Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Великий конфлікт між Коломойським і Зеленським неминучий: Найєм озвучив тривожний прогноз


Опубликованно 17.06.2019 01:46

Великий конфлікт між Коломойським і Зеленським неминучий: Найєм озвучив тривожний прогноз

Народний депутат України Мустафа Найєм заявив, що олігарх Ігор Коломойський і новий президент Володимир Зеленський неодмінно перейдуть у стадію непримиренного конфлікту, і озвучив ряд причин.

Може статися так, що, покакоманда Зеленскогобудет будувати державу в смартфоні, Коломойський зведе старе добре тіньовий князівство, пише"НВ".

За майже тридцятирічну історію незалежності України ще жодному президенту не вдавалося сформувати кодекс рівних правил у взаємовідносинах з олігархами. Так вже склалися традиції української політики. Поруч з кожним главою держави маячила тінь того чи іншого фаворита. У часи Леоніда Кучми виникали Павло Лазаренко, то Віктор Пінчук. Віктор Ющенко спочатку тяжів до Дмитру Фірташу, але потім потрапив у полон до Ріната Ахметова, якому вдалося продовжити епоху свого впливу і на президентство Петра Порошенка.

Роль безперечного фаворита в оточенні вже шостого президента Володимира Зеленського, очевидно, хоче грати Ігор Коломойський. Якщо в основі партнерства Порошенко і Ахметова лежали особисті інтереси і спільне управління Антимонопольним комітетом і энергорегулятором, то Зеленський і Коломойський прийшли до влади разом як формальні і неформальні партнери, скріплені медійним впливом 1+1.

Між тим лякає кліше «проект Коломойського», яким команда Порошенка таврувала Зеленського, не зовсім відображає дійсність. Лідер Кварталу 95 планував участь у виборах задовго до появи партії Слуга народу. Мова йде про плани балотуватися на пост глави держави ще в 2014 році.

Для Коломойського участь Зеленського у виборах було швидше венчурної інвестицією в рамках війни з Порошенком. У той час як сам кандидат користувався доступними йому ресурсами без огляду на подальші зобов'язання. І тут складно сказати, хто чиєю був інструментом — Зеленський в руках Коломойського чи телеканал 1+1 в умілих руках амбітного артиста.

Ставши главою держави, Зеленський спробує відновити паритет лідерства в цьому тандемі. Ось з чим пов'язана активність Коломойського після інавгурації. За два тижні формально безпартійний і не має держпосади лідер групи Приват зустрівся з Юлією Тимошенко, гарантував політичне майбутнє Арсену Авакову в кріслі глави МВС, побував у будинку Олександра Грановського, розповів, як консультує новий політичний проект Геннадія Труханова та Геннадія Кернеса, і навіть передбачив виданню Financial Times дефолт України.

Приватівець поспішає розставити червоні прапорці, відзначаючи якомога більшу територію владних повноважень, на які він претендує поширити свій вплив. Дві найближчі мішені — Петро Порошенко і Рінат Ахметов.

З першим активно розправляється Андрій Портнов, особисті мотиви якого збігаються з інтересами Ігоря Коломойського. Численні заяви про злочини, санкції на обшук, затримання і арешт майна членів команди Порошенка будуть активно висвітлюватися в контексті найближчих виборів, продовжуючи знищувати рейтинги «колишніх».

А Рінату Ахметову стануть створювати проблеми тими ж інструментами, якими олігарха змусив до співпраці Петро Порошенко, — через енергорегулятор і Антимонопольний комітет. З 1 липня в Україні має запрацювати закон про вільному ринку електроенергії, який зменшить роль державного энергорегулятора (НКЭРКУ).

Це одна з ключових умов співробітництва з міжнародними фінансовими інститутами. Але якщо енергоринок запрацює, ціна на електроенергію зросте в першу чергу для промислових споживачів. У виробництві феросплавів та металургії, де зосереджені інтереси Коломойського, вона становить до 50% структури собівартості. Вільний ринок загрожує лідеру групи Приват багатомільярдними втратами. І зараз робиться все, щоб цей процес відкласти на невизначений термін.

Таке відкрите та публічне втручання приватної особи в економічне і політичне життя країни виглядає дивним не тільки в європейській країні, але навіть на пострадянському просторі. Останнім олігархом, який настільки вільно і вільно поводився з владою, був Борис Березовський в ранні роки Володимира Путіна.

Зеленського складно порівнювати з Путіним. Але природа влади залишається незмінною. Конфлікт між Зеленським і Коломойським — питання часу. В оточенні президента вже сформувалися два табори: кварталівців і приватівців, конкуренція між якими загрожує перерости у протистояння відразу після парламентських виборів.

Сьогодні обидві команди все ще сильно взаємозалежні, а опоненти все ще зберігають вплив у правоохоронних органах, парламенті і влади на місцях. Зеленському і його партії критично важлива підтримка 1+1 під час виборів, а Коломойському — час для нарощування впливу в наступному складі парламенту.

Але вже зараз умовну групу Приват» обмежили у впливі на формування списку кандидатів у народні депутати Слуги народу. Оточення Коломойського змушена шукати альтернативні способи потрапляння в парламент.

І може трапитися так, що, поки команда Зеленського буде будувати модернізоване держава в смартфоні, Коломойський буде «кодити» старе добре тіньовий князівство зі своїм особистим ключем безпеки терміном на п'ять років.

Раніше повідомлялося, чтоКоломойский приховує реальні цілі за аферою з поверненням "Приватбанку".


banner14

Категория: Новости

Великий конфлікт між Коломойським і Зеленським неминучий: Найєм озвучив тривожний прогноз


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.