто не працював або у кого недостатньо трудового стажу. А потім ви виходите на пенсію, та внесків, які ви заплатили, немає. І вам кажуть: із загального котла ти можеш взяти собі на мінімальну пенсію. Пенсійну систему треба зробити не солідарної, а індивідуальною. Ви маєте окремий персональний рахунок, на який йдуть ваші внески. Якщо людина не дожив до пенсії, то діти можуть отримати спадщину, тому що це ваші гроші, які ви від себе відірвали, забезпечуючи свою старість. А якщо ми говоримо про людей, які не мають достатнього трудового стажу, то для цього є окремі соціальні програми. В цьому і полягає соціальна відповідальність держави. В Конституції написано: Україна – соціальна держава. Завдання державних діячів – думати не про власні рейтинги і не про наступні вибори, а про те, як жити наступним поколінням українців. Твоє завдання – створити таку систему, яка буде працювати на людей, і ця система буде справедливою. Як у тій же Німеччині.

- Так це в Німеччині. А у нас "банкопад" пройшов і сміливий банки.

- Я вважаю, що при правильному підході Україна може бути на рівні економічного розвитку Німеччини. Ми маємо кращі позиції в Європі. Це жах, коли країна з такими можливостями, а живемо, як на барахолці.

- Зате всі гетьмани навколо.

- Ці ж гетьмани не з неба падають. Люди ж вибирають – і тому несуть за них відповідальність. Я вважаю, що Німеччина та Україна можуть бути стратегічними союзниками в Європі – вісь Київ – Берлін. Це потужний союз, який може бути в Європі і з яким будуть рахуватися.

- Там вже є спайка Берлін – Москва на "Північному потоці – 2".

- Так от, щоб врятувати Європу від російської агресії, повинна бути інша вісь, стратегічні відносини між Берліном і Києвом. На початку ХХ століття, коли німці підтримували українську незалежність, вона в нас була. Як тільки німці пішли – ми її втратили. Німці будують з росіянами "Північний потік – 2", тому що їм вигідно. Так треба зробити все, щоб німцям було вигідно працювати з Україною і щоб вони не розмінювали інтереси України на будівництво "Північного потоку – 2". Це має бути союз рівних партнерів. Є багато прикладів в історії, коли рівноправні спілки більш взаємовигідні, ніж спілки слабкого і сильного. Нас порівнюють з Польщею, що ми повинні наздогнати Польщу, а я вважаю, що це неправильне порівняння. Це заниження планки. Ми не повинні рівнятися на Польщу, а повинні брати кращі приклади, і не просто дорівнювати, а прагнути до них. А найкращий приклад для України – це Німеччина. Там ситуація аналогічна Україні – держава, створене з окремих земель. Всі ці землі мають самоврядування. А Україна – унітарна держава.

- У нас уб'ють за слово "федералізм". Німеччина ж федеративна.

- Нам не потрібен федералізм. Я беру приклад економічного розвитку та відповідальності влади. Нам не потрібен федералізм з однієї причини – федералізація веде до розпаду країни. А ми кров проливаємо за те, щоб наша країна була єдиною. Нам треба змінити стратегію розвитку країни. Вести її по зовсім іншому шляху – туди, де ти будеш сильним, а не слабким або від когось залежним. Треба робити для себе те, що роблять інші країни для себе: Німеччина, Китай, США, Японія. Кожна країна має універсальний набір інструментів: податкова, митна політика, облікова ставка нацбанку, зарплати, захист внутрішнього ринку, жорсткий протекціонізм щодо своїх виробників. І май стрижень, май позицію для того, щоб її відстоювати. Не женися за синицею в руках, мрій про журавля в небі і зроби все для того, щоб взяти цього журавля, схопити його і не відпускати. А ми займаємося латанням дірок у бюджеті. Один рік простояти, кредит МВФ взяти – зарплати, пенсії заплатити, а на наступний рік будемо більший брати кредит, щоб заплатити попередній кредит. А під кредити вимагають: землю продай, пенсійний вік піднімай. І з року в рік нічого не змінюється – змінюються таблички на кабінетах, але при цьому не змінюється стратегія розвитку країни. Тому що всі вважають, що це нормально, коли країна позичає.

