Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Нові ДБН дозволять вирішити проблему заторів у містах


Опубликованно 10.09.2019 00:28

Нові ДБН дозволять вирішити проблему заторів у містах

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробило і прийняло ряд комплексних змін до ДБН, які дозволять вирішити проблему з пробками і браком паркомісць у містах.

Як вирішити проблему пробок і парковок в столиці та інших великих містах країни заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе розповів в інтерв'ю Obozrevatel.

«Зрозуміло, пробки - явище неминуче. Але є маса ідей і факторів, які можуть оптимізувати його. В першу чергу треба більше уваги приділити громадському транспорту. Зробити його більш комфортним і зручним для людей. Крім того, ми в Мінрегіоні розробили ряд комплексних рішень, що міста повинні реалізувати. Це, наприклад, перехоплюючі стоянки при в'їзді, наявність яких розвантажить центри великих міст від великої кількості машин і зменшить затори. Крім того, повинні бути організовані транспортні вузли в пішій доступності від громадського транспорту. Міста, особливо великі, мають розробляти комплексні схеми транспорту на 30-40 років. Це довгострокова стратегія розвитку транспортної системи для її оптимізації та якісної роботи. Ці вимоги ми ввели в нових містобудівних будівельних нормах. І це повинно розроблятися місцевими органами влади на основі генеральних планів», - сказав Парцхаладзе.

Всі ці вимоги містяться в прийнятих 1 вересня минулого року нових Державних будівельних нормах (ДБН). Зокрема для підвищення безпеки руху в ДБН передбачена можливість звуження смуги руху з 3.5 - 3.75 м до 2.75 - 3.5 м залежно від призначення дороги. На думку Парцхаладзе, це дозволить знизити аварійність на українських дорогах в 10 разів, а також збільшити пропускну спроможність доріг і зменшити пробки.

«Коли дорога 3,75 м, то намагаються їхати дві машини в одній смузі, в результаті аварійність на 20-30% вище. Проаналізувавши досвід інших країн, з'ясували, що на більш вузьких дорогах практично в 10 разів менше аварійність. Це не тільки забезпечує безпеку руху, але і збільшує пропускну здатність доріг, тобто зменшує пробки. Звільняється місце для додаткових смуг руху авто або громадського транспорту, організації паркувальних кишень і велодоріжок», - сказав заступник міністра.

Крім того, з 1 вересня 2018 року дозволено проектування підземних паркінгів в історичних і центральних районах міст, а з 1 червня цього року їх дозволено робити багаторівневими. З 1 липня цього року почала діяти норма про автоматизованих паркувальних майданчиках і стоянках для автомобілів, експлуатованих дахах громадських будівель, які дозволять економити площі в місцях щільної забудови.

Як зазначив заступник міністра, одним з факторів, що впливає, в тому числі і на пробки, є саме щільність забудови. У нових ДБН обумовлена норма 540 чоловік на один гектар, тоді як у Києві є мікрорайони, де доводиться по 2 і по 3 тисячі жителів на один гектар і при цьому відсутня відповідна інфраструктура - немає підземних паркінгів, достатньої кількості спортивних і дитячих майданчиків та інших об'єктів. На думку Парцхаладзе, вирішити цю проблему дозволив би європейський досвід розвитку міст, зокрема, відхід від надмірної висотності.

Також заступник міністра підкреслив важливість розвитку громадського транспорту, облаштування велосипедних доріжок, створення комфортних умов в метро і ряд інших факторів, здатних змінити ситуацію в містах на краще.


banner14

Категория: Автотехника

Нові ДБН дозволять вирішити проблему заторів у містах


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.