"Зеленському не позаздриш", - Казарін пояснив, на що тепер приречений президент України
Опубликованно 12.10.2019 05:32
Журналіст Павло Казарін вважає, що успіх "Слуги народу" на виборах - це одночасно і погана, і хороша новина для президента Володимира Зеленського, і ось чому.
ВладимируЗеленскому не позаздриш. Відтепер у нього немає шансів кивати на обставини, пише"Новий час".
Міські легенди свідчать, що рішення йти в політику Володимир Зеленський прийняв після заборони серіалу Свати. Політика втрутилася у справи шоу-бізнесу і шоу-бізнес вирішив відповісти. Втім, кажуть, стартові амбіції зводилися лише до 3-4?го місця на президентських виборах і до 10% на парламентських. Але щось пішло не так.
Тепер у нього в розпорядженні самостійну більшість. Безпрецедентний рівень підтримки. Шанси на редагування Конституції. Український виборець зробив усе, про що його просив Володимир Зеленський. І тепер президенту доведеться віддавати борги.
Українські громадяни голосовалине за політичну партію Слуга народу. Давайте начистоту — її просто не існує. Це зібрання незнайомих між собою людей, багато з яких є носіями протилежних цінностей. Люди голосували за самого Зеленського. За власну мрію про краще життя. За світле майбутнє і проти всього поганого.
Ставка спрацювала. Нове перемогло старе. Володимир Зеленський отримав все, про що тільки може мріяти політик. І в цьому його трагедія.
Бо тепер не вдасться списати ненастання епохи щастя на підступи парламенту. Не вийде перевести стрілки на Кабінет міністрів. Не вийде звинуватити у всьому партнерів по коаліції. Володимир Зеленський може не озиратися на систему стримувань і противаг, тому що цієї системи більше немає. Відтепер всі в країні — його персональна відповідальність.
Перші місяці ще можна списувати негатив на опір старої системи. Влаштовувати на камерыразносы чиновникам. Дзвонити безпосередньо мерам і головам облрад. Вимагати відставок і заяв «за власним». Але рано чи пізно президенту доведеться зануритися в реальність з головою. І тут його чекає низка відкриттів.
Наприклад, те, що українські проблеми породжені не тільки саботажем чиновників. Їх причини криються не тільки у старих корупційних схемах. Те, що прирікає країну на її нинішнє існування, — це тканина суспільного договору. В рамках якого громадяни хочуть жити не за законом, а по справедливості. І кожен цю саму справедливість готовий трактувати на свою користь.
Володимиру Зеленському належить виявити, що українські громадяни хочуть несумісного. Низьких податків та високих пенсій. Боротьби з корупцією та чиновників, які живуть на зарплату шкільного вчителя. Низьких тарифів і європейських стандартів.
Йому належить дізнатися, що з України не вдасться побудувати Німеччину. З тієї ж причини, з якої не вдалося стати Німеччиною сусідній Польщі. Варшава почала проводити реформи майже тридцять років тому — і все одно приречена залишатися в наздоганяючої позиції по відношенню до Берліну. На її тлі українські мрії про одномоментне потрапляння у «перший світ» виглядають досить наївно.
Володимиру Зеленському належить дізнатися, що реформи не обов'язково бувають популярними.
Що будь-яка успішна економіка — це в першу чергу простір чесної конкуренції. Що український виборець в масі своїй сприймає реформи як скорочення витрат і зростання доходів. А боротьбу з корупцією — нерідко як боротьбу з багатими.
Йому доведеться виявити, що українські олігархи володіють ресурсами, порівнянними з тими, що є в розпорядженні держави. Що боротьба з фінансово-промисловими групами загрожує відповідними діями. Йому належить дізнатися про регіональних баронів і феодальний характер відносин.
Йому належить з'ясувати, що світ на Донбасі залежить лише від доброї волі Кремля. Що будь-які прояви лояльності сприймаються Москвою як недостатні. Що Кремль готовий бачити Україну лише як цікавий етнографічний елемент в імперській панелі. А її громадян — як регіональну різновид «єдиного народу», який просто смачно готує і непогано співає.
Володимир Зеленський приречений дізнатися, що Україна — це бідна країна Східної Європи.
Стабільність якої багато в чому залежить від лояльності західних кредиторів. І що гроші Києву готові давати під цілком конкретні зобов'язання. І багато з них абсолютно не вписуються в обивательські очікування.
За великим рахунком, президент приречений опинитися на роздоріжжі. Він зрадить або очікування своїх виборців, або інтереси країни. У першому випадку його рейтинг дуже швидко піде в піке. Або він може позмагатися за народну любов — і розплатиться за неї майбутнім країни.
Але який би варіант він не обрав, звинувачувати Володимиру Зеленському буде вже нікого.
Нагадаємо,Фурса виніс "вирок" президентства Зеленського.
Категория: Новости
"Зеленському не позаздриш", - Казарін пояснив, на що тепер приречений президент України