- Так адже влада не питає у народу, займати або не займати? Влада бере під державні гарантії кредит, потім відходить від управління країною і ніякої відповідальності не несуть всі попередні прем'єр-міністри. Нехай продадуть свій будинок, машину, їдуть на заробітки і віддають цей борг. Я не уповноважував брати в борг, щоб потім вся моя сім'я віддавала те, що вони взяли.

- Об'єктивна реальність в тому, що навіть якщо вони всі свої крадені рахунку сюди повернуть, ми боргів не виплатимо. Народ, обираючи владу, вже дає їй ці інструменти. Інше питання, яким чином ця влада користується цим інструментом.

- На виборах ніхто не говорить, що, прийшовши до влади, я буду брати у МВФ кредит, який будуть віддавати ваші онуки.

- Я сказав на виборах, що я зроблю все, щоб ми припинили брати ці позики. У будь-якому світі інструменти запозичень - це нормально. Інша справа, куди використовуються ці запозичення. У нас вони йдуть на латання дірок у бюджеті. Тому що ті, хто їх бере, знають, що завтра їх не буде, і не буде необхідності ні за що відповідати.

- Або вони йдуть в офшори.

- Так. Тому ми і пропонували іншу політику: ставка на національного виробника, розвиток внутрішнього ринку, внутрішні ресурси і внутрішні можливості. Інфраструктура ЖКГ зношена на 95%, громадський транспорт, житлове будівництво, автомобільне, залізничне: ось інфраструктурні проекти, які дадуть можливість відродити всі галузі української економіки за рахунок внутрішніх резервів. Але про це треба дбати, а коли вони живуть чужим розумом і в техзавданні немає такого, щоб піклуватися про внутрішньому ринку, а варто: знищити внутрішній ринок, то ніхто нічого не робить. Я пропоную альтернативу і впевнений, що прийде час, коли люди мене почують.

- Ви говорите про зношеність громадського транспорту. А спробуйте сколупнути ці маршрутки з вулиць міст і містечок, коли власники цих автопарків сидять у міській раді.

- Важко людини дорікати в тому, що він хоче вижити. Як вводили на евробляхеров нові податки за те, що вони завозять сюди непотріб, а люди змушені були це робити - у них немає грошей на нові машини. І ще хваляться, що отримали в Пенсійний фонд додатково кілька мільярдів гривень. Не треба вводити нові податки, а треба знижувати старі, які є. А той, хто краде, повинен у в'язниці сидіти або лежати на кладовищі. Або на політичному, якщо ти політичний корупціонер, або до стінки - якщо крадеш у народу. А щодо маршруток, то люди заробляють, як можуть. А завдання державної політики полягає в тому, щоб дати людині тут заробляти. Він їздить на старій тарантайке, у нього немає можливості взяти кредит під 3% і купити новий автомобіль. Тому що держава знищує власне машинобудування, наприклад, сільськогосподарське машинобудування після того, як в бюджеті на 20-й рік закрили програми компенсації сільгоспвиробникам частки вартості сільгосптехніки.

- Так хто це зробив, Путін прийшов?

- Ні, це зробили ті, хто сьогодні при владі. Це страшний злочин проти України. Чого ж українців за дурнів тримати: хочете продати землю, йдіть з такою програмою на вибори. Обіцяли народовладдя, так от вибори це найкращий прояв народовладдя. А у мене інша програма: проти продажу землі, відновлення виробництва, менші податки, великі доходи. І поборемося. А то йдуть на вибори: хі-хі, ха-ха і все інше, а потім це закінчується, на жаль, для людей не дуже добре. Зеленський розпустив минулий парламент тому, що був низький рейтинг довіри. А нинішнього парламенту, остання соціологія показала, 6% людей довіряють. Хіба це не привід, за такою логікою, для дострокових парламентських виборів? Незалежно від прізвищ повинна працювати система. Є певний стратегічний курс країни, і вона туди рухається, незалежно від прізвища президента. А у нас з виборами кожного нового президента нова сторінка в житті країни, і нові рішення, які невідомо чим закінчаться.

