Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Може, Порошенко зробить щось, і я скажу – він красунчик капітальний, і мені не буде сенсу йти в політику


Опубликованно 21.01.2018 10:34

Може, Порошенко зробить щось, і я скажу – він красунчик капітальний, і мені не буде сенсу йти в політику

Попередні випуски:

Андрій Шевченко: Пообіцяв вивести Україну на наступний Чемпіонат Європи, тому що немає іншого виходу

Олександр Долгополов: Бувало, ганяв і 345 км/год на своєму Nissan GT-R

Дивитися відео

"ГАМАНЦІ ШИЄМО ДЛЯ АУКЦІОНУ"

- Жан, ви вже тиждень знаходитесь на базі в Кончі-Заспі. Напевно, туга зелена?

Чому? Ми тут постійно веселимося. Тим більше випав сніг, є чим зайнятися. Ось сьогодні ледве дійшов до свого номера, тому що хлопці мене підловили під їдальнею, почали обстрілювати сніжками. Так що тут ми не сумуємо.

Всім хто думає що мені легко живеться в збірній з греко-римської боротьби присвячується! Сьогодні ось так ось повертався з їдальнею в номер;) #тяжелаяжизньборца

Публікація від ??????????? (@zhanbeleniuk) Дек 23, 2017 о 2:56 PST

- Точно, не сумуйте! Бачив, ще недавно в Instagram викладали відео з дівчатками і танцями на столах.

Дивитися відео

Це був корпоратив у дівчат наших, вольниць. Ми просто заглянули туди, дивилися, як вони там розважаються. У нас тут своя атмосфера, і в проміжках між тренуваннями ми знаходимо собі різні захоплення.

- Я так розумію, підпільний бізнес на базі з одним-борцем Дмитром Арабаджи – одне з таких захоплень. Ви шиєте гаманці, сумки. Кому продаєте і як ділите заробіток?

Зараз ми виставили гаманець, який разом пошили, на аукціон. Продали його за 6 тисяч гривень. Ми плануємо ці гроші пустити на подарунок якомусь талановитому борцю. Якщо ця сума дозволить купити кілька пар борцовок, то так і зробимо, презентуємо їм. Таким чином, підтримаємо підростаюче покоління, тому що є хлопці, які займаються на периферії, в селах, і вони мріють про борцовках, як я, по суті, мріяв у їх віці. Мені було б дуже приємно, якби хтось мені презентував їх.

"ТАКІ ЗАЛИ - НЕПОВАГУ ДО СПОРТУ І ДО БОРЦІВ"

- А цей збір до чого призначений?

Це базовий збір. Я його називаю підготовкою до Нового року. Ми хочемо просто в хорошій формі увійти в новий рік, щоб 31-го числа 1-го січня ми себе добре відчували, були у формі, в тонусі, я так його називаю.

- На одному з минулих зборів ви говорили, що з побутовими умовами і харчуванням проблем немає, а ось на медикаменти виділяли аж 39 гривень на людину. В результаті не вистачало навіть пластирів. Як в цьому році були справи з фінансуванням?

Начебто все нормально, а що стосується медикаментів, то у нас завжди були проблеми з цим, тому що вони у нас за залишковим принципом фінансуються. Для боротьби багато не потрібно: килим є, теплий зал, харчування, де переночувати. Все це у нас є.

- У грудні ви виграли Кубок України. Змагання відбувалися у Запоріжжі. Ваша цитата "Ганебно проводити змагання високого рівня в такому залі". Що не так?

Так, це однозначно. Я був дуже сильно розчарований. Міг відмовитися від виступів, але була потреба взяти реванш у Олександра Шишмана, який у мене виграв у минулому році. Так, швидше за все, я б навіть відмовився виступати в такому залі, тому, вважаю, що це неповага в першу чергу до виду спорту і неповагу до борцям, які там виступають.

