Ставка на Коломойського, розпуск Ради і "старі" обличчя "Слуги народу": названі три гострих прогнозу на Зеленського
Опубликованно 19.06.2019 02:22
Політолог Сергій Фурса дав оцінку можливого сценарію з розпуском Верховної Ради після вступу на посаду нового президента Володимира Зеленського та його планів на співпрацю з олігархом Коломойським.
У понеділок президентом України стане Володимир Зеленський. І, як кажуть, захоче розпустити Парламент. Сьогодні Народний Фронт вийшов з коаліції, зробивши вкрай сомнительнымпотенциальный розпуск Ради.Для цього тепер є суспільна легітимність, але фактично немає юридичної. Теоретично, можна отримати рішення Суду і проштовхнути. І тут вже питання «мета виправдовує засоби».
Дострокові вибори в парламент за три місяці до чергових виборів – це дуже сумнівна історія. З точки зору логіки. Неполітичною доцільності для тієї чи іншої політичної сили, а саме що логіки. Звичайної, людської. А головне, ключовий запит. Навіщо.
Адже потенційний розгін Ради базується на суспільної легітимності. Запит суспільства. Але про що сам запит? Очевидно – це запит на зміни. І на нові обличчя в парламенті. А тепер увага, ключове питання. Що повинно статися, щоб стався максимальне перезавантаження парламенту і туди зайшло як можна більше якісних нових осіб.
1. Новий закон про вибори. Якщо закон залишиться старим, то ми побачимо як мінімум половину парламенту з мажоритарки. І це будуть ті самі обличчя, які викликають найбільше роздратування зараз. І ті особи, які звикли називати «корупціонерами». Всі ці люди поїдуть в округи по Україні та куплять собі депутатство. Вони дуже токсичні, щоб їх взяли хоч у якийсь список. Але на округах працює фактор гречки. І вони повернутися в парламент. І у нас буде половина Ради, що складається з мерзенних корупціонерів. Це явно не відповідь на запит суспільства. І вони явно не будуть налаштовані на реформи.
2. Достатньо часу для нових політичних сил. Щоб розкрутиться і стати впізнаваними. За 60 днів цього просто не трапиться. І склад учасників буде той самий. Ті самі старі партії складуть компанію «Слузі народу». Навряд чи це відповідає запиту суспільства.
Можна сподіватися на те, що всі нові обличчя з'являться в партії Слуга Народу. Але це сумнівна ставка. У Зеленського не називають зараз навіть главу своєї адміністрації, а де взяти в короткі терміни 250 осіб для списку. І де гарантія, що там половина людей не буде співчувати Коломойському і пропонувати піти йому на зустріч, наприклад, у справі Приватбанку або не будуть раптом палкими поборниками соціалізму. Немає гарантії, то що списку буде 250 рішучих реформатора, які відстоюють європейські цінності і хочуть імплементувати зміни. Більш того, навіть очікувань таких немає.
Таким чином, ідея з достроковими виборами під тиском бажання змін прямо суперечить запитом суспільства на зміни. І виходить з інтересу Зеленського і Порошенка. Як не дивно, тут їхні інтереси збігаються. У Зеленського поки високий рейтинг і значить потенційна перспектива перемоги за списками. У Порошенка – консолідований електорат і загін мажоритарників, готових увійти через округу. Восени результат і одне і іншого буде гірше.
Може Зеленський піти шляхом розпуску? Звичайно. Він може заручитися підтримкою Портнова-Богдана-Коломойського, піти в горезвісний Окружний Адміністративний Суд і отримати будь-яке рішення, яке захоче. Але що це буде означати? Що відразу робиться ставка на темну сторону сили.
І так, просто так такі рішення не приймають. І це як мінімум буде означати, що ці люди отримають право на широке представлення в списку. І це зруйнує все боязкі надії суспільства, яке отримало ряд позитивних сигналів від Зеленського в останні дні, коли він зустрічався з банкірами та рекрутерами. Це була хороша заявка. Але вона не буде коштувати нічого, якщо новий президент з ходу буде ставити на Портнова-Коломойського.
Категория: Новости
Ставка на Коломойського, розпуск Ради і "старі" обличчя "Слуги народу": названі три гострих прогнозу на Зеленського