- Діючі чиновники дуже схвально відгукуються про дії попереднього уряду і попереднього президента. У списку "Слуги народу" є кандидати від колишнього списку БПП. У нас вже вимальовується традиція тягловости, спадкоємності влади.

- Така спадкоємність не дасть успіху. На перший план повинні ставати люди, команди, професіоналізм, моральні якості, патріотизм. Для мене успіх - це нові робочі місця, повернення людей з-за кордону, зростання ВВП, позитивне сальдо торгового балансу, дешеві кредити для розвитку бізнесу. Для мене успіх - це коли ми не ціною поразки і приниження, а відстоюючи національні інтереси України доб'ємося справедливого світу і повернення територій. Будь-який успіх формують люди. Але, на жаль, вони не здатні це зробити, тому що сьогодні там люди, для яких інтереси України другорядні. Тому що коли ти ставиш на перший план інтереси України, то від цього можуть і рейтинги падати. Ти не можеш виграти наступні вибори. Але іноді треба програвати вибори і жертвувати рейтингом заради того, щоб досягти результату для країни.

- А як пояснити таку логіку, що коли мова заходить про бюджетників, йдеться: лікарі, вчителі. Але крім них, це ж ще і НАБУ, САП, ДБР. Чому зарплата директора НАБУ у десятки разів більше, ніж у директора школи?

- Бо думають, що високими зарплатами подолають корупцію. Але неможливо подолати корупцію в бідній країні. Неможливо, щоб у суддів або прокурорів були високі зарплати, а у вчителя, лікаря, соціального працівника в десятки разів менше. Це вже як у Салтикова-Щедріна: "На одного з сошкою двадцять з ложкою". У влади немає соціальної відповідальності і справедливості. Не може бути такого, щоб мільйони людей отримували 2000 гривень пенсії, а сотні обраних отримують мільйонні зарплати в місяць. Прем'єр-міністр бідної країни не може летіти в Лондон для підписання чергового кредитного договору на Airbus в окремому літаку. Цей переліт обійшовся для українських платників податків в 100 тис. дол. в добу.

- Якщо закон не забороняє, чого ж не злітати?

- Повинні забороняти совість і відповідальність.

- Людина довго йшов до успіху - дайте насолодитися.

- Успіх полягає не в цьому. А в тому, щоб коли ти прийшов до влади, зробити щось для людей, для країни. Тому прем'єр-міністр найбіднішої країни Європи, яка може бути найбагатшою, не має права літати на окремому літаку. А коли прем'єр-міністр не розуміє таких елементарних речей, то виникає величезне питання: хто керує країною? Люди, які не усвідомлюють елементарної відповідальності перед громадянами і не мають елементарної совісті.

- Цей Airbus щось на зразок страусових туфель Януковича. Він теж приїжджав до них за позиками.

- Це як лакмусовий папірець. Навіщо летіти в Лондон і витрачати народні гроші - уполномочь посла підписати цю угоду. Пішли міністра фінансів рейсовим літаком.

- Може, через рік вже не буде прем'єр-міністром. Коли ж ще злітати в Лондон, як не зараз!

- А чому українці мають платити за його посадова особа? Нехай за свої гроші літає. А українці мають право сподіватися, що ті, хто керує Україною, усвідомлюють свою відповідальність.

- Для цього потрібен суспільний діалог, для того щоб був загальний образ того, куди йдемо, чого хочемо.

- Ми всі хочемо тепла, добра, щастя, успіху нашій країні.

- Спробуй виграти вибори під гаслами: нічого, крім сліз, поту й важкої праці.

