Росія йде до демографічної катастрофи: такого не було з часів 90-х
Опубликованно 02.11.2019 02:42
Народжуваність в Російській Федерації продовжує стрімко падати. Незважаючи на численні заходи, прийняті чиновниками, ситуація продовжує погіршуватися.
У росії стрімко падають демографічні показники. Коефіцієнт народжуваності впав до рекордно низьких показників. Згідно з проаналізованими даними, тільки в 2018 році цей показник склав 0,66 дитини на одну жінку. Таким низьким він не був уже 20 років. Всі спроби простимулювати суспільство до підвищення народжуваності не привели ні до яких результатів. При цьому на чиновницький проект "Демографія" було виділено 4 трильйони рублів з державного бюджету. На що були витрачені ці гроші, не зрозуміло. Однак, факти очевидні — кошти виділили, а народжуваність все також падає, сообщаетДиалог.UA посилаючись наfinanz.ru.
Нагадаємо, що такі невтішні демографічні показники спостерігалися в Росії лише в 1999 році. А тоді, на хвилиночку, б самий пік економічної кризи.
Люди просто все частіше і довше відкладають народження первістка. Або ж зовсім не хочуть заводити дітей. Якщо така тенденція продовжиться, то вже незабаром навіть найзвичайніша і класична сім'я з однією дитиною стане рідкістю в РФ. До такого невтішного висновку прийшла директор ИНСАП Тетяна Малєва.
Паралельно зі зниженням коефіцієнта народжуваності первістків, падає і аналогічний показник для народження другої дитини. Винятком із загального положення справ стали тільки показники народжуваності в багатодітних сім'ях. Вони збільшилися з 0,31 до 0,33 за 2018 рік.
Цього не достатньо, щоб змінити загальну ситуацію на краще. Згідно зі статистикою, з січня по липень поточного року, загальне число новонароджених у РФ скоротилося на 68,5 тисяч немовлят., а це 7,4%. Навіть враховуючи те, що країні зменшилися показники смертності, природний спад населення все одно прискорилася аж на 20% - до 209,7 тисяч осіб.
69 областей РФ 85, фактично, вимирають. Найшвидші темпи зменшення населення спостерігаються в наступних регіонах:
Псковська (880 осіб на 100 тисяч жителів);
Тульська (840);
Тверська (800);
Іванівська (790);
Орловська (700);
Смоленська;
Тамбовська і Новгородська області (770).
"В основі подібної динаміки народжуваності можуть лежати два фундаментальні чинники. На перших народженнях позначається економічна рецесія, в тому числі зниження реальних доходів населення з 2014 року, а також, можливо, зміна поколінь у віках максимальної репродуктивної активності", - зазначила Малєва.
Щодо останнього фактори рано робити якісь висновки, підкреслює вона, але покоління 1990-х рр. має, як мінімум, дві особливості. "По-перше, його дитинство припало на період гострої демографічної кризи, а значить, проходило серед масово однодітні і неповних сімей, причому на тлі істотного зростання бідності. По-друге, це перше з "цифрових" поколінь, в чиє життя мережеві технології увійшли досить рано, щоб вплинути на спосіб життя і базові цінності", - говорить експерт.
Нагадаємо, що раніше Росія вже била подібні рекорди. Наприклад,у 2017 році смертність перевищила народжуваність майже в 3 рази.
Категория: Новости
Росія йде до демографічної катастрофи: такого не було з часів 90-х