Про що бреше Путін - Гольц викрив великий ядерний провал Росії
Опубликованно 08.11.2019 02:14
Масштабні навчання "Грім - 2019", які пройшли на території Російської Федерації з великими провалами і проблемами, зайвий раз доводять, що гучні заяви президента РФ Володимира Путіна про "ядерної та військової могутності країни є фікцією і запугивающим прийомом.
Військовий експерт Олександр Гольц несподівано прокомментировалзавершившиеся у Росії навчання стратегічних сил «Грім - 2019»,підкресливши, що вони виявилися зовсім не такими успішними, як про них відзвітував президенту ВладимируПутину Міністерство оборони РФ,пише Диалог.UA, посилаючись на "НВ"
За даними ЗМІ, на маневрах трапилася «нештатна ситуація». Атомний підводний крейсер К-44 «Рязань», що входить до складу 25-ї дивізії підводних човнів Тихоокеанського флоту, здійснив 17 жовтня лише один пуск міжконтинентальної балістичної ракети Р-29Р з полігону Чижа, а не два, як було анонсовано заздалегідь. Друга Р-29Р не вийшла з шахтної пускової установки, і субмарина повернулася в пункт постійного базування з неотстрелянной ракетою.
Якщо так, то виходить, що і міністр оборони РФ Сергій Шойгу, докладывавший під телекамери Володимиру Путіну про успішне проведення стратегічних навчань, і сам верховний головнокомандувач, який, як нам повідомляли, заключним етапом навчань, просто клеїли дурня.
Вони зображували повний успіх, замість того щоб під ті ж телекамери віддати наказ про нещадному розборі польотів.
Навчання стратегічних сил, якщо це не показушний спектакль, проводяться для того, щоб перевірити готовність цих сил до негайного повторного удару по агресору. Такі навчання — найважливіший елемент стримування потенційного супротивника. Спостерігаючи їх, він повинен усвідомлювати, чим може закінчитися спроба військового тиску на Росію. Мало того, ядерний потенціал став в останні роки найважливішим аргументом російської зовнішньої політики (з причини відсутності всіх інших).
Тижня не проходить, щоб головний начальник країни не нагадав «західним контрпартнерам», що він, Путін Ст. Ст., в стані спалити планету. Тому дратувати його не слід.
Він із задоволенням міркує про небачених ракетах на атомній тязі і інших ракет, здатних розвивати гіперзвукову швидкість. Путін погрожує завдати нещадний удар по ворожих «центрам прийняття рішень». І раптом такий афронт.
Уявіть, російський президент відкриває свій «ядерний чемоданчик», вводить секретний код, тисне на червону кнопку. А в результаті — нічого не відбувається. Ядерний Армагеддон для США відкладається... Причому верховний головнокомандувач РФ вже не перший раз виявляється в дурній ситуації.
П'ятнадцять років тому, в лютому 2004-го, головковерх, який перебував на ходовому містку підводного ракетоносці «Архангельськ», марно наводив бінокль на хвилі, очікуючи пуску ракети з субмарини «Новомосковськ». Ракета не вийшла. Що не завадило тодішньому головкому ВМФ Росії адміралу Володимиру Куроедову пояснити на блакитному оці, що запланований був лише якийсь «електронний пуск» — без практичного виходу ракети з шахти.
Тепер же військове відомство зовсім не зійшло до пояснень. Дійсно, ситуація тупикова. Все заперечувати не вийде. Згідно з чинним поки що Договором СНО, Росія завчасно попередила США про передбачувані пусках. І американці, звичайно, зафіксували, що запущено менше ракет, ніж обіцяно.
Експерти пояснюють: підводний човен «Рязань» — останній знаходиться в строю ракетоносець, оснащений ракетами Р-29Р (РСМ-50), які почали випускати в далекому 1977-м. І нинішні пуски були заплановані лише для того, щоб продовжити термін служби літніх ракет.
Якщо так, виникає питання: а чому в ході найважливіших навчань, на яких Росія демонструє свою міць, вирішили запустити настільки старі ракети?
Паралельно виникає інше питання: чому російську саму нову морську ракету — багатостраждальну «Булаву» — запускають в основному з підводного човна «Юрій Долгорукий»? Два інших новітніх ракетоносці — «Володимир Мономах» і «Олександр Невський» — зробили за п'ять років лише за два пуску (причому один з «Олександра Невського», був невдалим). Якщо п'ятнадцять років тому зрив пуску стратегічної ракети можна було пояснити наслідками «лихих 90-х», то тепер, коли Росія давно встала з колін і рухається від одного військового тріумфу до іншого, такий зрив просто незрозумілий. Якщо намагатися пояснити його в логіці офіційної пропаганди.
Насправді збій на маневрах «Грім-2019» показав, що справи йдуть далеко не так, як це подається в переможних рапортах міністра Шойгу. Він стверджує, що оснащеність стратегічних ядерних сил сучасним озброєнням становить 82 відсотки. При цьому на найважливіших навчаннях здійснюються запуски старих ракет зі старої підводного човна. Один з них закінчився невдачею. Що змушує засумніватися в здатності російських стратегічних ядерних сил до сталого стримування.
Нагадаємо, раніше з'явилися подробиці надзвичайної події, що сталася на атомній російської підводному човні, з-за чого був скасований пуск міжконтинентальної балістичної ракети. Інформаційні агентства з посиланням на заяву Міністерства оборони Росії випустили спростування про нештатну ситуацію на атомному підводному підводному човні "Рязань", але серйозну проблему визнали. Російські військові заявили, що здійснити запуск не дозволило жалюгідний технічний стан ракети.
Категория: Новости
Про що бреше Путін - Гольц викрив великий ядерний провал Росії