Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Чи стане Нетаньяху посередником між Путіним і Зеленським: експерт здивував прогнозом


Опубликованно 03.12.2019 01:02

Чи стане Нетаньяху посередником між Путіним і Зеленським: експерт здивував прогнозом

Політичний експерт Микола Белесков проаналізував ймовірність того, що прем'єр Ізраїлю може стати таким собі посередником між Володимиром Зеленським і Володимиром Путіним у врегулюванні війни на Донбас.

Візит Беньяміна Нетаньяху стався на тлі низки суперечностей, які виникли в останні роки у відносинах між двома країнами, пише "Главком".

Так, офіційний Київ насторожено дивиться на кроки Ізраїлю щодо врегулювання конфлікту з Палестиною та Сирією, які йдуть в розріз з положеннями міжнародного права. Це добре зафіксувало голосування в Раді Безпеки ООН грудня 2016 року про створення ізраїльських поселень на Західному березі річки Йордан.

В цих умовах не дивно, що мова почала йти навіть про підключення Тель-Авіва до врегулювання російсько-українського конфлікту - насамперед Донбасу. В рамках активних розмов нової влади про необхідність якомога швидше завершити з конфліктом і появи проблем з реалізацією відповідної риторики така ідея може не видаватися такою вже й фантастичною.

З іншого боку Беньямін Нетаньяху відомий своїми активними контактами з російським лідером Володимиром Путіним. Так зможе Беньямін Нетаньяху стати тим, хто наблизить наступ світу хоча б для Донбасу?

Москва-Тель-Авів - зигзаги взаємодії

РФ вирішила будувати свої відносини з країнами Близького Сходу після краху СРСР виходячи з принципу, що у Москви немає постійних ворогів або друзів в регіоні, а тільки відповідні інтереси. Більш того, Кремль намагається підтримувати нормальні відносини з усіма країнами регіону, незважаючи на існуючі між ними протиріччя. На сьогодні це дозволило РФ налагодити взаємодію з такими антагоністами як Іран або Саудівська Аравія, Ізраїль та Іран. Як мінімум, це дозволяє Москві підтримувати імідж великої і впливової країни. Однак це вимагає від російської сторони і певної гнучкості.

У відносинах з Ізраїлем це призвело до формування певних червоних ліній, кожна сторона не бажає переходити. Або робить це дуже обережно. Так Тель-Авів припинив поставки в Грузію розвідувальних безпілотників, які стали не дуже приємним сюрпризом для росіян в 2008 році, і навіть допомагав РФ в розробці власних ударних безпілотників. Москва зі свого боку була обережною щодо виникнення сучасних систем ППО середнього радіусу дії таких країнах як Сирія або Іран - як мінімум до 2015 року.

На тлі громадянської війни в Сирії і особливо після початку російської інтервенції в кінці вересня 2015 Ізраїль значно активізувався на російському напрямку. Для Тель-Авіва було важливим мати можливість і далі завдавати ударів по іранських об'єктах в Сирії, при цьому уникаючи зіткнень з російською авіацією. Також адміністрація Беньяміна Нетаньяху розраховує, що РФ хоча б частково буде обмежувати спроби Ірану закріпитися на території Сирії у військовому плані - особливо поблизу окупованих Ізраїлем сирійських Голланських висот.

Тому не дивно, що з вересня 2015 року по лютий 2019 Беньямін Нетаньяху і Володимир Путін провели десять зустрічей.

Як наслідок, можна говорити про те, що дійсно між Беньяміном Нетаньяху і Володимиром Путіним сформувалися особливі відносини. Частково вони засновані на довірі та повазі один до одного, а частково готовність враховувати інтереси один одного і не перетинати важливі червоні лінії. Тель-Авів в рамках взаємодії з Москвою вирішує, насамперед, свої завдання, які диктуються логікою Близькосхідної регіональної системи міжнародних відносин, підпорядковуючи цими розрахунками поведінка сторонніх питань.

Так делегація Ізраїлю не була присутня під час голосування Генеральної Асамблеї ООН у кінці березня 2014 підтримки територіальної цілісності України. Це викликало неприйняття з боку Вашингтона. Також Ізраїль не приєднався до антиросійських санкцій ЄС і США. При цьому Ізраїль в 2017 році підтримав резолюцію Генасамблеї ООН з прав людини в окупованому Криму, а також резолюцію 2018 за мілітаризацію Криму Росією.

Тому можна сказати, що Ізраїль намагається балансувати у своїй позиції щодо російсько-українського конфлікту, сприймаючи всі події через призму своїх інтересів.

Логічні спроби залучити до конфлікту з РФ гравців, які безпосередньо пов'язані з безпекою в Євроатлантичному регіоні. Для Тель-Авіва ці питання абсолютно далекими - Близький Схід живе проблемою поширенню іранського впливу, тривалою громадянською війною в Сирії, загальною нестабільністю на тлі слабкості значної кількості держав регіону. Російсько-український конфлікт дуже далекий для держав регіону - в тому числі і для Тель-Авіва. Тому не дивно, що і сам Беньямін Нетаньяху під час спілкування з журналістами скептично оцінив шанси на залучення Ізраїлю в якості посередника до протистояння Україна-РФ.

Бути ізраїльтянами в обороні рідної землі

У своїй інавгураційній промові Володимир Зеленський заявив в тому числі про те, що українці повинні бути ізраїльтянами в обороні рідної землі. Україна з 2014 дійсно багато раз порівнювали з Ізраїлем - на стільки, що це приїлося і стало в значній мірі труизмом. Однак саме Ізраїль був чи не єдиною державою світу, що після 1945 року в рамках міждержавних війн високої інтенсивності здобував перемогу над противниками, які мали перевершують людські і матеріальні ресурси. Україна в своєму військовому будівництві в наступні 10 років теж повинна виходити з необхідності готуватися до великої війни з РФ, при цьому маючи менші ніж у росіян ресурси.

В цілому ж бути як Ізраїль в обороні рідної землі, значить спочатку переконати противника в тому, що тебе не вдасться знищити військовим чином, а потім сідати за стіл переговорів на вигідних для країни умовах. Саме це зробили ізраїльтяни в рамках конфліктів 1948-49, 1956, 1967 і 1973 років.

Так само нинішня українська влада повинна чесно визнати перед народом, світ сьогодні можливий тільки на умовах РФ, означає свідоме обмеження суверенітету. Мир на умовах України можливий тільки через п'ять років значні зусилля, які радикально посилять переговорні позиції країни і змінять в Кремлі сприйняття статус-кво на Донбасі, як в цілому прийнятного до неприйнятного. Саме це значить бути ізраїльтянами в обороні рідної землі. Це те чого вчить нас ізраїльський досвід.

Нагадаємо,Нетаньяху однією реплікою про "столиці Єрусалимі" втягнув Зеленського і Україну в міжнародний конфлікт.

Раніше повідомлялося, чтоИзраиль може подключитсяк конфлікту на Донбасі.


banner14

Категория: Новости

Чи стане Нетаньяху посередником між Путіним і Зеленським: експерт здивував прогнозом


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.