Ну і звичайно як без переможного кидка:)

Публікація від ??????????? (@zhanbeleniuk) Грудень 7, 2017 о 7:12 PST

Зал був дуже холодний, дуже старий. Там навіть не було можливості для глядачів просто присісти, не кажучи вже про те, щоб зробити це з комфортом. Всі, хто був, вони стояли, мерзли, борці виступали, могли отримати травми. Вони і були, в будь-якому випадку отримання травм - це вина і самого борця, тому що незалежно від умов ти повинен добре розігріватися, щоб її не отримати. Тим не менш, це такий фактор, який впливає. Тому вважаю, що в таких закладах проводити подібні змагання - це обурливо.

- Так це окремий випадок чи система?

Раніше в Запоріжжі був інший зал, але, як мені відомо, його продали в приватні руки, і з тих пір ось уже рік у нас немає можливості проводити там змагання.

- А як справи з тренувальними базами?

Є ось ця база, почалася якась будівництво, не знаю, що тут буде якийсь новий зал, але все одно все навколо Кончі-Заспи в'ється. Потрібно модернізувати ще базу в Карпатах. Раніше була база в Криму біля моря, зараз ми в Крим не маємо можливості їздити. Може, десь в Одеській області побудують, щоб біля моря ми мали можливість відновитися після змагань або набратися енергетики якоїсь позитивної і далі йти в бій, добуваючи для країни медалі різного ґатунку.

"ЗАРПЛАТА 6 ТИС. ГРН, РЯТУЮТЬ КОМЕРЦІЙНІ ТУРНІРИ"

- Хороший тенісист або футболіст може заробити за рік якщо не мільйон доларів, то мільйон гривень точно. Які призові у борців?

Все індивідуально насправді, тому мені складно відповісти на це питання в повній мірі. Зараз нашим тренерам збірної суттєво підняли зарплату. Вони отримують в районі 50-ти тисяч гривень. Старший тренер - в районі 30-ти тисяч гривень. Це вже добре, тому що буквально рік тому їх зарплата була в районі 7-8 тисяч гривень. Залишилося тільки підняти спортсменам. Вони отримують, повна ставка, десь в районі 12 тисяч гривень. Я отримую півставки, тому це десь близько 6 тисяч.

Є різні змагання. Я не скаржуся, бо титулований борець і у мене вистачає комерційних стартів, але деякі спортсмени, які, на їх жаль, не добилися високих результатів поки що, можливо, вони просто молоді, їм важкувато, їм доводиться виживати на ось ці гроші. Це сумно.

Раніше у нас самий комерційний турнір у Баку. Там давали близько 10 тисяч доларів за перше місце, але зараз його, начебто, як зняли з міжнародного календаря, і тепер я навіть не знаю, які там турніри грошові залишилися. Як я вже сказав, що виступаю в приватних лігах, плюс окрім спортивної діяльності у мене є й інші види заробітку.

- Виходить, що навіть 100 тисяч доларів призових на рік – сума захмарна?

Призових немає, це велика сума. У нас в році два-три турніру, де ти можеш добре заробити. У Баку ось прибрали. Припустимо, ось я недавно виграв турнір в Казахстані. Там мені дали три тисячі доларів за перше місце. Я взагалі в принципі борюся разів п'ять на рік, п'ять стартів я роблю, якщо не брати в рахунок комерційні. До речі, призових може і не бути взагалі.

- Що значить комерційні старти, це поза офіційного календаря?

Вони вносяться в календар, але там, дивіться, я, припустимо, не їду з командою, а їжу сам виступати за якийсь клуб. Я домовляюся попередньо про вартість моїх виступів. Можна і на десять тисяч доларів домовитися.

- Не так давно ви тренували місцевих борців в Китаї. Там навіть запропонували вам громадянство. Чому відмовилися? Адже могли назавжди забути про фінансові труднощі і тренуватися в хороших умовах...