- Так, це питання до нас, тому що ми думаємо, що в житті все можна легко отримати. Не буває нічого легкого. "Кулі" в житті не буває. Наприклад, Росія нам пропонує газ зі знижкою. У Росії газ на внутрішньому ринку - 74 дол., в Україні - 234 дол. Росія може нам дати по 80 дол., тільки це значить, що в Україні зовсім не буде власного видобутку газу. І сьогодні це буде 80 дол., а завтра може бути 580 дол. Тому треба зробити все, щоб Україна видобувала більше газу. Ми сьогодні видобуваємо 20 млрд кубів газу, а потреба - 30-35 млрд в рік. Треба не йти до Росії, щоб отримати газ по 80 дол., а наростити видобуток удвічі більше в Україні, і за рахунок цього знизити у себе ціни на газ. Україна почала з 1 жовтня отримувати російську електроенергію. Вони нам електроенергію продають дешевше на 40%, ніж своїм людям. Це що, заради братської любові, заради благодійності? Ні, це відомо в усьому світі, як демпінг. Коли ти хочеш завоювати ринок, ти заходиш з низькими цінами, вбиваєш за рахунок демпінгу внутрішнє виробництво, а потім піднімаєш ціни на свою продукцію. В результаті ти отримуєш монопольне положення на внутрішньому ринку. І я вже не кажу про те, що питання енергетики це питання національної безпеки країни, і той, хто на рубильнику, той диктує умови. Як відповідальна влада може бігти за дешевим сиром у мишоловці? Я стверджую, що Україна не була ніколи настільки енергозалежною від Росії, як сьогодні. Навіть у часи Януковича. Тоді не купували російське електрика. Ми маємо унікальні можливості і унікальні поклади нафти, газу, торфу, електроенергії ми можемо виробляти вдвічі більше. Питання в тому, чому влада це робить? Або дурні і не розуміють, що вони роблять - я не допускаю цього. Або корумповані, або спеціально здають національні інтереси України. Ми домоглися того, щоб проти Геруса порушили кримінальну справу за фактом державної зради.

- У свій час ви домоглися в парламенті мораторію на вивезення лісу-кругляка. А те, що в Карпатах відбувається?

- Новий парламент вже проголосував закон "Про збереження лісів". А в реальності екологи пишуть, що після прийняття цього закону дозволена вирубка лісів у Карпатах. Всі основні лісопереробні виробництва стоять біля кордону з Україною. Мета мого закону була заборонити на 10 років вивіз необробленого лісу. Хочете вести бізнес - привозьте в Україну обладнання, ставте деревообробку, давайте робочі місця, і вивозьте готову продукцію. Обладнання поставили в Чехії, Польщі, Словаччини, а ліс беруть український. Варварськи вирубують, коштів на компенсацію відновлення лісових насаджень немає. У Європі, якщо зрубаєш одне дерево, то натомість має два посадити. А скандинавські країни взагалі заборонили вирубку лісів. Але є Україна, така дивна земля, де можна все що завгодно робити. Тому що на цій унікальній землі є унікальна владу, яка дозволяє це робити. Єврокомісія для того, щоб скасувати мій закон про заборону вивозу лісу пропонувала мільярд євро кредиту. Можна і 10 млрд взяти, лише скасування цього закону тягне за собою, що десятки тисяч людей залишаться без роботи. Потім вони їдуть в інші країни і там працюють. Єдина можливість тримати тут людину - він має бути тут цікаво, вигідно жити. Тут люди не можуть лікуватися, навчати дітей, тому що влада скасовує бюджетне фінансування освіти. Або коли розповідають, приїжджайте, ми вам дамо дешеві кредити. І що? Візьмеш ти кредит, а як ти його інвестуєш у нове виробництво? Дешеві кредити-це тільки одна складова, а друга - це нормальні податки. Третя складова для нормального бізнесу незалежне правосуддя. Тому коли інвестори читають, що там бізнес віджали, там політично мотивовані переслідування, інвестор понесе сюди гроші? Тому коли вішають локшину на вуха: ми повернемо мільйон працівників, дамо дешеві кредити - це "потьомкінські села". Такі ініціативи можуть висувати люди, які або обманюють народ, або реально не розуміють, що вони пропонують. Щоб зупинити трудову міграцію, повинен бути сприятливий інвестклімат, нормальна податкова система, незалежне правосуддя, повага до власності, повагу до людини праці. І це головне. А що ми бачимо? Приймають Трудовий кодекс, де повністю обмежуються права людей найманої праці.- Навіщо вони це роблять?

