Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Якщо Зеленський поступиться Путіну з "формулою Штайнмайера", Україні загрожує тільки один сценарій - Сазонов


Опубликованно 19.10.2019 06:40

Якщо Зеленський поступиться Путіну з

Політолог Кирило Сазонов впевнений, що згода Києва на "формулу Штайнмайера", якої так добивається лідер РФ Володимир Путін, буде означати фактичну капітуляцію України у збройному конфлікті на Донбасі.

Президент України Володимир Зеленський наполягає на якнайшвидшому проведенні переговорів у форматі "Нормандської четвірки" буквально в цьому місяці.У той же час глава держави вже заявив, що на переговорах будуть обговорюватися всі пункти Мінських угод і "формула Штайнмайера", пише"Обозреватель".

Глава українського МЗС у своїх виступах підтверджує слова президента, тобто йдеться не про сьогочасної позиції Зеленського, а про реальну дорожньої карти, яку вже сформували представники української влади. Зустріч "Нормандської четвірки" дійсно відбудеться найближчим часом – цей факт підтверджують в Берліні, Парижі та Москві.

Тут буде дуже доречним згадати заяви про те, що глави держав зустрінуться тільки тоді, коли їх підлеглі підготують погоджений робочий проект, який лідерам країн залишиться тільки підписати, погодивши останні деталі.

Виходить, проект вже практично готовий, просто нас не квапляться присвячувати в деталі? Що ж обіцяє Україні ця сама "формула Штайнмайера" і в чому інтерес Росії?

Насправді, сценарій, який запропонував тоді ще міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер це ті ж Мінські угоди, але в російській трактуванні. Тобто така "дорожня карта" щодо врегулювання конфлікту на Донбасі влаштовує в першу чергу Кремль.

І відстоює саме російські інтереси в повному обсязі. Францію і Німеччину, а також бюрократів з наднаціональних європейських структур влаштує будь-який сценарій, який дозволить від політики санкцій перейти до бізнесу з РФ. І прибрати дражливу проблему з порядку денного, продемонструвавши свою здатність ефективно виходити з кризи.

При такому збігу інтересів сторони логічно об'єднаються для примусу України до згодою на цей сценарій. Втім, судячи із заяв Володимира Зеленського, сьогоднішнє керівництво нашої країни не надто і пручається.

Путіну, Макрону і Меркель набагато важливіше швидше домовитися "по Україні" і відновити економічні відносини без санкцій, ніж турбуватися про наших нацинтересах

Головне протиріччя між Україною і Росією в питанні виконання Мінських угод полягала в порядку та обсязі їх виконання. Київ наполягав на виведенні російських військ, роззброєння місцевих бойовиків і відновлення контролю над кордоном. І вже потім, після наведення порядку та відновлення української влади в регіоні в повному обсязі – проведення виборів. Особливий статус – тимчасовий. Амністія – обговорюється, але ні в якому разі не загальна і безумовна.

Позиція РФ протилежна. Спершу проведення виборів на окупованих територіях під контролем ОБСЄ. Так, під дулами автоматів російських солдатів і підконтрольних їм бойовиків, без участі українських партій і відсутності в регіоні незалежних ЗМІ.

Тому що поява там нелояльних Кремлю політиків чи журналістів чистої води самогубство. Після визнання результатів виборів Україною і світом внесення Особливого статусу Донбасу в Конституцію. Амністія – повна і беззастережна. І тільки потім виведення російських військ з поверненням Україні контролю над кордоном.

Це ще не все. Кремль також вимагає санкції із РФ зняти, відновлення інфраструктури регіону та створення підприємств замість розграбованих або вивезених за рахунок України. Хоча Європа може кинути невеличку подачку в якості додаткового пряника для Києва.

І російський бізнес може внести свою частку, але не в якості допомоги і тим паче не у вигляді компенсації, а як інвестиції для одержання прибутку. Регіон зберігає прозорі кордони з РФ. Це буде називатися транскордонним співробітництвом. Статус російської мови в навантаження. Неофіційно – припинити згадувати про Крим і дозволити подачу туди води і транзит електроенергії через українську територію.

Ось так виглядає "формула Штайнмайера", якщо очистити її від словесної дипломатичної лушпиння і заклинань про безальтернативність Мінських угод.

Я коротко нагадаю, що взагалі таке – особливий статус Донбасу,який нам пропонують закріпити в Конституції.

Фактично українська влада не має ніякого впливу в регіоні. Місцеві ради не можуть бути розпущені Києвом, вони мають всю повноту влади. Саме місцеві представники формують свою "народну міліцію" — тобто ті ж вчорашні бойовики, але у формі. У них свої незалежні суди, прокуратура, чиновники. Особливі відносини з РФ, прозора межа, офіційний статус російської мови та навчальні програми зі своїм трактуванням історії.

Тим не менш, вони обирають народних депутатів у Верховну Раду – самі здогадайтеся, кого ми там побачимо. Роль Києва зводиться лише до одного пункту – фінансування регіону за захищеною статтею бюджету, яку не за яких обставин не можна урізати. Загалом, там буде те ж саме, що і зараз, але вже за український рахунок та з правом впливати на рішення українського парламенту. Можливо з правом вето на ті рішення, що мають вплив на Донбас". Читай – не подобаються Москві.

А тепер риторичне питання – навіщо Україні це "свято життя" за великі гроші з красивою назвою на честь німецького міністра?

Баланс реальних втрат і сумнівних придбань точно не в нашу користь. І загрожує серйозними спалахами протесту по всій Україні з непередбачуваними для країни наслідками. Так що президенту, який так поспішає на зустріч в Нормандському форматі, варто добре подумати про масштаби поступок, на які він готовий піти під час переговорів. І винести ці пункти в публічну площину для обговорення.

Тому що в бажаннях Кремля все це нагадує не компроміс, а капітуляцію. З ризиком для збереження незалежної української держави, як такої. І альтернативний сценарій нового "Придністров'я" вже не виглядає таким страшним. Все пізнається в порівнянні.

Нагадаємо, політолог Віталій Портніков проаналізував всі ультиматуми, які готує лідер РФ Володимир Путін для тиску на Зеленського з питання Донбасу за допомогою"формули Штайнмайера". А ця формула передбачає фіксування особливого статусу окупованих районів Донбасу.

ТакжеРФ выдвинулаультиматум по "формулі Штайнмаера", погрожуючи зривом зустрічі Зеленського і Путіна. Зокрема, російський політолог Олексій Чеснаков озвучив ультиматум Кремля щодо проведення зустрічі в "нормандському форматі", де вимагає від Києва підписання "формули Штайнмайера".


banner14

Категория: Новости

Якщо Зеленський поступиться Путіну з "формулою Штайнмайера", Україні загрожує тільки один сценарій - Сазонов


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.