Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Пошуковий маркетинг (Search engine marketing (SEM)): методи, технології, безпека


Опубликованно 30.11.2018 09:43

Пошуковий маркетинг (Search engine marketing (SEM)): методи, технології, безпека

Що таке пошуковий маркетинг? Ще кілька років тому такого терміна просто не існувало. Однак бурхливий розвиток інтернет-технологій призвело не тільки до появи даного напрямку, але і до його дивовижної популярності. На поточний момент пошуковий маркетинг відомий як ефективний спосіб розкрутки, що включає в себе цілий комплекс заходів, спрямованих на досягнення лише однієї мети - залучення клієнтів.

Визначення

Якщо ви раніше не стикалися з цим терміном, саме час з ним познайомитися. Search engine marketing передбачає просування в пошукових системах з метою залучення цільової аудиторії. Треба сказати, що це ціла система, в якій задіяно відразу кілька фахівців. Це маркетологи, програмісти, копірайтери, дизайнери і т. д.

Порівняно з іншими методами пошуковий маркетинг в інтернеті володіє найважливішою перевагою. Він дозволяє звернутися до аудиторії, яка зацікавлена в адресованому їй реченні. Це пов'язано з тим, що вона приходить в пошуковик за відповіддю на свій запит. Пропонуючи те, що потрібно потенційним відвідувачам, ви обидва будете у виграші. Клієнти отримують те, що шукали, а ви – реальних покупців. Актуальність

Пошуковий маркетинг досі залишається досить новою технологією. Тому у користувачів виникає логічне запитання: навіщо він потрібен і чи потрібен взагалі? Давайте дізнаємося.

Отже, основне завдання пошукового маркетингу полягає в тому, щоб залучити потенційних споживачів. Причому не випадкових, а тільки зацікавлених. Адже пропозиція адресована тільки тим, хто вже шукає товар чи послугу, які ви готові запропонувати.

Однак щоб серед десятків конкурентів користувач помітив саме ваш сайт, потрібно застосовувати різноманітні методи пошукового маркетингу. Адже, як правило, гортаючи видачу, користувач рідко переглядає більше десяти сайтів. Грамотно використовуючи актуальні технології, можна опинитися в першій десятці і випередити конкурентів у боротьбі за увагу потенційних клієнтів.

Як все влаштовано?

Теоретичне визначення не завжди дає точне розуміння. Давайте спробуємо з'ясувати, як працює і для чого потрібен пошуковий маркетинг.

Отже, припустимо, що підприємець вирішив відкрити власну справу – продавати жіночу білизну в інтернет-магазині. Це затребуваний товар, який користується попитом.

Однак у будь-якій сфері потрібна реклама, яка дозволяє залучити клієнтів. Тому що їх відсутність означає відсутність прибутку. Для підприємців-початківців всі витрати на рахунку, а будь-яка реклама обходиться недешево.

Є чимало компаній, які серед інших послуг пропонують пошуковий маркетинг. Можна навіть прив'язати розмір оплати до досягнутого результату або вносити частинами. Тобто спочатку підприємець отримує реальних клієнтів, а потім з отриманого прибутку вносить частину оплати за такий незвичайний спосіб реклами. Зручно всім.

Цілі і завдання

Знати визначення недостатньо. Потрібно знати, для яких цілей використовується пошуковий маркетинг. Продажу. Це найбільш очевидна задача, яку виконує такий спосіб просування. Потрібно залучити на сайт зацікавлених покупців, які зроблять покупку. Імідж. Чим частіше людина буде бачити логотип вашої компанії, тим більше ймовірність, що він вас запам'ятає і рано чи пізно стане клієнтом. Репутація. Якщо мова йде про просування в соціальних мережах, велике значення можуть мати відгуки. Бажано знайти спосіб стимулювати покупців на залишення реальних відгуків. Чим більше позитивних думок вдасться зібрати, тим більше зросте рівень довіри до компанії серед потенційних клієнтів. Конкуренція. Ринок товарів і послуг в поточний момент перенасичений. От чому особливо важливо складати гідну конкуренцію і переманювати клієнтів на власну бік. Інформація. Можна пропонувати користувачам актуальну інформацію про цікавлять їх товари та послуги. Навіть якщо вони відразу нічого не куплять, ваша компанія стане для них експертом. В подальшому вони можуть повернутися, вибравши саме вас серед численних конкурентів.

