«Укравтодор» представив стратегію розвитку доріг місцевого значення
Опубликованно 28.10.2019 03:50
Дороги пропонують ремонтувати за трьома технологіями, в залежності від регіону.
Сьогодні на засіданні уряду глава «Укравтодору» Славомір Новак представив комплексну програму розвитку «Т-доріг», в якій передбачено кілька варіантів її реалізації. Зокрема пропонується виконувати капітальний ремонт доріг за новою для України технологією укоченого бетону.
«У Європі цю технологію активно використовують на місцевих дорогах. Замість декількох шарів бітумних мас на основу укладається один шар укоченого бетону, що дозволяє економити час виконання робіт і знижує витрати», - сказав Новак.
На думку глави «Укравтодору», таку технологію укоченого бетону можна використовувати в південно-східних і центральних областях, де є поклади вапняку. Крім того, це буде сприяти розвитку внутрішнього ринку, зокрема виробництва цементів. У списку перерахованих Новаком переваг такої технології швидкість укладання, менший відсоток вмісту цементу в порівнянні із звичайним бетоном, відсутність необхідності укладання арматури і використання спеціальної техніки. Крім того, пускати автомобілі по такій дорозі можна вже через 24 години після укладання, вони міцніші, довговічніші поверхонь із звичайного бетону і володіють високою морозостійкістю.
Другий варіант - холодний ресайклінг - в «Укравтодорі» пропонують використовувати в північно-західних областях. Метод полягає в тому, що для нового покриття використовується верхній шар знятого дорожнього покриття, в який при переробці додається в'яжучі матеріали.
Третій варіант - ремонт доріг з використання промислових відходів. Він може бути використаний в регіонах розташування великих промислових підприємств, зокрема, у східних областях України.
Як зазначив Славомір Новак, використовувати технологій укоченого бетону і додавання відходів виробництва потребує змін до ДБН та ДСТУ. При цьому глава «Укравтодору» зазначив, що там, де дозволяє ситуація будуть виконувати поточний ремонт, але таких доріг в Україні тільки 15%, всі інші вимагають капітального ремонту.
Категория: Автотехника
«Укравтодор» представив стратегію розвитку доріг місцевого значення