- Бо розуму нема. Не може бути успішною країна, коли 10 млн осіб на заробітки по закордонах. Хто буде платити внески в Пенсійний фонд, хто буде будувати дороги?

- Дороги нам турки побудують.

- На жаль. А мають будувати українці. За німецькими технологіями. Китайці кажуть: ми даємо вам кредит. Але китайці будують. Вони забезпечують зайнятість і робочі місця для своїх людей. Китай живе вимірюванням в 100 років: для них 5-10 років не час. А Україна живе одним днем. Кожен чиновник повинен відповідати за свої дії, але проблема в тому, що ніхто цього не виконує. Так само, як в Конституції написано: освіта, медицина, робота для людей. І ніхто цього не виконує. Питання відповідальності є ключовим. А щодо стратегічного бачення, це система повинна бути, незалежно від того, який уряд, президент. Повинно бути стратегічне бачення держави. На жаль, українці сьогодні допускають до влади людей, які не піклуються ні про майбутнє, ні про стратегії. І внаслідок цього програють всі. Влада йде не звітуючи, а українці забувають про те, що влада повинна була б відзвітувати. Завдання державних діячів полягає в тому, щоб вести за собою людей, не жити одним днем. Черчілль — видатний політик, бо дивився в завтрашній і післязавтрашній день. Країною повинні керувати люди, які думають на десятки, сотні років вперед. Коли я кажу про стратегічне бачення, про майбутнє країни, то цей успіх закладається сьогодні. Сьогодні народжуваність в Україні вдвічі менше, ніж смертність. Це катастрофа. ООН дає нам прогноз - 25 млн українців до 2025 року. Цю тенденцію протягом одного року не зміниш.

- За результатами навчального дослідження у більш чверті учнів середніх класів в Україні немає мінімального рівня грамотності. А міністр освіти і науки України Новосад такі результати назвала непоганими. Якщо у 5-8 класах не читають, а бекають, то годі сподіватися, що через 5 років ці люди стануть у авіаційній галузі ракетобудування. Куди заганяють націю?

