В Україні хочуть ввести європейську класифікацію вулиць
Опубликованно 19.07.2019 01:24
Мінрегіон пропонує класифікувати міські вулиці за функціональним призначенням.
У нових змінах до ДБН Ст. 2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів» пропонується ввести класифікацію міських вулиць за функціональним призначенням, тобто в залежності від того, на кого вони розраховані: пішоходів, велосипедистів, громадський транспорт, автомобілі або змішаний рух. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.
Зараз українські дороги і вулиці класифікуються в залежності від груп населених пунктів: загальноміські, районні, житлові і т. д. На думку заступника міністра, «європейська» класифікація за функціональним призначенням дозволить змінити ситуацію з транспортним рухом в українських містах до кращого, правильно і ефективно організувати роботу громадського транспорту, а також поліпшити умови для пішоходів.
«Запропонована ініціатива є поширеною зарубіжною практикою організації безпечного і комфортного простору для людей. За таким принципом організовані вулиці в багатьох містах Європи. Саме тому вони є комфортними та зручними для проживання і пересування людей. І пішоходи, і велосипедисти, і водії відчувають себе рівноправними учасниками дорожнього руху. Їх права не обмежуються, а навпаки - для їх комфортного і безпечного пересування створені всі необхідні умови. І ми повинні також впроваджувати цей позитивний досвід і в цілому змінювати підхід до організації як пішохідною, так і транспортної інфраструктури в містах», - написав Парцхаладзе.
Зокрема в нових змінах до ДБН пропонується ввести наступні категорії вулиць (доріг): 1 - пішохідна доріжка - з рухом виключно пішоходів і можливим суміжних рухом велосипедистів. Основне призначення - безпечний рух пішоходів. 2 - велосипедна доріжка - з рухом тільки для велосипедистів. Також допускається эпизодичное рух пішоходів при відсутності тротуарів або пішохідних доріжок. Основне призначення - окреме рух тільки для велосипедного транспорту. 3 - магістральна вулиця загальноміського значення - регульоване рух з широкими тротуарами, регульованими наземними пішохідними переходами, обов'язковими велодоріжками/велополосами. На цих вулицях курсує громадський транспорт і допускаються стоянки за межами основної проїзної частини або в спеціально відведених для цього місцях. Основне призначення - транспортний зв'язок між житловими, промислово-складські районами, загальноміськими та районними громадськими центрами, а також з іншими магістральними вулицями і зовнішніми автошляхами.
Як уточнив заступник міністра, цей список зараз доопрацьовується. Крім того, в ГСН будуть обумовлені вимоги та рекомендації щодо ширини кожній із функціональних зон.
Категория: Автотехника
В Україні хочуть ввести європейську класифікацію вулиць