Експерт розповів, яке враження справив Зеленський в Канаді
Опубликованно 02.10.2019 08:00
Шведський економіст Андерус Аслунд заявив, що оптимізм щодо України сильний як ніколи раніше.
Старший науковий співробітник Atlantic Council та економічний фахівець з Швеції Андерус Аслунд розповів для видання "Новий Час", яке враження произвелВладимир Зеленський в Торонто і як у світі ставляться до України, передає "Диалог.UA".
З 2 по 4 липня уряд Канади проводило третю українську конференцію за підтримки реформ в Торонто. Дві попередні конференції проходили в Лондоні і Копенгагені. Перший день був присвячений урядовим заходам, другий і третій день, у свою чергу, проводилися Українським домом (недержавною організацією, підтримуваної фондами). Сенс цих конференцій у підтримці України та її реформ, визначення пріоритетів і в той же час демонстрації досягнень країни.
Це було масове міжнародне вираз підтримки України за участю близько 40 країн. Прем'єр-міністр канади Джастін Трюдо і міністр закордонних справ Христя Фріланд взяли близько 500 гостей. Найважливішим гостем був нещодавно обраний президент Володимир Зеленський, також взяли участь близько дюжини українських міністрів. Були присутні близько десяти міністрів закордонних зі Швеції, Фінляндії, Латвії, Литви, Польщі та Угорщини. Також були широко представлені і міжнародні організації, очолювані першим заступником директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девіда Ліптона і комісаром ЄС Ельжбетою Беньковской.
Для цієї конференції обидва появи Зеленського були ключовими. 2 липня він виступив на самої конференції і 3 липня в Економічному клубі Канади, в обох випадках він говорив українською мовою. До аудиторії звертався з гумором, висловлював подяку і випромінював впевненість у собі. Його основним посилом було те, що він хоче, щоб Україна була сильною державою, працюючим для всіх, а не для небагатьох обраних. Він швидко пройшовся по основним темам без деталей.
Новий президент сказав, що уряду слід швидко побороти корупцію при підтримці міжнародних судів. Спосіб мислення народу повинен змінитися, а уряду варто слухати своїх громадян. Він заявив, що найкращим шляхом для набуття безпеки і комфорту, стане швидкий рух у бік Європи для наступного приєднання до ЄС. Також Збройні сили України повинні відповідати нормам НАТО, щоб Україна могла приєднатися до Альянсу. В основному, Зеленський дотримувався традиційної риторики, але підкреслив, що Донбас і Крим — це українські території і Україні потрібно більше 10 млрд євро для того, щоб відбудувати Донбас. Він підкреслив, що люди на Донбасі — "це наші люди".
В Економічному клубі, як і очікувалося, він сконцентрувався на економічних проблемах, з настільки ліберальним посилом, наскільки того хотіла публіка, і просив аудиторію інвестувати в Україну. Він похвалив незалежний Центральний банк за те, що той підтримав стабільність валюти, в той же час, закликавши до реформи служб безпеки та державної адміністрації, щоб зупинити нелегальне корпоративне рейдерство. Зокрема, він націлений на боротьбу з контрабандою. Зеленський виступив за відкриття ринку землі, лібералізацію ринку праці і приватизацію. Він запропонував три хороших сегмента для інвестицій: природні ресурси, зелена енергія і IT, і називав три канадські компанії, які вже зробили великі інвестиції в ці сектори. Він, звичайно, вміє переконувати.
Незважаючи на численність спікерів, між ними було вражаюче згоду. Україна досягла макроекономічної стабільності зі здоровим національним банком і сильним міністерством фінансів. Підтримуючи ці досягнення, країні потрібно продовжувати структурні реформи, особливо удосконалити правоохоронні органи і реформувати Генеральну прокуратуру, службу безпеки та судову систему. Легалізація продажу землі та приватизація життєво необхідні для економіки. Щоб збільшити зростання з 2-3% до 7% на рік, Україні треба суттєво збільшити інвестиції, за рахунок мобілізації внутрішніх заощаджень і залучення іноземних інвестицій. Судячи з усього, аудиторія сприйняла все це досяжним.
За збігом обставин, конференція пройшла всього за три тижні перед парламентськими виборами, але це майже не вплинуло. Консенсус між українцями був безпрецедентним. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, який повинен був бути головним доповідачем уряду, залишився вдома, але зробив хороше відеозвернення. Співголовою конференції був перший віце-прем'єр Степан Кубів, що йде під другим номером у партійному списку Петра Порошенка, але він утримався від розмов про політику і говорив про Україну. Так само зробили і п'ятеро інших міністрів, демонструючи дивно згуртовану українську політичну систему, хоча більшість присутніх міністрів і членів парламенту навряд чи будуть у складі нового уряду. Цікаво, що єдиною людиною з команди Зеленського, виступав публічно, був сам президент.
Ця конференція була добре прийнята українською діаспорою в Канаді, яка налічує близько 1.3 млн. осіб. Це, в основному, західноукраїнське суспільство скептично поставилося до Зеленському, але, швидше за все, він підкупив багатьох з них своєю щирістю і розумністю тверджень. Здається, що оптимізм щодо України сильний, як ніколи.
Раніше ми повідомляли, що президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдодоговорились про постачання бронетехніки НАТО для підрозділів ЗСУ.
Крім того, в ході візиту Зеленського в Канаду українському президентові удалосьналадить контакти з представникам канадського парламенту.
Категория: Новости
Експерт розповів, яке враження справив Зеленський в Канаді