- Я вважаю, що коли я вчився в школі, то система освіти була нормальна. Не все нове гарне, не все старе погане. Подивіться, з якою копійчаною зарплатою працюють вчителі. Тому, коли вони розповідають, що вчитель повинен отримувати зарплату в залежності від кількості учнів, то у нас завтра вчителів не залишиться. Вони вирішують під сьогоднішній момент: немає дітей, немає грошей – закриваємо школи. Спробуй її потім відкрити, ту школу. Весь успіх в майбутньому закладається сьогодні. Смертність вдвічі перевищує народжуваність, і маса факторів: відсутність діагностики, лікування, освіти, роботи, екологія, відсутність державної підтримки фізичної культури і спорту. У Німеччині тривалість життя становить 86 років, в Україні – 60. Тому що там люди піклуються про своє здоров'я. 70% людей можна було б врятувати, якби в Україні була система діагностики. Люди не мають грошей, щоб заплатити за аналізи. Держава має нести соціальну відповідальність за пенсіонерів, дітей-сиріт, людей з інвалідністю. Все впирається в економіку, тому що без неї немає виконання соціальної функції. На прокурорів, суддів у держави гроші є, а на те, щоб виявити рак на ранній стадії, щоб людина пройшла діагностику, грошей немає. Треба змінювати державну політику, для того щоб мати майбутнє. Тому, коли нам розповідають, що нам треба вільний ринок, глобальну економіку, я кажу, що нам потрібен не вільний ринок, а справедливий ринок. Тому що на вільному ринку ми завжди програємо. Я проти продажу землі, бо у нашого фермера немає можливості, щоб купити землю. Наші конкуренти, які завозять сюди імпорт, у своєму банку беруть кредити під нуль відсотків річних. А наш виробник бере дорогі, короткі кредити, платить величезні гроші за енергоносії, за постачання, за послуги "Укрзалізниці", високі податки, і ми виграємо тільки завдяки дешевій робочій силі. А в стратегії програємо, тому що дешева робоча сила їде туди, де більше платять. І тоді перестає працювати наше виробництво, і Україна стає повністю залежною, як наркоман на голці. Так ми не можемо прожити без кредитів МВФ. Розірвати це замкнене коло можна, лише зрозумівши, що іншої країни у нас немає, що їхати нам нікуди, що наші діти і внуки будуть жити тут, і ти повинен виконати свою місію і зробити цю країну сильною. А не думати про власні рейтинги, власних інтересах і про наступні вибори. Тому що, якщо людина, яка приходить до влади, думає про наступні вибори, він нічого не зробить для країни. Народ не буде жити нормально, якщо ти даєш дешеві тарифи, а при цьому за кошти платників податків компенсуєш вартість цих дешевих тарифів з державного бюджету. Щоб були дешеві тарифи, треба добувати свій газ і знижувати ціну на газ, а не брати дешевий російський газ. Не треба потурати настроїв натовпу. Ти повинен вести людей за собою. Ти не повинен боятися говорити правду. Ти повинен розповідати так, як воно є, а саме: щоб бути успішною країною, ми повинні орати, орати і орати. Іншого варіанту стати багатою і сильною країною немає. Ми не повинні дурити людям голову, розповідаючи, що ми повернемо світ на Донбасі, переставши стріляти. Ми не стріляємо, а обороняємося. Ми не повинні обманювати людей, розповідаючи, що, відвівши війська, ми повернемо території. Не ми повернемо території, поки російська армія не вийде з українського Донбасу. Ми не повинні розповідати про те, що повинні розміняти Донбас на Крим, що Крим – це інша стратегія та інша розмова. Ні, це дорога до забуття Криму і прощення цієї анексії. А бояться вони це все говорити, тому що дивляться, як коливаються рейтинги, як це сприймає народ. Ти повинен робити те, що підказує тобі твоє серце, совість і знання. Ти можеш втратити посаду, але ти отримаєш місце в майбутній історії. І про тебе буде написано в підручниках історії. Черчілль програв парламентські вибори в травні 45 року, перемігши Гітлера. Але він врятував Європу і світ від коричневої чуми. Так і ті, які сьогодні при владі, повинні розуміти, що не про вибори вони повинні думати, а про те, як вони увійдуть в історію: або пигмеями, які втратили шанс, або людьми, які здатні переступити через власне его і зробити для країни.

- Може, так само і думає чинна влада. Просто, можливо, ми не розуміємо, що це нам же на користь.

- Я хотів би помилятися. Але факти показують, що вони ведуть країну не тією дорогою, і соціологія, яка говорить, що люди втрачають впевненість і віру в завтрашній день і що країна рухається не в тому напрямку. Ціною приниження, ціною здачі національних інтересів можна отримати короткострокову вигоду. Але ти все одно програєш.

- Ви бачите, яким чином можна припинити цей межинституциональный і управлінський хаос?

- Щоб припинити управлінський хаос і розвал держави, треба припинити вважати Україну цілим "кварталом". Керувати країною — це не весело. Там треба приймати важкі рішення. Коли ти закриваєш рота тим, хто тебе критикує, замість того, щоб почути їх, ти не можеш бути сильним та успішним. Ти боїшся критики, реальності, тебе занурюють у теплу ванну, і в результаті ти програєш. Управлінський хаос і розвал держави будуть припинені тоді, коли люди, які сьогодні керують нашою державою, зрозуміють, що це не цирк. Це величезна відповідальність за долю кожного українця. Коли вони будуть бачити інтерес не тільки своєї дитини, тоді вони зрозуміють, що це не на біговій доріжці розповідати про "нормандському форматі". Для того щоб президенту бути успішним, у нього немає іншого варіанту, ніж відстоювати національні інтереси України. Так, на цій дорозі можуть бути компроміси. Черчілль говорив, що тільки небіжчик не змінює своїх поглядів, і сам він міняв і погляди, і партії, але це не повинні бути компроміси завдяки майбутнього української нації. Ніхто не каже, що ти повинен бути твердолобим і стінку бити. Іноді цю стінку треба обійти, іноді – витримати паузу. Життя складається з компромісів, а політика і поготів. Але при цьому ти не повинен переходити ту грань, за якою вже не компроміси, а здача національних інтересів. Тим більше, здаючи національні інтереси, ти здаєш себе. Ти сам програєш і ніколи не будеш успішним.

