Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

15 фактів про прес-марафоні Зеленського, які ви пропустили - Зоя Казанжи


Опубликованно 01.01.2020 00:32

15 фактів про прес-марафоні Зеленського, які ви пропустили - Зоя Казанжи

Президент України Володимира Зеленський провів рекордний 14-годинний прес-марафон ще 10 жовтня, але суперечки, обговорення і коментарі на гострі теми і спілкування з журналістами не вщухають досі, так як всі відзначають суперечливі успіхи даного заходу.

Відома журналістка Зоя Казанжи прокоментувала спілкування президента України Володимира Зеленського з журналістами в рамках прес-марафону, озвучивши 15 головних висновків і тез навколо гучної події, пишетДиалог.UA, посилаючись наНВ.

1. Це спілкування з журналістами дуже добре, просто ідеально зайде електорату президента. Можна скільки завгодно розповідати про «три години прес-конференції», про доцільність такого марафону і так далі — але це все, в першу чергу, для людей, які голосували на президентських і парламентських виборах за Зеленського і Слугу народу. І тут стовідсоткове, по-моєму, попадання.

2. Зеленський робив вигляд/намагався/був щирим. Тому постійно апелював до публіки, підкреслюючи свою щирість і чесність: ну, я ж чесний з вами. Я чесно вам про це кажу. Я кажу так, як було насправді і в такому ж ключі далі. Весь час повертався до теми «звичайних людей»: «люди так хочуть», «я це роблю для людей», «я хочу, щоб люди були задоволені».

3. Зеленський набагато краще став розмовляти українською мовою. Погодьтеся, весь день формулювати мовою, на якому ти не розмовляєш у повсякденному житті, важко. Тому якісь мовні косяки немає сенсу обговорювати, навіть якщо вони були (а вони були і пару раз спотворювали зміст сказаного, але це таке — ми ж всі зрозуміли, про що він).

4. Червоною ниткою, наскрізь, використовувалася тема звільнених з російського полону ув'язнених. Тут зчитувалися кілька важливих меседжів: він зміг те, що не вдавалося зробити Порошенко; розблокування переговорного процесу, яке відбулося завдяки саме йому, Зеленському; нагадування всім про те, що це серйозний успіх нової команди.

5. Персони Порошенка було приділено достатньо багато уваги. Точно так само багато уваги Порошенко свого часу приділяв Зеленському. Кому що болить, той про те і говорить — відчувалося це саме так.

6. Не всі журналісти, мабуть, слухали онлайн трансляцію. Тому, коли потрапляли до президента, дехто в сотий раз питав про формулою Штайнмайера і про стосунки з Трампом. Якщо чесно, це задалбывало і дратувало. До речі, президент потім почав відповідати на однотипні питання так, як вважав за необхідне — переходив на іншу тему і імпровізував.

7. Деякі журналісти задавали питання, як бог на душу покладе. Якщо чесно, мені хотілося запитати: так, а про що ви? Це були якісь ремарки, заплутані пропозиції, висновки, припущення — і все це миксировано в одне ціле. Як питали, так і відповідав.

8. Зеленський часто не відповідав на питання — в тому числі на чіткі та зрозумілі. Досить часто перебивав, починав відповідати, не дослухавши. Маніпулював, відверто експлуатуючи болючі теми — заручників, війни, сиріт, загиблих. Це звучало приблизно так: а люди гинуть, а я не повинен нічого робити, як ви говорите? Хоча, звичайно, ніхто такого й близько не говорив. Президенту важко зосередитися на темі. За психотипом він аж ніяк не зразок стриманості і спокою. Тому перескакування, пересмикування, перемикання на іншу, більш звичну тему відбувалося досить часто.

9. Зеленський не завжди розумів суть і зміст питань. Просто не розумів. Наприклад, іспанська журналістка запитала про сурогатне материнство, почав відповідати про кількість інтернатів в Україні, мимохідь кинувши ремарку, що і «над вашим питанням ми працюємо, створили робочу групу».