Методи і технології

Потрібно розуміти, що SEM (пошуковий маркетинг) – це цілий комплекс заходів, який може включати в себе оптимізацію сайту, запуск контекстної та вірусної реклами і т. д. В результаті інтернет-ресурс працює більш ефективно, залучаючи цільових клієнтів і конвертуючи їх у реальних покупців. Отже, які існують технології пошукового маркетингу? Контекстна реклама. Таргетована реклама. Пошукова оптимізація. Соціальні мережі.

Давайте поговоримо докладніше про деяких з перерахованих вище технологій. Пошукова оптимізація

Це лише частина маркетингової кампанії. Передбачає роботу безпосередньо із сайтом. Причому пошукова оптимізація може бути як внутрішньою, так і зовнішньою. У першому випадку працюють з текстами, опублікованими на сайті, метатегами, посиланнями і т.д. У другому випадку зусилля спрямовані на збільшення кількості посилань на сторонніх ресурсах.

Є чимала кількість факторів, які дозволяють домогтися підвищення позицій сайту в пошуковій видачі. Простому користувачеві знати їх все необов'язково. Для цього є окрема професія, представники якої займаються пошуковою оптимізацією сайтів. Контекстна реклама

Ця система для розміщення платних оголошень, створена самими пошуковими системами. Кожен користувач може скласти власні оголошення і таким способом залучати цільову аудиторію на власний сайт.

Перевага контекстної реклами полягає в тому, що користувач платить не за сам факт розміщення рекламного оголошення. Оплата списується, тільки якщо користувач клікнув по оголошенню і перейшов на зазначений сайт.

Ще одна важлива особливість полягає в тому, що для потрапляння на верхні рядки не потрібно довго і копітко займатися оптимізацією сайту. Можна купити це місце за певну плату, виставлену пошуковою системою. Наскільки високою буде конверсія в цьому випадку, передбачити складно. Соціальні мережі

Ці сайти неймовірно популярні серед населення. Не дивно, що цим цілком успішно користуються маркетологи. В даному випадку нерідко публікують цікаві для користувачів матеріали, підтримують спілкування в тематичних спільнотах і т. д. В якомусь сенсі маркетинг в соціальних мережах можна назвати прихованим. Крім того, такий спосіб реклами підходить не всім компаніям. Далеко не кожен продукт можна прорекламувати гарними фотографіями в соціальних мережах і привабливими текстами.

Безпека пошукового маркетингу

Це питання стає актуальним, якщо задіюються нелегальні методи просування. Умовно їх називають «сірими» та «чорними».

Вище були описані виключно «білі» методи пошукового маркетингу, до яких лояльно ставляться пошуковики. Така сумлінна розкрутка вимагає багато часу і сил, але в кінцевому рахунку підвищує репутацію сайту і дає надійний результат.

Навіщо тоді застосовувати «сірі» та «чорні» схеми? З тієї причини, що далеко не всі власники сайтів готові вкладати чимало часу, сил і коштів у сумлінну розкрутку. Однак потрібно розуміти, що при використанні недобросовісних способів потім буде дуже важко відновити репутацію сайту або зовсім неможливо.

Заборонені методи: розсилання спаму; автоматичний обмін і покупка посилань; розміщення посилань на нетематичних сайтах.

Деякі з цих методів можуть давати результат, але можуть призвести до бану сайту. Тоді він зовсім зникне з пошукової видачі. Чи варто так ризикувати, кожен власник сайту вирішує самостійно.

Недоліки Відстрочений результат. Може знадобитися кілька тижнів наполегливої роботи, щоб побачити перші результати пошукового маркетингу. Потрібно розуміти, що це завдання, що передбачає довгострокову реалізацію. Не варто братися за неї, чекаючи блискавично швидких результатів. Залежність від конкурентів. Навіть якщо в результаті грамотно організованого пошукового маркетингу вам вдасться опинитися на вигідній позиції у видачі, все в будь-який момент може змінитися через дії ваших конкурентів. Складність. Виконати весь комплекс заходів по просуванню компанії в інтернеті поодинці практично нереально. Для цього потрібна ціла команда, що складається з професіоналів, а не випадкових людей. Фінансові витрати. Оплачувати доведеться послуги фахівців, так і пошуковий маркетинг. Наприклад, якщо мова йде про контекстну рекламу. Потрібно розуміти, що поступ не може бути абсолютно безкоштовним. Автор: Лазарєва Валерія 28 Листопада 2018


banner14

Категория: Интернет

Пошуковий маркетинг (Search engine marketing (SEM)): методи, технології, безпека


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.