Треба побувати в Китаї, щоб зрозуміти в повній мірі моє рішення. Суто інший менталітет, все інше. Я звик до України. Мені, чесно кажучи, так особливо ніде і не подобається. Я був в Африці в цьому році на батьківщині свого батька. Після Олімпійських ігор з'явилися родичі і до себе запросили. Мені теж не сподобалося. Через два тижні дуже сильно хотів додому. Там рідня моя залишилася: дядьки, тітки, бабуся. Я викладав пости, вишиванки привіз їм.

Коротше своїх прикинув;)

Публікація від ??????????? (@zhanbeleniuk) Мар 15, 2017 о 10:13 PDT

- Поїдете ще?

Такого особливого бажання поїхати немає. Я там все подивився. Одна Руанда по території менше Київської області. Зрозумів, що руандійського у мене дуже мало. Тільки колір шкіри.

Дівчата!!! З 8 березня дорогі;) бажаю що б у вас ніколи не боліла голова;))))

Публікація від ??????????? (@zhanbeleniuk) Мар 8, 2017 о 6:59 PST

- До речі, страждали ви від расизму в Україні?

Я вам скажу так: є окремі угруповання, які займаються такими речами в нашій країні, а в принципі Україна надзвичайно толерантна країна, я вважаю.

- Повернемося до теми громадянства.

Взагалі мені не раз пропонували громадянство, і зараз є пропозиції, але на даний момент мене влаштовує, як я облаштував своє життя. Я зараз не особливо залежу від фінансування міністерського, тому можу займатися в своє задоволення, щоб отримати той результат, до якого прагну.

Хоча часто спортсмени в нашій країні як раз і змінюють громадянство із-за недостатнього фінансування, але я сподіваюся, раз вже є поштовх, що підняли зарплату тренерам, я думаю, що не за горами підняття і спортсменам – це було б логічно. Можна передати нашому профільному міністру Ігорю Жданову, що всі спортсмени чекають цього.

"ПОЛІТИКА НАГАДУЄ ЦИРК"

- Жан, у листопаді цього року ви сказали, що вас дратує президент України Петро Порошенко. Чим саме він вас дратує?

Так це було сказано до речі. Просто там такий момент був в інтерв'ю, і попросили навести приклад людей, які мене дратують, от я і сказав. Тому що обіцянки не виконані, крім безвиза. Було сказано, що будуть якісь зміни на краще – "жити по-новому" гасло був головний. Ну, я не бачу, щоб ми по-новому жили.

- По-старому?

Ну так, всі без особливих змін. Навіть гірше, ніж по-старому, як на мене.

- Не боїтеся після таких слів потрапити в немилість?

Чесно кажучи, навіть про це не замислювався. У нас демократичне суспільство. Принаймні про це говорять.

- Як ви оцінюєте політичну ситуацію в країні, яка склалася зараз: війна Генпрокуратури з антикорупційними органами, історія з Саакашвілі, активна розкрутка Вакарчука як потенційного президента?

Нічого хорошого не думаю. Мені це нагадує цирк.

- А самі бачите себе в політиці після завершення кар'єри спортсмена?

У мене думки на даний момент все-таки реалізувати себе повною мірою як спортсмен, а далі я буду дивитися. Може, багато чого зміниться в нашій країні. Може бути, Петро Порошенко зробить щось таке, що я скажу, що він красень капітальний, і мені не буде сенсу йти в політику, бо ми і так будемо все в шоколаді і в прямому, і переносному сенсі слова.

- Ви сказали, що не реалізували себе в повній мірі як спортсмен. Які ще цілі?

Олімпійська золота медаль – моя мрія. Тоді я можу сказати все, я все зробив, я можу йти на спокій.

- У 2020 вам буде 29 років. Для борця це вік близький до пенсії?

Ні, це середній вік. Ще можна і на наступну Олімпіаду поїхати. У нас, наприклад, є хлопці в збірній, їм 33-34 роки, вони ще будують якісь плани.