10. Зеленський хоч і вчиться швидко, як нас запевняють оточення та команда, але деякі журналісти були на порядок вище за рівнем розуміння ситуації в державі і процесів, які відбуваються, ніж президент. Неофіт-президент — це досить забавляє. Якщо він — не президент твоєї країни.

11. Купа застережень, особливо в частині судової та правоохоронної теми, свідчать про одне: президент добре засвоїв (можливо, після оприлюднення телефонної розмови з Трампом), що не можна втручатися в роботу незалежних органів, але насправді, в реаліях, все відбувається по-іншому. Тому ми чули таке: ми збираємо силовиків, я не втручаюся в їх діяльність, але питаю про результат.

12. Зеленський досить часто захищався від незручних запитань замість того, щоб сконцентруватися на їх важливості і відповідати по суті. Замість пояснень звучало: це ви перебільшуєте; це вам так здається; ну, як мені говорять, то я знаю, що це не так. І фірмове: а от як би ви зробили на моєму місці? До речі кажучи. Цей прийом Зеленський використовує досить часто в публічному спілкуванні. Заговорюючи важливу тему своєрідним переведенням стрілок.

13. В черговий раз згадується власна сім'я і діти. Під час важливих обговорень, відповідей Зеленський пірнає в комфортну для себе тему і починає розповідати про те, що «головне призначення всіх нормальних людей — це діти, покоління, ми живемо». Так було під час відповіді на запитання Данила Мокрика, який замість нього озвучив інший журналіст (Мокрик не був акредитований). Питання полягало в тому, президент вже для себе вирішив, хто він більше: президент чи батько? Наводився приклад, коли в день підписання Кучмою документа в Мінську, Зеленський відмовився відповідати на питання ЗМІ, тому що було 19:30 годин, і він поспішав «до дітей». На цей раз Зеленський відповів, що він президент, але потім осідлав свою улюблену конячку.

14. Про безглузді жарти тут не будемо, ок? Думаю, про Бабиному Яру вже все написали. Звернула увагу ще, що Зеленський ретельно і з любов'ю плекає свою емоційну біль. Принаймні, нагадував, що журналістам не подобалося, коли він назвав журналіста «хлопчиком». Періодично згадував якісь звинувачення і повертався до них, пояснюючи, що все не так, як на нього подумали. Якісь підлітково-пубертатні образи.

15. В черговий раз переконалася, що ми всі живемо тепер у великому телевізійному шоу, де важливий формат і видовищність. Технологи і сценаристи президента розбираються в цьому форматі, так що драматургія буде витримуватися, градус, мабуть, буде підвищуватися. Яким буде кінець цього кіно — невідомо нікому.

Про що думаю ще.

Перше. Впевнена, що сьогоднішнє спілкування стане наочним матеріалом не тільки для журналістів і суспільства. І навіть не тільки для політичних психологів. Зовнішньополітичні відомства та інші дотичні та інші структури отримали досить повне уявлення про персони президента України і про те, що у нього в голові.

Друга. Поряд з нашою найбільшою проблемою — війною, у нас є ще одна проблема — президент. Мабуть, він хороша людина. І я навіть вірю, що після піку професійної кар'єри, захотілося стрибнути вище. Але ми всі тут при чому?

Третє. Куди від усього цього бігти?

Нагадаємо, позитивні і негативні враження, а також висновки про гучну прес-марафоні президента України Володимира Зеленського в Києві озвучив авторитетний журналіст і публіцист Юрій Бутусов, акцентувавши вникання в питання Донбасу та Приватбанку.

Також рекордний прес-марафон президента України Володимира Зеленського, на якому він встиг поспілкуватися з понад 300 журналістами, був зустрінутий схваленням з боку екс-нардепа від партії Петра Порошенка Мустафу Найєма.

Підпишись на Telegram-канал і подивися, що буде далі!


banner14

Категория: Новости

15 фактів про прес-марафоні Зеленського, які ви пропустили - Зоя Казанжи


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.