Не поспішайте звинувачувати Зеленського капітуляції: Найєм вказав на важливу деталь у "формулі Штайнмайера"
Опубликованно 11.01.2020 00:52
Підписання "формули Штайнмайера", якщо офіційні документи відповідають опублікованим в ЗМІ тексту, є тільки за згодою України на розширений пункт Мінських угод про проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донбасу.
Екс-народний депутат Верховної Ради Мустафа Найєм закликав украинцевне панікувати заподписания "формули Штайнмайера" і звинувачувати Володимира Зеленського "капітуляції" хоча б тому, що офіційно підписані документи ще не були опубліковані, пишетДиалог.UA, посилаючись на його Facebook.
Ми можемо спиратися тільки текст т. н. «формули Штайнмайера», який з'явився в ЗМІ. У цій редакції «формула» - це розширений пункт Мінських угод про проведення місцевих виборів на окупованих територіях.
Якщо коротко, раніше Україна наполягала на поетапному виконанні Мінська, тобто, спочатку виконання блоку безпеки і лише потім вибори і особливий порядок місцевого самоврядування.
Тепер же Україна погодилася, що особливий порядок місцевого самоврядування тимчасово буде діяти на момент проведення виборів. І, якщо вони будуть проведені у відповідності з усіма стандартами, цей порядок буде встановлено на постійній основі.
Що важливо. Умови, порядок і модальність проведення виборів та місцевого самоврядування на окупованих територіях визначаються не Мінськими угодами і не формулою Штайнмайера, а окремим законом, який приймає Верховна Рада.
Зараз критично важлива позиція народних депутатів і парламентських фракцій. Саме вони будуть наповнювати суттю, підписані в Мінську документи. Як це робили ми останні п'ять років, роблячи все можливе, щоб не допустити катастрофічних наслідків Мінських угод, які я і раніше вважав і вважаю вимушеним і невигідним компромісом, на який нас штовхнули під дулами автоматів – спочатку в Іловайські, а потім у м.Дебальцеве.
На даний момент реалізацією Мінських угод є закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей», дія якого ми щороку продовжували починаючи з 2015 року.
Так ось, у п. 4. статті 10 цього закону зазначено, що його основні положення вступають в силу тільки, якщо під час виборів, крім іншого, було забезпечено: «виведення всіх незаконних збройних формувань, військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України»«недопущення незаконного втручання у виборчий процес, у тому числі з боку незаконних збройних формувань»
При цьому самі вибори повинні бути проведені у відповідності з Конституцією і законами України, дотриманням міжнародних стандартів і стандартів ОБСЄ, а також засад загальних, рівних, вільних і прозорих виборів.
Цей закон діє лише до 1 січня 2020 року. Після чого його дію можна продовжити або в нинішній редакції, або з новими змінами. Від того, яким буде це наповнення і можна буде сказати, сталася чи вчора катастрофа чи ні.
І прямолінійні схеми в цій історії не працюють. Так само, як не працювали за часів Петра Порошенка. У парламент складне завдання – з одного боку підтримати рішення президента, а з іншого – не здати інтереси країни і не отримати міну уповільненої дії у вигляді місцевих виборів під дулом російських автоматів і військових злочинців у місцевих радах Донецької і Луганської областей.
Нагадаємо, віталій Портніков заявив, що коли українська делегація в Минскесогласилась на скандальну "формулу Штайнмайера"і підписала документ, то в населення країни з'явилося значно більше питань до президента Володимиру Зеленському та його команді щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.
Раніше политологАндрей Веселовський, поділитися своїми міркуваннями, заявив, що підписання формули Штайнмаєра –це не зрада, як поспішила оцінити його частину суспільства, а перемога української дипломатії.
Категория: Новости
Не поспішайте звинувачувати Зеленського капітуляції: Найєм вказав на важливу деталь у "формулі Штайнмайера"