- На наступний рік які головні старти запланували?

Хочу поїхати на чемпіонати Європи та світу. Зараз роблю все для того, щоб потрапити на Чемпіонат Європи. Він буде проходити в Дагестані. У мене є невеликі побоювання, щоб нас пустили туди, бо я і більшість членів нашої збірної, ми є військовослужбовцями. І будуть якісь питання в зв'язку з цим, щоб нас допустили на змагання в Дагестані. Якщо чесно, то я не зовсім розумію, навіщо робити Чемпіонат Європи у таких місцях. Однак міжнародна асоціація вирішила, що там.

Конфлікти, і сам регіон не зовсім спокійний. Там якісь теракти можуть виникати. Навіщо проводити там подібного роду змагання, чесно кажучи, не дуже розумію, але тим не менш.

- Що залишилось зробити для кваліфікації на ЧЄ?

Зараз я виграв Кубок України. Це такий солідний крок у цьому напрямку, плюс ще потрібно вдало виступити на двох турнірах: київський і, швидше за все, поїду в Іран. Там буде Кубок Тахтім – такий традиційний турнір. Якщо я добре себе там проявлю, то, думаю, не буде жодних питань, щоб я представляв Україну на Чемпіонаті Європи.

- Крім спорту потрібно і жити встигати. В одному з недавніх інтерв'ю ви розповіли, що любите займатися сексом в машині. Чому так подобається саме це місце?

Я б не сказав, що люблю займатися сексом в машині. Я б сказав, що буває секс в машині. Я часто перебільшую те, що кажу. Не все треба сприймати за чисту монету. Іноді можу сказати просто для того, щоб це смішно звучало.

- А машина велика?

Ну, кросовер.

Тобто місця вистачає?

Ну, не завжди (сміється).

"ОБІЦЯНОЇ КВАРТИРИ ЩЕ НЕ ОТРИМАВ"

- У минулому році вам нарешті виділили однокімнатну квартиру в Києві. До цього ви довгий час жили з мамою. Вже влаштувалися?

:))))

Публікація від ??????????? (@zhanbeleniuk) Кві 8, 2016 о 8:32 PDT

Справа в тому, що квартира ще не здана в експлуатацію. Ми поки що чекаємо. Передаємо привіт ще Віталію Кличку, і дуже сподіваємося, що незабаром наша квартира буде здана, тому що всі вже переживають. Ганна Різатдінова (худ. гімнастка, бронзовий призер Ігор-2016, - ред.) нещодавно стала мамою і теж мені писала (сміється). Питала про те, коли вже буде наша квартира здана, тому як, я не знаю, може, їй ніде жити (батько дитини Ризатдиновой – побіжний нардеп-олігарх Олександр Онищенко, - ред.).

Показав пару "па" місцевої борчихе @annarizatdinova :))) дякую за фото @ireesha_b

Публікація від ??????????? (@zhanbeleniuk) Сер 27, 2016 о 2:54 PDT

Пройшло вже майже два роки з того моменту, як нам її презентували, і досі ми не можемо в неї в'їхати. Живу зараз з мамою, як і раніше.

- Коли була запланована здача?

Просто був перенесення здачі. Взагалі, коли Кличко нам її презентував, він сказав, що вона буде здана через три місяці після того, як він вручав нам сертифікат. Це був третій квартал 2016-го року, а потім на сайті цього забудовника перенесли здачу і написали четвертий квартал 2017-го року, тобто зараз, по ідеї, повинна бути здача. Але як завжди, ми знаємо, це муніципальний забудовник, там можуть бути різні відстрочки і затримки, тому ми сподіваємося, що десь до весни ми зможемо якимось чином заїхати в наші апартаменти.

- Так роботи хоч йдуть?