- А чому програв Порошенко в 2019 році?

- Жадібність. Його підвела жадібність. Він отримав унікальний шанс і просто перевів його на "любих друзів", на корупцію, на все інше. Патологічно жадібний чоловік. Це хвороба. 75% українців вимагають "крові" Порошенко: зняття недоторканності, притягнення до відповідальності. Люди можуть багато чого забути, але не можуть пробачити свої розбиті мрії.

- А чому гасло "армія, мова, віра" не став об'єднавчою для всієї України?

- "Армія, мова, віра" - це важливо і об'єднує для країни. Видно, тому що говорив його Порошенко, якому люди не вірили. Без сильної армії не буде незалежної країни, не буде відновлення миру і повернення територій. Без віри неможливо жити в цьому житті. Безумовно, що українці в Україні мають говорити українською мовою. Це очевидні речі, але вони не пасували до Порошенка. Люди йому не вірили, тому що за "армією, мовою, вірою" вони бачили жадібність, сверхжадность, патологічну жадібність. І все це перекреслювало правильні слова і правильні гасла.

- А де "Народний фронт"?

- Щодо рейтингів "Народного фронту", то це Петра Олексійовича треба подякувати, який значну частину свого президентського терміну присвятив знищення особисто Яценюка і його політичної сили. І друга причина – Арсеній сам себе спалив правдою. Він говорив: нікому нічого не дам. Ні на що немає грошей. А люди були просто не готові чути правду. Я думаю, він зробив це свідомо: взяв і спалив себе.

- А що це за ігри у самогубці?

- Він вважав, що він таким чином рятує країну – ціною свого самоспалення. А Порошенко хотів захопити одноосібну владу. Впевнений, що Яценюк відродиться.

- А таке відродження можливе для інших колишніх при владі?

- Ніколи не говори ніколи. Я програв вибори, і партія не увійшла в парламент. Багато хто вважає, що Ляшко – все. Але я точно знаю, що зроблю все для того, щоб виграти вибори - і президентські, і парламентські. Будемо розраховувати на підтримку людей і Господа. Нічого випадкового в цьому житті не буває.

- Тобто ви фаталіст?

- Ні. Ось ходжу ввечері, гуляю і бачу на небі мільярди зірок. Я не можу повірити, що серед мільярдів зірок життя є тільки на планеті Земля. Чому теорія Дарвіна спрацювала тільки на нашій планеті? Я впевнений, що життя на нашій планеті з'явилася від волі Господа. І я впевнений, що є життя на інших планетах. І я впевнений, що у кожної людини є місія в цьому житті. Виконаєш ти її, це все залежить від тебе, але ти не приходиш випадково в цей світ.

- Так само не випадковими, мабуть, були чвари у вашій політичній силі? Догляди людей від партії.

- Партія – це живий організм, і тому, коли там нічого не відбувається, це як на кладовищі. Це нормально - одні йдуть, інші приходять. Перебування сьогодні Радикальної партії в опозиції – це відмінна можливість побачити команду. Коли у тебе все добре, у тебе багато пристосуванців. Цікаво подивитися на людей, як вони себе ведуть. А щодо виборів, то, можливо, наш програш на цих виборах є не поразкою, а перемогою. Це можливість зупинитися, зробити висновки, не перебувати в цьому парламенті, який фактично знищений і перетворився на філію АП, не дискредитувати себе своєю присутністю там. Янукович у 2004 році програв президентські вибори. Він, мабуть, вважав, що для нього це кінець життя. А в 2006-му він виграв парламентські вибори і став


banner14

Категория: Новости

Олег Ляшко: Продаж землі, легалізація азартних ігор, проституції – як можна з такими пріоритетами уряду ставати сильнішим і багатшим?


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.