В Україні вводять нові бланки ОСАЦВ
Опубликованно 12.10.2019 02:42
Нові бланки ОСАЦВ почнуть діяти з 21 вересня 2019 року, старі бланки полісів можуть використовуватися до 1 березня 2020 року.
Нові зразки документів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів вводяться в дію Розпорядженням Нацкомфінпослуг від 8 серпня 2019 №1514 «Про внесення змін до розпорядження Нацкомфінпослуг від 14.12.2017 № 4498» з 21 вересня 2019 року. Відповідна інформація з'явилася на сайті Нацкомфінуслуг.
Згідно з поданням Моторного (транспортного) страхового бюро України Нацкомфінуслуг затвердила нові зразки таких документів: Зразок та технічний опис поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів; Зразок візуальної форми та технічний опис поліса ОСЦПВ, який підтверджує укладання внутрішнього електронного договору; Зразок і технічний опис спеціального знака, що видається страхувальнику при укладенні договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Старі бланки полісів, виготовлені до набрання чинності розпорядження №1514, можуть використовуватися для укладення договорів ОСАЦВ до 1 березня 2020 року.
Можливість укладати електронний договір ОСАГО з'явилася в українських автомобілістів з 7 лютого 2018 року згідно з Розпорядженням Нацкомфінпослуг №3631 від 31.08.2017 «Про затвердження змін до Положення про особливості укладання договорів ОСАЦВ».
У порівнянні зі звичайним паперовим полісом електронний надає власникам транспортних засобів наступні переваги: Можливість самостійно укладати договір страхування, через сайт страхової компанії в зручний для себе час. Разом з тим, електронний договір може укладатися і за допомогою страхового агента. Електронний договір формується безпосередньо в базі даних МТСБУ (Моторне транспортне страхове бюро України). Таким чином, клієнт уникає ризиків отримати фальшивий або фальсифікований поліс, а інформація про новий договір гарантовано фіксується в централізованій базі даних МТСБУ. Також клієнт отримує підтвердження факту укладення договору страхування на свою електронну пошту у вигляді візуальної форми договору. Можливість здійснювати оплату договору ОСАЦВ з використанням інструментів інтернет-розрахунків без ризику сплатити, але не отримати поліс. Виключається ризик забути, зіпсувати або втратити поліс і необхідність звертатися в страхову компанію з приводу його відновлення. У разі виключення страхової компанії з МТСБУ укладенням договорів ОСАЦВ припиняється автоматично, що нівелює ризик укладення договору з компанією втратила членство в МТСБУ.
У березні цього року Кабінет міністрів України закріпив у правилах дорожнього руху (пункт 2.1 ПДР) право підтверджувати наявність страхового поліса ОСАЦВ на автомобіль з екрану смартфона, планшета або ноутбука. Відповідну постанову КМУ було прийнято 27 березня 2019 року. Національна поліція має законне право перевіряти наявність поліса в базі даних МТСБУ.
Категория: Автотехника
В Україні вводять нові бланки ОСАЦВ