Роботи ведуться, просто чомусь там якась проблема з отриманням сертифікату. Я заходжу на форум, де люди обговорюють всі ці проблеми та нюанси. До речі, мені часто телефонували. Дізналися, що я, Олег Верняєв, нам теж там дали квартири, і потенційні сусіди нам телефонують. Принаймні мені пару разів дзвонили і просили якимось чином вплинути на ситуацію, тому що нам-то квартиру презентували, а люди заплатили гроші. І ось це практично два роки їм доводиться жити на знімних квартирах і платити за них гроші, замість того, щоб в заплановані терміни вони змогли в'їхати і зробити за ці гроші ремонт. Спробували через нас, але ми сказали, що ніяких важелів впливу не маємо.

- Може, кілька борцівських прийомів допоможуть прискорити процес?

Борцівські атракціони.. :)

Публікація від ??????????? (@zhanbeleniuk) Дек 25, 2017 о 4:01 PST

Ну я не знаю, справа в тому, що немає доступу до тіла (сміється). Ми тут тренуємося, ми не їздимо і не намагаємося шукати зустрічей якихось. Ми знаємо, що ці люди дали обіцянку, і вони його стримують. Доводиться трохи почекати.

- А взагалі виникала необхідність застосовувати борцівські прийоми поза тренувань і змагань?

Різні бійки були, але останнім часом немає. Я не конфліктна людина. Якщо дійсно буде якась небезпека для мого життя, тоді буду себе захищати, а так я не бачу сенсу з кимось битися.

"ВДОМА БЕЛЕНЮК НІЯКОЇ"

- Який Жан Беленюк в побуті: що може приготувати, як часто прибирає вдома, пере?

Ніякої, коротше! Нічого не готую. Слабенький в цьому плані. Прання – в машинку завантажив і все. Прибирання – пропилососити можу, але просто готування - це не зовсім моє. Я дуже мало вмію готувати страви. Там гречку зварити, сосиски, посмажити курку. Нічого вишуканого. Якщо я живу сам, то у мене дуже примітивна їжа. Ніяких там салатів крутих, нічого немає.

- Виходить, коли почнете жити в своїй квартирі, є сенс облаштовувати побут з дівчиною, щоб було кулінарне розмаїття.

Так, або ж самому вчитися. Зараз, в принципі, це не так важко. Є Інтернет, зайшов, подивився, там прям навіть для божевільних людей не залишається шансів не приготувати собі їсти, тому що там по пунктах все розкладено. Зараз це закинув, через дві хвилини ось це. Навіть такий клієнт, як я, зможе собі щось приготувати.

- Тобто про сімейне життя поки не замислюєтеся?

Не те, що не замислююся, я чекаю другу половину.

- Вірите в кохання?

Ну, хотілося б, ще не всі надії втрачено.

- Закінчується 2017-й рік. Наведіть свій підсумок. Назвіть три позитивних моменти і три головних розчарування?

В цьому році мене визнали кращим спортсменом минулого року – це мене порадувало. Я познайомився зі своєю ріднею африканської, тобто теж такий момент, думаю, він запам'ятається мені на все життя. Побував на могилі батька.

З поганого, навіть не можу згадати, бо не акцентую увагу на поганих ситуаціях. Як правило, живу такими позитивними емоціями. Звичайно, хотілося б, щоб наша країна визначилася і працювала на розвиток економіки та підвищення соціальних там якихось стандартів наших громадян: освіта, медицина. І люди меншими темпами їхали з нашої країни. Погана тенденція, що молодь, яка працездатна, розумна, вона, на жаль, зараз покидає країну, виїжджає в більш розвинені країни Західної Європи. Це пригнічує. Якщо молодь їде, то значить, нічого хорошого нас не чекає.

Хоча я, звичайно, не вірю, що наші політики можуть займатися якимись позитивними речами, бо вже стільки розчарувань було. Спочатку вірилося дійсно, напевно, наївність якась була, то зараз ця віра більше схожа на самообман ніж на віру, але, тим не менш, особисто ми спортсмени робимо все, щоб нашу країну знали допомогою спорту.